Необходим ли е аспиратор?

  • 5 928
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54
Ако има директно ефикасно проветрение може и без аспиартор.

Прозореца го затварям само в най-големите студове, т. че при всички случаи ще има директно проветрение. Химически аспиратор не ми звучи добре, защото съм против всякаква химия и рециклация на въздуха (никога не бих си сложила климатик, примерно). Ако слагам аспиратор ще има и комин. Където живея сега нямам аспиратор и кухнята не ми мирише на манджи, нито пък шкафовете са повредени от изпаренията. Цялата къща се вмирисва на отвратителни запръжки обаче от отдушника в тоалетната #Cussing out Когато комшийката почне да готви.

# 16
  • Мнения: 15 379
Химическият аспиратор работи с филтри пълни с активен въглен.
Активен въглен се приема вътрешно от човека при някои заболявания и изобщо не е вреден.

Но пък всичко е въпрос на нагласи. Поне за мен абсорбаторът и климатикът са задължителни.

# 17
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Мисля, че информацията от този линк ще отговори на много въпроси. http://forum.setcombg.com/index.php?topic=46763.0

# 18
  • Мнения: 54
Понеже ме убедихте да си сложа аспиратор, в крайна сметка си харесах ето този модел на Тека:

http://www.teka.com/html/cat/prod.php?producto=PR-0000194&ca … D0%BE%D1%80%D0%B8

# 19
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Малко да изместя центъра на темата, но как се почистват аспираторите. На моя му се свалят филтрите /ако филтър е това, което си мисля/ и после как се почиства? ooooh!

# 20
  • Мнения: 308
   Моят е подобен на този , който е показала Теа13, само че на фирма Conegliano. Използвам го вече 5-та година. Аз свалям филтрите (решетките), запушвам сифона на мивката, напълвам я с гореща вода и Циф и оставям така известно време. След това изваждам, слагам обезмаслител Меглио и мия с телчето на гъбата за съдове. После изплаквам. Понякога го правя и без накисването. Зависи колко време не съм го мила и колко е замърсен.

   Определено ще ми е интересно и други да споделят как почистват този вид абсорбатори, въпреки че темата не е затова, но пък и на авторката ще е полезна подобна информация щом е решила да взима такава техника.

   И за да се включа и по темата да кажа, че според мен е хубаво да има абсорбатор. Най-малкото за запазване на шкафчетата над печката. иначе от парата доста бързо ще се повредят.

# 21
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Благодаря!
И да се разпиша и по темата-моята кухня е с дървени шкафове, 5г. стоя без аспиратор и мога да кажа, че нищо им нямаше на шкафчетата. Но не казвам, че е по-добре без.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Напръсквам филтрите с Меглио и пъхам в миалната на висок градус.

# 23
  • София
  • Мнения: 714
Напръсквам филтрите с Меглио и пъхам в миалната на висок градус.
Алуминиеви ли са ти филтрите?
 newsm78 На Меглиото пише за алуминиеви филтри да се накисват в 10% разтвор, след което  се почистват.
Не си сменят цвета?
Аз ги накисвам в топлъл 10% разтвор, изчаквам известно време, след което с малка мека четка внимателно ги изчетквам от останала мърсотия. Не ги оставям много да се наслоят, защото не може да работи добре абсорбатора.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Да, алуминиеви са. Аз ги пръскам и пускам миалната. Не ги оставям да се киснат особенно. До сега не се е променил цвета. Правя го от 3 год.

# 25
  • Мнения: 320
Tea13, първо си сметни кубатурата на помещението преди да избираш аспиратор  Peace

elliee, незабрявай че дървото поема влага и съответно се разширява и свива, затова им няма нищо, но ПДЧ и МДФ материала от който се правят сегашните кухни обикновенно нямат това свойство  Peace и дори при много добро проветрение разлепването на кантовете не ти мърда  Peace

Що се отнася до филтрите, то и аз свалям накисвам с циф и мия, за съдомиялната съм се чудила доста дали да ги напъхам, но ме е страх да не се развалят, но щом antonia твърди че им няма нищо ще пробвам Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 11
Чувала съм 4е имало абсорбатори или аспиратори със специални филтри, така 4е да не е необходимо да се включват към комин? Вярно ли е това? Питам, защото искам да си преместя кухнята в част от хола, но комина е много далече...

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Кухня без аспиратор - тотален абсурд!
За да не изхабяваш пространството в шкафовете, заложи на химически аспиратор. Не е толкова ефективен, както са коминните, но пак ще ти върши работа.
Работят на принципа на рециркулация на въздуха чрез филтри - един и същ въздух минава през тях и се връща пречистен.

Химическият аспиратор работи с филтри пълни с активен въглен.
Активен въглен се приема вътрешно от човека при някои заболявания и изобщо не е вреден.

Но пък всичко е въпрос на нагласи. Поне за мен абсорбаторът и климатикът са задължителни.


Четете  Peace

# 28
  • Хасково
  • Мнения: 4
Здравейте,по въпроса кухня без аспиратор - не си го представям това. При нас кухнята и трапезарията са свързани и освен аспиратор над печката имаме такъв и над масата / пушачи сме /. Почиствам филтрите всяка седмица в миялната на интензивна програма.

# 29
  • Мнения: 15 379
При нас кухнята и трапезарията са свързани и освен аспиратор над печката имаме такъв и над масата / пушачи сме /.

Чудесно е, че сте се сетили Peace.
Наистина много добро решение!

Общи условия

Активация на акаунт