Бременна съм, а скоро родих...

  • 7 443
  • 145
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 100
А ти как се чувстваш? Ако физически си добре и раната ти от секциото не ти дава проблем, то аз не виждам причина за аборт. Каквито и срокове да дават лекарите всичко си е индивидуално. А и 2 години е мноооого!! Това по кои стандарти е, от 50те ли? В днешно време секзиото не е това което и било тогава.

Не си първата в това положение, няма и да си последната. Всяко раждане крие риск независимо от обстоятелствата. Всичко си е до късмет, съдба и в каквото там вярвате. Peace

Има и друго, чувала съм, че лекарите в БГ нарочно дават такива съвети и дори си намират причини да препоръчват аборти или да започват по изкуствен начин раждания  и да правят секцио без показатали за такова само за да прибират пари. За мен това е престъпление.

# 61
  • Мнения: 17
Истината е че единствено бих го оставила детето  заради страха си че цял живот ще изпитвам вина от аборта иначе не искам отново да мина през 9 месеца бременост, раждане и т.н Не сме и в кой знае какво добро материално положение мъжът ми работи за 500 лв, а аз взимам майченство пак толкова живеем в двустаен апартамент, а и малки са ми още децата и мисля че ще ми е много трудно отглеждането на още едно такова. Нямам помощ от майка ми, баща ми кой знае къде е и той няма да ми помогне с нищо. Техните на мъжът ми не могат да помогнат с много. С две думи объркана съм до такава степен че мразя дори мъжът ми.

# 62
  • София
  • Мнения: 44 354
така както го описваш, ако бях аз , знам точно какво щеше да ми е решението...мъжът си няма за какво да виниш....двамата заедно сте си забъркали кашата...

заради страха си че цял живот ще изпитвам вина от аборта - това за мен не е причина да родиш едно дете, по тази логика, нямаш ли страх, че после можеш да изпитваш вина към трите си деца, че не си направила аборт, страхове разни, медала както винаги има две страни, ...имате още малко време все пак....премислете го още няколко пъти, минусите и плюсовете на ситуацията... за мен решението трябва да е обективно, а не продиктувано от чувство за вина(независимо кое ще е решението в крайна сметка, както казах вината и в двата случая може евентуално да я чувстваш в последствие).

И успех! И много сили....и...не му е времето сега да се мразите Wink

# 63
  • Мнения: 100
Разбирам те, финансиите са много важно нещо и лично за мен са предпоставка за или против имане на деца. Но погледни на нещата от друга гледна точка-с такава малка разлика децата ти ще се самоотгледат един вид, ще делят повечето неща и съответно разходите ви няма да са толкова големи. За мен лично това е идеалната разлика. И разбира се, че ще го обичаш и ти и съпругът ти.

И още нещо, не знам как е при други хора, но при мен съвестта е много силна и чувството за вина ме измъчва повече от всяка физическа болка. Аз не бих понесла да живея с това чувство, за мен това е моят ад.
Но за всеки си е индивидуално.

Решението е ваше, разбира се и каквото и да решите, то ще е правлно за вас. А и някой беше казал, че правилното решение се вземало най-трудно. Peace

# 64
  • Мнения: 2 401
Теменужке, много съжалявам, че си в такава ситуация! Аз също като P054 GRL не бих понесла да живея с мисълта какво щеше да стане, ако се беше родило детето. Опитай се да останеш сама със себе си и да премислиш добре ситуацията, най-добре решението си го вземи само ти, защото после и отговорността ще е само твоя!

# 65
  • София
  • Мнения: 44 354
 newsm78 защо да е само нейна, все си мисля, че родителите и поделят отговорностите по децата, не мисля, че мъжът й следва да е безтгластна буква...освен ако не следва семейна драма и раздяла, заради бъдещото дете....

# 66
  • Мнения: 2 401
Така е, отговорността за децата е обща, но чуството за вина, ако впоследствие изпитва такова, ще си го носи главно Теменужка!

# 67
  • Мнения: 722
Теменужке, много съжалявам, че си в такава ситуация! Аз също като P054 GRL не бих понесла да живея с мисълта какво щеше да стане, ако се беше родило детето. Опитай се да останеш сама със себе си и да премислиш добре ситуацията, най-добре решението си го вземи само ти, защото после и отговорността ще е само твоя!
Подкрепям това мнение.

# 68
  • Мнения: 146
Когато аз забременях моят приятел не искаше детето защото се стресна че няма как да го гледаме изплаща кола и има други разходи, но аз настоях да го задържа въпреки че не съм работила и нямам никакви пари и все още разчитам на родителите си които в момента нямат голями възможности.Не мога да си представя как ще гледаш 3 деца.....Добре ами ако забременееш и 4ти път и него ли ще задържиш само защото ще се чувстваш зле..понякога нямаме голям избор и трябва да помислим много добре.Все пак дечицата трябва да имат добър живот, а за това трябват и добри пари.

# 69
  • Мнения: 100
Когато аз забременях моят приятел не искаше детето защото се стресна че няма как да го гледаме изплаща кола и има други разходи, но аз настоях да го задържа въпреки че не съм работила и нямам никакви пари и все още разчитам на родителите си които в момента нямат голями възможности.Не мога да си представя как ще гледаш 3 деца.....Добре ами ако забременееш и 4ти път и него ли ще задържиш само защото ще се чувстваш зле..понякога нямаме голям избор и трябва да помислим много добре.Все пак дечицата трябва да имат добър живот, а за това трябват и добри пари.
Да, ама ти самата си задържала детето си, нали?

# 70
  • София
  • Мнения: 2 217
Аз ти писах за себе си вече, но при мен ставаше въпрос за четвърто дете, здравосл. мои проблеми, голямо безпаричие и т.н. Ако само един от тези фактори беше обратен на истината - нямаше да махна детето, дори и да го родя само от чувство за вина.....Не може да чувстваш виновна, че си родила....
Но: мисли трезво, не се поддавай на сълзи и сополи, нито разчитай тук да се наклони везната за или против. Живота е твой - ще можеш ли, искаш ли, как ще се отрази това на другите ти деца, мъжът си и аз не бих поставила в най-предните редици за мнение, но само помисли, ако родиш без той да иска това дете, що за живот ви чака. Да гадаеш дали той ще се промени след раждането е рисковано и несеризно. Послушай най-вече твоя глас - най-вече своя, игнорирай всичко и помисли трезво. Вземи решение за себе си и после говори с мъжа си. Прегръщам те силно и ти желая много кураж, каквото и да решиш.

# 71
  • София
  • Мнения: 44 354
Когато аз забременях моят приятел не искаше детето защото се стресна че няма как да го гледаме изплаща кола и има други разходи, но аз настоях да го задържа въпреки че не съм работила и нямам никакви пари и все още разчитам на родителите си които в момента нямат голями възможности.Не мога да си представя как ще гледаш 3 деца.....Добре ами ако забременееш и 4ти път и него ли ще задържиш само защото ще се чувстваш зле..понякога нямаме голям избор и трябва да помислим много добре.Все пак дечицата трябва да имат добър живот, а за това трябват и добри пари.
Да, ама ти самата си задържала детето си, нали?

да, ама едно дете, не е като три деца и явно тя го е искала, а авторката....така и не каза, че иска искренно това дете... и да това е резонен въпрос, ако 4 месеца след като роди детето пак забременее, какво? и до кога така е правилно и допустимо, да се раждат деца, само защото са станали?

# 72
  • София
  • Мнения: 10 704

 и да това е резонен въпрос, ако 4 месеца след като роди детето пак забременее, какво? и до кога така е правилно и допустимо, да се раждат деца, само защото са станали?

Да се надяваме,че след решението й,независимо какво е то: дали да го роди или да го махне сега, после ще вземат драконовски мерки да не се случва отново, спирала,лекарства и т.н..... надявам се са съвременни, разумни хора... нагона си е нагон,плодовитостта също-лошо няма,на фона на толкова много народ с репродуктивни проблеми.....аз така и не разбрах как са се пазили, а е станало Rolling Eyes
А в тази ситуация се тормозят и двамата, пак нейното тяло ще страда,пак казвам-независимо от решението им-...и не само тялото
Но в крайна сметка тук ние само си тропаме по клавиатурите....такива неща са се случвали, случват се и ще продължават да се случват...

Последна редакция: сб, 20 ное 2010, 20:07 от magnet_for_happiness

# 73
  • Мнения: 146
да задържах го защото ми е първо и защото прецених че е за добро ..... но ако ми беше второ или трето категорично не бих го задържала въпреки че за мен това е мн мъчително и тежко.Но всеки си знае възможностите и силите.

# 74
  • София
  • Мнения: 10 704
да задържах го защото ми е първо и защото прецених че е за добро ..... но ако ми беше второ или трето категорично не бих го задържала въпреки че за мен това е мн мъчително и тежко.Но всеки си знае възможностите и силите.
е да на 20 щеше да ти зор второ или трето,но виж по-натам в годинките.....е друго ...и разбира се че едно детенце, че всяко детенце е за добро.

Общи условия

Активация на акаунт