Грижа за косата - 81 - място за всякакви въпроси

  • 109 829
  • 705
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 75
различни са - а това буди някакво съмнение  newsm78

На мене пак не ми става ясно - кое е по-различното? newsm78

Това,което имам аз  като информация е ,че маслата на Икаров са натурални.
Не са българско производство,а са внос.
Вкарва се суровината в България и тук се разфасова  в малки количества за търговската мрежа.

# 31
  • Мнения: 1 073
 Момичета, не знам кое им е хубаво на маслата на Икаров, освен цената. Ако не ви се занимава с поръчки по интернат за девойките от София- вече има магазин на ул. Аксаков 22 ( Смесения магазин към Зоя.бг ), където се предлагат био масла. Не съм проверила качеството им и не съм чак такъв разбирач, но ако наистина са сертифицирани, по- добре използвайте тях.

Не се заяждам, само питам - а какво им е лошото? Разбира се, ясно е, че био сертифицираните масла са много по-добри, но защо пък на Икаров да са лоши?
  Ще наблегна на опаковката... А това, че нямат сертификат, а се предлагат като натурален продукт, специално за мен, не е никак маловажно. Избора си е индивидуален. Да, сертификата оскъпява продукта, но дава гаранция. Не става въпрос дали новата ни блуза е 100% памук илиииии.... около 100%памук, ами дали козметиката, която наистина трябва да даде всичко от себе си го прави или просто ни омазнява косата ( при мен и лицето, защото ползвам маслата и за лице и тяло), без да действа по предназначение. Не знам дали ме разбирате, но аз искам да знам, че не си губя времето да се мажа с неща, който дават 10, а не 100% от качествата си.
  В никакъв случай не налагам мнение, просто споделям такова.

  А какво бихте казали за този шампоан- http://www.zoya.bg/%D0%95%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0 … B%D0%BA%D0%B8.484  Това, че е сух би ли означавало, че се натрупва върху косъма и запушва скалпа. Хареса ми какво съдържа, но разбира се не смятам да го ползвам при всяко миене, а през къпане ( т.е. 1 път в седмицата), като когато не ползвам него съм си поръчала този- http://www.keune.bg/Absolute%20Volume-314.html на тази серия. Никога не съм ползвала сух шампоан, но смятам, че този не е точно такъв, защото се слага на мокра коса  newsm78

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 00:38 от Tonichka

# 32
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 432
от салон ли вземаш Кюн?

# 33
  • Мнения: 1 073
от салон ли вземаш Кюн?

  Да. С приятелка взимаме големи разфасовки и делим  Wink

# 34
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Tonichka сухият шампоан, който си показала е просто със суха консистенция и се ползва за измиване на косата, а не за "замаскиране" на мазната коса, както е този на Клоран например. Сух е с цел, да няма консерванти, а само натурални съставки. За измиване може да се ползва и смес от шикакай+алма. Това съм ползвала и ми харесва много. Също е суха смес, която се забърква на каша преди ползване.

# 35
  • Мнения: 1 073
  Lady Brinne и аз така мисля, но не бях сигурна. Харесах тези продукти, но все още не съм пробвала всичко. А иначе шикакай и амла има в състава му. Тотално съм решила да преминавам на такива продукти.
В тази връзка, моя приятелка скоро чака внос от Мароко на козметика ( ще има и за коса) и, разбира се, ще са на основата на арган . Ще има и сайт. Като всичко се реализира ще пусна инфо, защото ще е много хубаво да има продукти, които да сме сигурни, че идват от Мароко и са достъпни на Българския пазар

# 36
  • Мнения: 3 315
a.l.e.n.a   bouquet  страхотна тема

относно анкетата - нито от тривитаминол (ползвала съм го няколко пъти,но не можах и 1 шишенце да изхарча) нито от масла съм получавала косопад  Peace  

някои беше писал , че ползва серията с бамбук Midollo di bamboo на Alfaparf - ако може малко инфо  Blush

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 45
Аз като, че ли имам малко косопад от маслата с тривитаминола, но от друга страна доста я дърпам като я мия, а и е есен...не знам дали е точно от маската проблема  newsm78

# 38
  • Мнения: 1 167
Страхотна тема. Аз продължавам с втора опаковка себорал форте, но не виждам промяна.  Sad

# 39
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте момичета,
Имам следният въпрос:
Преди години имаше една серия на Арома боите - "Арома Коктейл". Дали знаете към днешна дата как се казват?
Никъде не мога да намеря инфо по въпроса, а цветовете им бяха разкошни и наситени!
Благодаря за отговорите! Hug

# 40
  • Мнения: 668
Да се похваля, че косата ми изглежда вече значително по-добре.
От около месец правя следните неща за нея:
 - пия Мерц
 - използвам шампоана на Клоран с хинин
 - един път седмично си правя маската с тривитаминол
 - след измиване впръсквам хининова вода
 - наблягам на протеините при хранене.
Скоро ще снимам, за да видите разликата.
Наистина съм много доволна от състоянието й в момента.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 45
Аз само искам и да похваля този шампоан и балсам: http://www.iherb.com/Avalon-Organics-Biotin-B-Complex-Thickening … -400-ml/3477?at=0

Натурален е, без парабени, с биотин, сао палмето, житен протеин и разни масла. Става за ежедневна употреба. С моята тънка коса, която е суха, но мазна в корените ми действа страхотно. Косата направо скърца след измиване, а с помоща на балсама нямам проблем с разресването после.

P.S. Моля да не се счита като реклама поста ми. Съвсем с добри намерения споделям  Hug

# 42
  • Мнения: 0
Моми4ета купих си биотин на таблетки които се хрускат като бонбонки.Нещо несериозно ми се вижда тая работа newsm78Дали  ще има ефект от тоя бонбон или да си потърся друг биотин?Примерно да го преглъщам с вода ?

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 19:14 от allexa27

# 43
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен...Искам да споделя с вас моя опит...Изпробвала съм какви ли не продукти за косопад, и скъпи и евтини, но никаква полза..за себорал форте...-за мен е  едно нищо..на мен много ми се омазняваше косата , ставаше сплескана и просто много зле, нямаше никаква полза от него.....за маслата на икаров -също не са хубави....та да се върна за косопада...след раждането на моята дъщеричка косата ми започна да пада със страшна сила.......направо на кичури.....останаха ми буквално 2 косъма на главата.......бяха ми се образували на главата дупки (като на мъжете на буквата  М или 3)..изпробвах какво ли не както казах по-горе от нищо нямаше полза и реших да изпробвам следната маска с лук и мед.....резултатът беше нова кос а, която започна да расте...имам страшно много коса в момента..нова, която е късичка и очакват тези нови косъмчета да стигнат дължината на другата.......косопадът ми спря за около седмица....
Е това е от мен ако искате да питате нещо друго ще се радвам да го споделя с вас..... Hug Hug Hug Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 5 485
Говориха в съседна тема за тънък косъм,аз искам да попитам или ли маска или продукт,който може да накара да израсне по-дебел косъм?


Относно въпроса на анкетата,ползвала съм тривитаминол и не съм видяла резултати,а с масла много се клепам и ми се отразяват много добре.За съжаление с тях трябва повечкод а се седи,а аз нямам много време

Общи условия

Активация на акаунт