Грижа за косата - 81 - място за всякакви въпроси

  • 109 797
  • 705
  •   1
Отговори
# 45
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
евентуално таблетките за коса - за стимулиране производството на кератин и ампули срещу фиброза ан луковиците - но все пак генът е ген - това ще помогне, ако косъмът е изтънял по някакви причини (липсва на вещества в организма, хормони, възрастта .....)

rozalinda555, предполагам ефектът е като след чесън - това според мен основно енергизира скалпа;
как прилагаш лука?

тези 2 шампоана, за които говорите ме интригуваха - и този от ихерб и сухия - благодаря, че споделихте   bouquet

за сухия - обаче ми се иска да прочета повечко  newsm78

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 19:55 от a.l.e.n.a

# 46
  • Мнения: 6
Bubble, каквито и да е продукти да изпозваш с каквото и да се намажеш няма как  косъма ти да израсте по-дебел или по плътен...космите на човек за заложени генетично и няма как да се променят...същото се отнася и за броя косми...няма как да ти стане по-гъста когата....щом ти е заложено генетично рядка или тънка коса...
но иначе има продукти, които придават обем на косата...

# 47
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
не е съвсем така, косъмът може да изтънява с времето - това е природан закономерност, може и да не изтънее, разбира се - това е хормонално обусловен процес и зависи о тнивата на женските хормони

също може да е нарушено производството ан кератин - при диети или други смущения

но генът си е ген, както и аз писах по-горе - зависи дали е изтънял по някаква причина или си е така по рождение

също има продукти за уплътняване - външно, но ефектът е докато се ползват, т.нар thickeners или fatteners - в началото са разработвани за оплешивяващите мъже (хормонално обусловено) приокоито процесът е съпроводен с изтъняване на косъма  Hug

ще споделиш ли за лука
- как го правиш?

# 48
  • Мнения: 6
Ами не не е ....с чесън  съм пробвала само няколко пъти....но от тази маска даже косата расте по-бързо...

# 49
  • София
  • Мнения: 5 456
И аз доколкото знам си е до ген,ама пък медицината/козметиката напредва може да има нещо за което не знам.
Косата ми е гъста,но с тънък косъм по рождение и наблягам на продуктите за обем

Благодаря за отговорите Simple Smile

# 50
  • Мнения: 6
За маската с лука
Сока от един по-голям лук смесвам е 1 с.л. мед, намазвам първо корените след това цялата коса , слагам найлон и покривам с шапка косата....стоя колкото мога да издържа...след това измивам, а даже съм чела, че може и да не се мие със шампоан...само с вода...пробвах косата не остава мръсна...

# 51
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
хм,  newsm78 - аз бих измила с шампоан все пак  newsm78 не мирише ли?
а изсушаване нямаше ли (от меда)

*Bubble*, косата или е тнка и гъста или с дебел косъм и по-рядка - не рядка, а пона рядко - защото иначе ще се получи "задушаване" - чела съм за такив аслучаи - тогав азапочва косоапд - за да се разреди малко и да се проветрява свободно

бях доста учудена, като попаднах н атакава информация и как след къпане излиза пара от косата и след сушене също ....и се получава запарване от задържаната влага

в твоя случай - радвай се на това, с което природата те е благословила - да не си докараш други проблеми Wink)) иначе наистина науката напредва, но за хора с проблеми Wink  Hug

# 52
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Аз като, че ли имам малко косопад от маслата с тривитаминола, но от друга страна доста я дърпам като я мия, а и е есен...не знам дали е точно от маската проблема  newsm78

според мен не е от маслата, но понеже те някак лепнат - условно казано, ако има падащи косми - по-ги виждаш

иначе за мен си е сезонен косопад - при някои повече  Peace , при други по-малко  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 1 073
  Alena, в тази тема също пуснах запитване за "сухия" шампоан /на предната страница/ http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=507298.new#new , на тази dragon8 ми е писала. Ако искаш погледни коментарите.
 

# 54
  • Мнения: 0
Току що излизам от банята и съм потресена!Правих си както обикновено маска с масла и малко капки тривитаминол,но този път ми опада козината просто.През седмицата като се реша по4ти не ми падат косми ,но след маска и душ е страшно Shocked

# 55
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
едва ли е от тривитаминола - какво слагаш в маската?

но ако мислиш, че не е добре - не прави маската

все пак сега е време на сезонен косопад

# 56
  • Мнения: 372
Току що излизам от банята и съм потресена!Правих си както обикновено маска с масла и малко капки тривитаминол,но този път ми опада козината просто.През седмицата като се реша по4ти не ми падат косми ,но след маска и душ е страшно Shocked

Аз съм точно в твоето положение. Вчера бях също толкова стресната. Не правя маската с Тривитаминола така, че най-вероятно Алена е права, косопадът е сезонен.

# 57
  • Мнения: 1 073
  Ето още малко информация за маслата на Икаров  Wink

 Бадемово масло- съдържание:
prunus amygdalus dulcis oil - бадемово масло
rosmarinus officinalis extract - екстракт от розмарин

 За маслото от жожоба:
simmondsia chinensis oil - масло от жожоба
tocopherol - витамин Е
ascorbyl palmitate - консервант
lecithin - лецитин
citric acid - лимонена киселина

# 58
  • Мнения: 0
Не мисля 4е  еот тривитаминола.Правя ве4е месец и половина ударно маски два пъти в седмицата и мисля 4е съм прекалила и има обратен ефект.Мисля да спра ве4е и да 4акам да си ми расте косата.Пия биотини ревалиди,но най-добре да спра да се гледам всяка минута в огледалото дали е порастнала или не,4е само се ядосвам #Cussing out Joy

# 59
  • Мнения: 1 669
Момичета, в тази тема прочетох добри отзиви за маската на LINEA BIO, но от нея ме сърби ужасно скалпа newsm78 Първото, което ми хрумна е да не е с изтекъл срок на годност, но не е. Някой имал ли е такъв проблем newsm78

Общи условия

Активация на акаунт