Кога започнахте да четете приказки на децата си?

  • 5 871
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 569
Дъщеря ми все още няма търпение да чуе и най-краткия вариант на 'Медената питка' в тези малките книжки с твърди корици.  Grinning Все още е на фаза 'искам да гриза, а не да ми четеш'.  Laughing Няма да я насилвам. Тя по принцип има червеи в дупето (метнала се е на мен в това отношение) и все още никога не застава на едно място. Ще пробвам периодично, пък когато й стане интересно то ще си покаже. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 64
. въпросът не е кога започнахме да четем, а кога започнаха да слушат, нали?
. аз започнах отрано, отпреди годинка, при приспиване. през деня слушането се случи около втората годинка. и така няколко години, като приспиването задължително беше с четене на приказки. после си сменихме ролите - детето чете и приспива мама. идилия.

# 17
  • Мнения: 1 943
Когато започна да се заслушва в тях.

# 18
  • Мнения: 1 569
Когато започна да се заслушва в тях.

В самото ми обяснение под основния въпрос има и подвъпроси, но блгодаря за отговора.  Laughing

# 19
  • Мнения: 337
Аз започнах да чета още на 2-3 месеца, сега вече се опитва сам да ги чете и без приказка не заспиваме, даже когато е направил голяма беля наказанието е да не се чете приказка за лека нощ.

# 20
  • Мнения: 1 943
Когато започна да се заслушва в тях.
В самото ми обяснение под основния въпрос има и подвъпроси, но блгодаря за отговора.  Laughing
Останалите въпроси са специфични за всяко дете.
Пробваш първо с шарени книжки с много малко текст и много картинки.
Може да пробваш и със стихчета, малките много ги харесват.

# 21
  • София
  • Мнения: 504
На 1,8г и купих първата книжка и още тогава и беше интересно да и разказвам приказката по картинките , сега на 3г и четем по 7-8 книжки на ден , като 3 приказки задължително за ЛЕКА НОЩ - защото както тя казва  - Мамо аз съм на 3 година и трябва да четем по 3 книжки!

# 22
  • Мнения: 1 473
От бебе му чета всеки ден, но се заслуша в приказките чак след като стана на година и 4, 5 месеца.
 Сега вече е на 2г и 7 месеца и много обича книжки. При нас  всеки ден се четат и разглеждат такива. Избира си сам коя да четем и двамата сядаме и чета аз, а той сочи и пита нещо.
Понякога има повече интерес, понякога по-малко - зависи от настроение и колко е изморен.
След вечеря и преди къпане чете с баща си.
А като си ляга взима винаги по една книжка със себе си и разглеждайки се приспива.
Надявам се тази ми любов към книгите да се запази и да не губи интерес към тях.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
До скоро изобщо не искаха да им чета, въпреки че опитвам откак са се родили. Дърпаха книжката, хвърляха я, даже си запушваха ушите.  Laughing
От около месец четем приказки вечер като си легнат докато заспят. Не помня вече ка започна, но сега пък не искат да заспиват без приказка. Включително и когато се събудят през нощта. Снощи съм чела за Бръмбарчето Зум в 2,30ч!  ooooh! Но извън леглото все още не искат да им чета.

# 24
  • Мнения: 2 660
От много рано започнах да чета приказки - беше под годинка. Първата и дума беше "край" - така и казвах винаги като свършим приказката и затворя книжката.

На различните възрасти четене означава нещо различно. На година и три месеца детето още не може да се концентрира задълго. Трябват му книжки с картинки и малко текст. На тази възраст четях на дъщеря ми мечо Пух, като съкращавах текста до размера на едно изречение за страница. Или просто разказваш история по картинки.

# 25
  • Мнения: 371
И аз искам да чета приказки, но до този момент особен интерес няма. Имаме едни малки книжки с животни, на всяка страница има по едно стихче, но на тях целта им е по-скоро да учи животните - тях ме кара да чета. Провокирана от този и интерес купих книжка с приказка, но не само че не слушаше докато чета, ами я изпокъса цялата. За това сега съм оставила четенето Simple Smile

# 26
  • Мнения: 269
На малкия ( 2г.7мес) започнах да му чета отдавна , но въобще не се заслушваше , а само обръщаше бързо страниците. Но сега от 1-2 месеца са му много интересни. Някои книжки вече ги знае наизуст.

# 27
  • Мнения: 728
Беше на 1 г.когато започнах да му разказвам приказки,вечер преди лягане.За първи път му разказах Житената питка,после Червената шапчица.Месец-два след това купих книжки с тези приказки,той вече знаеше за какво се разказва и се впечатляваше повече от картинките,но определено му харесваше.Сега вече три годишен не заспива без да сме прочели някоя приказка,има и предпочитания.
Иначе с книжките почнахме още преди годинка ,беше на около 9-10м.когато купих книжки с животни и зеленчуци,плодове и кратък текст към тях/по едно -две прости изречения/.

# 28
  • София
  • Мнения: 283
Беше много малък, когато направих първите опити с четене на приказки, но уви, никакъв интерес от негова страна. Заглеждаше се в картинките има-няма 1-2 минути и толкоз. Едва като стана около 3 годишен започна да се заслушва и определено да проявява интерес към четене на приказки. Постепенно започна дори сам да си ги избира. Сега вече е спец голям по приказките. Но пак си има няколко любими и предпочитани, които просто не минава ден без да ги четеме или разказваме.  Crazy

# 29
  • Мнения: 1 569
На 1,8г и купих първата книжка и още тогава и беше интересно да и разказвам приказката по картинките , сега на 3г и четем по 7-8 книжки на ден , като 3 приказки задължително за ЛЕКА НОЩ - защото както тя казва  - Мамо аз съм на 3 година и трябва да четем по 3 книжки!

Много сладко!  Heart Eyes

От много рано започнах да чета приказки - беше под годинка. Първата и дума беше "край" - така и казвах винаги като свършим приказката и затворя книжката.

Хехе. 'Край' за първа думичка определено е оригинално. Стига с това 'мамо'.  Whistling Laughing

Общи условия

Активация на акаунт