Коледни пости

  • 48 442
  • 525
  •   1
Отговори
# 270
  • Universe
  • Мнения: 1 556

Днес за пръв път си купихме авокадо и незнам какво да го правя. Очаквах да е поне малко сладко и да прилича на плод, но не. Няма никакъв вкус. Така ли трябва да бъде? Знам, че с него се правят салати, но нямам рецепта. Някакви идеи?


Най-стандартното - гуакамоле - http://nojivilichka.wordpress.com/2008/09/15/guacamole/

Днес правих тази майонеза с авокадо - http://trydiani.blogspot.com/2010/03/blog-post_23.html /харесаха я, аз съм на жито Wink/

Иначе може да го ползваш на всяка салата като мазнина Peace

На внука си го правя авокадо+банан - на пюре  Peace

Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 09:40 от lenny_pld

# 271
  • София
  • Мнения: 565
Лени, хиляди благодарности! Hug Сега се чудя коя от двете рецепти да направя и май ще заложа на гуакамолето. Още веднъж ти благодаря за бързия и изчерпателен отговор!  bouquet

 По- назад в темата някой беше коментирал, че шоколадовият кувертюр е постен. Така ли е, наистина? Вчера купих на децата меденки "Любимки" и прочетох съдържанието и единственото притеснително нещо беше този шоколадов кувертюр. С удоволствие бих си хапнала една меденка, мммм. Blush

# 272
  • Мнения: 87
Здравейте всички.  bouquet Искам да ви се оплача,че напоследък ям многоо хляб  Cry и накрая май ще кача,а не ми се иска хич.Ще се радвам да ми кажете с какво да заситя този апетит към хляб  newsm78

# 273
  • София
  • Мнения: 565
*Бубка*, и аз имам подобен проблем. Когато много огладнея, когато не трябва, ям сурови ядки и плодове- кашу, бадеми, стафиди, лешници... Има едни готови миксове в хипермаркетите. Това се сещам засега.

# 274
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Бубка, яж други неща, които те засищат.
Ядките са добър вариант, ама и те са много калорични. Другия вариант е да ядеш по-честичко, но да избягваш хляба. Прави си/купувай си пълнозърнест хляб, той засища по-добре и не е толкова "пълнеещ".

# 275
  • Universe
  • Мнения: 1 556
*Бубка*, наблягай на плодовете с нисък  ГИ  Peace - http://www.bb-team.org/values/glycemic_index/#axzz16OSqBU2K

Нисък (40)
Ябълка 38-39
Слива 38-39
Круша 37
Сушени кайсии 31
Грейпфрут 25
Череши 22


Среден (40-60)
Манго 56
Жълт банан 53
Грозде 46
Портокал 44
Праскова 42
Банан (със зелени петна) 41
Портокал 41

Висок (61-100)

Тиква 75
Диня 72
Ананас 66
Стафиди 64
Банан (с кафяви петна)


Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 15:23 от lenny_pld

# 276
  • Мнения: 87
Благодаря за бързите отговорчета  Hug и аз  мислих да хапвам по-малко обаче по-често.Аз си купувам пълнозърнест хляб и си го препичам винаги,ама хапвам по 3-4 филийки,което за мен е много.Но ще пробвам с повечко плодове,зеленчуци и ядки,че да видим какъв ще е резултата.Благодаря отново  bouquet Между другото днес съм на ябълки,картофена супа(без застройка и олио)и боб.
Лек ден на всички  bouquet

# 277
  • Мнения: 355
Бубка, пробвай да започваш с грейпфрут или пресен сок от него. Той убива апетита. Готвените зеленчукови ястия са много добро решение - те засищат за дълго и от тях не се пълнее. Зеленчуците се смилат бавно и поддържат по-дълго чувство за ситост. Салатите - също. Когато ти се яде сладко - първо плод и след това апетита за сладко намалява. Каквото и да изядеш след това ще е по-малко.

# 278
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ядките са точно три пъти по-калорични от хляба. Та не знам кое от двете е по-добре за килограмите. На мен също много ми се яде тестено и изобщо съм си непрекъснато гладна. Даже снощи питки месих.  Laughing Странното обаче е, че откакто постя ям хляб и тестено на воля, мазнините също не си ограничавам, сладко може би по-малко ям, защото почти няма какво, но не пълнея. Даже съм свалила малко. Не много, но все пак. Нямам рационално обяснение.  newsm78 Така че преди да почнеш да се страхуваш от хляба се премери няколко пъти и виж дали наистина качваш.

# 279
  • Мнения: 581
И аз така покрай постенето хапвам повечко хляб. За вечерта съм приготвила ориз на фурна с праз и маслини. Ядките са ми мазни и тежки и избягвам да ги ям или ако ги ям винаги е в комбинация със сушени плодове, стафиди.

# 280
  • София
  • Мнения: 565
И аз така ги ям- в комбинация със стафиди. И не прекалявам. Най- много по 100-ина грама на ден. Незаменини са ми следобед, когато нещичко ми се похапва, а с тях се засищам от малко. Освен това са невероятно полезни.http://dieti.rozali.com/hranene/p9105.html

# 281
  • Мнения: 87
Мишанка ще опитам и сока от грейпфрут,дано има ефект  Hug
savina_33 аз не ям повече от 100гр. ядки и то не всеки ден Wink и не съм започнала да качвам,просто знам,че ако продължавам да хапвам толкова хляб ще кача  Stop
Хайде лека вечер от мен  bouquet

# 282
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Ако това ще ви успокои  и аз хапвам доста хляб в последните два дни. Направо ужас...
Тази вечер правих Гъбена каша. За себе си без мазнина, а на семейството сложих масло.

# 283
  • Мнения: 97
Здравейте и от мен,
Аз упорито постя откъм храна, но нещо с питиетата ми е трудно! Ям постна салата, но приятеля ми не ще и да чуе за салата без ракия, и естествено компания!
Тази вечер приготвих следната салата, която може да бъде и основно ястие според мен.
Сварих леща, само с вода и след сваряването изцедих всичката вода. Прибавих нарязан праз - 1 бр., нарязани зеленчуци от туршия, и обърках с малко лютеница за овкусяване. Невероятно вкусно е!

# 284
  • Мнения: 1 267
Мъжът ми направи по Звездев ябълкови крекери,
но не мога да намеря рецептата сега.
Та ябълките се нарязват на тънки филийки,
нареждат се в тава,
отгоре се посипват със смес от брашно, захар, канела ( така е по рецепта),
но аз бих предпочела да направя смес от пасирана ябълка с овесени ядки, канела и мед.

Та по първта рецепта се получи превъзходно, ще направя обаче по моя измислен начин.
Избягвам захарта. Ще споделя.

Общи условия

Активация на акаунт