Коледни пости

  • 48 432
  • 525
  •   1
Отговори
# 480
  • България
  • Мнения: 4
Намерих си още една идея за трапезата на бъдни вечер! Предлагам ви я тук - може някой да я изпробва преди това - свежа салатка от моркови и булгур с лимонов дресинг

# 481
  • София
  • Мнения: 478
Момичета и дядо хаджия, как сте? Още малко остана до края на постите Grinning За мен времето хвръкна неусетно.

Признавам, че покрай коледната треска и разни други ангажименти, загубих навика да снимам и записвам какво съм готвила, но през уикенда мисля да наваксам Peace Вчера правих кисело зеле с ориз. За днес мъжът ми изпържи малко шаран и картофи, а аз направих салата.

Малко по - късно или утре сутрин ще ви напиша моите предложения за Бъдни вечер и един куп постни коледни сладки, които мисля да забъркам през този уикенд Crazy

# 482
  • Мнения: 355
Здравейте!  Hug
Смело мога да кажа, че тези пости ми минаха под знака на постните зелеви сърми. Близо до офиса зареждат основно с това ястие, а пък го приготвят и добре та... Joy
Тези дни не мога да се включа, защото ни е време за повечко работа, а пък и детенце се разболя. Вече преминава, надявам се всички да посрещнем Коледа здрави.  Heart Eyes
Тъжното в многото работа е, че не всякога успявам да се владея и се поддавам на чисто човешките дребнини.  Tired Финишираме непосредствено преди Бъдни вечер, и остава много малко време за настройка за празника. Отсега си пожелавам, днес да е последния ден, в който се изтървах и излязох от добрия тон.
Хубав ден!   bouquet

# 483
  • Мнения: 184
Хора,на финала сме!!! newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44  Надявам се да няма скоро отказали се.Аз лично вече едва издържам и все съм гладна.Много ми се хапва месце  Banghead newsm64 eat
Утре ще ходя в църквата   bishop да ми прочете  Simple Smile За това от три дни пак съм си на строг пост.Етре само ще хапна яйчица и мляко и после до 24  ....мъкаааааааааааааааа  Laughing

# 484
  • Мнения: 901
Тиквена супа с хрупкав тиквен чипс

животинската сметаната се заменя със соева (кокосова) сметана

# 485
  • София
  • Мнения: 565
Ммм, marabu много апетитно!
Аз днес правих на децата бутер банички и направих малко и за мен с ябълка и канела. За обяд в момента къкри яхнийка с праз и маслини. Кажете ми, моля на 24-ти ли трябва да се изповядам или на 25-ти, преди причастието?

# 486
  • София
  • Мнения: 7 876
Ммм, marabu много апетитно!
Аз днес правих на децата бутер банички и направих малко и за мен с ябълка и канела. За обяд в момента къкри яхнийка с праз и маслини. Кажете ми, моля на 24-ти ли трябва да се изповядам или на 25-ти, преди причастието?

Значи аз никога не се изповядвам на самия празник. То като се нареди една опашка и мине цялата литургия после. Ходя си там два три дни преди това и така.

# 487
  • Мнения: 184
Ммм, marabu много апетитно!
Аз днес правих на децата бутер банички и направих малко и за мен с ябълка и канела. За обяд в момента къкри яхнийка с праз и маслини. Кажете ми, моля на 24-ти ли трябва да се изповядам или на 25-ти, преди причастието?
Значи,аз днес бях на причастие и отчето ми каза,че на Бъдни вечер си минавам в църквата вечерта,но на Коледа да дойда сутринта да се изповядам  thumbsup

# 488
  • София
  • Мнения: 565
Благодаря за отговорите. Ще отида утре да питам . Може би в  различните църкви имат различни порядки.

# 489
  • София
  • Мнения: 7 876
Благодаря за отговорите. Ще отида утре да питам . Може би в  различните църкви имат различни порядки.

Ами не няма различни порядки. Просто в различните храмове посещаемостта е различна или пък имат различен брой свещенници и от там зависи кога могат да изповядват. Например преди като живеех в ж.к. Обеля - 2 се посещаваше само църквичката към селото (голямия храм още не беше построен тогава) и там служеше само един свещенник. Той и да искаше няма как да изповядва на самия празник.

# 490
  • София
  • Мнения: 565
Ясно. Ще отида аз да видя в нашата люлинска църква как стоят нещата.

# 491
  • София
  • Мнения: 478
Ясно. Ще отида аз да видя в нашата люлинска църква как стоят нещата.

В Люлин са четирима свещеници, но практиката е като на повечето места - изповед предния ден преди причастие. Взимат сутрин само извънредни. Междудругото там има много добър изповедник.

Последна редакция: пн, 20 дек 2010, 00:34 от brazilka

# 492
  • София
  • Мнения: 565
brazilka, благодаря за информацията. Много ми е полезна, особено за изповедника. Понеже нямам голям опит в това, малко се притеснявам дали ще мога да си отпусна душата и да се изповядам както трябва пред някой, когото не познавам. Обикновено ходя в друга църква- "Успение Богородично" в кв. Лагера и там ми е някак по- близко. Но Господ е един и знам, че Той ще ми помогне да направя нещата правилно и ще ми прости, ако съм сгрешила някъде.

# 493
  • Мнения: 204
Кажете как приготвяте постната питка за Бъдни вечер, все не ми бухва и после става твърда. Къде бъркам?

# 494
  • Мнения: 581
За днес нещо специално приготвя ли се? Аз съм поръчала всичко от вън, че нали днес не се готвило. Позволих си веднъж да хапна сирене, че нещо не се почувствах добре, усетих вирусонашествие. Мислех, че немските коледни сладки са постни и с такъв ентусиазъм си ги купих и сега другите ще ги ядат
от 20 до 24 поста строг ли е без олио? Или може и олио.

Общи условия

Активация на акаунт