Son bahar - Любов назаем - Еркан и Айча - Тема 39

  • 37 059
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 0
Сред драматичният филм, който гледах едва ли ще успея да напиша това което исках да напиша за Сабиха. Но за да не излезе, че писах само за Галип.....ще се опитам

Сабиха също е имала нещастието да израстне без родители, но тя не е изоставена и не е била в сиропиталище. Родителите й са починали по трагичен начин в катастрофа. Живяла е в семейството на братовчедка си Рухсар. Както по-късно ще видим бащата на Рухсар е особен човек. Едва ли живота на Сабиха е бил много хубав, но е живяла в семейна обстановка. Не е изпитала живота в сиропиталище. Може би обстановката в която е живяла я е накарало да се омъжи много млада за първата си любов. Живяла е в лъжа дълги години. Брака й е бил пълен с лъжи - изневяра на съпруга й, незаконното му дете, наркотиците - всичко което й се е случило е като един лош сън. В крайна сметка Съдбата никога не бездейства. Тя Съдбата срещна тези двама нещастници изпитали по различен начин горчилката на живота.
За съжаление музата ме е напусанла тази вечер и писането не ми върви....

# 676
  • Мнения: 0


Лека нощ и приятни сънища  Hug Hug Hug Hug

# 677
# 678
# 679
# 680
# 681
# 682
# 683
  • Мнения: 36 771






Снимките бяха поставени в Темата за новия сериал на Еркан Петеккайа.
Аз ги поставих тук, защото това е извън камера, когато е снимана
сцената с търга. Сабиха беше преводачка.
Еркан прави хубави кълбета, като пуши...Майстор е човека
Пушач....не е свирач  hahaha hahaha hahaha hahaha

# 684
  • Мнения: 941
Мацки, здравейте!  Hug Hug Hug

Пуснах новата тема, защото още няколко дни няма да имам комп в къщи!

# 685
  • Мнения: 36 771




Да довърша втори епизод накратко.

Галип замислен как майка му го е изоставила отива в сиропиталището. Срещайки го децата му се радват, обръщат се към него с "батко, той милва всяко дете, радва им се за всяко дете намира добра дума или задава въпроси какво се е случило след последното му идване. Тук Галип се чувства като у дома си - та нали това е бил неговия дом години наред..... Когато не може да посети сиропиталището чувства някаква празнота.Домъчнява му за децата....Директора на дома Рашид също е израстнал в това сиропиталище. Той споделя с Галип, че през деня е пристигнало ново дете. Галип веднага пита дали семейството му го е оставило....Болка се изписва на лицето му. Рашид забелязва, че при това пристигане Галип е много тъжен и мълчалив и Рашид подхваща разговор:

Рашид Какво ти е .....Много си умислен....

Галип   Докато идвах на сам Рашид си спомних как майка ми ме остави тук....Сякаш е нещо нереално....сякаш не е било....


Рашид    Изпитвам същите чувства, защото и аз като теб съм оставен много малък.....

Галип     Знам....

Рашид    Нямам си никого......

Галип      Знам.......

Рашид      Пораснах.......

Галип       Даааа................

Рашид       Завърших....Станах директор на дома, но това не се променя.....

Галип      Рашид........да ти кажа ли нещо /през сълзи, задушава се от мъка когато говори/.........ние все още си нямаме никого Братко.....Аз си мислех, че като порастна ще забравя........., но явно това не се забравя.....ИЗОСТАВЕНИТЕ ДЕЦА СИ ОСТАВАТ ТАКИВА И КАТО ВЪЗРАСТНИ.....както аз и ти..... /разплаква се/

Галип отива при децата в работилницата на мечтите. Там сглобяват самолет, който някой ден ще пуснат да полети....Дали този самолет не е някаква символика. Тези изоставени деца са като птички с прекършени крила. Да не би заедно със самолето да полетят и тяхните мечти - да намерят семействата си.....
Много тъжен момент от сериала....

# 686
  • Мнения: 36 771
Време е за малко вкусотийки-глезотийки.... hahaha hahaha hahaha

 

# 687
  • Мнения: 36 771
А ето и напитките пристигат....

# 688
  • Мнения: 36 771
Здравейте. От писането на този пост едва ли има някакъв смисъл...., но ще го напиша....

За никого не е тайна, че за мен Галип е много интересен като лирически образ. Той още в детството си е преживял една страшна болка - болката на изоставено дете. Разкъсването на връзката между дете и родители убива чувството на сигурност в това дете. Тази травма поражда чувство на тревожност....страх... Силно наранена е била душата на малкия Галип. Но той е успял да преодолее тази травма. Това, което е сега е постигнал само благодарение на способностите му, на трудолюбието му, на желанието непрекъснато да търси нови идеи и нови партньори в бизнеса. От фалиралата малка печатница, която е оставил господин Шефик бащата на Нурсел, той е направил един преуспяващ холдинг с контакти зад граница. В същото време в личен план Галип е нещастен. Нурсел отдавна не е в живота му, но не желае да използва нейните недостатъци за да получи развод. Нурсел никога не е била неговата половинка в съвместния им живот. Тя никога не е била до него. Едва сега, когато той поиска да оформят официално тази раздяла, Нурсел реши, че няма да се предаде така лесно. Подстрекавана от майка ситя следва тези свои амбиции, като се заканва, че пак ще го завладее, че няма да се откаже. Та тя го има като някакво любимо свое бижу или трофей....Нурсел като единствено дете от богато семейство е свикнала да й се задоволяват всички капризи, с голямо самочувствие без никакво покритие, проблеми с алкохола и истерични нервни кризи. Желание да направи от съпруга си мъж, какъвто тя желае....Всичко това води до един отдавна разпаднал се брак. Много тъжен е момента с посещението на Галип в дома за сираци. Много истина има в репликата - изоставените деца винаги си остават такива.... Всички те, които са израстнали в сиропиталището са получили образование, успяли са в различни области на живота, но са сами и самотни..... Много вълнуващи са моментите в които Галип си спомня как майка му го е оставила в сиропиталището. Той през целия си живот е копнял за майчина ласка. Тя майка му е липсвала и на малкия Галип, липсва и днес когато е мъж, преуспял бизнесмен. Тази липса е оставила огромна празнина в душата му, това е променило живота му, но същевременно го е направило по-мъдар, по човечен.....

И аз вече не виждам смисъл да пишем едни и същи хора, но нали си мечтаехме да достигнем с броя на темите до броя на оригиналните епизоди... Сега ще започнем втори сезон....така че още малко.... hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

# 689

Общи условия

Активация на акаунт