Отиваме си в България 2- реалности ....

  • 64 725
  • 1 441
  •   1
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 3 638
Посипвам си главата с пепел и си признавам, че това за българките първо го казах, аз и Гери писа в отговор на моя пост, тъй че плюйте вече по мен, по-точно по мъжа ми.  Naughty

А мъжът ми почна да казва, че съм станала "намусена като българка"  Cry

Но след като двама мъже и вече няколко други жени споменават същите наблюдения, явно повредата не е само в нашия телевизор.  Peace Иначе се знае, че сме най-добрите, най-хубавите и най-най-най  Simple Smile

Само вечер ми остава време да пиша и то не всякога, така че просто започвам да губя нишката на всички отговори.

Може би ако Фата бе прочела тази тема преди да тръгне за България, нямаше да вземе решението, за което сега съжалява.

Да наистина може би фата трябва да пусне нова тема "А сега накъде", след като толкова не им харесва. Човек обикновено като се реши на таква стъпка да се премести в чужбина или да се върне в България, например, обикновено си прави сметка какво ще работи, какви що годе доходи ще получава, къде ще живее и с кого ще живее. То като чета имам чувството че фата или герипетрова никога преди не са живели в България. Интересно ще ми е какво точно са очаквали да заварят? Нима очакваха България да е чиста и подредена страна като Германия например и улиците да са пълни с усмихнати и дружелюбни хора? Специално за мен при всяко мое следващо връщане в България нещата ми изглеждат по добре и хората по дружелюбни. А е и логично ако на човек му е било чак толкова добре в чужбина не би се върнал обратно. Иначе то навсякъде си има проблеми и няма идеално място.

Едно не разбирам - ок, намерили сте пълното щастие в страната в която сте емигрирали,
доволни сте от живота там, в хармония сте и пр.и пр.
Защо тази злоба по всичко в България и сега и по самите хора?
Ами хайде да спрем да ги съжаляваме вече. И там живеят стойностни и готини мъже и жени.
Те самите не се оплакват и се справят някак с не лекия живот, а ние сме седнали тук да ги оплюваме.Не всеки иска да емигрира...
Фата, съжалявам че вече не ви харесва, но още като чух къде се местите, си помислих, че няма да издържите дълго. Познавам региона и там аз самата не бих се преселила никога. Освен в родния Бургас и околностите по морето.  Laughing

Аз не съжалявам за решението ни.  Simple Smile Напротив, радвам се, че децата имаха възможност да поживеят в България и да имат спомени от нея. Понаучиха и малко български, какво по-добро от това.  Simple Smile Още първата година в Холандия и двамата с мъжа ми бяхме наясно, че нещата там се променят и нашето желание не е да живеем там. Нямахме възможност да напуснем томно в този момент, после се родиха децата и така... И България винаги е била мястото ни за връщане (даже повече за мъжа ми, отколкото за мен, тъй като имах възможност да следя по-добре нещата). Живяли сме тук и преди, купихме къща още през 1999-а... Веднага щом пред нас се отвори възможност без да се замислим се върнахме тук. Не в Бургас или по морето, не в някой голям град - никога не бих живяла точно там. Още навремето не взехме къща на морето, макар че имахме възможност. Живееше ни се на село и тук постепенно селото стана "нашето село" с "нашата къща". (между другото май с Мата ще се окажем почти комшийки  Wink). Та проблемът ни не е този. Нито работата. За работата си в Холандия я напуснах по собствено желание, работата на мъжа ми я пренесохме тук, благодарение на това, че вече има добър интернет. Дори и да не искаме да живеем точно тук имаме възможност да се преместим на друго място в България. В първите месеци дори обсъждахме къде, как... Постепенно започна да надделява мнението, че въпросът не е в мястото, просто няма да е тук. Засега в края на месеца заминаваме в Гърция за много дъъълга ваканция с мореплаване и време за размисъл.  Simple Smile Ако имате идеи за нашето накъде ви давам и жокер - искаме на топло и до море  Wink

И преди някои грозни епитети и дискусии да се развихрят още повече предлагам  НОВА ТЕМА



 

# 1 441
  • Мнения: 407
Аз бих предложила Кейп Таун. Със сигурност тук няма да се чувствате дескриминирани а и цените не са съвсем европейски, тъй че със сегашния си доход бихте могли да си позволите повече отколкото да речем в Холандия. 

Общи условия

Активация на акаунт