Колко бързо ОКТОМВРИйчето расте - не със дни, а с часове!

  • 21 302
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 17 378
Не знам, може и да не съм права, ама не виждам нито една разумна причина да се буди спящо бебе за хранене. Освен може би ако е болничко и не яде добре, или не наддава по принцип добре, нещо такова. Ама здраво човече .. защо?

# 721
  • Варна
  • Мнения: 99
Ето и най-мързеливото бебе да се отчете  Crazy : за 21 дни сме качили 800 гр и 1 см Simple Smile, което ще рече 4300 гр, 53 см.
Ще видим на края на месеца колко ще е качил Владкиша-сладкиша  Rolling Eyes и ще ни бият ваксината, явно доста плачат, трябва да си приготвя цицата - залъгалка да е на полу-съединител  baby_neutral

# 722
  • Мнения: X
Fata, не знам колко е вярно, но при нас Колийфа не помогна.

Well, you're going to be disappointed if so. There is nothing bad about it, but I do not believe in just throwing medicines down my own neck for no reason, let alone my newborn baby's.

I looked extensively online to find out about it, when the answer is actually right there on the box...a classic case of not being able to see the wood for the trees.

It is a safe and natural way to reduce the hours of colic-induced crying allowing BABIES WITH LACTASE DEFICIENCY (the enzyme that breaks down lactose in milk) to comortably feed as colief breaks down the lactose in their milk for them. It compensates for 'a POSSIBLE lack in lactase deficiency' (quoted from www.colief.com, the product's website).

Now I can see that someone without a baby might be confused about my point now - but colic IS NOT LACTASE DEFICIENCY. Google it. Colic is actually unexplained prolonged periods of crying in young babies.

Colief will work wonders if your baby DOES have lactase deficiency, but most don't and therefore it will do nothing.

Ето и линкче: http://www.dooyoo.co.uk/medicine/colief/1191302/

Кат, при нас понякога помага да я разнасяме абсолютно вертикално изправена (за това сега си избирам кенгуру) и само леко да я наклониш и отново започва да плаче.

Момичета, вие се смеете, но ако я бях оставила моята Евичка, туко виж спала 12ч. без папкане  Grinning.

Отиваме на разходка  1stroller

Последна редакция: вт, 30 ное 2010, 13:44 от Анонимен

# 723
  • Мнения: 599
Хипо, браво на сладкиша, добре наддава  Peace

# 724
  • Мнения: 186
Браво на Владкиша- Сладкиша и на мама Хипо за манджата

Орхид -възможно ли е да спи непробудно толкова време , защото мн се мъ4и от коликите и се измаря детето.На  мен ми се връзва пък незнам

Ноел-ами за да не се изнася нищо от къщата,защото щял да се изнесе късмета на бебето.Аз хем го знам и сама дадох на едната си приятелка шишенце деавит което и бях взела, а ана друга кутия. #Cussing out

кат- пробождания и аз имам , но ги усещам само в гърдата от която не кърмя.Другата така е захапана , 4е как да ги усетя и там Joy Joy Joy

# 725
  • София
  • Мнения: 548
Аз да се похваля, че са ми превели еднократната помощ за раждане и тази за студентките и съм много доволна. Обаче болничен не са ми превеждали от септември и взех да се притеснявам вече.

 Тина - на мен ми е приведен само единия болничен за септември /на 2 трудови договора съм/ до сега. Друго нямам. А последния болничен едната фирма ще ми го пусне в края на декември - така че пари ще чакам за 8 - ми март сигурно  Laughing А като свършат болничните майчинството по - редовно ли се изплаща?
 Дечицата ти са много сладки.  Heart Eyes

 Мира - за питката на момчето не знаех, че трябва да се сложи сусам - аз си сложих за красота, без да искам съм го улучила.  Wink. Ние сложихме парче от питката в кърпата - ама какво парче  Shocked . едната мама каза, че се поливал с вино - но не питах защо. А първата жена която си тръгна...ще ражда януари.  Grinning

 
 

Последна редакция: вт, 30 ное 2010, 14:49 от irinopolis

# 726
  • Мнения: 0
Благодаря Иринополис.
Болничния за септември и на мен ми го изплатиха, сега чакам за този от октомври.Счетоводителката го е занесла още като ни изписаха от родилното. Изравнителния също го е занесла ама няма никакъв превод. Притесних се да не би да е станала някаква грешка с болничните листове и да ги отхвърлят. Писах до НОИ ама никой не ме отрази

# 727
  • Мнения: 109
Тина ако има грешка връщат болничния на счетоводителят. И аз чакам болнични  и нищо не е дошло.

# 728
  • Мнения: 438
Орхидс, БЪрди, моят син го кърмех докато спеше, защото ми се препълваха гърдите и беше ад. той не отказваше млекцето де  Twisted Evil до 8- мия месец качваше по 1 кг всеки месец  Peace Сега с Мая тоя номер не действа, това дете не се трогва от цица като е нахранено  Crossing Arms Определено има разликав гледането на момчетата и на момичетата.
Орхидс, аз сменям нощният памперс нощем, само ако се наака. Ако е пишкала го махам чак след като се събуди - днес й го махнах чак в 10,защото спа като заклана, а го бях сложила в 22:30 снощи.
Кат, не съм консултант, но това пробождане да не е слизането на млякото? или при теб е през цялото време, докато кърмиш от тази гърда?
Оле, освен това, което ти е казала Тини - жената, която меси питката, не трябва да неразположена  Peace т.е. трябва да е чиста.
Ноел, и аз знам, че не се изнася храна - ама защо, не ме питай. Бабите не дадоха троха да излезе от нас  hahaha

# 729
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
здрасти  Grinning

аз само ви чета, че покрай мен голяма скука, няма за какво да пиша  Rolling Eyes
Мила последните дни взе да си накъсва нощния сън, за да яде. Буди се на 3 часа, а си правече страхотни паузи от по 6, 7 часа преди. Явно е период на разтеж. Забелязах, че от мандарините има колики и ще ги поспра още месец, да видим. Иначе е все по- будна и иска да и се говори и тя да гук аи като успее да изгука няколко пъти, такива самодоволни усмнивки хвърля, че ми идва да я изям.

Пробожданията и аз ги имам като засуче, това е от слизането на кърмата. Тогава струята става много силн апри мен и Мила се дави и прекъсва за малко да суче  Rolling Eyes
Коликите отминаха, не беше имала 2 седмици преди да ям мандарини. два дена се мъчи преди да се светна от какво са. Капки не съм давала отдавна, давам само вит. Д.  Peace

Много ме е яд на времето- слънчево и сухо е но е -6  Shocked. Направо замръзвам навън и немога да си представя на Мила да и е топло в количката, колкото и да е облечена. незнам, яд ме е че немога да я изкарам на чист въздух. Само някой път я оставям на терасата да спи, завет е и напича, та не се усеща студа.   Peace

Отивам да изчистя докато не се  е прибрало голямото зверче от градина.

# 730
  • Мнения: 186
Моми4ета , моето диваненце ме хвърли по тъ4а преди малко,както беше легнал изведнъж взе да мърда , мърда и се озова на 90 градуса от предишното си положение(перпендикулярно), а сега го гледам 4е така си надига дупето и крака и ве4е е върху дясното си рамо още малко и ще застане на една страна.Не е ли много рано бе хора, лелелелел

# 731
  • Варна
  • Мнения: 245
Не ни спряха тока пу, само излъгаха  Laughing
Ще ви обясня защо будя нощем. Моя прави голяма пауза нощем ако не го събудя 6,7 часа и след това още две по 3,4 часа и през деня и да го кърмя на 2 часа, пак не можем да направим 8 кърмения. А навсякъде консултантите казват и пише, че са малки е хубаво да имат поне 8 кърмения минимум. Аз се консултирах по въпроса, всички казват че като са малки е хубаво да имат нощно кърмене, добре е и за лактацията. Аз не го будя съвсем. Нито сменям памперс. Вземам го внимателно от кошарата, той хапва в просъница и пак го слагам в кошарата даже не се оригва. Пробвала съм го но си спинка и вече не се е и пробвам да оригвам, слагам го и спинка. И не е да кажеш да яде достатъчно за големи паузи, нали си имам кантарче, ако го оставя когато е гладен да го храня не знам дали ще съберем и минимума 500 и нещо мл на ден. Просто бебето ми е кротко, мързеливо и поспаланче и мама се грижи да наддава. Той иначе не отказва цицата когато и да му я дам, ама да си каже че е гладен рядко, кротува си и чака, бебе мечта  Mr. Green
Кат и аз имам тези бодежи винаги като почна да кърмя на двете гърди като тръгне млякото или ако си проспива часа за хранене, тоест гърдите ми се нагодиха на "режима" му и ако просипим времето почва това боцкане и потичат.
Браво на Владкиша  baby_neutral
Тини моя се върти на 90 че и на 180 градуса в кошарата отдавна, за това не е рано. А за вдигането на дупето и настрани го гледам вчера че бая вече ги вдига.

Ама не пишете, явно нямате желание да видите новата тема с Колажа  Mr. Green  Joy

Последна редакция: вт, 30 ное 2010, 17:30 от Lady V

# 732
  • Мнения: 186

Тини моя се върти на 90 че и на 180 градуса в кошарата отдавна, за това не е рано. А за вдигането на дупето и настрани го гледам вчера че бая вече ги вдига.

Ама не пишете, явно нямате желание да видите новата тема с Колажа  Mr. Green  Joy

ааа добре тогава, зна4и е в реда на нещата Joy Joy

# 733
  • Мнения: X
Здравейте, милички!  Hug

Борко плаче в момента и не знам какво да го правя, колики явно. Sad Имаше и запек от снощи, но му дадох три пъти АМ с вода от овесени ядки и успя да се изака днес.
Утре мсме на консултация.

# 734
  • Мнения: 2 286
Лейди, аз лично нямам търпение да я видяяяя Hug
Ти с и супер мама!

Миличкия ми как плачкаше ей сега от тия гадни колики, с цяло гърло се дере горкото. Добре, че бързо минаха.

Днес си направихме сууупер разходка с Надето, Мирчето и Марианка Heart Eyes .

Общи условия

Активация на акаунт