С топло слънце и цветя да посрещнем пролетта

  • 67 412
  • 755
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 505
Здравейте отново  Hug
Имам да прочета около стотина теми от последния път, когато писах  Mr. Green Другата седмица съм решила да поръчам петунии за терасата, защото явно само тях успявам да отгледам. Всички сте показали прекрасни цветя, но аз вече не смея да купувам нищо.  Приятна вечер   bouquet

# 376
  • Мнения: 2 806
моята циклама също е до прозорец,северен...има светлина, а понеже е върху плота на печката - съответно и топлина,т.е. не й е студено, опаче пък от аспиратора може би й духа....но в статията четох,че обичала по-хладно Thinking
Ти всеки ден ли я поливаш,наистина ли...аз се притеснявах да не съм я преполяла,поливам я веднъж в седмицата, в чинийката за по5-10 мин., но последния път я забравих цял следобяд и от тогава стана така,в този вид - стъблата станаха по-меки,клюмнаха, изсветляха.... Confused

Tuly, циклама от студено не се плаши, напротив най-хубави и наситени са зветовете, ако цикламата стои в неотопляемо помещение  : Поливането - всеки ден или веднъж седмично е много относително. Зависи от условията и почвата. Трябва да изсъхне много добре.
На твоята циклама или и е топло или е преполята, а може и и двете.

# 377
  • Мнения: 4 916
Погледнах заглавието и се сетих, че моето коледниче не е спряло да цъфти от преди Коледа насам. Не мога да си обясня какво му става, сигурно е някакъв нов сорт, направен така, че да има цветове целогодишно.

# 378
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Я да покажа новата си китайка

# 379
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Месечинке, ако искаш ще се пробвам да ти захвана от моята бегония /оранжева/ - тъкмо ще я пратя с кактуса и гастерията /ангелче си ми ти  Heart Eyes , разочаровах се от нулевия интерес към китките ми  Sad 

Ку4о Hug Кажи с какво да ти се реванширам. На мен пък твоите цветенца най-са ми по вкуса, много обичам сукуленти.
Китайката е красавица Heart Eyes

# 380
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Окс, ще отрежа и ще пробвам да захвана  Heart Eyes
Гооди - за китките, за които говорим с Месечинката - във flowersnet има благотворителни търгове, та бях пуснала един кактус и няколко бебета гастерия /другите ми китки са още неугледни, всъщност стават все по-неугледни, чакам с нетърпение да с стопли/

# 381
  • Мнения: 549
Погледнах заглавието и се сетих, че моето коледниче не е спряло да цъфти от преди Коледа насам. Не мога да си обясня какво му става, сигурно е някакъв нов сорт, направен така, че да има цветове целогодишно.



Не си само ти Laughingи моите 2 коледничета  цъфтят така по този начин, а ги имам от години и досега не са цъфтяли така,но аз  май ги наторих повечко сигурно ще имат цвят  до  чааааак Великден  Hug

# 382
  • София
  • Мнения: 642
Момичета, темата е прекрасна, ама този Декември в заглавието...
Не може ли модератор да я заключи или направо да се пусне нова тема?
Каква пролет се задава навън  Simple Smile

# 383
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Давайте предложения за пролетни заглавия, може да помолим модератор да промени името на темата.

# 384
  • Мнения: 2 806
Я да покажа новата си китайка

Много е хубава  Simple Smile

# 385
  • София
  • Мнения: 642
Давайте предложения за пролетни заглавия, може да помолим модератор да промени името на темата.

Не ме бива много в поетичните заглавия но ми хрумна ето това:

"С грейнали усмивки и дъхави цветя, да посрещнем Пролетта."

"С ярко слънце и красиви цветя, идва Пролетта."

Нека и друг да се включи с идеи  Simple Smile

# 386
  • Мнения: 9 913
я да се разпиша, да помогна да привършите темата преди димитровден  Wink

вчера прибрах половината цветя вътре. температурата стигна 37 градуса. Сега ще правя експеримент, изнесох едно сандъче в коридора на блока, постоянно климатизирано на около 20 градуса, светло, но без директно слънце, засях калдаръмчета пак и другите, дето съм ви показвала от бабиния двор - да видим кое ще поникне и кое ще оцелее.
мушкатото ми цъфна най-сетне за втори път! Не "майката", а едно от разклоненията, които откърших преди месец и сложих в друга саксия. Иначе голямото го кърша отгоре да не се превръща в пълзящо растение  Laughing и сега е като храстче мушкато.
И с още нещо да се похваля - чушка! От три цветчета първото аз го повредих, третото изсъхна, само второто върза и сега имам чушка колкото орех, но нещо не расте в последните дни....по-скоро дебелее. Той сортът си беше такъв, за огромна чушка тип камба, дето ти трябва кило кайма да я напълниш.

# 387
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Честито ни пролетно заглавие, да го напълним с много цветя Hug
Тити,
леле 37 градуса Crazy Честито ти цъфнало мушкато, успява значи въпреки необичайния климат Grinning

# 388
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Искам да е топлоооооооооооооооооооо

Сега за хибискуса - предлагам дружно да му стискате палци да оцелее и да го отгледам, че да има какво да се реже и раздава  Mr. Green

# 389
  • Мнения: 850
  Здравейте , записвам се да ви следя ... аз вчера направих първото пролетно пресаждане на цветята и направо се изкуших да извая на терасата , но за сега там са само минзухарите , които доста позакъсняха с цъфтежа ...
  Да попитам , имам посадени ириси , които държа вътре в стая , дали може да ги изкарам навън вече , както и разсад за тази виола , който вчера поразредих http://www.strelitzia-bg.com/images/products_thumbs/2097_1.jpg . Посадих си 2 луковици бегония и още едни луковици , но така и не запомних името на цветето.

Общи условия

Активация на акаунт