Частна или общинска кухня?

  • 5 657
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
А и лелките са много мили, отзивчиви и усмихнати, което също си е важно за мен в някаква степен Simple Smile

Мили са, да. Знам, че дават храна на една луда, самотна жена от квартала, а и на мен са давали бурканчета понякога, когато не съм имала възможност да се запиша  Simple Smile

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Извинявайте че ви се меся в темата - не живея в София. Ние също взимаме от държавна кухня и ми направи впечатление че ползвате бурканчета. Когато взимахме от близката кухня тук в Шумен, храната я сипваха в кутии за еднократна употреба но съм виждала хора да си носят и собствени бурканчета и в тях да им сипват. От няколко месеца ни носят храна от Търговище (закриха близката кухня за ремонт) и там от един момент почнаха в такива кутии само да я дават. Мислех че е някакъв нов стандарт а сега се замислям дали е така  Thinking

# 17
  • Мнения: 27 524
Какви са тези кутии, имаш ли снимка?

# 18
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Малки кутийки за еднократна употреба са, от типа на тези в които сипват салати от витрините в големите магазини. Нямам снимка да приложа, аз направо ги хвърлям.

# 19
  • Мнения: 35
Ако ще е на  кухня  да е частна  , а ако е важно какво ще яде детето  ви  съветвам само  БИО кухня
В София има  2 в момента
Едната  от която  съм доволна и ползвам е ЯМ-ЯМ, а  другата е на  ХЕР Бебе- от близо  месец предлагат храни  и с Био продукти  , но като  чели  не  ми  допада
Цената  на  Био менюто е  м/у  6 лв и 7,50лв

# 20
  • Мнения: 3 675
Записани сме на държавна кухня, готвят вкусно, само едно ядене не понася-пиле фрикасе, любимото й е млечен кисел с банан, слагаме храната в наши си буркани, не са ни искали такива от бебешки храни, просто съм купула три големи буркана и ги мия всеки ден.

# 21
  • Мнения: 925
Зависи както от детето, така и от готвенето в съответната кухня  Peace Аз имам приятелки, които вземат от общинска кухня, и яденето им по нищо не отстъпва на това от частната такава, от която вземам  Peace Нашата общинска кухня за жалост не е от тях  Tired
Иначе за общинската ми искаха някакви бурканчета, но единственото изискване беше да не са с тъмно стъкло /от тези на кашите/  Peace . От частната детска кухня ми ги носят в опаковки за еднократна употреба  Peace
мой съвет - води се по принципа "проба- грешка". Пробвай общинската и ако детето не я одобри, започвай да редуваш частните, докато не оцелиш вкуса му  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 351
Ако ще е на  кухня  да е частна  , а ако е важно какво ще яде детето  ви  съветвам само  БИО кухня
В София има  2 в момента
Едната  от която  съм доволна и ползвам е ЯМ-ЯМ, а  другата е на  ХЕР Бебе- от близо  месец предлагат храни  и с Био продукти  , но като  чели  не  ми  допада
Цената  на  Био менюто е  м/у  6 лв и 7,50лв

защо да е частна? смяташ, че в общинската яденето е кофти, само защото е общинска ли?

# 23
  • Мнения: 4
Без значение дали частна или общинска, важен е готвачът. Бурканчетата, които ти трябват са от онези малките на които капачките могат да се слагат повторно. На времето бабите затваряха конфитюр в тях.

# 24
  • Мнения: 103
Не мога да повярвам ,че има толкова доволни майки от държавната кухня. Когато реших да взимам на големият ми син ,направо се отвратих.Взимах му точно 2 седмици и се отказах от нея.След това известно време му взимах Джуниър меню, бях доволна и малко по- късно реших ,че е по- добре да му готвя/от финансова гледна точка/.На  Малкият само в началото му давах  купешки пюрета ,сега ве4е си му правя пюрета на пара. Но, все пак да се обоснова защо съм толкова разочарована от държавната кухня:
1 - риба се предлага 1 в месеца/ в най-добрият случай/
2 - в седмицата веднъж задължително основното беше картофено пюре с кренвирш/ карт.пюре от тия на прах , дето нямат вкус на нищо/, Кренвирш??? Как на дете на 10 мес или година ще предложиш кренвирш - отврат  Sick
3 - супата винаги ,ама винаги беше доматена чорба с 1-2 морковчета или картофчета
4- а десерта винаги беше крем ,нишесте с различен оцветител. Десерт различен от крем , имаше 2-3 в месеца.
Ужасно.Това за мене не е пълноценна храна .

# 25
  • София
  • Мнения: 1 499
Дияна Г., както си изброила менюто напълно те разбирам защо си се отвратила от държавната кухня.  В нашата също няма риба, но пък аз му давам в събота и неделя и така компенсирам липсата й през седмицата.

Иначе храната е много разнообразна и вкусна, на мен не ми стига фантазията да измислям толкова различни манджички всеки ден. Никога не са давали кренвирши, никога не е имало два дни еднаква храна.

Явно наистина от кухня до кухня разликата е огромна!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 109
Основно готвя, но започнах един-два пъти седмично да поръчвам от Ози и съм много доволна.
Детето си изяжда всичко, има разнообразие на менюто.
Допада ми и това, че не си длъжен да поръчаш и трите яденета, а можеш да избираш. Имат и диетично меню.
Доставят в пластмасови кутийки за еднократна употреба с етикет със съдържанието Peace

# 27
  • Мнения: 3 066
Аз съм твърдо за домашната кухня,и като разнообразие ,асортимент и удобство е за предпочитане.

# 28
  • Мнения: 15 379
Аз съм твърдо за домашната кухня,и като разнообразие ,асортимент и удобство е за предпочитане.

И аз.
Но темата не е за домашната кухня все пак Wink.

# 29
  • София
  • Мнения: 846
Криси, защо не пробваш в държавната и ако не хареса - частна. Поне личното ми мнение от времето на каката е, че са един дол дренки. Храната беше подобна и на вкус - сравнявам младостката ДМК и Хер бебе - тогава друга нямаше. И двете бяха много вкусни.
Риба имаше веднъж седмично, по едно време бяха позалитнали откъм тиквичките, но като цяло бях доволна.
Мисля и Калина да я провам там, да видим. Ред ми е дошъл, но изчаквам по други съображения.
Иначе в момента такива буркани дето кухните ползват са: Ам Ам, Мандев и Малечко. Инфото ми е от преди 2-3 месеца, когато подавах документи за ДМК.
Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт