Кога да купувам?

  • 1 515
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Снаха ми е бременна в седми месец вече. Искам да попитам, дали можем вече да купуваме бебешки дрешки и други принадлежности? Защото, ако ще трябва всичко накуп да се купи след раждането .... недоумявам. Брат ми се сърди и не дава нищо да вземаме предварително. Какво е вашето мнение? Вие кога си купихте нещата за бебо? 

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Решението е много субективно.
Мисля, че е най-добре да уважиш решението на брат ти и да изчакаш.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 796
Ами решението си е на бъдещите родители.Аз лично към 7-мия месец си накупих абсолютно всичко.Но всеки си има предпочитания.Щом става въпрос за тяхното бебе не настоявай,а ги остави те да си решат.

# 3
  • София
  • Мнения: 351
аз започнах да проучвам какво да купя към 4-5ти месец; първото нещо (шезлонг) купих към края на 5ти месец; до към 7ми месец бях купила всичко; бяха ми останали само за мен в родилния дом разни неща, които си ги купих в началото на 9ти месец и си подготвих сака;
разбира се, решението е на бъдещите родители

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Предполагам бъдещите родители се страхуват от предварителни покупки и затова ви казват, че е рано и е нужно да се изчака.Добре е да се уважи тяхното решение.

# 5
  • Мнения: 35
и аз съм на мнение,че родителите си решават Wink ние решихме да купеваме след 7 месец

# 6
  • Мнения: 1 071
Ние също не сме купували почти нищо. Набелязяли сме някои неща, но сме решили да пазаруваме като вляза в 9тия месец. За същото помолих и хората около мен, които ме питаха. Най-добре е да го уточните и да се съобразиш с желанието им. А иначе, нищо не пречи да харесаш разни неща тук-там и да си подготвена за действия Simple Smile

# 7
  • Мнения: 814
И според мен родителите трябва сами да решат.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 426
Ние пък си купихме всичко,което смятахме за необходимо преди да родя.Не си представям съпругът ми  да обикаля и да купува (кой знае какви какви неща ще му пробутат).То си е такава тръпка да избираш,да планираш.После като те завърти въртележката,хич не ти е до подробности,а така хем си се кефиш,хем имаш време Peace.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 354
когато ви е кеф. ако родителите страдат от суеверия, недейте купува...ако ли не - радвайте се на удоволствието да пазарувате за бъдещият член на семейството.
аз не бих оставяла за след раждането.

а и всъщност ти какво точно искаш да пазаруваш...това си е работа на родителите....роднините - като се роди бебето  да донесат някой подарък, ама чак да пазаруват от 7 месеца...

# 10
  • Мнения: 3 241
Ние купихме всичко преди да родя.
Но родителите са тези, които решават.
Ти най-добре питай какво биха искали да подариш, пък кога ще го купиш е друг въпрос.

# 11
  • Мнения: 666
Купих всичко преди да родя,аз да си го изпера по мой вкус и усмотрение Simple Smile.Не исках да оставя най-приятното нещо през бременността на някой друг.Аз да си лежа в болницата,а роднини да купуват дрешки и завивки TiredНе мога да прибера детето само с един комплект за изписване WhistlingБях по спокойна,като знаех,че цялата детска стая е подредена и нищо няма да липсва на бебето още от 1 ден.
п.с.имах позната,която толкова се беше вманиячила по суеверието да не купуваш нищо преди да се роди детето,че дори не беше купила легло и памперси.На всичкото отгоре държеше сама да ги избере #CrazyДетето спеше на тяхното легло до 1 седмица...

# 12
  • Мнения: 5 393
Повечето неща купих предварително, след като родих добавях към покупките.

# 13
  • Мнения: 314
Нищо не бяхме купили, само си бяхме набелязали какво искаме и откъде.
Като бях в болницата, майка ми с мъжът бяха напазарували по моя списък.  Peace Че даже и неща по тяхно усмотрение, които влязоха в употреба и бях доволна.  Grinning

Според мен бъдещите родители си преценяват и все пак става въпрос за тяхното семейство.  Wink

# 14
  • Мнения: 1 424
Ние си бяхме купили почти всичко до 9-тия месец, но аз и мъжът ми бяхме решили така. В твоя случай бих уважила решението на родителети и бих изчакала Peace

Общи условия

Активация на акаунт