Съседи пушат в тоалетната, как да ги накарам да престанат?

  • 12 887
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 290
 На мъжът ти не му ли беше не удобно да влиза по тоалетните на хората?

# 31
  • Мнения: 12 670
Разбира се, че нищо няма да му стане, не е в това въпроса. Пак да повторя - не ми е приятно да ми мирише на селски кенеф! Дори когато пушихме, сме го правили само на терасата.

На терасата, а? А знаеш ли колко пъти съм се събуждала от миризмата на цигари, идващи от терасата. А съм пушачка.

# 32
  • Мнения: 324
Това е лукса да живееш в блок. Съобразяваш се с всичко и всички. При мен в тоалетната смърди ежедневно на манджа, защото на някой от съседите отдолу, абосрбаторът е вързан с отдушника. Всички аромати се набиват там и от ревизионния отвор за водомерите се набива в тоалетната ми. Имам вентилатор, ама как да работи постоянно. И като си представите, че тоалетната е по-малка от 2 квардрата, вътре е гадничко. Но пък в банята ми не мирише така. Не бих си позволила да се разправям със съседите за този ми проблем. Решила съм, това да е тоалетната за гости, та да не ходят много, много често Joy Joy Joy Joy Joy Joy Шегувам се разбира се.

Както казаха едни съседи в другия ми блок, по-повод на това, че учтиво помолих мой майстор да погледне в тяхната баня, защото отнякъде тече и тавана в моята баня е мокър, те отговориха "Който не иска да му тече, да живее в къща". Приключих с разговора и се примирих. Но пък, те като мрънкаха, че им е шумно, докато правя ремот, аз отговорих "Който иска да му тихо, да живее в къща". Гадна съм а? hahaha hahaha hahaha

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 10:46 от di.va

# 33
  • Мнения: 372
Моята баба има една много мъдра мисъл : "не мога да разбера как им харесва на хората да си пи*ат по главите  Laughing " - ми не им харесва, ама няма начин, ще се търпим. В нашата баня мирише на кюфтета. Съседите отдолу са си направили кухня, под нашата баня. Нашата кухня, пък е над тяхната баня.  Отделно като си сменихме дограмата на прозорците, съседката отдолу дойде да се кара, че заради новата ни дограма на нея и тече в хола  Shocked Crazy
Много е неприятно да ти мирише на цигари в банята, но си мисля, че не можеш да направиш много по въпроса, освен да помислите за вентилатор или нещо подобно.
И през ден да се занимавате със съседите, няма да ги откажете от гадния навик, освен ако те сами не стигнат до такова решение.

# 34
  • Мнения: 11 933
Дори и аз, която съм позната по темите пушене/ непушене като върл противник на цигарения дим не мога да се съглася с това, че ще се забрани на хората да си пушат у дома, където намерят за добре.
 
При нас също вентилацията е очевидно сбъркана ,когато съседите готвят миризмите се изливат в нашата кухня.А те готвят със свинска мас, едни гадни запръжки, просто откачам.На терасата през лятото други редовно си пържат и пекат риба, човек може да полудее от миризми.

Но това са проблемите на живеенето в блок, ако с това се приключва пак е добре.
По темата- единствено на добра воля може да се разберете със съседите, никой не би могъл да ги ограничи да пушат у дома си.

# 35
  • Мнения: 1 844
Направо щеше да е смешно, ако не е толкова нагло... Joy Хората са си у тях, могат да си пушат където си пожелаят. Не можеш да сравняваш това със силната музика, много е различно. Ми ти ако готвиш риба и някак миризмата стигне до тях,а те я ненавиждат ? Могат ли да те накарат да се откажеш от готвенето?!
Вземете си оправете вентилацията, проучете как стои въпросът с вентилаторите. И се успокой малко, ако такова нещо те изкарва така извън нерви..животът ти въобще няма да е лесен.
Успех!

# 36
  • Мнения: 1 788
Можете да се оплаквате, сърдите само на онези, които направиха така, че да събират цели села народ в жилищни блокове.
Хората са си у дома, не нарушават обществения ред по никакъв начин. Нито вдигат шум, нито са изнесли барбекю на терасата, нито гледат животни, от които да мирише целия етаж...
Съседът ми отдолу като готви у нас, в банята мирише на запръжка, но да му забраня да се храни - не мога.
Когато има силен вятър, каналите замирисват ужасно, но не мога да забраня на хората да ходят в собствените си тоалетни.
И хиляди други примери, които колкото и да са ми неприятни, не мога да направя нищо, защото живея в жилищен блок!
Виж, обаче, хората с малки деца, които вдигат врява във всички часове на денонощието и не се съобразяват с другите, защото нали - детето си е дете и трябва да тича и т.н., повече ме дразнят от миризмите на запръжка, кисело зеле, цигари, сладникави парфюми и т.н.

# 37
  • Мнения: 100
Хората са си у тях, могат да си пушат където си пожелаят.

Да, в БГ може.  Peace
Но аз мисля, че все пак не е редно, щом пречат на съседите си, да го правят. Може да има хора със силна алергия към дима. Трябва да се съобразяваме със здравето на другите, особено когато има замесени деца. А и на повечето бременни може да им се догади от миризмата, а като се сетя колко често ползват тоалетната, просто това с пушенето не работи, ама никак.

# 38
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Принципно проблемът изглежда не толкова голям,
но я си представете, че имате проблеми с белите дробове
и тази миризма ви довежда до силна почти неовладяема кашлица.
Какво правим тогава - кашляме и повръщаме всеки път,
когато съседът е изпушил половин кутия цигари докато ..... в тоалетната.
както вече споменах - така става при мен
и мога да ви уверя, че не е приятно да върнеш току що поетата храна.

Защото миризмата на риба е доказано безвредна,
докато миризмата и димът от цигари е доказано абсолютно вреден.
Предполагам сте запознати, че вредата от цигарите
е по-голяма върху пасивните пушачи отколокот върху този, който я отделя.

Съвместното съжителство показва много културата на човека.
Принципно всеки има право да си прави каквото си пожелае в къщи
но е въпрос на възпитание да се съобразява с околните.
Все пак не живее в гората.
Пример: аз съм си сложила специални гумени накрайници на столовете в кухнята, така че като ги дърпаме да не скърца ужасяващо на съседа отдолу.
Така са направили и по-голямата част от хората на нашата страна в блока.
Ноооо, когато отида в майка ми мога да полудея от непрестанното търкане на столовете в теракота на съседа от горе.
Естествено нищо не можеш да му кажеш,
но е показателно за едно ниво там горе на едно нещо, което се носи не само за балнс на тялото.

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 12:52 от Чипоноска

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Но аз мисля, че все пак не е редно, щом пречат на съседите си, да го правят.

Добре де, аз пък не обичам да ми мирише на печени чушки, ама не мога да забраня на съседите да пекат.
Въпрос на вкус е.  Проблемът идва оттам, че съседът си е у тях- иди му кажи нещо. А законово са уредени нещата за силна музика, но за пушене в дома си, не съм сигурна.

# 40
  • Мнения: 3 453
  Проблемът идва оттам, че съседът си е у тях- иди му кажи нещо. А законово са уредени нещата за силна музика, но за пушене в дома си, не съм сигурна.
Напротив, уредени са по подразбиране. Сега ще сортирам и пусна инфото.

# 41
  • Мнения: 358
Аз имам някакъв спомен, че в Германия въведоха закон в жилищни сгради да не се пуши. Това означава, че законово решение може да има . Peace

# 42
  • Мнения: 1 473
Ужасно е да вони от тоалетната на цигари - това ми стана ясно след като 1 месец в апартамента под нас имаше майстори  и те димяха нон стоп.
У нас не се дишаше.
Влизаш да пикаеш и се задушаваш.
Реших обаче че да слизам да се разправям с простаци е безсмислена загуба на време и нерви и се отказах.
Ремонта за късмет свърши и миризливите  пушачи си вдигнаха чуковете  Grinning
Но не мога да си представя какво щях да правя, срещу миризмата от цигари в тоалетната.
За мен това е нарушаване на личното ми пространство и съм убедена, че има наччини да се реагира.
Но не знам как за съжаление.

Надявам се  вие да намерите решение.
До колкото разбирам тези, които димят са наематели, та може би собствениците на апартамента бих могли да проведат разговор и да се разберат да не се пуши  в банята им?

# 43
  • Мнения: 1 788
Ами, дайте да забраним пушенето, освен на обществени места и в домовете също, защото могат да пречат на съседите.
Покрай това, обаче, да забраним и пиенето, защото съседа като пийне, после ни мирише на бъчва.
Да забраним и яденето на свинско месо, защото съседите го запържват, а има бременни, на които им прилошава от това.
Пасивно пушене в случая е силно казано, защото частта от димът, който влиза от отдушника не е по-вреден от смогът, прах, които влизат при проветряване на стаята... Да не говорим, че когато човек има респираторни проблеми, факторите, които ги активират, могат да са домашен прах и т.н., понякога дори по-силен и натрапчив парфюм и миризми... И тях ли да забраним със закон?!
Затова са измислени отдушниците. Ако не работят правилно, не е лошо да се потърси решение на този проблем, отколкото да ходим и да се разправяме със съседа, който пуши, със съседа, който прави запръжка и т.н.

# 44
  • Мнения: 100
Но аз мисля, че все пак не е редно, щом пречат на съседите си, да го правят.

Добре де, аз пък не обичам да ми мирише на печени чушки, ама не мога да забраня на съседите да пекат.
Въпрос на вкус е.  Проблемът идва оттам, че съседът си е у тях- иди му кажи нещо. А законово са уредени нещата за силна музика, но за пушене в дома си, не съм сигурна.

Да, но миризмата на чушки, колкото и да е отвратителна не ти вреди и не те кара да се задъхваш или да кашляш. Иначе съм против всякакви миризми... В БГ не се ползват абсорбатори????



Аз имам някакъв спомен, че в Германия въведоха закон в жилищни сгради да не се пуши. Това означава, че законово решение може да има . Peace


И тук е така.
И в Испания е така... Но там в заведения можеш да пушиш.

Общи условия

Активация на акаунт