Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 78-ма тема

  • 157 646
  • 742
  •   1
Отговори
# 300
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
 Берина, благодаря!  megansg, благодаря и на теб, затова че намираш добра дума за всеки. Сърмичките ти са голямо изкушение! Peace
 ilrai78, Хъни- Бъни ще кача рецептата утре, много съм изморена.

# 301
# 302
  • София
  • Мнения: 614
Да си довърша съботно-неделното меню -

Двойно печени картофи



 Овесен сладкиш с ябълки и канела



Успешна седмица на всички!

# 303
  • Мнения: 66
може ли рецепта за овесен сладкиш с ябълки и канела

# 304
  • Мнения: 28
Здравейте,
Да се разпиша и аз в на-вкуснта темичка, но само със сладки неща
Шоколадово-фъстъчен пай и замразено тиквено мляко с орехови карамелчета




# 305
  • Мнения: 38

Бенита, браво на племеницата   chef Брауниса много прилича на този на Венетта с крема сирене, който ми е от любимите десерти. Ако може да питаш малката кулинарка за рецепта ще съм ти много благодарна  Grinning


Рецептата е от някаква книга, за която се е абонирала там... в САЩ:
Браунис с крема сирене

3 яйца
6 суп.л.маргарин
1 чаена чаша захар - разделя се!
3 суп.л.ванилия
1/2 ч.ч. брашно
1/4 ч.ч.какао
1 пак. крема сирене - това е около 300 гр


Отделяш белтъците от 2-те яйца в 2 различни купички - жълтъците не ти трябват.
В малка купа разбиваш маргарина, ¾ захар, слагаш 1 цяло яйце, 1 белтък и ванилията.
В отделна купа смесваш брашното и какаото и го добавяш към мократа смес и разбиваш хубаво… Сместта се изсипва в тава с Д 22 см … после правиш смес от крема сиренето, 1 белтък и останалата захар и го слагах върху сместа както е сурова,  с лъжица и после с нож правиш фигурки – разрязваш…. И печеш…. Предполагам си го представихте, защото това успях да напиша от превода на малката:)) Ако има въпроси - ще отговарям  newsm78


от мен една бърза торта:




# 306
  • Мнения: 126

от мен една бърза торта:





  bouquetПрекрасна е!А може ли рецептата! Praynig

# 307
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Мила Леля Ог, честита ти първа награда в конкурса на Бондюел. Напълно заслужена е!   bouquet
Вери, Блонди, Labrex, alex_shu, tini-mini, Женя 83, Benita, Пепика, Cherry_Flavour, ЗИЧЕ, Гелева, senses, FRESA, Г-жа Косатка, perunika, честито и на вас   bouquet   bouquet   bouquet

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 22:35 от Venetta

# 308
  • Мнения: 9 108
Вики, страхотен е сладкиша ти   bouquet
и на Бенита бързата торта много ми харесва  Peace
Цецето, защо са два пъти печени картофите  newsm78 много са апетитни  Blush
Гуинет, очаквам рецептата за рулото с нетърпение  Hug
Тутулинка, много вкусно у вас, браво на момичетата   bouquet

Коледната подготовка явно върви с пълна пара, много хубави сладки сте показали   bouquet за всички ви!  Но от меденките на Меганс и  локумките на Петя ми се ще да си взема веднага  Blush
Леля Ог, пак и отново честито   bouquet  и - страхотна торта отново си направила! Много е нежна.

Да пусна стария ми отчет от четвъртък-петък

мързеливи шницели с бира и кашкавал



принцеси с кайма и кашкавал пак

Чорба от месо

Супа от месо



от днес

пилешки пържоли



супа от пиле



картофена салата



руска салата



бахур



печен свински врат с подправки и гъбен сос



За закуска имаме готови бутерки със спанак и сирене



Успешна нова седмица, момичета   bouquet

# 309
  • Мнения: 211
Здравейте, мили момичета! Този път не съм пропуснала много и с огромно удоволствие ще ви изкоментирам всичките  Joy

mari_eta, Apr, viv-miv, Цецето, ditsan,MG18,ditsan, tutulina, благодаря за комплиментите за тортата ми!  Hug Тя в крайна сметка придоби горе-долу вид, но е далеч от това, което аз исках да се получи. Но се радвам, че я харесахте!
Мила Венета, Пепчо, благодаря ви от сърце!  Hug  Heart Eyes
Честито на момичетата, спечелили награди от конкурса на Бондюел!
Пепчо, зашеметяващо меню!
tutulina, е кога успя!?! Аз те поканих в девет, ти в 11 часа вече беше показала шест снимки! Много вкусно ти изглежда всичко, особено баничката и кекса! Че и питка си направила!
Дес, разкошни са кравайчетата!
Вяра, отдавна не ни беше радвала с красивите си ястия!
Apr, теб все си те пазя с коментарите за в другата тема, ама вече на сладкиша не се сдържах, много е съблазнителен! За баницата нямам думи!
viv-miv, решили сте да ме уморите със снимки на баници и кексове, кои от кои по-хубави!
silviti, благодаря ти! За нас изяждането на произволен брой торти  не е проблем, но напоследък тортите са ми поръчани от разни близки и познати и не ги ядем ние. Иначе преди няколко дни бях приготвила една купа крем за торта, но в последния момент реших да е с друг крем. Еми... мъжът ми изкуса целия крем, надробен с изостанали блатове на един път  Mr. Green
labrex, целият отбор от мекици и пирожки  е чудничък!
PEMY, хем показала, хем разказала, на човек лошо да му стане! Толкова много вкусотии си предложила в поста си!
Цецето, цялото ти меню е хубаво, но кюфтенцата по цариградски са страшно апетитни!
mama1+2, много весели коледни мъфинки!
Ей, ей, ditsan, всичко вкусно, ама крема не видях!
rossonera, баничките са разкошни! Виждам, че Коледа е пристигнала и у вас!
naieli19, добре дошла, много вкусни питки!
Хъни - Бъни, много ти е хубаво менюто, въпреки диетата! Съчувствам ти, аз хич не мога да пазя диети...
lu4a, много са ти красиви калиите!
berina, няма да ми излезне скоро от ума това ястие с агнешкото!!! А и питката ти е много хубава!
Гуинет, много красиво руло!
Меганс, искам зелеви сърми, моля те!  Praynig
Pety, как грейна тази пуйка пред очите ми! Много добре изглежда!
ilrai78, спаначената супа е много добра идея, не се бях сещала скоро за такава!
лулу!, нищо не ми отговори за ябълките, но ще ти проста заради тия приказни прасенца! Изключително красиви са!
kostilq, аз сладките неща най-много ги обичам, а паят ти е разкош!
Benita, много хубава бърза торта!

От мен едни кексчета:



Спокойна нощ на всички и успешна седмица!






# 310
  • Мнения: 38
Благодаря, че ви е харесала тортата ми   bouquet
saaa, ето рецептата за бързата торта - кръстих си я "Бяло и черно"

Готови блатове - режиш ги на квадрати - 4 квадрата.

Крем:
200 гр течна сметана
200 гр течен шоколад
100 гр бита сметана

За сиропиране:
Сиропирах блатовете доста и пак не се разпаднаха

200 гр вода
100 гр захар
сока и кората на 1/2 портокал
1 ванилия
1 ч.л. желе от дюли
1 суп.л. сироп от трънки

Всичко завира и сиропираш блатовете - от желето и сиропа се получава един киселичък вкус и страшно се връзва със сладкия сироп и портокала...

Това е - после отгоре украсих с бял и черен шоколад Simple Smile

# 311
  • Мнения: 6 472

лулу!, нищо не ми отговори за ябълките, но ще ти проста заради тия приказни прасенца! Изключително красиви са!


Ами това е защото блея Mr. Green Ябълките наистина бяха малки. Маааалко по големи от топче за голф Grinning

А мъфините ти са просто уникални!!!

# 312
  • Мнения: 68
Да похваля и тук рецептата на pure elixir за Мъфини с круша и крем!! Рецептата е страхотна Simple Smile а комбинацията е просто уникална!!

Ето ги и моите Мъфини с круши, крем сирене и сушени череши - само малко попромених рецептата: http://angellovescooking.blogspot.com/2010/11/blog-post_28.html



и тук със и без орехи Simple Smile

# 313
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 430

Тутулина давай рецептата за содената питка-като я гледам мога да разкажа с удоволствие приказката за нея

megansg, ти си забравила, но рецептата я имам от теб  newsm78 newsm78 Joy Joy Joy

от тук http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=gotv&Number=194548210 … amp;sb=5&vc=1 поста е на електронче 5-ти по ред от горе на долу

копирам ти я:

1 кофичка кисело мляко,
2 яйца,
3 супени лъжици оцет,
4 супени лъжици олио,
1 чаена лъжичка сол,
1 чаена лъжичка захар,
1 чаена лъжичка сода,
брашно - приблизително 1 кг.

В част от брашното се прави кладенче и се слага кис. мляко, 1 яйце и белтъка на второто (жълтъка е за намазване), оцета, олиото, солта и захарта. Това се поомесва и се добавя още брашно И В НЕГО СЕ СЛАГА СОДАТА. Меси се докато стане срено меко тесто. Слага се в тавичка и В СТУДЕНА ФУРНА. След около 5 минути се намазва с жълтъка и се доопича.

питката бухва и не си личи даже, че е содена. Всички много я харесват.
ПРОБВАЙ

Правя и тази по рецепта на Аелис, която също е много сполучлива. Има я в блога и. Аелис за теб    Hug   Laughing

     Спорна седмица    Grinning

# 314
  • Мнения: 126
Благодаря, че ви е харесала тортата ми   bouquet
saaa, ето рецептата за бързата торта - кръстих си я "Бяло и черно"
Крем:
200 гр течна сметана
200 гр течен шоколад
100 гр бита сметана

Това е - после отгоре украсих с бял и черен шоколад Simple Smile
Благодаря за рецептата със сигурност ще я пробвам!Само искам да попитам по подробно как го правиш крема разбиваш с миксер течната сметана ,шоколада и разбитата вече сметана/тя от кутия ли е или от пакетче/?! newsm78
  bouquet bouquet

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 19:03 от saaa

Общи условия

Активация на акаунт