Балончета в устата

  • 5 128
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте, мамчета.
От няколко дни малкият си завира много усърдно ръцете в устата, което както и да е. Но последните два дни започна да прави балончета, все едно е ял веро  Grinning Grinning  Дали това е признак за никнене на зъбки? Как мислите? Че е едва на три месеца и на мен ми се струва рано още..  Thinking

# 1
  • Мнения: 91
Моето бебче е на почти 3 месеца и той пуска лигички вече, но няма други признаци за никнене на зъби.

# 2
  • Мнения: 4 615
Може и да е, а може и да не. Ние няма как да знаем. Wink

# 3
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
И моето започна да прави така някъде в 3 месец.
Още няма признаци на никнене и не вярвам да стане скоро.
 

# 4
  • Мнения: 1 424
Не мисля, че точно балончетата са признак за никнене на зъбки...има си други по-сериозни признаци. Лигичките са му в повече и затова прави балончета. Моето все още прави така Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 1 426
Най-вероятно не е от зъби.Моята дъщеря от няколко месеца е майстор в правенето на балончета,а първият зъб изби точно като стана на 11 месеца.Има си лигички детето,не се шашкай Peace

# 6
  • Мнения: 35
 Simple Smile Благодаря на всички.
 linko то не че се шашкам, ама ми е първо детенце и общо взето и аз откривам топлата вода с него  Grinning

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
С балончета и течащи лигички почна още на 3 месеца Валерия, Михаела никога не го е правила. Първия зъб на Валката изби на 7 месеца и половина а на Миша малко след 8-мия месец. Явно са повече лигичките, но може и да е зъбче нищо че е рано, нищо че няма други признаци. И двете ми дъщери така изкарват зъби без грам признак, ако не го видя няма да разбера че имат нов зъб Simple Smile

# 8
  • Мнения: 27 524
Балончетата не са признак за зъбки. Лигавенето, дъвкането на ръчичките и т.н са признак, НО - тези признаци обикновено предхождат реалната поява на зъбките с месеци.

А иначе 3 месеца не е много рано за зъбки. Синът ми в края на третия изкара двете долни  Simple Smile Затова и паднаха рано и сега вече растат две нови големи зъбчета  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 6 164
Балончетата не са признак за зъбки. Лигавенето, дъвкането на ръчичките и т.н са признак, НО - тези признаци обикновено предхождат реалната поява на зъбките с месеци.

А иначе 3 месеца не е много рано за зъбки. Синът ми в края на третия изкара двете долни  Simple Smile Затова и паднаха рано и сега вече растат две нови големи зъбчета  Simple Smile

Peace

Да, обикновено след като се газират лигите и се появява някой зъб... Mr. Green

# 10
  • Мнения: 9 392
Изобщо не е рано за зъбки.Първите две зъбчета на дъщеря ми избиха наведнъж,когато беше на 4 месеца.

# 11
  • Мнения: 47
Моята дъщеря е на 3 месеца и 14 дена. От горе долу две седмици започа сериозно да се плюнчи, да завира ръцете си в устата и да ги смуче. пробвах с биберона леко да почесвам венците и определено на детето му е много приятно. а биберон отказа преди около 2 месеца. педиатърката каза че това в голям брой от случаите е предпоставка за никнене на зъбче и че това може да е подготовката а реално зъбчето да избие след месеци. така че и аз го отдавам на това повече отколкото просто на нещо случайно в поведението на Рая Simple SmileSimple Smile

# 12
  • Мнения: 53
нашия се научи да бръмчи на около 3-4 месеца и от тогава насам(вече е на годинка) - не спира, балончета, лигички.. непрекъснато е мокър Simple Smile забавлява се така

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 040
От 4-тия месец се плюнчеще и показваше "уж" признаци за излизане на зъб....е,първото зъбче излезе на 8,5м.  Grinning

# 14
  • Мнения: 31
Дилян е на 4 м. и 20 дни и от 1 месец и той си прави балончета и от време на време зверски бута ръцете в устата и вече си личи на венеца,че ще му излиза зъбче.Искам да попитам мъжките майки Laughing дали главичката на пишлето му трябва да се прибира сама,вече му излезе,но не се прибира сама.Така ли трябва да е?  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт