Боя за коса - blond 19! Руси красавици!

  • 63 338
  • 723
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 424
Здравейте блондинки...напоследък не пиша много, но пък ви чета редовно Simple Smile Аз ще се боядисвам утре, но няма да е с нещо ново. Отново ще се правя със същата боя, която вече от половин година си я използвам и съм страшно доволна. Единствено се чудя сега какъв тониращ шампоан да си взема - отново на Престиж или на Сери Rolling Eyes Ако ми остане време ще пусна снимки Wink

# 676
  • Мнения: 0
Привет момичета! От едно известно време чета темата ви и много се радвам, че се реших да пиша. Първо искам да ви поздравя (всички), че от последният път в който четох темата (това беше доста отдавна), сте напреднали наистина много, нивото е доста по-високо. Браво!  
Другият коментар, който ще направя е , че според мен не трябва да подценявате маслата и тяхното действие. Защо го казвам? От около 2-3  години съм руса и може би от 1 год. и половина адски много си тормозя косата. Естественият ми цвят е тъмен кестен и дори самото изрусяване я скапва много, освен това се боядисвах доста често, миех я всеки ден почти, сешоар след миене и в резултат на всичко това, косата се съсухри изтъня косъма, каквото и да правех никога нямаше хубав вид, а това ме влудяваше и още повече я тормозех, чисто и просто за да изглежда добре. Имала съм случаи, в които косата ми адски суха от честото миене и при ресане ми падаха връхчетата, сякаш някой ги подрязва с ножица.Накрая (преди около 2 месеца) започна да се проскубва жестоко, цели кичури коса ставаха по-къси с 5-6 см. Точно тогава се ядосах и казах КРАЙ, няма да я бъде тая! Спрях да я боядисвам постоянно и без нужда, започнах да я мия през ден ( с мазнички корени съм), за сешоара забравих и най-важното започнах на всяко миене да правя маска със стумуланта за коса. Ефекта беше поразителен! Косата ми  по принцип е със сухи краища и когато спя на сутринта краищата са супер съсухрени и в главата съм като овца Grinning, правила съм какво ли не, връзване с ластик, кристали, маски, балсами, но ефекта беше временен, на сутринта промяна нямаше. Докато не открих ефекта на стимуланта върху косата ми. Преди съм мислела, че омазнява и затова не съм го ползвала, но сега установявам, че човек остава с това впечатление защото не го нанася правилно. От престой 2-3 часа ефекта не е добър! Стоя общо 12 часа понякога повече, като може би 2-3  часа стоя с кърпа, преди да си легна я свалям и на сутринта мия. Сега ефекта. Както казах съсухвянето на краищата. На следващият ден (след миенето), като стана, косата ми е гладка, мека, лъскава, страхотна! До момента съм употребила 1 опаковка и 3 нанасяния, а косата ми видимо стана по-плътна, косъмът се удебели, стана адски бляскава, мека на допир, в цвета сякаш има дълбочина... Преди около седмица се боядисвах и забелязах страшно много мъхчета! Имах страхотен косопад и той спря! Незнам, изключително доволна съм и смело мога да кажа че обожавам косата си така! Нещо друго, когато се намажа със стимуланта и сложа плик, заглеждам се в косъма (правя това в банята където светлината е мн силна, мн близо до огледалото) и виждам ефекта, сякаш виждам всеки отделен косъм, преди така погледната косата беше просто коса, а сега всеки косъм се отделя. Забелязвайки това разбрах, че всъщност стимуланта с всяко нанасяне удебелява косъма и това което виждам е тъкмо този процес. Мъжът ми също ми казва че има страхорна промяна в косата ми, че е плътна.. В крайна сметка реших всички проблеми с косата си, сега единствено ползвам мек шампоан, някое и друго балсамче за да я реша лесно и да не са сухички краищата и коприна за коса, защото на следващият ден след миенето, когато косата започва да се замърсява се изсушават краищата. Нито и правя маски, нито ползвам кой знае каква козметика, откакто започнах упорити маски със стимуланта усещам косата си просто невероятна! Никога не съм имала толкова разкошна коса, дори когато бях с естественият си цвят! Затова момичета, от опит ви казвам, козметиката е просто козметика, но природата е природа! Wink Опитайте няма да съжалявате!
Имам снимки преди след, но не искам да пускам защото от дълги години си правя етажи и след всичкият тормоз, който вече изредих самата коса е неоформена и неравна. Това е. Simple Smile
Забравих да спомена,че преди когато си раздвижех повече главата, косата сякаш беше лека и не се движеше, беше като метла, а сега има тежест. Обожавам я Simple Smile
Забравих да питам, знае ли някой цената на вела колестон перфект и дали има 10 вол окислител, също в магазинчето на алабин има ли от нея? Само тази боя има цвета който искам - 8,2 . Благодаря! Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 дек 2010, 14:35 от Zvezdi4kazory

# 677
  • София
  • Мнения: 6 259
Поне половината от нас си правят маслени маски. Simple Smile Simple Smile
След първоначалното изрусяване точно така спях с маслената маска, сега обаче виждам, че не ми е нужно, 2-3 часа си е екстра.

# 678
  • Мнения: 0
Всеки си знае за себе си ! Peace  Това е моята тайна и реших да я споделя. Незнам защо така съм останала с впечатлението, че не сте доволни от маслата  Thinking

# 679
  • София
  • Мнения: 6 259
аз съм доволна. Simple Smile
точно стимуланта на Икаров не съм ползвала, но редувам и смесвам зехтин, масло от жожоба, ший масло, бадемово, от макадамия.

# 680
  • Мнения: 0
аз съм доволна. Simple Smile
точно стимуланта на Икаров не съм ползвала, но редувам и смесвам зехтин, масло от жожоба, ший масло, бадемово, от макадамия.
Peace
За бадемовото масло знам, че е на икаров, а останалите и те ли са на икаров?

# 681
  • Мнения: 3 675
Аз си бях купила стимуланта на Икаров, но изобщо не останах доволна от него и го изхвърлих. Представляваше мазна течност, която ми миришеше на лавандула  Sick
Преди съм си правила маски със зехтин и от зехтинът виждах наистина някаква ползва, а от този стимулант никаква.
Непрекъснато чета, че дамите, които го използват са забелязали никнене на нови косъмчета, но аз ги имам тези косъмчета и без да ползвам стимулатна на Икаров. Според мен е съвсем нормално човек да има новопоникнали косъмчета.
В момента не си правя маски с масла, а ползвам готови продукти и от тях съм много по-доволна.
Ампулата Renew C на Loreal не се налага да я държа с часове на главата си, измива се много лесно и резултатът е в пъти по-добър от колкото резултатът след някакво масло.
След като си изгорих косата и аз съм спала със зехтин на главата, но тогава косата ми беше много по-важна от колкото скалпът, а това е огромна грешка. Слагането на маски за по много часове се отразява изключително зле на скалпът.

# 682
  • Мнения: 0
Аз си бях купила стимуланта на Икаров, но изобщо не останах доволна от него и го изхвърлих. Представляваше мазна течност, която ми миришеше на лавандула  Sick
Преди съм си правила маски със зехтин и от зехтинът виждах наистина някаква ползва, а от този стимулант никаква.
Непрекъснато чета, че дамите, които го използват са забелязали никнене на нови косъмчета, но аз ги имам тези косъмчета и без да ползвам стимулатна на Икаров. Според мен е съвсем нормално човек да има новопоникнали косъмчета.
В момента не си правя маски с масла, а ползвам готови продукти и от тях съм много по-доволна.
Ампулата Renew C на Loreal не се налага да я държа с часове на главата си, измива се много лесно и резултатът е в пъти по-добър от колкото резултатът след някакво масло.
След като си изгорих косата и аз съм спала със зехтин на главата, но тогава косата ми беше много по-важна от колкото скалпът, а това е огромна грешка. Слагането на маски за по много часове се отразява изключително зле на скалпът.
Не искам да споря, но при мен наистина ефекта е  невероятен! Имам страшно много новоизраснала коса, в пъти повече от преди и не капе както преди. И пак казвам всеки сам решава за себе си какво му е нужно и т.н. Написах всичко това за да споделя опита си не да налагам и да споря, събрали сме се тук за да обменяме опит... Simple Smile Ето примерно като маската с тривитаминола, една мацка се появява и казва вижте какъв ефект има еди коя си маска, така и аз... Ако искате си я правете, ако искате не... Това е. Simple Smile
И понамирисва да, но като се видя на сутринта много бързо забравям как мирише  Laughing

# 683
  • Мнения: 3 675
Много хубаво!  Simple Smile
Аз също, както и вие, споделям моят личен опит и не карам никога да ползва или да не ползва стимуланта на Икаров.

# 684
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Да си кажа и аз за моето последно боядисване.
Намазах се с Чифели св. пепеляво русо с 12% оксидант, обаче корените ми станаха доста жълти, те си бяха доста израстнали. Дължините ги облях с остатъка и цвета се освежи, мисля на следващото миене да да се си матирам корените с тониращ балсам, че поне да не личат жълтите корени Laughing

# 685
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
хм,  newsm78 щом е пепелно - в боята трябва да има мат? нали  newsm78

в какво съотношение смеси боята и оксиданта?

колко време стоя?

гледаше ли на огледало как се тегли пигмента?

много ли ти е тъмна основата?

на пръв прочит - или оксидантът е бил по-малко от нужното? или не си стояла достатъчно  newsm78

# 686
  • Мнения: 3 675
обаче корените ми станаха доста жълти, те си бяха доста израстнали.
Или корените са и бил прекалено израснали.  Wink

Не може човек да се боядисва със светло русо и да си оставя корените да израстат много. Ако го направи, винаги ще има разлика.
Колкото по-светъл цвят се взима, толкова по-често ще трябва да се боядисва косата.

В темата имаше една дама, която се боядисваше с много светъл цвят и беше споделила, че се боядисва на 20 дена или 2 седмици - не помня точно.

# 687
  • Мнения: 6 618


на пръв прочит - или оксидантът е бил по-малко от нужното? или не си стояла достатъчно  newsm78
[/quote]
Или просто така ще е каквото и да прави.
Като при мен.

# 688
  • Мнения: 3 675
Iliana__ , ти пробвала ли си да се боядисваш на 2 седмици?

# 689
  • Мнения: 6 618
Iliana__ , ти пробвала ли си да се боядисваш на 2 седмици?



Да  , и колкото и боядисвания да имам след това корена стои жълто -оранжев.
Пусках ви и снимки.
Затова започнах пак с обезцветяването.












Общи условия

Активация на акаунт