Глоба за декларация 7

  • 118 666
  • 1 010
  •   1
Отговори
# 465
  • Варна
  • Мнения: 6 325
Мацки, една година, обаче въпросът е, че на такива като мен, които не са пропускали вноска, дори безработни, ще им падне поддържаният здравен статус. Това е идеята.
Смисъл, вие сте ок, щом плащате за по 3 и повече месеца накуп, просто нямате какво да губите, обаче аз например, дето си внасям 17те лв всеки месец, горя.
А, то и аз изгорях де. Прекъснаха ми правата заради декларацията. И ми обещаха глобата ако я подам. Съответно аз не се натискам да ме глобят и нищо няма да ми стане ако няколко месеца още поседя здравно неосигурена. След давностния срок ще се плаща за онези месеци и ще си възстановя правата.

Пък ако се наложи лечение, по- скъпо от 500-1000лв, ще си платя и глобата.
Въобще, по-спокойно, не е свършил света.  Grinning

# 466
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ама то не е една беля. Нали при 3 неплатени вноски пак има акт за 500 лв.

# 467
  • Sofia
  • Мнения: 26 438
Тъй като внесох цялата сума за тази година,кога бих могла да разбера дали януари и февруари съм здр.осигурена или парите ми са отишли за миналите неплатени месеци...Сега като си направих проверка излиза,че съм с непрекъснати,но дали и за 1 и 2.2013год.  newsm78

# 468
  • Варна
  • Мнения: 6 325
Ама то не е една беля. Нали при 3 неплатени вноски пак има акт за 500 лв.

Предполагам, че това се отнася за тези, които са подали декл 7, т. е. задължили са се да плащат, но не го правят. Thinking

# 469
  • Варна
  • Мнения: 2 267
Аз бях няколко месеца на БТ до март миналата година и когато се отписах никой никъде не ми се казал за тази декларация, нито в НАП, когато започнах да си внасям осигуровките някой ми е казал.Трябвало е до 25 април да си подам тази декларация, а аз ходих да си внеса осигуровки и никой нищо не ми е казал.
Не знам от къде се очаква да знаем за тази декларация, в края на краищата аз не чета всеки ден държавен вестник!
И освен това, като питах за това ми казаха, че декларацията я имало от 2010, но едва от началото на тази година станала задължителна.Аз лично съвсем се обърках Crazy

# 470
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
И освен това, като питах за това ми казаха, че декларацията я имало от 2010, но едва от началото на тази година станала задължителна.Аз лично съвсем се обърках Crazy

Винаги е била задължителна. Просто от 2013 ако нямаш подадена такава - няма как да ти отнесат ЗО по твоята партида и даже и да си ги внасяш не покриваш нищо, защото насреща нямаш обявено задължение!
Изчакай и в края на април подай със задна дата. Най много да се наложи да внесеш отново за януари, февруари и март, но се съмнявам! Peace

Малко по лаишки обяснено - от 01.01.2013 - за да отиде някаква вноска по направление - това направление трябва преди това да е декларирано с нещо!
Нямаш Д7 - няма "дупка", с която да запълнят твоите 16.80. - те просто си висят и облагодетелстват бюджета.

# 471
  • Мнения: 341
Със задна дата ли?? Че аз моите цели ЧЕТИРИ броя декларации ги подадох все с една и съща дата - миналия вторник! До последно се чудех каква дата да пиша и точно пред пощата засякох една позната адвокатка, та й се изплаках и тя вика "по-добре пиши днешна дата, те така или иначе ще ги заведат на датата, на която ги получат, независимо за кой период са"... И аз писах "днешна" дата и на четирите.

# 472
  • Мнения: 0
От цялата работа се оказва че ,сутришното кафе трябва да го пием четейки държавен вестник Naughty

# 473
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Значи и аз това ще направя. Тази една година започва да тече от деня в който вече си закъснял с подаването на декларацията, нали така? После внасяш всички вноски и изчистваш задълженията?

При толкова много безработни се чудя как не е гръмнал и този проблем. Поединично няма да се справим с неуредиците в държавата.

# 474
  • Варна
  • Мнения: 2 267
И освен това, като питах за това ми казаха, че декларацията я имало от 2010, но едва от началото на тази година станала задължителна.Аз лично съвсем се обърках Crazy

Винаги е била задължителна. Просто от 2013 ако нямаш подадена такава - няма как да ти отнесат ЗО по твоята партида и даже и да си ги внасяш не покриваш нищо, защото насреща нямаш обявено задължение!
Изчакай и в края на април подай със задна дата. Най много да се наложи да внесеш отново за януари, февруари и март, но се съмнявам! Peace
Малко по лаишки обяснено - от 01.01.2013 - за да отиде някаква вноска по направление - това направление трябва преди това да е декларирано с нещо!
Нямаш Д7 - няма "дупка", с която да запълнят твоите 16.80. - те просто си висят и облагодетелстват бюджета.

Ами така ще направя, служителката ми каза, че мога направо на 1-ви май да я подам декларацията, че тогава е щяла да ми изтече 1-та год., т.е. нямало да имам глоба.И ще си платя пропуснатите ЗО накуп.
Имам "късмет", че при мен годината изтича само след два месеца Laughing

# 475
  • Мнения: 129
Пуснах решение на Търновския съд дето чета, че хич не им отбелязват и година,  а три месеца от крайния срок за подаване на декларацията. Защото не търсят давност на самата декларация, а това, че НАП не са го констатирали. Плюс това , ако се съдят хората ми се струва, че ще падне като маловажно нарушение , те затова са започнали да пускат  предупреждения.  За мен самата декларация е АБСОЛЮТНО излишна , а пък това да я обвързват със срок е цел за глоби единственно. Всички са живи, здрави и информирани и с нея, и без нея.. Първо фирмата декларира, че съкращава лицето , после може БТ блоково да ги информират и НОЙ ги информира че внася или спира осгуровките . Всичко останало просто е движение на личния състав.

# 476
  • Мнения: 8
Здравейте,

И аз съм една от тези, изпуснали срока за подаване на Декларация 7  Embarassed
Съставиха ми акт и казаха да изчакам Решението по моя случай. Т.е. не ми бе съобщено директно, че следва да платя глоба в размер Х лв. Поради тази причина не съм писала и Възражение.

Ако някой е бил в подобно положение, би ли споделил колко време е изчакал, докато излезе Решението и какво е било то. (глоба? в какъв размер? или без глоба?)

Неизвестността е страшна  Sad Имам чувството, че ще умра от притеснение. Глобите, които са заложени в закона, са непосилни за мен.

Предварително благодаря на всеки, който ще се включи с информация   bouquet
Желая успех на всички, които са изпаднали в подобно положение.

# 477
  • Мнения: 11 570
И аз не я подадох. И никога не съм подавала.  Трябваше да я подам ноември, 2012.
Тъкмо се връщам от счетоводителката ми и каза смело да подавам и няма да ме глобят, понеже вече е 2013 г. Нейна приятелка подала без проблем.
Чак ми е чудно.

Последна редакция: вт, 26 фев 2013, 16:34 от daryl hana

# 478
  • Мнения: 0
Simple Smile Ако преди си подавала някога тази декларация може и да се разминеш само с предупреждение. Аз също изпуснах срока за подаване с 2 месеца , но в НАП Варна в момента когато ходих не глобяваха и минавам само с предупреждението! Simple Smile В момента на подаване трябваше да ти кажат какво ще е при теб .

# 479
  • Мнения: 140
Има ли някой да е подал декл 7 за период преди 2008г, неплатените осигуровки за тогава виждат ли се в справката по ЕГН?

Общи условия

Активация на акаунт