За колко време се изчиства алергичен обрив?

  • 15 558
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
в началото на месеца започнахме да се захранваме, почнах с тиква, след 3 дни дадох морков, на 2-рия ден на моркова се появиха червени петна по коремчето, появяваха се и изчезваха... аз го свързах с памперса, защото точно този ден бях взела huggies за пръв път, смених памперсите и продължих да давам моркови и тиква, почнах и картоф. след като тези петна продължаваха да се появяват и изчезват около седмица, я заведох при личната - каза алергичен е обрива, не е от памперса; заведох я при още един лекар, известен педиатър, и той потвърди, че е алергичен обрив - от какво, никой не може да каже, подозренията са върху моркова.
въпросът ми е за колко време е нормално да се изчисти този обрив, вече 9-ти ден сме само на кърма, петната по корема като че ли изчезнаха от вчера (казвам като че ли, защото те се появяват и изчезват, но 2 дни не съм ги забелязвала), но тези по гърба си стоят. докторът ми каза 2 седмици да сме само на кърма и после пак да се захранваме с нещо друго, но аз взех да се притеснявам, че не изчезват петната и не знам как ще почнем пак да се захранваме. за щастие имам кърма, но бебка пораства и се притеснявам, че не й стига само това... много се сърди като ядем пред нея, а и като цяло е много крива и неспокойна тия дни Confused

# 1
  • Мнения: 190
Нормално е да се безпокой при тази ситуация. Според мен в случая в най-правилно да се консултираш с лекарите, които се прегледали преди това детето. Сподели с тях, че петната не изчезват напълно и това те тревожи.
И едно лично мнение - всеки обрив и всяка реакция не детето към него са различни и не мисля, че може да се каже кога точно изчезва едни алергичен обрив. При някои деца - за 2 дни, при други - за месец.

# 2
  • Мнения: 9 487
След като няма дразнител, няма за какво да се притесняваш-ще отшуми обрива Peace
НО това е показател,че трябва да бъдеш внимателна и бавна със захранването...както и с храните които консумираш ти, следкато кърмиш Peace
Обикновено педиатрите изписват антихистаминови препарати, но следкато не са го направили (и по-добре според мен) , явно не е сериозно и ще си мине без намеса.

# 3
  • Мнения: 127
точно за дразнителя взех да се притеснявам, дали наистина е била храната, след като не отшумява... досега не сме имали никакви подобни проблеми, не съм спазвала никакъв по-специален хранителен режим, не сме сменяли и нищо като прах за пране, козметика... само памперсите, но личната твърди, че не е от тях, щото е по корема и по гърба, а не на мястото на памперса.

иначе, знам, че трябва да се консултирам с лекари, просто исках да видя, ако има някой с подобен опит, да сподели.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Пипи, ако ти е възможно, дали да не опиташ да намалиш богатите на хистамин храни при теб ? При второто ми дете тестваха 3 седмици едно след друго, като за всеки продъкт трябваше да следя до 72 часа реакция.

# 5
  • Мнения: 70
И моето дете се обрива от някои храни,в началото пъпките са червени и ограничени,след това нямат точни граници ,а някъде на 3-тия ден отново се ограничават и са по-твърди все едно са изпълнени със секрет,няма сърбеж,изчезват за около 8-10 дни.Незнам при твоето детенце какви са,дано да съм помогнала Peace
Обривът се появява на 3-4-тия ден след приема на нова храна.

# 6
  • Мнения: 368
При моето се появи обрив от пресен домат (белен и без семки). 1 седмица само на кърма + фенистил капки и отшумя за около 5 дни. Още не съм повтаряла домата от тогава, а са минали почти 5 месеца

# 7
  • Мнения: 127
благодаря ви за споделения опит Hug
вчера я водих и на алерголог, явно няма да минем без антихистаминови, изписа зиртек и каза да започна да я захранвам на 10 месеца Shocked
всички казват, че е сложно и неблагонадеждно с тестовете... пепеляшка, вашите в германия ли са ги правили?

# 8
  • Мнения: 9 487
благодаря ви за споделения опит Hug
вчера я водих и на алерголог, явно няма да минем без антихистаминови, изписа зиртек и каза да започна да я захранвам на 10 месеца Shocked
всички казват, че е сложно и неблагонадеждно с тестовете... пепеляшка, вашите в германия ли са ги правили?

Аз лично започнах да захранвам на 8,5мес (първия ни син захраних на 6,5, щото ми бе първо дете Mr. Green) нямаме алергии в семействата-просто привърженичка на късното захранване по ред причини..
Няма да му стане нищо на бебето ако се изчака Peace А щом алерголог е казал 10мес, при положение, че повечето доктори препоръчват захранване на 4-5мес..бих го послушала Peace

Общи условия

Активация на акаунт