Кървене по време на бременност - тема 3

  • 360 257
  • 1 786
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 142
lyuckanova  Hug
Бъди силна и заредена с положителна нагласа и емоции и вярвам, че на финала ще гушнеш едно здраво и послушно бебе

# 136
  • Мнения: 70
Здравейте, момичета! Интересува ме дали е опасно да си "предпиша" сама но-шпа и утрогестан. Последният ми цикъл беше на 4 август, а след това в деня на следващия цикъл имах слабо кафеникаво течение (буквално няколко капки) и естествено веднага реших,че ми е дошло. така 3 дни подред по няколко кафяви капки,предимно сутрин.  Посъветваха ме да си направя тест и за моя огромна изненада се оказа положителен. Много съм щастлива, но като чета тази тема, ми помръква радостта, въпреки че кървенето спря. Ако можех да си лежа по цял ден вкъщи, нямаше толкова да ме е страх, но работата ми е свързана с движение. Понякога се налага да вървя пеша по 4-5 и повече километра на ден.
На преглед съм чак след 5 дни, а дотогава всичко може да се случи (да пази Господ), та затова се чудя дали да не предприема самолечение с утрогестан и но-шпа. Вие какво бихте ме посъветвали?

# 137
  • Мнения: 279
Здравейте, момичета! Интересува ме дали е опасно да си "предпиша" сама но-шпа и утрогестан. Последният ми цикъл беше на 4 август, а след това в деня на следващия цикъл имах слабо кафеникаво течение (буквално няколко капки) и естествено веднага реших,че ми е дошло. така 3 дни подред по няколко кафяви капки,предимно сутрин.  Посъветваха ме да си направя тест и за моя огромна изненада се оказа положителен. Много съм щастлива, но като чета тази тема, ми помръква радостта, въпреки че кървенето спря. Ако можех да си лежа по цял ден вкъщи, нямаше толкова да ме е страх, но работата ми е свързана с движение. Понякога се налага да вървя пеша по 4-5 и повече километра на ден.
На преглед съм чак след 5 дни, а дотогава всичко може да се случи (да пази Господ), та затова се чудя дали да не предприема самолечение с утрогестан и но-шпа. Вие какво бихте ме посъветвали?
Бебешка,Аз имах същата питанка преди нияколко месеца.Аз реших за себе си да си предпиша утрожестан 2х1 но-6па 3х1,защото имах кървене,и лежах 3 седмици без да ставам,само до тоалетна ходех.Но аз си ги предписах защото живеия в щатите а тук не са превърженици на лекарствата за задържане и се наложи да си поръчвам лекарствата от бг,защото също така не мога да си купия по сериозни лекарства тук без рецепта.Бих ти препоръчала ако си в бг ,си отиди спокойно на лекар и го питай да ти предпише необходимите лекарства,но но- 6па можеш да пиеш спокойно за успокоение на матката не зависимо дали чустваш контракции или не.
Но най важното  бих ти препоръчала да лежиш нон стоп,вземи го сериозно за да не стане беля.Ох,дано се разминеш с кървенето по скоро,и да пишеш как си! Hug Peace

# 138
  • Мнения: 70
lyuckanova, благодаря за съвета. Работата е там, че аз нямам кръвотечение вече, прикапа малко в дните на менструация и край, от 4 дни нищо. Та затова не знам..дали имам основание да се тревожа предварително и да се запася с лекарства. Аз за съжаление също не живея в България. Тук все още не съм ходила на лекар, не знам какво им е отношенито към лекарствата за задържане,но съдейки по форумите както и в бг изписват утрогестан.Аз се страхувам в оставащите дни до прегледа да не стане нещо, но ще опитам да мисля положително. Simple Smile Ако случайно потече пак, ще направя като теб.
Успех на всички бъдещи мами! Дано не се сблъскват с подобен проблем.

# 139
  • Мнения: 279
Бебешка ,Дано  ниямаш повече капки кръв,бях чела някъде че в самото начало още при оплождането е възможно да има нияколко капки кръв,но не мога да ти го обиясния на медицински език:)както и да е ,гледай по бавни движения да павиш е да не се движиш много до към 3 месец.Успешно бременеене. Hug Peace

# 140
  • Мнения: 1 516
Подозирам, че си като мен . И аз имах няколко капки около датата на цикъла . По препоръки на лекари започнах да пия утрогестан . Но това се повтори и на следващия цикъл - пак няколко капки, въпреки утрогестана , и след това спря и от тогава не се е появявало . Ако нямаш кървене сега - изчакай си прегледа при доки и коментирай с него . Той с ехограф ще види има ли причина за кървенето и какво трябва да се направи. Лека бременност ти пожелавам без никакви кървения повече !

# 141
  • Мнения: 2
Здравейте мами

Аз също съм с рискова бременност изписаха ми Дуфастон по схема и инжекции нош-па, Веднага като пих Дуфастон и спря кървенето което е доста слабо кафеникаво. Сега трябва да лежа 10 дена минали са 4-ри и днеска ми зацапа малко. Пак така кафеникаво много малко по една капчица като ходя по малка нужда. Обадих се на лекаря каза че е нормално и да удвоя дозата но не спира. В 7 г.с. съм и много се притеснявам дали не трябва да пия от това другото а не Дуфастон?

# 142
  • Добрич
  • Мнения: 795
Здравейте,
не съм изчела цялата тема,може и да има като моя случай,но все пак ще питам.
Преди 2 седмици получих кървене и така и не откриха от къде дойде. Кръвта беше 3 дни,като на третия сутринта вече бях на система и инжекция и тогава спря. Първо беше само когато пишках,но в последствие и на бельото имах по няколко капки. Ходих при двама доктори,но не установиха причината. Значи: няма проблем с плацентата,не е някоя вагинална раничка,няма проблем с шийката на матката,няма разкритие.
Вече съм добре,но ако мога да разбера каква е била причината. Добре щеше да е и ако бях открила темата навреме.

# 143
  • Мнения: 279
Здравейте мами
Аз също съм с рискова бременност изписаха ми Дуфастон по схема и инжекции нош-па, Веднага като пих Дуфастон и спря кървенето което е доста слабо кафеникаво. Сега трябва да лежа 10 дена минали са 4-ри и днеска ми зацапа малко. Пак така кафеникаво много малко по една капчица като ходя по малка нужда. Обадих се на лекаря каза че е нормално и да удвоя дозата но не спира. В 7 г.с. съм и много се притеснявам дали не трябва да пия от това другото а не Дуфастон?

merrybs не съм използвала това лекарство Дуфастон,но щом доктор ти го е дал си го продължавай,както и но-6пато,и не се движи вобще,само лежи. Hug

Sneakers
Миличка,не знам какво да ти кажа,само успех,още малко ти остава до финала.По спокойно,не прави резки движения и почивай.Хайде и да се похвалиш с здраво бебче на финала:) Hug Peace


# 144
  • Мнения: 191
Lyuckanova Здравей, нова съм тук и имам нужда от помощта ти. Аз живея в Северна Америка. В 5 г.с. получих бледо-розово течение, казаха ми, че до 12г.с. нищо не могат да ми направят и дори няма и за какво да ме виждат. Ако получа кървене да се обърна в спешното. Ако загубя бебето било за добро, защото означавало, че тялото ми изхвърля плода поради нездраво съчетание на хромозоми. Аз исках да ми дадат направление за ултразвук поне. И междувременно получих кървене, отидох в спешното, загубих бебето.

Моля те ако си в състояние ми отговори на въпросите, благодаря предварително:

Имам следните въпроси:
Защо ако има течение по време на бременност се предписва прогестерон за задържане? Ако теорията е, че тялото ти изхвърля плода поради нездраво комбинирали се хромозоми, тогава ако задържиш бременността по изкуствен начин няма ли детето да има нередни неща и да не е перфектното човече? И обратно - ако оставиш тялото ти да изхвърли плода по естествен начин - не значи ли, че си могъл да спасиш бременността с един прогестерон?

# 145
  • Мнения: 279
SarniaЗдравей,съжелявам за загубата ти.Sad Hug
С първата си бременност получих кървене в 7г.с. ,но бях в бг И веднага ме вкараха в болница И 2 седмици бях на инджекции(комбинация от  папаверин,спазмалгон И аналгин-ако не се лъжа за аналгина)след като излязох почти още 2-3 седмици лежах по предписание И тогава ми изписаха утрогестан 2х1 И но-6па 3х1/за 3 седмици/.Утрогестана е прогестерон, които подпомага заздравяването на плацентата,но ако плодът има генетични аномалии даже И утрогестана не може да го спаси от изхвърлянето от тялото.
През втората си бременност получих кървене в 6 г.с,аз живея в California И нямах никаква идея как процедират тук лекарите при подобен проблем,бях си записала час 2 седмици по късно,но като получих кървенето спешно се обадих на лекаря да ме приеме И бях учудена че доктора ме успокояваше че нищо не може да се направи но ме изпрати на ултрасоунд.От там видяха че кървенето не идва от плода а някъде от страни,междувременно аз си поръчах папаверин,но 6па И утрогестан от бг защото знаеш много добре как стоят нещата с копуването на лекарствата тук.И  така,диiде ми утрогестана,поразрових се И аз в бг мама форумът И особенно в тази тема И реших да си предпиша утрогестан 2х1 И ношпа 3х1 както предната ми бременност,И само лежах поне 3 седмици имах кървене по мъничко,в началото беше розово,след това започна светло кафяво И най накрая тъмно кафяво,слава богу за сега съм добре дано до края да е така.
Обаче искам да ти кажа да не се самообвиняваш за нищо-дали си могла да предотвратиш или не загубата,така е било писано,нищо не можеш да върнеш назад само трябва да си позитивна И гледаш напред,дори И да пиееше утрогестаn ако имало аномалии нищо не е можело да го спре.
По същото време когато бях в 5-6 г.с,моя приятелка тук също загуби бебето си в 11г.с,ужасно е ,мъчно е но трябва да си силна И сега да се успокоиш  за да си имате едно хубаво И здраво бебче в бъдеще!
Не мога да си обясня кървенетата,майка ми ми каза че с 2 си деца е имала”цветна бременност” изкарала ги е на крак И сега сме си живи И здрави.Много е относително всичко,аз по скоро ги пих лекарствата за мое успокоение защото вече бях минала по този път,сигурна съм че И трети път да забременея пак ще прокърви.Може да има слабо място в матката,незнам.

Незнам,както ти казах всичко е относителновсичко зависи от организма,плода и гените които носим.Дори и лекарите не са сигурни и са в невидение защо и как стават тия неща,аз за себе си прецених така защото пак казвам вече бях минала по този път а и като попрочетох че не съм единствена и ми се потвърдиха съмненията,но при теб е възможно да е било различно.Така че не търси повече под вола теле ами се успокои и за следващия път ако съм на теб бих си поръчала утроgестан,папаверин и ношпа за всеки случай.
Успех миличка и само спокойствие!Ако имаш повече въпроси можеш винаги да ми пишеш на лични. Hug Hug Hug Hug Hug

# 146
  • Мнения: 191
Lyuckanova мнооого благодаря за всичко описано и се надявам да не съм те върнала назад към лоши спомени. Може би ще си поръчам от БГ тези медикаменти, но преди това искам да разговарям с моя док. Истина е, че всички ситуации са строго индивидуални, както и нашите организми с целия генетичен пакет Simple Smile Прегръщам те и ти желая лека и щастлива бременност.  Hug

# 147
  • Мнения: 2

lyuckanova Мерси много за отговора. Сега смятам да ида на 7-ми на лекат да видим какво ще ми каже. Много съм щастлива за моето малко бебче дано всично да е наред  Grinning. Успех и на вас мили мами

# 148
  • Мнения: 2
Здравейте на всички! Бременна съм в 7г.с. и съм много щастлива и развълнувана. Преди 2 седмици получих леко кървене или по точно кафеникаво течение и имах болки ниско долу. Ходих на лекар и ми предписа Дуфастон и Папаверин, след седмица кървенето спря и не се е появявало повече. Лекаря каза да си пия хапчетата до 12-тата седмица. проблемът е, че вече няколко дни ми става много лошо след като си пия хапчетата- сякаш ми се вие свят и всеки път е все по-зле. А чак другата седмица ще ходя на преглед

# 149
  • Мнения: 279
vivi16 ,гледай да си почиваш и лежиш повече.Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт