Как си намерихте работа в чужбина?

  • 238 110
  • 977
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 211
Еми обичам си жената и разказвам на цял Свят да го научи. Моята история е свързана с жена ми, заради нея живея точно в Белгия.
Ти пропагандираш изборът да си наемен работник, това според теб е правилното решение.
Аз пък обичам свободата и обяснявам, че може и да не си наемен работник.
Като ти повторя 1000 пъти че доктори, архитекти, нотариуси, адвокати, психолози, електротехници, фризьорки могат и да не са наемни работници, част от хората които четат какво пиша ще се сетят да си създадат сами работа и готово. Ти не си важна, важни са многото други които четат.

# 931
  • Мнения: 89
Дам, типично по български/румънски отиваме някъде скапваме цената на труда и после се чудим шо идем да търсим някъде работа не искат да ни плащат или що колегите местни ни мразят. Е аз искам да получавам, колкото местните и слава богу не съм във фирма, в която българо-румънската измет е скапала все още цените на труда, но избягах от такава, която за 5 години стана сборище на Ганьовци пияници и Василовци крадци работеши за без пари и за едното потупване по рамото способни да си плащат само и само да работят, без бъкел език и никакво образование. Да си бяхте седяли където сте,що не се напънахте по онова време да емигрирате, да вадите документи, да учите език........аман от Ганьовци.

# 932
  • Мнения: 3 675
Дам, типично по български/румънски отиваме някъде скапваме цената на труда и после се чудим шо идем да търсим някъде работа не искат да ни плащат или що колегите местни ни мразят. Е аз искам да получавам, колкото местните и слава богу не съм във фирма, в която българо-румънската измет е скапала все още цените на труда, но избягах от такава, която за 5 години стана сборище на Ганьовци пияници и Василовци крадци работеши за без пари и за едното потупване по рамото способни да си плащат само и само да работят, без бъкел език и никакво образование. Да си бяхте седяли където сте,що не се напънахте по онова време да емигрирате, да вадите документи, да учите език........аман от Ганьовци.
Той господинът е емигрирал доста отдавна, не е от сега в Белгия. Поне така твърди.  Laughing

# 933
  • Мнения: 89
Е то и аз съм от отдавна и виждам последствията върху себе си и семейството ми от българо-румънската инвазия, смених фирма, заради подбиване на цената на труда с друга, която е на 350км от дома, сега ще сменям училища на децата и квартира, заради всичко това. Според мен, ако искаш да бачкаш трябва да знаеш поне език, езиков изпит и тогава право на работа, а не никакъв език, фиктивни квартири и адресни регистрации и живот по камиони или къде ли не с цел икономии. Не е важно да се свиват разходите, а да се увеличават приходите. Господина от 100 години да живее в Белгия все тая, може да излезнеш от село, ама селото никога да не излезне от теб.

# 934
  • Мнения: 211
Цената на труда го определят тези които са предприемчиви и са със статут на еднолични търговци (autonomo – на испански). Те могат да си позволят да бачкат и само за по 5 евро на час, по 12 часа на ден , 6 дена в седмицата.
А наемните работници нека си имат претенции да получават колкото местните, ние клиентите искаме да ни е по-евтинко и ние решаваме на кого да възложим бачкаторските ремонти.

# 935
  • Мнения: 89
Явно не знаеш, че има правила, един собственик на магазин или кафене не може да бачка, когато му е кеф, има закон кога да бачка и кой ден да не работи, всички в се подчиняват на него (закона). Съвсем не е така това с бачкането, явно не си бил едноличен търговец (autonomo - на испански).

# 936
  • Мнения: 211
Явно не знаеш, че има правила, един собственик на магазин или кафене не може да бачка, когато му е кеф, има закон кога да бачка и кой ден да не работи, всички в се подчиняват на него (закона). Съвсем не е така това с бачкането, явно не си бил едноличен търговец (autonomo - на испански).

Не съм ти говорил за дюкянчета в които продават българска лютеница.
Ти си наемен работник, сменящ фирми, щото това дето го вършиш, спокойно го работят и новопристигнали незнаещи испански.
Един жичкаджия, плочкаджия или пък водопроводчик, способен да си намира сам клиенти, няма никакво ограничение за продължителност на работно време. Те тези работят и като подизпълнители за разни предприемачи.
А ние клиентите, потребители на бачкаторски услуги, си избираме тези които искат по-малко пари. Те така.

# 937
  • Мнения: 511
А ние клиентите, потребители на бачкаторски услуги, си избираме тези които искат по-малко пари. Те така.

А пък ние, клиентите, търсим и качество, не непременно най-ниски цени. Как пък няма да се доверя на някой, който дори не говори езика ми, да дойде и да ми слага плочки, примерно.

Мисленето и манталитета ти са на човек, дето по-далеч от село не е ходил. И все говориш, че клиента иска да е евтино, не обобщавай, говори за себе си.

# 938
  • Мнения: 7 325
Хах, като кажеш на Ганьо *чужбина* и той първо за дюкянче с лютеница си мисли  Joy Joy Joy, а и далаверката да е евтинка, че иначе ще се прекара.
Сега ще взема да ти разтяга локуми как скъпото не означава качество. Така е, ама като наемеш легални бачкатори и си платиш за легална работа можеш да направиш рекламация, което при пишман майсторите работещи извън закона няма как да стане.
Ама ... ползватели и ползватели или май манталитет му се викаше.

# 939
  • Мнения: 211
Много ми е трудно да повярвам, че един поляк или българин с няколко години трудов стаж, ще работи по-лошо от някакъв си французин.
Те майсторите от източна Европа работят законно и фактури издават даже и ДДС начисляват ( само 6% е, ако не ти е нова къщата).
Имам приятел белгиец, който ги регистрираше в предвидената от държавата служба за това, всичките новопристигнали българи и румънци от 2007 година. Бяха му пратили нареждане от Брюксел, да ги регистрира всичките бачкатори със строителни професии, без да се мръщи, щото държавата има нужда от тази евтина работна ръка. Даже държавните поръчки, се осъществяват с участието на маса българи и румънци и португалци и всякакви, не говорещи въобще езика. Те работят в подизпълнителни фирми на предприемачи и има по един дето знае езика и ги ръководи. Те така.

# 940
  • Мнения: 89
Отказвам се.....лош съвет даваш на жената искаща такъв.
Нека понаучи езика, да започне от долно ниво, да се запознае с хора, да изгради контакти, леко-полека ще се нареди, само желание да има.

# 941
  • Мнения: 7 325
За пореден път оправдавам чужденците за това, че не щат да ни видят дори на снимка. Пък ти си вярвай, че не са те наели на работа щот си по-умен и по-кадърен.

# 942
  • Мнения: 4
Отново благодаря на всички за отговорите и съветите Simple Smile
Съжалявам, че станах повод темата да се изкриви а ла "бай Ганьо в чужбина", но пък от друга страна нали в спора се раждала истината?! Simple Smile
mancity  - така и смятам да направя Simple Smile Някак си не си го представям без всякакви ресурси (език, средства и може би три кошници наглост и безцеремонност) да се изсипя на чуждоземно летище и да почна да кроя планове как да им прецакам данъчната система, да "доя" от всичко, дето шава, да стана видна бизнесдама и с други думи- да им "разкажа играта" на тия "прости чужденци" Simple Smile
Съвсем случайно попаднах на фирма, осигуряваща минимум 40 работни часа седмично, която провежда и обучение (безплатно), и поема част от задължителните разходи. Вдъхва доверие на този етап, но ще видим какво ще стане.
И те така Simple Smile

# 943
  • Мнения: 211
Е хайде стига с тази прикрита реклама на тази варненска фирма де !
Още от първия ти пост, аз ти прочетох мислите и отгатах на къде ще се опиташ да ни насочиш вниманието.
Ти си доста по-млада от 43 годинки, ма моме.
Не съм против да си намираш балами да ги експлотаирате, ама не върви да ни правиш на деца тука.
Плати си за реклама, като тая дето ми предлага постоянно да се абонирам, за нещо дето го има безплатно от небето и тогава ще си коректна към читателите.
В правилата на форума пише, че е забранена скритата реклама !

# 944
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Хахахах, такава ли била работата. Аз съм много завеяна, готова съм да ме пускат по всякакви пързалки  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт