Подсъзнанието може всичко 33 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 81 965
  • 686
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 568
Не съм ви чела всички и съм ви чела по диагонал  Hug но и аз да се изкажа  Joy

Защо спорите?!
Много ми е интересно и защо се опитвате да се убедите в нещо  newsm78

Защо някои от вас си мислят че само те имат вътрешен глас, че Бог само на тях "говори" и ги напътства, че само те са избрани, а другите не?!

Не на всеки отвътре му е дадено да се доближи до нещата, които ни вълнуват нас, много добре знаете че всички ние дори рядко говорим за тях, защото общо взето другите ни мислят малко за куку  hahaha

Та ...защо някои от вас мислят другите от нас за недорасли, недостойни, едва ли не за деца които си играят с огъня...

За да сме в тази тема, значи не сме случайни хора, за да се занимаваме с нещо духовно, не сме "хванати от гората" или ей тъй, губим си времето от скука....
Всеки от нас е достигнал някакво просветление, познание, ако щете ниво...

Не сме хванати от улицата...

Не се поучавайте, просто споделяйте опит...
Всички ние тук сме различни и "знаем"...всеки от нас различни неща може би, но ние не сме "хванати от гората"   Hug
И още нещо , Бог ни е дал правото на свободния избор, защо някой от вас се опитват да го отнемат на други, че кои сме ние?! Hug

Темата е прекрасна, нека си остане като "Пътеводител" , да не я превръщаме в "Тъмно" място   Hug

Последна редакция: сб, 27 ное 2010, 11:40 от Маргало

# 31
  • Мнения: 1 568
И една моя любима притча по този повод....
Според вас кой от двамата е избрания или праведния?!


Двама монаси вървели по кален път. Валял силен дъжд. Като стигнали до завоя видели красиво момиче в копринено кимоно, което не можело да прекоси огромна локва на пътя. Единият монах повикал момичето, вдигнал го на ръце и го пренесъл на отсрещната страна. След това двамата монаси продължили пътя си към храма, само дето другия монах през цялото време мълчал намръщено. Малко преди да стигнат храма, не издържал и попитал:
- Ние, монасите, не се доближаваме до жени. А ти дори пренесе това момиче на ръце през локвата. Защо?
На което първия монах отвърнал:

- Аз оставих момичето на пътя. Ти още ли го носиш в сърцето си....

# 32
  • Мнения: 65
И една моя любима притча по този повод....
Според вас кой от двамата е избрания или праведния?!


Двама монаси вървели по кален път. Валял силен дъжд. Като стигнали до завоя видели красиво момиче в копринено кимоно, което не можело да прекоси огромна локва на пътя. Единият монах повикал момичето, вдигнал го на ръце и го пренесъл на отсрещната страна. След това двамата монаси продължили пътя си към храма, само дето другия монах през цялото време мълчал намръщено. Малко преди да стигнат храма, не издържал и попитал:
- Ние, монасите, не се доближаваме до жени. А ти дори пренесе това момиче на ръце през локвата. Защо?
На което първия монах отвърнал:

- Аз оставих момичето на пътя. Ти още ли го носиш в сърцето си....


Да систематизирам: носете правилното момиче по правилния начин на правилното място без да го "носите" през целия път.  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 1 568
И една моя любима притча по този повод....
Според вас кой от двамата е избрания или праведния?!


Двама монаси вървели по кален път. Валял силен дъжд. Като стигнали до завоя видели красиво момиче в копринено кимоно, което не можело да прекоси огромна локва на пътя. Единият монах повикал момичето, вдигнал го на ръце и го пренесъл на отсрещната страна. След това двамата монаси продължили пътя си към храма, само дето другия монах през цялото време мълчал намръщено. Малко преди да стигнат храма, не издържал и попитал:
- Ние, монасите, не се доближаваме до жени. А ти дори пренесе това момиче на ръце през локвата. Защо?
На което първия монах отвърнал:

- Аз оставих момичето на пътя. Ти още ли го носиш в сърцето си....


Да систематизирам: носете правилното момиче по правилния начин на правилното място без да го "носите" през целия път.  Heart Eyes


 smile3534


Че кое е правилното момиче, кой е правилния начин и кое правилното място?!

Няма грешен отговор!
Всичко Е!
 Hug

Дали Исус е помагал само на праведните?!

Лекарите здравите хора ли лекуват, болниците със здрави хора ли са пълни?!

ПРИЕМЙТЕ СЕ БЕ ХОРА И СЕ ОБИЧАЙТЕ!
ОБИЧАМ ВИ!

# 34
  • Мнения: 1 568
И още нещо:

Ако не се потопиш в мрака, как ще разбереш че си Светлинка?!
 Hug Hug Hug

# 35
  • Мнения: 65
Цитат
кой е правилния начин и кое правилното място
ако монаха преди да  я вдигне и беше поразкопчал кимоното Party ще е подходящо ли да кажем, че той е оптистично настроен монах, следящ за знаците на Вселената и използваш всички благоприятни възможности за щастие и благополучие.
Пък ако я беше и вдигнал в присъствието на съпруга и (евентуало)... Mr. Green

Извод: правилния начин и правилното място са от значение.   bouquet

за потопяването - по-добре да не се топим, където не трябва!

 

# 36
  • Мнения: 65

Има хора в Урок...
Има хора научили поредния си Урок и тръгващи към следващия...[/b][/color]


същевременно е хубаво да се избягват излишните страдания, които само ние сме си направили, а не от Вселената за наш урок - разлика има.

Последна редакция: сб, 27 ное 2010, 13:47 от Vox populi

# 37
  • Мнения: 1 568

Има хора в Урок...
Има хора научили поредния си Урок и тръгващи към следващия...[/b][/color]


същевременно е хубаво да се избягват излишните страдания, които само сме си направили, а не от Вселената за наш урок - разлика има.


Така е, но не могат да се предпазят всички хора  Hug
Извинявам се ако съм била досадна Hug
Беше ми приятно Hug

То пък ако всички мислим еднакво, значи никой не мисли достатъчно Joy

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 21
Маргало абсолютно споделям написаното от теб. На базата на какво и кой е дал правото на някой от нас да казва кое е правилно и кое не. Бог е дал на всеки някакви опитности и за всеки те са различни, а и начините за справяне с тези опитности са различни. Така че смятам можем да споделим своите опитности и изводите, до които сме достигнали от това. Но да казваме това е добро - това е лошо, можем да споделим само спрямо нашето виждане, защото за едни ако това е добро, за други то е не дотам добро.

А относно изпълняването на желанията и това, кое е най-добро за нас, съм убедена, че Вселената не би го изпълнила ако то е лошо за друг или противоречи на неговите желания. Сигурна съм, че би го изпълнила или дори променила така, че да не засяга никой, но да е най-доброто за всички. Иначе просто ще се направи на "разсеяна".

същевременно е хубаво да се избягват излишните страдания, които само сме си направили, а не от Вселената за наш урок - разлика има.

А ти как разбираш разликата?

# 39
  • Мнения: 25
 Hug Здравейте

 Маргало, благодаря че ми припомни притчата.
Хубаво е да се водят дискусии-вярно е че във спора се ражда истината, но помнете че вашата истина не е истина за другите. И всеки  има своят път, който може да бъде извървян по различни начини.
  Запазете темичката най-приятното място във форума Peace Хубав ден

# 40
  • София
  • Мнения: 2 840
Абе, кой пък ви каза, че не съм един супер сталкер аз?
Много добре водя по стълби и пътеки, пък. Mr. Green

Сериозно - споделих за една игра, беше много, много отдавна. Даже споменът ми се губи, почнах да го възстановявам, пишейки за това тук.
Аз самата не помня какво съм видяла точно, но не е визия за бъдещето, както казах - испанска селска картина от минали времена. Явно фантазия е било.
Но пък, както споменах, другата участничка след години се омъжи за испанец и баш в испанската провинция отиде. А и тя е с такива прекрасни черни коси, каквито бяха на момичето във "видението" ми, не аз.
Изобщо не е ясно какво се е случило тогава. Но беше забавно преживяване.
И съвсем безобидно, ако питаш мен, Вокс, приятелю Grinning

# 41
  • Мнения: 65
Цитат
А относно изпълняването на желанията и това, кое е най-добро за нас, съм убедена, че Вселената не би го изпълнила ако то е лошо за друг или противоречи на неговите желания. Сигурна съм, че би го изпълнила или дори променила така, че да не засяга никой, но да е най-доброто за всички.

Много може да зависи как точно сме формулирали..намерението и колко го желаем и ако тогава получим нещо, което не е най-доброто за нас или за нашите близки, но е материализирано от нашите желания, то това може да е страдание, което сме си причинили сами, въпреки Вселената и космическия ред за общо благо.

Цитат

И съвсем безобидно, ако питаш мен, Вокс, приятелю

ти може да си специално изключение, като президент-афроамериканец  bowuu

# 42
  • София
  • Мнения: 2 840
Моите лични наблюдения сочат, че Вселената, щом сте решили да ползваме тази дума, не само че не се вълнува от това кое е добро за всички, ами и хич няма време да разсъждава над тези въпроси. Има желание. То по никакъв начин не може да направи всички щастливи и да е добро за всички. Ако се изпълни, все някой някъде ще се чувства прецакан за сметка на друг.
И ако аз искам да стана биг бос, това може да е окей за мен, за близките ми, за приятелите ми, но пък да е кофти за цяла сюрия други хора и особено за Пенка от третия етаж, да речем.
Значи, аз никога няма да стана биг бос, щото Пенка няма да е хепи от тая работа? Така ли? Съвсем не. Няма да стана, защото може би не го желая достатъчно или съм досадна на Вселената или пък тя не ме чува, но не и заради Пенка. И ако някой тук ме контрира, че ако стана все пак шеф, то това ще е добро и за Пенка, щото тя силно ще се мотивира да стане още по-голям шеф, то хич няма да водя спорове. Mr. Green Mr. Green

Имам си лично аз едно желание, което е добро и за други хора, но си давам сметка, че не е добро за всички. За някои даже изобщо. И? Ако аз не получа това, което искам, значи Вселената просто харесва другите повече от мен. Или?

# 43
  • Мнения: 1 346
Мммммм дааааа, и аз чета, чета от 2-3странички насам  и нищо не хващам, карам я по диагонала хубавата ни темичка.
Маргало споделям мнението ти!  Hug

Няма формули, който може да обясни Любовта, ще може да даде определение и на всичо останало, но тези неща не се обесняват, живеят се! Дишат се! Споделят се!

Лени благодаря сърдечно за труда и отново прекрасното оформление на темата!  bouquet

Вижте на първа страничка, колко ритуали има, колко книги, колко автори, и тепърва ще има,и всички да изпълни човек до един и всички правила да спазва, няма ли любов в сърцето си,нищо не е направил. Всеки има свободата да върви по своя път, да прави своя избор, да си прави своите изводи и да среща други с които да ги споделя. Ето това е най-прекрасното в нашата тема. Няма осъждане, няма клатене на пръст, кой е по-прав кой може да каже. Нека живеем прекрасното чудо живот, с което сме дарени!

Прекрасен ден момичета!  bouquet  bouquet  bouquet

# 44
  • Мнения: 65
Според мен разбирането, осъзнаването и Познанието са по-важни от техники и ритуали как да постигнем желанията. Ако има второто, без първите, дали...

Общи условия

Активация на акаунт