Подсъзнанието може всичко 33 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 82 579
  • 686
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 958
Добро утро на всички  Hug
Аз мисля днес да изпробвам хо'опонопоно-то защото нещо от сутринта в офиса ме гледат накриво.
А даже не знам каква е причината, може някои хора да са станали с дупето нагоре.
Според вас дали ще помогне ако не знам повода, за сръднята  newsm78

# 361
  • Мнения: 65
Да попитам-формулирането на желания по новолуние не е ли равносилно на молбите към Бог?Каква вреда биха могли да нанесат?В края на краищата нищо не взимаме насила от тези горе, или греша?

не е равносилно и не може да бъде. Молитвата е по-добрия метод:)  bouquet

# 362
  • Добрич
  • Мнения: 5 473
Останала съм с впечатление, че ако желаем нещо, по-добре е да благодарим за неговото получаване, отколкото да молим. Благодарността съдържа мощна положителна енергия и играе ключова роля за постигане на желаното. Когато молим, се предполага, че в мислите си, не сме убедени, че заслужаваме, това, което желаем и затова молим Бог, ангелите и пр.,  да се смили /смилят/  над нас. Т.е. има голяма разлика в предварителната нагласа, която е причина за избора - благодарност или желание. Аз благодаря за всяко нещо, което имам и което искам да дойде в моя живот, все едно, че вече е тук, защото съм убедена, че го заслужавам. Но ако твоята интуиция ти подсказва да се молиш - за теб може би този е по-удачният начин.

# 363
  • Мнения: 1 422
За всеки човек има метод, който при него сработва най-успешно. Това зависи от собствената му настройка, исторически какво му се е случвало, възприятието логика/ интуиция, текущия момент.

Има действени хора, които трудно се отпускат да "вярват" изцяло и затова методи и техники, които искат от тях "пасивност" ги затормозяват и те продължават да се връщат отново и отново към целта си. За такива хора е много по-подходящо писането на желания. Чрез работата върху формулирането им тези хора влагат именно активния елемент и това им позволява да "пуснат".

да си кажа - не ям феички и смехорани на закуска  Embarassed Heart Eyes

Ние пък ядем джедаи, но само в неделя си точим зъбките, та малко са позатъпели  Laughing Просто опитай да паномалиш категоричността, а? А полза от мъжете в нашата тема винаги има, но като изказващи мнение, а не като раздаващи "правилните отговори"  Rolling Eyes

# 364
  • Мнения: 1 063
И така, вдъхновена от малкия ни разговор с mijjjka, около тибетски автори, посегнах към две книги на Хансард Кристофър*, бяха ми подарък. Вече имам странно преживяване с  Тибетското изкуство на живота, но форумът съм преценила, че е прекалено публично място за мен. Имам основания да мисля, че учението на Бьон, може би ще се огранича само до писането на Хансард Кристофър, е извън топоса на Тибет и ще се радвам, ако някой пише затова.

Засега ще заложа на руския превод на авторката Чодрон, по препоръка на  mijjjka.  Hug

Харесах поста на sv_harmony за Дж. К. Роулинг, но повече извън духа на темата, когато преди години четох историята й, че е писала Х.П. в едно кафе(не) и бедността, някак реших, че е биография за популярност, та оттогава бях забравила, вече допускам, че е било така, както го разказва.

Лени, за човек като мен, чието ежедневие е препълнено, труда и търпението ти при подготовката на уводната част, за мен са безценни, на практика се задоволявам да преглеждам тях в  невъзможността да следя вътре-коментарните (да се чете като една дума Simple Smile) ‚рубрики‘. Благодаря ти!  Hug

За съжаление и в този пост няма да успея да побера двамата автори, за които споменах, но те са забележителни личности, каквото и да прочетете, все ще ви е от полза.


*не допускам, че ви е непознат

# 365
  • Бургас
  • Мнения: 57
Уважавам всяко мнение и препоръка, но от както Vox populi    влезе в темата тя заглъхна. Не помня друг път да е наставала такава тишина цял ден. Дайте да си споделяме и да си продължим в стария дух на една позитивна и добронамерена тема, да не се плашим от някой, който е дошъл последен в темата. Тази тема си я имаме от много време и не съм прочела, някои от техниките и методите в нея, да са навредили на ползващите ги. Защо се стреснахме от един човек, та ние сме много и мисля, че си вярваме и се подкрепяме. Техника, молитва, ритуал, какво значение има след като вярваме, че точно това, което сме избрали ще ни помогне - и то ще стане и е ставало, това е факт. В крайна сметка, важна е вярата. Поклан пред вас и пред труда, който сте положили, за да бъде темата такава, каквато я знаем. Спокойна нощ и весели празници.
П.П. Обикновено само чета, но ето че се намери някой, който ме накара да пиша. Така де - липсва ми като не пишете.

# 366
  • Русе
  • Мнения: 11 926
 момичета, утре е св Ана.Нощта,предхождаща празника е време на заклинания,прокоби и магии.

# 367
  • Мнения: 1 568
момичета, утре е св Ана.Нощта,предхождаща празника е време на заклинания,прокоби и магии.

 Shocked

# 368
  • Добрич
  • Мнения: 5 473
Да помоля тогава за една магия. Установиха ми доста ниско ниво на хемоглобина - 87, при нормално от 120 до 160. Аз обаче се чувствам много добре за това състояние и се надявам да е станала лабораторна грешка. В смисъл - изморена съм, но тъй като редовно не си доспивам /спя по 5-6 часа на денонощие/ и последния месец съм заета без почивен ден, предполагам, е разбираемо да се чувствам така. В петък ще си правя нова кръвна картина и ми се иска  резултатът ми да е в нормалните граници. Надявам се и  ТЕС да помогне. Така, че ще се радвам, ако ми направите магия, по случай празника, макар до сега да не бях чувала за него.

Вълшебство по-ми харесва. Grinning

# 369
  • Русе
  • Мнения: 11 926
 Вела ,дано всичко да е наред. Имах случай с една приятелка,която танцуваше народни танци професионално. Всяка вечер по няколко часа репетиции и представления. Случайно откриха подобни стойности. Лекарите се чудеха дали може да се движи нормално. Laughing  А тя единственото, което чувстваше е по силна нужда от чести кафета. Започна да хапва орехи и мед и сусамов тахан по често и показателите и се подобриха. И тя започна да се чувства по комфортно.

# 370
  • София
  • Мнения: 6 810
Вела, стискам палци да е нещо рутинно. Възможно ли е да имаш анемия? Как са ти били стойностите през бременността? Месо ядеш ли, бобови?
Може да е лабораторна грешка, може да е обилен цикъл, може да са 100 неща. Аз смао те съветвам да не се литваш да четеш в интернет, защото само ще се вкараш в много лош филм. Wink Стискам палци лаборнатката да спала.  Heart Eyes

# 371
  • Добрич
  • Мнения: 5 473
Благодаря ви момичета!

Ям почти всекидневно филия пълнозърнест хляб със сусамов тахан. Обаче калцият пречи на усвояването на желязото. Така, че не зная дали е удачно и дали това не е една от причините. Друга вероятна причина е редовният обилен цикъл, който се случи дори когато ми вземаха кръв. Месо и бобови ям по- рядко. През бременността един месец пих тотема. После стойностите ми си влязоха в нормата. Лекарката беше много учудена, че не ми се вие свят, че не залитам и пр. Всъщност аз всекидневно от около две години си правя няколко утвърждения, едното, от които е "Благодаря, че съм здрава" и действително се чувствам така.
Моя близка лаборантка, ми обясни една от причините за вероятна лабораторна грешка. Според книгата "Твоето тяло ти казва; Обичай се!" Съм загубила щастливият усет за живота. Донякъде е така, защото съм много ангажирана. Освен това положителните събития, които преди щяха да ме хвърлят в еуфория сега ги приемам със спокойствие. Отрицателните също.

Klemy, естествено изчетох каквото намерих в Интернет по въпроса. Старая се да не си внуша, че съм болна, макар, че някои от симптомите за желязодефицитна анемия, ги имам. Освен това, разбрах, че има и други, някои от които далеч по- сериозни причини за ниските нива на хемоглобина. Съпругът ми ми дръпна едно "конско", че като не ям месо, какво друго мога да си докарам, освен някоя болест и т.н..... Всъщност, както споделих по- горе не съм изключила напълно месото от менюто си , но не е сред предпочитаните от мен храни. А в Интернет прочетох, че анемията най- често се срещала при жени вегетарианки и такива, които като мен, избягват месото.

Реших, че ще си направя втора кръвна картина, когато не съм в цикъл, макар, че ми обясниха, че толкова голямо понижение не може да се дължи на това, че изследването е правено точно в този момент. И тъй като вярвам в чудеса, мисля, че съм здрава. Днес обаче за вечеря салата беше от цвекло  Mr. Green и не направих към вечерята дежурния айрян.   Mr. Green

# 372
  • София
  • Мнения: 6 810
Вела , обилен цикъл, избягваш месо, имала си нисък хемоглобин през бременността...според мен нямаш СЕРИОЗНА причина да се притесняваш. Е, вероятно ще ти се наложи да пиеш нещо, да похапваш повече месо или други високопротеинови храни, но...няма да е нещо сериозно.
Имаш ли въобще някакви други оплаквания? Каквито и да са?
Има хора 9особено пък жени), които си носят нисъм хемоглобин цял живот. Как са ти предни кръвни картини? Ако си била винаги на долна граница  е едно, друго е ако си била цял живот на 140, асега е толкова ниско...
Още веднъж, при това, което сподели - дишай спокойно. И НЕ ЧЕТИ повече в интернет. Това последното е задължително.  Naughty Naughty Naughty

# 373
  • Шотландия
  • Мнения: 2 860
Да попитам-формулирането на желания по новолуние не е ли равносилно на молбите към Бог?Каква вреда биха могли да нанесат?В края на краищата нищо не взимаме насила от тези горе, или греша?

не е равносилно и не може да бъде. Молитвата е по-добрия метод:)  bouquet
Не грешиш. Ако вярваш, че Бог ще изпълни молитвата ти и ще ти донесе исканото, тогава молитвата ще бъде по-силна за теб. Ако вярваш, че формулирайки желанията си, задвижваш енергията на Вселената/Бог или както там го наричаш - тогава формулирането на желанията ще бъде по-силно за теб. Успех!  Peace

# 374
  • Мнения: 730
Вела И аз мисля, че е временно състояние. Повече почивка и здрависловно хранене и следва баланса. Успех!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт