Подсъзнанието може всичко 33 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 82 577
  • 686
  •   1
Отговори
# 525
  • Добрич
  • Мнения: 5 473
lenny_pldHug

# 526
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107
lenny_pld Благодаря   bouquet

# 527
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Starlight', да си жива и здрава!


Distant, успех на новата работа! И с мен се случи нещо подобно преди три седмици, така че знам какво изпитваш! Да се похвалиш как върви...

Делфина фон Ю., весело изкарване на пътешествието!  Hug

Desss, благодаря за притчите!  bouquet

Досега се въздържах да се изкажа по казуса Vox populi, но наистина ви се чудя защо толкова се впечатлявате?! Избива си комплексите, хвали се колко е велик, но реално няма какво да покаже и затова страшно много държи да изглежда тайнствен и загадъчен... Реално нищо лошо не е казал - човек наистина трябва да внимава какво прави и да е наясно с отговорностите, които поема. Примерно когато прочетох от друго момиче, че иска да си направи руни, и аз се запалих. Но като четох малко повече и предвид някои обстоятелства, които се случиха в онзи момент, се отказах. Две теми по-късно същото това момиче, с което се канех едновременно да правя руни, се оплака, че на нея са й донесли само лош късмет и само нещастия й се случват. Не знам дали има връзка, може и да си е внушила, че е в следствие от правенето на руни. Но за себе си съм доволна, че не направих нещо, за което не бях подготвена и не бях убедена. В същото време много други момичета са доволни от своя опит с руните. Явно не е за всеки, така че лошо няма в предупреждението човек да се замисли какво прави и защо го прави, както и как го прави. Но извън тези предупреждения (гледам, темата на Vox не е много процъфтяла), няма какво ново да ни каже. Празнодумия, самохвалства, заядливи коментари върху мненията на другите, псевдо тайни и измислена опитност.... Предлагам да го игнорирате, както и друг път се е случвало да останат мнения на новопрописали без коментари от по-старите.

По въпроса на Маргало, и аз съм против от разделянето на темата. Нещо не се сещам "новите" как ще се учат, като няма да има "стари", които да им отговарят. Съгласна съм и с мненията какъв да е критерият за "напредналост", защото тук нещата не са праволинейни - наляво да отчетем по-малките знания, надясно - по-големите... Има такова разнообразие от обсъждани теми, че едва ли всеки "стар" е експерт по всичко. Операциите за сравнение са валидни само в едномерния случай, в пространство с две и повече измерения няма критерии за сравнения, могат да се въведат изкуствено на базата на набор от предварително дефинирани ограничения, само дето не се сещам кой от нас ще се наеме да дефинира ограничения за останалите...

Всъщност ценното е в обменянето на мнения. Сигурно не само на мен ми се е случвало, отговаряйки на друг, да си изясня за себе си дадената тема в нова светлина, в по-голяма дълбочина или да попадна на интересна статия в нета, търсейки по-точни аргументи... Не случайно образователните системи в цял свят са на принципа всяка година да се повтарят един и същи набор от теми, но във всеки клас да се разширява все повече съдържанието и познанията. Горе-долу така си представям и нашите знания - да се развиват спираловидно, като пространствената спирала всеки път все повече и повече се разширява, но никога не можем да твърдим, че сме достигнали максималния й радиус, нали?! Това би означавало да няма какво повече да научим. Някой може ли да го каже за себе си?!

Иначе аз си обяснявам оттеглянето на различните хора с преминаването през различен етап от живота им. При мен също се е случвало в определени дни да не мога да изляза от форума, после със седмици да не влизам... В момента заради новата ми работа ми е направо невъзможно, въпреки че навикът и пристрастеността ми ме подмамват от време на време да чета, колкото да съм в течение какво се случва. Но далеч не изпитвам желание да пиша, нито пък имам вече времето да го правя, както преди... Така че наистина, нека не тълкуваме мотивите на другите кой за какво пише или не пише във форума. Тези, които си харесват темата - да останат в нея. За останалите - има достатъчно други теми, а ако отново изпитат желание да влязат в тази, никой няма да ги спре... Доколкото знам, вече е правен подобен опит за разцепване на "стари" и "нови" в някоя от началните теми, преди още да се включа и май не са останали особено щастливи. Така че нека не повтаряме грешките от миналото, а да живеем тук и сега, с това, което се случва в момента.

Vox populi, не знам какво си чел в старите теми, но по въпроса за измислените "авторки" просто изпитахме справедливо възмущение от кражбата и го коментирахме в рамките на ден-два, докато се ориентираме и изясним какво се е случило. И ако си чел по-подробно, много бързо след първите възмутени реакции, хората се осъзнаха и оставиха "авторките" да си сърбат сами последиците от геройския подвиг. Никога след това не сме ги обсъждали и не се интересуваме от бъдещите им кражби, с които очевидно планират да градят кариера... Аз все още съм възмутена от постъпката им, но далеч не се занимавам да ги мисля денонощно, нито им изпращам каквато и да е енергия, особено пък негативна. Но съм за справедливостта, т.е. когато и в живота ми да ми се случи някой да ми зададе въпрос за тях, ще отговоря каквото мисля. Всъщност аз винаги казвам истината за това какво мисля, дори когато може да ми навреди. Реакцията на момичетата, и по-конкретно на най-потърпевшата, lenny_pld, беше по-скоро великодушна, отколкото негативна. Тя е човекът който от доста теми събира всички материали, сортира ги според тематиката и ги подрежда на първа страница. За което всички сме й много благодарни, независимо дали и колко ползваме каталога й - той е направен точно като справочник, да се ползва при нужда, не да се чете като роман. Така че не търси под вола теле, няма да намериш. Не знам и на теб кой ти е пращал негативна енергия, аз досега на негативни хора в тази тема не съм попадала, докато в други теми от форума е пълно с такива...

lenny_pld, радвам се, че продължаваш да пишеш в темата! Обичам те!   bouquet  Heart Eyes  Hug

# 528
  • София
  • Мнения: 0
Искате ли винаги да имате пари?

Разпечатайте изображението и сложете в портмонето си.
Действа 100 %
Проверете!





http://www.fantasiya.net/forum/25-16-10       Сообщение # 147

# 529
  • Мнения: 65
Abies, може да изглежда логично да избивам комплекси, но ми е напълно ясно, че човек носи отговорност за това, което пише и което говори. Не съм длъжен да доказвам нищо на никой, това което знам, че мога, за мен е факт. Факт е и за други също, не е задължително да се изповядам на всички в темата, особено виждайки реакцията.
Не очаквам всеки да има моя опит, но съм сигурен, че с работа може да се постигне много, още повече ако човек има заложби по хороскоп. Не един от пишещите в тази тема има силни такива, и не подценявам аудиторията. Това не значи, че трябва да се съглася със всичко, което пише в интернет. Сексуалните опити за обиди няма смисъл да ги коментирам даже.
Има такъв закон, ако обиждаш някой, го чистиш, а ако това което твърдиш за него не  е вярно, последствията са още по-сериозни.
Аз все пак предпочитам да не ме чистят по този начин, мога и сам, както и сам енергия мога да си доставям, без да се налага да смуча от ...феички... Stop

Относно руните: това касае древното северно посвещение, смята се че са дадени от Один, който е същество от ангелска йерархия, използвани са и за азбука и за гадания. Използването им за магии без познаване на силите свързани с тях не изключвам да даде сериозни проблеми. Обясни какво точно е правила тази жена(може и на лс)
В третия райх също са били използвани, но важно е как и с каква цел - какво е последвало райха е известно!

Последна редакция: вт, 14 дек 2010, 00:41 от Vox populi

# 530
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Vox populi, никой не очаква от теб да се изповадваш или да казваш каквото и да е за теб. Но ти сам се навираш да раздуваш колко си велик, без каквото и да е смислено доказателство, дори съвсем дребно примерче или поне по-общо философско обяснение (без лични елементи, щом толкова те притесняват). Като не искаш да говориш, просто не го прави, никой не те кара насила. Но ако ще говориш, поне го прави аргументирано, за да не звучи повърхностно. Тук наистина имаш аудитория от много силни хора и поведението ти наистина говори за подценяване и някаква особена мания да се самопровъзгласяваш за по-велик от останалите.

Това със сексизма е по-скоро закачка към теб, не са много мъжете, дето пишат тук, но малкото, които са писали, са го правили с уважение към останалите. Никой не е тръгнал да те обижда. Нито те кара да се съгласяваш с каквото и да е. Тук обикновено обсъждаме и даваме различни идеи и предложения, без да се нападаме и обиждаме. Целта ни е да си помогнем взаимно, а тези, които питат, да чуят повече гледни точки, да получат съвет от първа ръка за изживяна опитност, да изяснят за себе си вълнуващите ги или объркващите ги въпроси. За мен това е безценно, самохвалството нещо не мога да го оценя (поправи ме, ако виждаш някакви положителни аспекти в поведението на човек който търси поводи да се хвали, без да е направил каквото и да е, заслужаващо внимание и уважение от аудиторията). Аз съм на принципа, че делата ми говорят за мен, а ако някой трябва да ме хвали за нещо, то това не съм, аз а независимите наблюдатели около мен. Похвалата и уважението се заслужават, не се изискват декларативно, че става смешно.

Между другото "твоят опит" съществува само в твоята глава, тук никой нито е видял дори най-бегъл намек за съществуване на такъв, нито се интересуваме да ни го споменаваш през два-три поста като Светото Евангелие. Едно от нещата, които прави тази тема, е да се СПОДЕЛЯ ОПИТА, а не да се хвалим кой е по-по-най-... Така че единственото впечатление, което оставя твоето непрекъснато позоваване на безграничния ти опит е, че такъв липсва, т.е. избиваш комплекси. Тези, които имат най-много опит, го споделят по дискретен и полезен за другите начин, а не го развяват като знаме. Не знам за теб, но моите впечатления за хора, които много говорят е, че нищо не правят от нещата, за които говорят. Да не вземеш сега да си внушаваш, че те обиждам или ти пращам някакви енергии - не ме интересуваш, нито възнамерявам да се занимавам с теб по какъвто и да е повод и да ти пращам каквото и да е. Бъди си какъвто искаш да си, само по-малко досаждай неаргументирано в тема, където е прието хората да се аргументират. И обърни внимание, почти по всеки въпрос има доста повече от две гледни точки, доста често хората казват "не съм съгласен" и продължават с "защото". Както в случая с предложението на Маргало, да се раздели темата на две. Никой не е против нея, дори напротив, всички много я уважаваме и обичаме, споделяли сме си много неща, просто по този въпрос имаме различно мнение и го защитаваме с нашите си аргументи. На теб тоя елемент с аргументите тотално липсва.

Примери от живота на друг човек не мога да давам, говоря само за себе си. Тя не беше споделила особено много подробности, просто попита за съвет дали да унищожи руните, които е направила преди два месеца, посъветваха я да го направи. Нямам спомен след това да е коментирала точно тази тема, нито помня кое беше момичето. Клюкарстването не е сред приоритетите ми, ако те вълнува, чети темите назад (вероятно около 15-18 тема, не съм много сигурна кога точно беше). Не се сещам какво имам да обсъждам с теб на лични, аз дори личните неща ги обсъждам открито във форума. В твоя случай не виждам нищо, което да ме свързва с теб. Примера с руните беше просто за да подкрепя твърдението ми, че наистина човек трябва да подхожда с повече разум и отговорност, което и ти се опитваш да кажеш, но без никаква аргументация, по някакъв странно агресивен и назидателен начин... Допусни, че съм чела доста повече за руните от изреченийцето, което си благоволил щедро да ни отпуснеш (и не само аз).... Между другото, тук в Италия, ги продават като средновековни сувенири на разни панаири и събори....

Последна редакция: вт, 14 дек 2010, 01:15 от Abies

# 531
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
"Когато разберете че самите вие сте причината за всичко което ви си случва, за всичко, което чувствата - радост, тъга, добро или лошо, че вие създавате своя свят: рай или ад...когато разберете и приемете това, във вас ще започне една промяна.


Една известна притча на Ошо за ума:


В Индия представата за рай е като дърво, което изпълнява желанията. Щом като седнеш под това дърво, всяко желание веднага ти се изпълнява. Няма никакво забавяне, никакъв временен промеждутък мужду желанието и неговата реализация.
Един човек, уморен легнал да спи под такова дърво и когато се събудил, почувствал силен глад и си помислил: Гладен съм. Как ми се иска да намеря малко храна отнякъде.
- И веднага от нищото се появила храна, направо изплувала от въздуха. Той бил толкова гладен, че не се замислил откъде е дошла храната и веднага започнал да яде.
След като утолил глада си, се огледал наоколо. Той бил доволен, но сега в него се появила друга мисъл: - Ако можех да пийна нещо...
В рая няма забрани и веднага се появило хубаво вино.
И така, лежейки и пийвайки от виното, той започнал да размишлява: - Какво става, може би аз спя? Или тук има някакви привидения, които си правят шега с мен?
...И привиденията се появили. Те били ужасни, жестоки и отвратителни - точно такива, каквито си ги представял.
Той се разтреперал от страх и си помислил: - Ей сега ще ме убият!
...И те го убили!




Тази притча има много дълбок смисъл. Твоят ум е като дърво за изпълнение на желания и каквото си помислиш, рано или късно се изпълнява. Понякога временния промеждутък е такъв, че ти забравяш, че си искал точно това и не можеш да намериш източника, откъде идва това. Но ако се вгледаш по-дълбоко, ще разбереш, че твоите мисли създават твоя живот и теб самия. Те създават твоя рай и твоя ад; твоите радости и страдания.
Всеки от вас е Вълшебник, Създател на своя живот. Всеки сам създава светът около себе си - -той го тъче и върти, този вълшебен свят...а после се оказва обвързан с него и не може да се освободи от собственото си творение. Като паяк, който изплита паяжина и сам пада в собствената си мрежа.
Никой друг не те измъчва, освен ти самият. И когато това е осъзнато, нещата започват да се променят. Мрежата, в която си попаднал започва по малко да се разхлабва и да се разплита. Тогава ти можеш да обърнеш всичко обратно, можеш да превърнеш своя ад в рай, своя затвор в разкошен дворец. Ти самият носиш отговорност за това.
А по-нататък ще възникнат нови възможности: ако си готов, ти можеш да пракратиш създаването на света. Няма необходимост да твориш ад или рай, въобще няма никаква необходимост да твориш.
Създателят може да се отпусне и да изчезне. А изчезването на ума е медитация - и тогава ще се разкрие нещо друго... - това, което стои зад ума и което умът скрива..."

ОШО




п.

Еее стига сте си поставяли "диагнози" един на друг на всеослушание  Crazy
Не спирате и става ефекта на снежната топка   Tired  Абите  енергия залуду Sunglasses


п.п. гледам продължавате да търкаляте и да се "храните"  Mr. Green

# 532
  • София
  • Мнения: 0
МАГИЧЕСКИ РИТУАЛИ ОНЛАЙН

Във видеото Маг Анастасия показва различни ритуали:
 - за изпълнение на желания,
 - как да се освободим от негативната енергия,която се натрупва в дома и др.




http://www.fantasiya.net/forum/46-227-1

# 533
  • Мнения: 65


п.п. гледам продължавате да търкаляте и да се "храните"  Mr. Green

аз пък ще "летя", даже и метла не ми трябва - ко щът да ми вярвЪт Joy

моя опит не съществува само в моята глава и вече го обогатих и с потвърждение за това, което е известно от много време "Знай, смей, искай, мълчи" специално с последното. Който иска да му обясняват да си намери такъв, може и парцел на Луната да му продадат , или пък на Слънцето:
Цитат
49-годишната Анхелес Дуран от град Виго, област Галисия, подала молба за собственост на огнената звезда, която се намира в центъра на нашата Слънчева система
Crazy

За руните толкова съм преценил, толкова съм написал.

Смята се, че ако някой нещо го дразни, го има в него.
Почвам да се замислям вече дали не съм отговора на вашите визуализации и ритуали, с които сте се наказали  Mr. Green
"Внимавай какво ще си пожелаеш, че може да ти се случи"  Thinking

# 534
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
МАГАЗИНЪТ НА ГОСПОД

Веднъж на една жена и се присънил сън, че тя е в магазин, а зад щанда на магазина стоял самият Господ Бог.
-Господи! Това ти ли си!? – възкликнала тя радостно.
- Да, това съм Аз – отвърнал Бог.
- А какво мога да си купя от теб? – попитала жената.
- От мен може да се купи всичко – бил отговорът.
- В такъв случай, дай ми моля, здраве, щастие, любов, успех и много пари.
Бог се усмихнал доброжелателно и минал в складовото помещение за поръчаните стоки. След известно време, той се върнал с една малка книжна кесийка.
- Това ли е всичко?! – възкликнала удивената и разочарована жена.
- Да, това е всичко – отвърнал Бог и добавил – Нима ти не знаеше, че в моят магазин се продават само семена.

# 535
  • Мнения: 753
Момичета
нападките срещу VOX ми се струват детински, с това не искам да обидя никой, но смятам че това не е отношение между зрели и толерантни хора. Изумяваме фактът, че го гоните от форума, защото е мъж или защото ви казва да не вярвате сляпо на всичко, което четете!
От собствен опит(не особено положителен) мога да кажа, че не всеки "път" който изглежда добър води до нещо добро.
Не смятам,че той е негативно настроен или че прави темата негативна. Той просто ви казва да обмислите последствията преди да се втурнете да правите ритуали с неясен произход. Не разбирам защо всичко реагират толкова негативно на думите му. Ако една майка каже на детето си да не си играе с огъня , защото може да се опари, тя негативна ли е с него?

Абсолютно споделям това мнение както и този цитат на Дес

Цитат
"Когато разберете че самите вие сте причината за всичко което ви си случва, за всичко, което чувствата - радост, тъга, добро или лошо, че вие създавате своя свят: рай или ад...когато разберете и приемете това, във вас ще започне една промяна.[/size][/color]

Какво ви става, момичета? Ако нещо не ви импонира просто го подминавайте, толкова ли ви е трудно? Ако да - помислете защо. В никакъв случай не намирам Вокс за недобронамерен, черпещ енергия и каквото още му приписахте. Намирам, че съвсем уместно приземява темата, не би било лошо, ако вместо да хабите енергия, се замислите над думите му.

Nvesela, теб конкретно бих те помолила да не се изживяваш като говорител на участниците в темата и да говориш само от свое име, а не да правиш такива обобщения. Просто прекали днес, коментари на постовете ти са излишни. Можеш да си сигурна,че това не е само мое мнение. Може би да потърсиш някой ритуал, който да отпусне малко нервите ти? Или да се мушнеш и ти под юргана? Съвсем умишлено съм толкова директна...

# 536
  • Мнения: 65
на път са да мъ загубят като фен, но като си представя колко шсъ радват после... Joy 

Айде, по-добре мир да има  bouquet

# 537
  • Мнения: 90
Момичета
нападките срещу VOX ми се струват детински, с това не искам да обидя никой, но смятам че това не е отношение между зрели и толерантни хора. Изумяваме фактът, че го гоните от форума, защото е мъж или защото ви казва да не вярвате сляпо на всичко, което четете!
От собствен опит(не особено положителен) мога да кажа, че не всеки "път" който изглежда добър води до нещо добро.
Не смятам,че той е негативно настроен или че прави темата негативна. Той просто ви казва да обмислите последствията преди да се втурнете да правите ритуали с неясен произход. Не разбирам защо всичко реагират толкова негативно на думите му. Ако една майка каже на детето си да не си играе с огъня , защото може да се опари, тя негативна ли е с него?

Абсолютно споделям това мнение както и този цитат на Дес

Цитат
"Когато разберете че самите вие сте причината за всичко което ви си случва, за всичко, което чувствата - радост, тъга, добро или лошо, че вие създавате своя свят: рай или ад...когато разберете и приемете това, във вас ще започне една промяна.[/size][/color]

Какво ви става, момичета? Ако нещо не ви импонира просто го подминавайте, толкова ли ви е трудно? Ако да - помислете защо. В никакъв случай не намирам Вокс за недобронамерен, черпещ енергия и каквото още му приписахте. Намирам, че съвсем уместно приземява темата, не би било лошо, ако вместо да хабите енергия, се замислите над думите му.

Nvesela, теб конкретно бих те помолила да не се изживяваш като говорител на участниците в темата и да говориш само от свое име, а не да правиш такива обобщения. Просто прекали днес, коментари на постовете ти са излишни. Можеш да си сигурна,че това не е само мое мнение. Може би да потърсиш някой ритуал, който да отпусне малко нервите ти? Или да се мушнеш и ти под юргана? Съвсем умишлено съм толкова директна...


 Peace Напълно съм съгласна с всичко написано от kambanka.

# 538
  • Мнения: 385
Притчата за ума на човек ми идва точно на време! Не че не го зная това, но ми беше полезно да си го припомня, благодаря, Dess Hug Сега ми остава да се измъкна от блатото на лоши мисли, страхове и обвинения, защото тези семена хич не ми харесват.
Обичам ви, обичайте се...

# 539
  • Мнения: 439
Момичета
нападките срещу VOX ми се струват детински, с това не искам да обидя никой, но смятам че това не е отношение между зрели и толерантни хора. Изумяваме фактът, че го гоните от форума, защото е мъж или защото ви казва да не вярвате сляпо на всичко, което четете!
От собствен опит(не особено положителен) мога да кажа, че не всеки "път" който изглежда добър води до нещо добро.
Не смятам,че той е негативно настроен или че прави темата негативна. Той просто ви казва да обмислите последствията преди да се втурнете да правите ритуали с неясен произход. Не разбирам защо всичко реагират толкова негативно на думите му. Ако една майка каже на детето си да не си играе с огъня , защото може да се опари, тя негативна ли е с него?
Цитат
"Когато разберете че самите вие сте причината за всичко което ви си случва, за всичко, което чувствата - радост, тъга, добро или лошо, че вие създавате своя свят: рай или ад...когато разберете и приемете това, във вас ще започне една промяна.

Какво ви става, момичета? Ако нещо не ви импонира просто го подминавайте, толкова ли ви е трудно? Ако да - помислете защо. В никакъв случай не намирам Вокс за недобронамерен, черпещ енергия и каквото още му приписахте. Намирам, че съвсем уместно приземява темата, не би било лошо, ако вместо да хабите енергия, се замислите над думите му.

и аз подкрепям на 100%!

Между другото "твоят опит" съществува само в твоята глава, тук никой нито е видял дори най-бегъл намек за съществуване на такъв, нито се интересуваме да ни го споменаваш през два-три поста като Светото Евангелие.
това не е вярно...убедих се и говоря от личен опит Peace

Последна редакция: вт, 14 дек 2010, 09:40 от bella_

Общи условия

Активация на акаунт