Баба каза така ...

  • 540 268
  • 758
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 87
да,аз го използвам Simple Smileдехства отхрачващо и няколко часа не кашляш...ама още докато го пиеш си изкашляш дробовете....

# 481
  • Мнения: 5 682
Това го давам на детето при кашлица. Като, че ли наистина го облекчава  Rolling Eyes. Приготвям го с пропорции 2 с.л. мед : 1 с.л. олио : 1 с.л. ракия  Peace

# 482
  • Мнения: 506
и аз съм го давала при кашлица и помага при нас поне за момент,особено когато не може да се спре да кашля

# 483
  • Мнения: 372
Мед, зехтин и ракия съм пробвала на мен си преди време. Но не можах да го преглъщам, гадеше ми се ужасно. Познати са го пили и казват, че е с добър ефект.

# 484
  • Мнения: 2 784
Майка ми днес ми каза против кашлица- на едно бурканче от детско пюре мед, 1 равна чаена лъжичка млян джинджифил. Разбърква се хубаво преди всяко вземане, защото джинджифила остава на дъното. За дете по 3 ч.л. дневно. Действа отхрачващо и загряващо.

# 485
  • Мнения: 804
Това с джинджифила съм го ползвала за моите деца. Бях го забравила. Никаква баба не съм. Embarassed Срам!
Ламтурник, благодаря!

# 486
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Извинете,бихте ли ми казали какъв Джинджифил ползвате?аз не съм много в час и не знам,така готов млян ли се продава или?
Благодаря предварително  bouquet

# 487
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Ами дъщеря ми като бебе имаше алергия от портокали! С о4ите си видях как тази алергия се излекува за един ден ЗАВИНАГИ ! Имах една приятелка- индиика. Тя забърка в една купичка някаква катранено черна смляна билка + кимион на пръчици + чесън . Това нещо го сложихме в пюрето на бебето и до вечерта тя нямаше нито една пъпка!От тогава яде портокали на воля и нищо и няма!Индииката Не знаеше как се казва черната билка на български, но препоръча и само кимион!Казвам го на всичките си приятелки и действително помага на децата им- например ако са по-големи им посоляват кимион в/у филиика с
лютеница... newsm10               
Дано помогне и на вас!

Моят син е с Алергична хрема,която не можем да излекуваме,а и не можем да разберем от какво е.Мислите ли че мога да направя накакъв разтвор от кимиона и да капя в нослето или така да давам?Благодаря ви  bouquet

# 488
  • Мнения: 2 784
Млян джинджифил. Продава се в пакетчета с едни малки шишенца вътре. Сместа не е неприятна, ама моето диване не ще да я яде. Sad
Бабе, моля.  bouquet

# 489
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Благодаря,но сега говорих с Хомеопатичката който ни лекува и джинджифила не се препоръчва при нас Rolling Eyes
Много благодаря все пак за експресния отговор  bouquet

# 490
  • Мнения: 87
jorjito,аз не бих рискувала да слагам в нослето,ползвай така както съм го написала!

# 491
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 958
Здравейте,сутринта малкият ми се събуди със налепи по гърлото и температура.Знам,че назад във темата бяха дадени рецепти за такова нещо,но във момента не мога да ровя. Sad
Бихте ли ми помогнали със някоя изпитана рецепта при налепи? Praynig

# 492
  • Мнения: 471
Мазане с нишадър разтворен в мед, ако не дава може и гаргара с лайка и нишадър, сода. А най-добре да се приложи външно компрес, виж тук:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=307428.0

# 493
  • Варна
  • Мнения: 1 858
jorjito,аз не бих рискувала да слагам в нослето,ползвай така както съм го написала!

Да и аз се отказах,не ми се стори добра идеята Peace.ще пробвам в храната,обаче той е толкова придирчив...първо помирисва,близва и така.... Rolling Eyes.ако не му хареса нещо...може гладен да седи,но няма да го изяде.

 Ще направя всичко възможно Hug

# 494
  • Мнения: 87
Ползвай го и в манджи,кюфтета...аз например в кюфтета и винен кебап слагам по цяло пакетче смлян кимион...в/у сандвич с печен кашкавал също...пиши дали си успяла!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт