Баба каза така ...

  • 540 215
  • 758
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 58
За запушено ухо ,може би късно се намесвам ,но сега попаднах на темата - капвам кислородна вода и запушвам ушенцето с памук, ухото също се прочиства идеално. Така почистваме ушите но цялото ми семейство, на моите деца много им се замърсяват ушите.
Я кажете лек за сваляне на температура ,че моето дете е с доста висока и освен компресите с оцет какво друго да направя?

# 586
  • Universe
  • Мнения: 1 556
clover_d,това за чесъна го зная,но се надявах някой да знае нещо не толкова миризливо Simple Smile
Благодаря ти все пак Hug

delicate,  Peace - изпробвано - люта чушка срещу косопад и алопеция - http://alopecia.8.forumer.com/viewtopic.php?t=713#
Не мирише и е лесно приложимо  Hug
Давам отчет,че косопада ми намаля  Hug
Благодаря отново   bouquet

delicate, много се радвам  Heart Eyes От разпространението й се уверих, че рецептата "работи"  Hug

# 587
  • Мнения: 720

Я кажете лек за сваляне на температура ,че моето дете е с доста висока и освен компресите с оцет какво друго да направя?
Чувала съм за бели череши при висока температура (то по това време освен ако имаш на компот ...  Sad) ама не вярвам ако е много висока да помогнат само черешки  Tired Ако проблема е от сливиците , опитай да правиш компреса с извара  Thinking

# 588
  • Мнения: 1 893
Момичета,помагайте! Писах в коя ли не тема,също и в други форуми,но никой не отговаря-имам дразнене в гърлото,нещо като тъпа болка и лек сърбеж. Тази болка отива и към ушите. Кажете лек за уши и фарингит. УНГ ми каза,че съм с хроничен фарингит. Пих и АБ,но нищо...

# 589
  • Мнения: 217
За запушено ухо ,може би късно се намесвам ,но сега попаднах на темата - капвам кислородна вода и запушвам ушенцето с памук, ухото също се прочиства идеално. Така почистваме ушите но цялото ми семейство, на моите деца много им се замърсяват ушите.
Я кажете лек за сваляне на температура ,че моето дете е с доста висока и освен компресите с оцет какво друго да направя?


Благодаря много за съвета!!!!  bouquet
Само да попитам кислородната вода от аптеката ли вземаш и има ли някакви % или е само един вид?

# 590
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
Аз съм с хроничен фарингит-антибиотици не помагат.Облекчение съм почувствала единствено от гаргари през половин-един час с хлебна сода + няколко капки йод.И прием на бонбонки за смучене,но без мента в тях.Разни цитрусови или най-обикновени лукчета.

# 591
  • Мнения: 1 893
А какво е усещането пти теб. Гърлото боли ли или само дразни.?

# 592
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
Много боли и докато ми поставят точна  диагнозавъв времето бая излишни боклуци изпих.Накрая посетих много добър специалист УНГ та той ме посъветва и наистина помогна.

# 593
  • Мнения: 129

Я кажете лек за сваляне на температура ,че моето дете е с доста висока и освен компресите с оцет какво друго да направя?
Чувала съм за бели череши при висока температура (то по това време освен ако имаш на компот ...  Sad) ама не вярвам ако е много висока да помогнат само черешки  Tired Ако проблема е от сливиците , опитай да правиш компреса с извара  Thinking

Комрес с извара ли? Как точно? Thinking

# 594
  • Мнения: 720
......

Момичета това наистина ли помага при ангина - дъщеря ми е с червено гърло видях и един налеп има и температура - компреса не е ли противопоказен при температурата

не знам,но мога да ти кажа аз какво правя-компрес с извара.Изварата се намазва на марля около 1см дебело и после с фолио/готварско се фиксира на гушката ,като изварата да обхваща от сливица до сливица и отгоре шалче да придържа и запазва топлината.Откраднала съм го от Д-р Михайлов/*часът на мама*/ и съм пробвала няколко пъти на децата.Слагам го нощем и при следобедния сън на малкия,а на каката и през деня,защото тя търпи,но с два компреса налепите се изчистват.
Успех каквото и да пробваш Praynig
ето този компрес с извара  Hug

# 595
  • Мнения: 129
Мерси много за комопреса!   bouquet

# 596
  • Мнения: 720
Мерси много за комопреса!   bouquet
Дано помогне ...

# 597
  • Мнения: 129
Много се надявам! Peace

# 598
  • Мнения: 2 655
А при грип какво?Съпругът ми от три дни поддържа температура 37.7 втриса го, вдига до 38.839 изпотява се и така няколко дни. Днес вече кашля и го болят гърдите?

# 599
  • У дома
  • Мнения: 1 741
За температура последно давах на малката Беладона, хомеопатично лекарство, след като пробвах какво ли не. Повече не се върна.

За кашлица - варих лук и добавих захар по ваша рецепта. Наистина помогна, но децата много се мръщеха на сладкото. Мислите ли, че ще помогне само със щипка захар, че вкъщи сладкото не е на почит?

Общи условия

Активация на акаунт