Страхувам се...

  • 4 183
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 373
Нашето бебе уж беше планирано, а такава паника ни обвзе като разбрахме, че ще ставаме родители. Нито жилище, нито работа като хората... Неженени...Пълна картинка  Simple Smile Имахме 9 месеца на разположение да свикнем и да си подредим мислите. Резултата е, че не мога да си представя живота без малкото човече. Сигурна съм, че ще се справите.


Все ми се струва, че ако беше планирано щеше да ми е по-лесно да свикнем с мисълта... успокоява ме това, че поне имаме собствено жилище и сме заедно от достатъчно време, даже май си ни е време за това...
А вие оженихте ли се, и ако да преди или след появата на бебчето?

Благодаря!
Усмихнат ден  Simple Smile

 Не сме  Simple Smile Майка ми много настояваше, натрапваше се, и сякаш на пук на нея реших, че това си е моят живот и няма да ми го подрежда тя. И каквото и да мислят баби и дядовци, да знаеш че им минава и заминава. В крайна сметка се примиряват с всичко   Grinning

# 16
  • Мнения: 2 011
И двата пъти се страхувах. Уж бях подготвена, ама видех ли двете чертички и се паникьосвах. Задавах си същите въпроси...
Не се притеснявай, с времето въпросите ще намерят отговорите си. Щом искате бебчето, всичко ще се нареди.

# 17
  • Мнения: 99
Нашето бебе уж беше планирано, а такава паника ни обвзе като разбрахме, че ще ставаме родители. Нито жилище, нито работа като хората... Неженени...Пълна картинка  Simple Smile Имахме 9 месеца на разположение да свикнем и да си подредим мислите. Резултата е, че не мога да си представя живота без малкото човече. Сигурна съм, че ще се справите.


Все ми се струва, че ако беше планирано щеше да ми е по-лесно да свикнем с мисълта... успокоява ме това, че поне имаме собствено жилище и сме заедно от достатъчно време, даже май си ни е време за това...
А вие оженихте ли се, и ако да преди или след появата на бебчето?

Благодаря!
Усмихнат ден  Simple Smile

 Не сме  Simple Smile Майка ми много настояваше, натрапваше се, и сякаш на пук на нея реших, че това си е моят живот и няма да ми го подрежда тя. И каквото и да мислят баби и дядовци, да знаеш че им минава и заминава. В крайна сметка се примиряват с всичко   Grinning

 Grinning
Честно казано и аз си представям как всички баби и дядовци щ еса много настоятелни, ама аз като типична скорпионка никога няма да се оставя да е на тяхното  Simple Smile Не е хубаво така ама когато някой настоява да е на неговото и не ме пита аз какво искам се настройвам войствено  Twisted Evil
Усмивки  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 99
И двата пъти се страхувах. Уж бях подготвена, ама видех ли двете чертички и се паникьосвах. Задавах си същите въпроси...
Не се притеснявай, с времето въпросите ще намерят отговорите си. Щом искате бебчето, всичко ще се нареди.

Много благодаря!
Аз дори не ги очаквах чертичките.... Седях до таткото и си мислех, че като бутна капачето и се види едната чертичка, а той не е чел упътването и не знае какво значи ще кажа "изненада ще ставаш татко", а то... отварям го и... Изненадааа 2 чертички  Laughing Embarassed Joy
Усмивки  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 680
Честито и от мен:) Лека бременност ти желая и едно здраво и палаво бебе на финала:)
Бременна съм и аз, притеснявам се, но и се успокоявам, че с таткото се обичаме и се подкрепяме и това ми дава сили Сигурна съм, че ще се справим и двете! Освен това не винаги всичко става спрямо плановете ни. Бебчето знае кога да се появи  bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 338
Честито и от мен  bouquet. Аз съм се притеснявала както повечето майки, защото това е бих казала най-важния момент в живота на всеки от нас. Всичко е  ново и непознато и това поражда тревожността, несигурността и др. подобни чувства. Аз съм майка на 4-годишно момче и въпреки че съм минала един път през всичко съм убедена че при втора бременност ще се притеснявам отново. Желая ти една прекрасна бременност-наслаждавай се на момента да си  2в1  Grinning

# 21
  • Мнения: 11
Привет, мила, като прочетох темичката ти и някак си ми стана по-леко понеже виждам, че личните ми страхове и мисли са нормални за повечето бъдещи мами като нас особено, когато се сблъскват за  първи път с всичко!
Аз съм с моя приятел от 9 месеца и мога да кажа, че за първи път някой успява да ме балансира по този начин затова идеята да имам дете от този човек някак си естествено от само себе си  и с времето  ми стана все по-близка. Този месец малко преди рожденния ми ден имахме два случая, в които решихме,че няма да се  пазим...а пък каквото е рекъл Бог! Е, бебчо е нямал търпение явно и се е появил от първия момент, в който сме го пожелали...а това наистина е благословия!.....В същото време се чувствам много объркана, смутена..още не живеем заедно, но смятахме да направим крачката малко след НГ като приключи таткото с ремонтите, от друга страна работата ми...имах доста планирани неща за вършене предвид напредването ми в професията..Абе много ме е страх, дори не сме съобщили на бабите и дядовците още  Simple Smile
Но...както са казали и  другите мами в отговор на темата ти....всичко явно ще се нареди от само себе си! Кураж , мила, ще се подкрепяме Hug И леко бременеене !

# 22
  • Мнения: 4 615
Може просто да подпишете сега, щом смяташ, че товаа ще ви направи "истинско семейство",  а после, ако все още си на такава вълна може да сключите църковен брак и да направите меччтаната малка, кокетна сватба. И шаферка/шафер ще си имате хем.
А иначе честито и леко бременеене.   Simple Smile

# 23
  • Мнения: 159
честито и от мен  bouquetкато прочетох темата се върнах назад като видях двете чертички Simple Smileаз очаквах да са две,защото при нас беше планирано.очаквах,но пак се паникьосах..това беше 3 месеца след сватбата...всички се зарадваха като научиха да ама живеехме на квартира имаме апартамент но не е обзаведен сумати пари трябват а от каде за 9 месеца абсурт да стане само на една заплата кое по напред,наема,тока,водата,телефоните а сега и толкова желаното бебе...Как ще се оправим?този въпрос ми се въртеше в главата...всичко доде на мястото си с течение на времето...като бях в 9 месец съпруга ми си намери по заплатена работа макар че си идва само за 2 дни,но ще избутаме известно време,бебо се роди преместихме се да живеем при мама за известно време..докато оправим апартамента,така че искам да кажа с времето всичко си идва на мястото нормално е да се плашиш в началото...леко бременеене Hug

# 24
  • Мнения: 9 472
Честито!
Ще се справиш и още как....
Ти ще си най-добрата майка за детето си! Hug

# 25
  • Мнения: 64
. приеми поздравления за бременността - голяма радост те чака, не се съмнявай.

. а притеснение има почти винаги, колкото и да си го планирала. "ще се справя ли?" - сигурно кънти във всяка бъдещо-майчина главица, защото е нещо ново, нещо неизвестно, нещо вълнуващо. и май всички се справят, къде по-зле, къде по-добре. и ти ще се справиш.

# 26
  • Мнения: 3 092
Е , честито и от мен !
Ще се справите , защо да не се .Дори не си помисляй за провал.
Сватба ...направи си .За мен моята беше незабравим празник и бях в прекрасна бяла рокля ,за каквато съм си мечтала като малко момиченце .
Идва Коледа -чудесен семеен празник и момент да съобщите на бъдещите баби и дядовци .
Малко ти завиждам заради всички прелестни моменти , който ти предстоят .
И наистина , поддържай връзка с нас  Hug

# 27
  • Мнения: 1 310
Здравейте  Simple Smile
Нова съм тук и не знам кое как се прави, извинете ме за евентуалните грешки!
Бременна съм от месец и малко, но го знам от няколко дни. Такава каша е в главата ми - ще се справя ли с предстоящото, как да съобщим на бъдещите баби и дядовци, сега ли да се оженим или като се роди бебчето (и дали да има свадва въобще)... и още един милион питанки...
Живеем заедно, имаме свой дом и не сме долу горе добре финансово... само дето планирахме бебчето за малко по-нататък... щом сега е решило да се появи явно така трябва, но ме е страх...
Имали ли сте и вие периоди на страх и паника?

Спокойно! Ще се справиш.  Peace
Майчиният инстинкт е голяма работа.
Не съм имала страх или паника, защото бебчето ни беше чакано и планувано.  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 31 389
Честито! Не се притеснявай, ще се справиш със сигурност.

# 29
  • Мнения: 925
Мисля, че това със страха е напълно нормално - всяка от нас го е изпитвала  Peace Честито, лека бременност и здрави и красиво бебче на финала  Hug

Общи условия

Активация на акаунт