Още ми е трудно да го проумея-взеха ни апартамента!!!

  • 29 287
  • 244
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 364
/гадаят и все защитават свекърва ми която е супер нагъл човек/

Ясно ми стана какви са вашите взаимоотношения.
Чудя се даже, че изобщо ви е разрешила да живеете в нейно.
Няма значение как и откъде е дошло, важното е, че на хартия е собственик.

Това не го казвам нито като защита, нито като нападка.
Просто факт- след като не се разбирате и синът и не реагира в сегашната ситуация, има нещо гнило.

# 136
  • Мнения: 12 690
На чен ми е по-интересно как някои се разпореждат с чужди имоти.

Аз пък съм сигурна, че тези имоти не ги е свекървата построила или купила, а са придобити по наследство.

Както и да ги е придобила, нейни са си.  Снахата да не би с труд да е придобила този апартамент, за който така драматично жали.

# 137
  • Мнения: 599
Снахата не жали за апартамента, а затова, че е подлъгана и е вложила доста средства и труд в него.
Не е лошо да направите разликата. И мисля, че всеки знае, че дори и най-минимални подобрения ( без изхвърляне за скъпи мебели) в едно жилище са на стойност 10000 лв.

# 138
  • Мнения: 46 631
Снахата не жали за апартамента, а затова, че е подлъгана и е вложила доста средства и труд в него.
Не е лошо да направите разликата. И мисля, че всеки знае, че дори и най-минимални подобрения ( без изхвърляне за скъпи мебели) в едно жилище са на стойност 10000 лв.

Не е лошо и да се направи сметката с наема, повече от 10000 лв. щяха да дадат, ако не беше този имот ...

# 139
  • Мнения: 599
Снахата не жали за апартамента, а затова, че е подлъгана и е вложила доста средства и труд в него.
Не е лошо да направите разликата. И мисля, че всеки знае, че дори и най-минимални подобрения ( без изхвърляне за скъпи мебели) в едно жилище са на стойност 10000 лв.
Не е лошо и да се направи сметката с наема, повече от 10000 лв. щяха да дадат, ако не беше този имот ...

Не разбирам такива отношения - имам жилище-празно, но децата ми ще живеят на квартира или ще правя сметка колко наем съм щяла да взема евентуално. Бих си задала въпроса аз пък колко наем съм плащала.

# 140
  • Мнения: 46 631
И аз не разбирам как може да се правят сметки колко пари са дали, за да живеят в него уютно, но виждам, че вие смятате  Simple Smile

# 141
  • Мнения: 64
Добре, свекървата като има две деца, как така ще игнорира едното, а ще иска и двете да я уважават?
Като има внучета и от дъщеря си и от сина си, как ще отминава по улицата тези на сина и?
Или понеже не харесва снахата, внучетата не са и роднини  Close
Свекървата не е стока, никоя нормална жена не се държи така.
Предполагам, че апартамента е даден само за манипулация, иначе щяха да го препишат поне не сина си.
Другото е, че щом са разделили имуществата едно на дъщерята, другото на сина, много ясно че всеки си мисли, че това му е наследството и си го ремонтира. Защо свекърите не са казали, че е временно още докато са го давали.
Третото е, че не може да ипотекираш апартамент в който живеят децата ти, а по-лошото да скриеш ипотеката от тях
и всичко да е зад гърба на сина им.
Аз съм имала подобно изживяване с баща ми, продаде си всичкото имущество, дори една къща с много сантиментална стойност
за мен, а аз исках да я откупя. Скри се, покри се. Сега рИве, че няма дом и е по квартири, ами няма да му помогна,
търси ме когато всичко е късно, докато беше добре се правеше на интересен. Ако бях откупила къщата от него щях да му позволя да живее вътре. Сега обаче и аз нямам имущество, няма къде да го подслоня, нито ми се харчат пари за него.
Няма такъв филм!

# 142
  • Мнения: 12 690
Брех, толкова снахи казват, че няма да си дадат децата , щото свекървата не ги уважава.  И всичси сазват - Правилно!

# 143
  • Мнения: 1 174
Мислех да не пиша, досега само четох, ама ме хвана яд  Mr. Green
Авторката, как не те е срам, мразиш свекърва си, била нагъл човек, ама не се погнуси да отидеш да живееш в апартамента й  Laughing
Аз от хора, които не харесвам, и дъвка не бих взела, камо ли жилище.
Или си склонна да преглътнеш някои неща, за пусти апартамент  Sick
Ама сега кат го няма апартамента, ще се пръснеш от яд, че си търпяла, пък тя ква е зла - взела си го.
Аман от такива хора, като не харесваш един човек, не го харесвай откровено, директно, то зад гърба му е много лесно.

Tinkerbell-che, говориш глупости. Тия деца, дето ги "подминава" свекървата на улицата знаеш ли колко пъти са слушали гневни тиради от майка си към баба им по бащина линия, те така или иначе няма да искат да видят баба си, а да не забравяме и другата баба - тя пък от дъщеря си е чувала за всички страховити постъпки на свекървата и още по - стръвно я мрази и от дъщеря си, та тя пък не би ги завела на гости у сватята.
Типично по български селска история.
Авторката е показала колко е продажна с постъпката си, на свекървата й е станало ясно, че заради апартамента снахата става по - сговорчива, от това на мен веднага един човек ми пада в очите.

# 144
  • Мнения: 599
И аз не разбирам как може да се правят сметки колко пари са дали, за да живеят в него уютно, но виждам, че вие смятате  Simple Smile

Според мен всичко е пито-платено. Свекървата дала - те си платили наема като го стегнали и обзавели. Никой на никого не дължи в случая. Но защо дъщерята е подсигурена безвъзмездно, а синът трябва да си плаща?
Не е ли и той дете на майка си?

rosy_bosy , остави отношенията снаха/свекърва. Какво? - синът е наказан, защото не си е избрал подходяща жена ли( т.е. подходяща за майка му), па и децата му?

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Мислех да не пиша, досега само четох, ама ме хвана яд  Mr. Green
Авторката, как не те е срам, мразиш свекърва си, била нагъл човек, ама не се погнуси да отидеш да живееш в апартамента й  Laughing
Аз от хора, които не харесвам, и дъвка не бих взела, камо ли жилище.
Или си склонна да преглътнеш някои неща, за пусти апартамент  Sick
Ама сега кат го няма апартамента, ще се пръснеш от яд, че си търпяла, пък тя ква е зла - взела си го.
Аман от такива хора, като не харесваш един човек, не го харесвай откровено, директно, то зад гърба му е много лесно.

Защо така я нападате, не се знае кое е яйцето, кое-кокошката. Може би не я е мразила, но след тази постъпка....Да са им казали- даваме ви го за временно ползване, да са наясно.
Те пък младите да са поискали да се узакони това живеене в апартамента.

Да допълня,  много шаблонно е да се каже "като не харесваш един човек" да го игнорираш,  , ок, аз не харесвам някои черти в него, но това не значи, че ще го плюя по всички параграфи.


Стига с тези наеми, защото досега никой не си призна 1. да е плащал наем на родителите си; 2. да иска наем от децата си. Който го е правил, с чиста съвест да обвини защо семейството не са плащали наем на свекърите.

sunny day, съгласна съм, защо обикновено свекървите пренебрегват синовете си, а компенсират дъщерите си. Може би защото като синът е женен, той вече е свързан с друга жена и майката не може да преглътне това, че е на второ място.

Последна редакция: чт, 02 дек 2010, 13:10 от svetla

# 146
  • Мнения: X
И друго ми е интересно:
Ако синът и жена му не бяха заминали по Испания,какво щяха да продават свекърите,за да си плащат борчовете?
Дали щяха да продадат празната къща,нарочена за дъщеря им?

# 147
  • Мнения: 1 174
.....
Да допълня,  много шаблонно е да се каже "като не харесваш един човек" да го игнорираш,  , ок, аз не харесвам някои черти в него, но това не значи, че ще го плюя по всички параграфи.

.....

Ами тя плюе свекърва си по всички параграфи. Какво общо с проблема с жилището има това, че свекърва й не искала да види децата  newsm78 Ами нищо, но е повод да продължи да я оплюва. А какво общо има с проблема им това къде живее зълвата, къде не живее ? Пак нищо, ама е повод и нея да оплюва. А какво е дала майката на авторката какво общо има с това ? Ама това е повод пак да злослови за свекърва си, сравнявайки я с майка си.
И пак повтарям, думата "харесвам" дори беше мека в този случай, авторката направо ненавижда свекърва си. И това е отпреди, защото никъде не пише: "След този случай, еди какви си", навсякъде казва: "Свекърва ми е .." такава и онакава. Аз разбирам - през цялото време.
И свекървата не е постъпила коректно - но каквото повикало...

А относно наема - моя свекър ни е искал наем за това, че живеем в дома му. Ние предпочетохме да купим жилище с ипотека и да плащаме нея, вместо наем. Проблемите между свекъра и мъжът ми си бяха техни проблеми, никога не съм се намесвала, аз така или иначе нямам нищо общо. И авторката да си седне на д`то, и да престане. Или да зарязва мъжа си, като е такъв безхарактерен.
Или може би мъжът й всъщност смята, че майка му има право, обаче не казва това на жена си, щото знае какво ще последва ?

# 148
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
А относно наема - моя свекър ни е искал наем за това, че живеем в дома му. Ние предпочетохме да купим жилище с ипотека и да плащаме нея, вместо наем. Проблемите между свекъра и мъжът ми си бяха техни проблеми, никога не съм се намесвала, аз така или иначе нямам нищо общо.

Ако има такива родители, значи определено имат конфликт с децата си, и в твоя случай е било така. При нормални отношения родителите обикновено се раздават, особено в България, знаете-до последно, а да искат наем от децата си е нагло. Както нагло ще е децата да не им помагат, поемайки поне някои разходи, ако живеят заедно.

Обаче човек ще- не ще, мери, съпоставя. Защо отношението е различно към едната снаха; към едното дете, към едното внуче-постоянно има такива теми. Ето-имаше въпрос : а какво е дала майката на авторката ? А какво авторката е дала на тях и т.н. и т.н.  Устроени сме с вътрешни теглилки и мерим, това да ни прави впечатление- е нормално човешко състояние.

В темата липсват фигурите на мъжа и на свекъра. Основните персонажи са жени-свекърва, снаха, зълва. Има ли жени на едно място- има съревнование, скрито или явно. Ето затова свекървата по-скоро би жертвала сина си за нещо, отколкото щерката.

Последна редакция: чт, 02 дек 2010, 13:33 от svetla

# 149
  • Мнения: 599

Ами тя плюе свекърва си по всички параграфи. Какво общо с проблема с жилището има това, че свекърва й не искала да види децата  newsm78 Ами нищо, но е повод да продължи да я оплюва. А какво общо има с проблема им това къде живее зълвата, къде не живее ? Пак нищо, ама е повод и нея да оплюва. А какво е дала майката на авторката какво общо има с това ? Ама това е повод пак да злослови за свекърва си, сравнявайки я с майка си.

Всичкото това са отговори на авторката, към зададени й въпроси тук, в темата. Питали-отговорила. Що я питали като няма общо, питай съфорумките.

А относно наема - моя свекър ни е искал наем за това, че живеем в дома му. Ние предпочетохме да купим жилище с ипотека и да плащаме нея, вместо наем.

Предпочели сте да си плащате ипотека, защото ви е поискан наем.
При тях това липсва и щом са го разбрали като подарък, значи така им е било казано.
Едва ли, ако знаеха, че жилището не е за тях или им беше поискан наем, нещата биха се развили по този начин.

Вие как щяхте да процедирате, ако свекър ти беше казал да влизате и да се настанявате, това жилище е за вас?
Щеше ли мъжът ти да откаже и да тръгне да тегли заем за жилище?

Общи условия

Активация на акаунт