Още ми е трудно да го проумея-взеха ни апартамента!!!

  • 29 289
  • 244
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
Именно. Тя си се държи като майка. Но после нещо става, какво - само авторката си знае Peace
Добре де,я си представи ,че и на теб не ти допадне зетя.
Ще зарежеш ли и дъщеря си , и внуците си сами да се оправят,ще ги лишиш ли от имоти, ако имаш ,само щото и зетя ще се възползва?

Цитат
обикновено като стане въпрос за пари хората се променят коренно
В това и аз лично се убедих последните седмици.Направо още не мога да повярвам...човек ,за когото НИКОГА не съм допускала....

# 166
  • Мнения: 46 632
Гадаете. Кой е лишен от имоти? Хората са живи, вие ги закопахте, че и наследството им разпределихте  Tired
Кой е обречен на мизерия? Като гледам май само свекърите за го закъсали сериозно с парите ...
Не им писали апартамента на тяхно име, ами най-вероятно и на сестрата не са.
99% съм убедена, че имотът не се продава с мебелите, и т.н., и т.н.

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495

В началото на семейния ми живот и двамата с мъжа сме работили на много ниски заплати и нямахме възможност да си позволим много неща.Когато ни идваше на гости тя минаваше през зеленчуковия магазин пред нас.Купуваше си бананче и докато се качи го изяжда.Продавача на магазина ми е познат ,той ми казваше аа бабата дойде, взе на детето бананче а аз- мм да взе.


Tova sega e drebnavo (Izvinqvam se,no nqmam kirilica na tozi komputer). I toj prodava4at kakvo raznasq kato dart kljukar koj kakvo kupuva  ooooh!

# 168
  • Мнения: 4 300
То е ясно, че крушката си има и опашка.
Някои уроци в живота се учат по трудния начин.


99% съм убедена, че имотът не се продава с мебелите, и т.н., и т.н.
Пък и да е продаваше, друго си мисля- от началото на темата стана ясно че са имали предупреждение и е трябвало да си ги изнесат. Едва ли говорим за кой зна колко цнни мебели, все пак съществува амортизация. За десет години колкото и латекс да си слагал, и той, и дограмата, и мебелите с аси поизпяли песента, не говорим за десетки хиляди. Трудно е като се дават пари, но в общи линии само въздухът е безплатен.

# 169
  • Мнения: 228
На авторката ще и повярвам ,ако даде линк към обявата за апартамента.

# 170
  • Мнения: 1 726
На авторката ще и повярвам ,ако даде линк към обявата за апартамента.
Повечето жилища се продават вече с обзавеждането, ако това ви се струва съмнително Naughty

# 171
  • Мнения: 228
На авторката ще и повярвам ,ако даде линк към обявата за апартамента.
Повечето жилища се продават вече с обзавеждането, ако това ви се струва съмнително Naughty
Така е , но в Благоевград не са толкова много. Wink

# 172
  • Мнения: 12 690
За Благоевград ли става дума? Лека-полека ще изясним нещата и свекървата ще намерим.

# 173
  • Мнения: 228
За Благоевград ли става дума? Лека-полека ще изясним нещата и свекървата ще намерим.
Хмм , даааааа .Старите кучета знаеме всичко и надушваме отдалеко вонята. Peace

# 174
  • София
  • Мнения: 3 479
Стига с тези наеми, защото досега никой не си призна 1. да е плащал наем на родителите си; 2. да иска наем от децата си. Който го е правил, с чиста съвест да обвини защо семейството не са плащали наем на свекърите.
Аз. Плащам всички разноски на родителите ми, които не живеят в малък апартамент и разноските им не са съвсем скромни, независимо, че имат финансовата възможност да ги покриват съвсем сами.
И определно споделих, че преди да получи наследството си, бих желала да видя дъщеря си самостоятелна, адекватна и способна да го управлява.

И с чиста съвест намирам ситуацията за много нелепа. И понеже авторката е поискала съвет, аз бих я посъветвала да отреже пъпната връв, да отчете десетте години в жилщето на свекърва си като достатъчни и да започне с мъжа си да гради собствения си живот.
Едва ли ще и е съвсем лесно, но според мен това е правилния път.
Някой ден, огорчението ще премине, времето лекува. Дали ще потръгнат отношенията със свекърите, вече ще е въпрос на нейно лично решение.

# 175
  • Мнения: 12 690
Думата наследство при живи хора ми звучи доста зловещо.

# 176
  • София
  • Мнения: 3 479
Ами моето наследство, Трещи е от вече покойници.

Последна редакция: чт, 02 дек 2010, 22:15 от Azzy

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Стига с тези наеми, защото досега никой не си призна 1. да е плащал наем на родителите си; 2. да иска наем от децата си. Който го е правил, с чиста съвест да обвини защо семейството не са плащали наем на свекърите.
Аз. Плащам всички разноски на родителите ми, които не живеят в малък апартамент и разноските им не са съвсем скромни, независимо, че имат финансовата възможност да ги покриват съвсем сами.

Не питам да помагаш финансово на родителите, а специално за това да живееш при тях и да им плащаш наем. Има разлика. Едното е помощ, а другото клони към търговски отношения.

# 178
  • Мнения: 3 378
Няколко пъти започвах да пиша, но се въздържах.... Първо името на темата....взеха ни АПАРТАМЕНТА. Авторката се безпокои за апартамента. Ама после не било за апартамента, а за мебелите. За кое последно? Този апартамент празен ли Ви е даден не разбрах? Защото пише, че тогава сте били не добре финансово /явно и впоследствие щом са заминали в чужбина/ а сте  го обзавели. Никой ли не Ви  е помагал финансово? И в кой момент точно се влошиха отношенията със свекървата - преди или след като се скара със съпруга си и отиде при Вашите? И нещо много интересно - толкова хора написаха, че съпругът трябва да вземе нещата в свои ръце, а авторката продължава да плюе само свекърва си . За него нито дума.

# 179
  • Мнения: X
Кой е обречен на мизерия? Като гледам май само свекърите за го закъсали сериозно с парите ...

Никой не говори за откровена мизерия, но за да си оставят децата тук,и да хукнат към испанско, едва ли е било от охолен живот.

А и ти не отговори на въпроса ми....Ще лишиш ли дъщеря си от наследство,само щото не ти допада зетя?

Общи условия

Активация на акаунт