Руска салата

  • 38 541
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 287
От миналата година аз добавям вместо колбас пушено пилешко бутче - променя много приятно вкуса.

# 16
  • София
  • Мнения: 722
Аз в домашната майонеза слагам малко лимонтозу вместо лимонов сок. А за руската салата - правя я по стандартния начин : сварени картофи и морковчета, кисели краставички, някакъв мек салам и другото по желание грах, царевица, яйце.

# 17
  • Мнения: 4 546
и аз рецептата я знам с лимонтозу. gato , мерси  Hug не знаех, че по малко се сипва, сигурно затова не е станала Embarassed

# 18
здравейте! за първи път давам моя рецепта-децата ми много я харесват. освен изброените краставички, колбас, сварени картофи, грах слагам и моркови(аз предпочитам от трушия за да са киселички, но може и пресни сварени заедно с картофите) , сока на половин лимон и нарязана или настъргана кората пловинката лимон. добавям и малко черен пипер. моя приятелка слага и малко кисела ябълка.

# 19
  • Мнения: 25 620
Снощи я правих за празника. Ето я:

# 20
  • Мнения: 22 867
У нас също умираме за руска салата, правя я в една голяма тенджера и доста бързо я омитаме. Направо в тенджерата нарязвам на ситно 1 буркан краставици, 3-4 кисели моркова, шпек на КФМ, Тандем, или някакъв, за който съм сигурна, че е вкусен. С пилешко пушено или варено също става. Две твърдо сварени яйца, ябълка задължително,пак нарязани на ситничко, 1 буркан грах. Картофи около 1-1 1/2 кг. Преди правех домашна майонеза, но сега избягвам, защото не знам какви са яйцата, които купувам. Заливам нарязаните продукти с майонеза / 4-5 кутийки/, разбърквам хубаво и не е лошо малко да постои да поемат продуктите майонезата. Е, не винаги чакаме. Почва се едно ядене - за салата, на закуска, на обяд - кой когато се сети. Понякога я оформям в голяма продълговата чиния и украсявам с маслини.  За гости е чудесно, пък и не само за тях. Абе, руската салата си е голяма работа. Въпреки, че една моя позната, московчанка, много се чудеше, защо я наричаме  руска салата, като там така не я правят. Но страшно я харесваше. Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 3 537
От миналата година аз добавям вместо колбас пушено пилешко бутче - променя много приятно вкуса.
И аз съм правила със пушено месо/пуешко,пилешко,свинско/ става много готино също Peace

# 22
  • Мнения: 386
Аз правя руската салата по стандартния начин т.е.картофи,кисели краставички
грах,кремвриши или някакъв пресен салам,повечко яйца,моркови,майонеза ,а от скоро време слагам и царевица, и става добре,доста добре. Stuck Out Tongue Само дето с това пости сега не мога да я ям. newsm61

# 23
  • Мнения: 5 713
Сигурно ще се повторя с някой, не ви из4етох, моми4ета.
Ето и моята руска салата:
Варя картофи, моркови и целина. Обелвам и режа на ситни куб4ета; 2 яйца, кис. краставици, шунка или колбас пак на ситни куб4ета; грах; малка глава лук много на ситно; майонеза, лимонов сок, сол и 4ерен пипер на вкус; понякога слагам и 1/2 кисела/ зелена/ ябълка.

# 24
  • Мнения: 9 109
И моята доза е доста голяма, че много се харчи. 1.2-1.5кг. сварени картофи, 5-6 моркова от трушия, 1 буркан кис. краставици, 1 чаша царевица, 1 буркан грах, 4-5 сварени яйца, около 0.5кг шпеков салам, пуешко пушено или кревнирш (каквото имам в хладилника), 3-4 кутии лека майонеза, 1-2 лъжици горчица и в зависимост от това дали има или не в хладилника - рулца от раци и нарязани маслини без костилка.

За майонезата съм стигнала до следните заклячения- когато е с бъркалките на миксера (което вече не практикувам), трябва да се добавя олиото на струйка - по малко и да се бърка, а когато е с пасатора - всичко в буркана и постепенно се изтегля нагоре. аз ползвам лимонтозу. Но съм забелязала, че яйцата трябва да са на стайна температура.
Последния път правих майонеза с мляко вместо яйца и стана по-лека. 150мл. пр.мляко, 300мл. олио, 1к.л. сол и 1 к.л. лимонтозу. По същия начин с пасатора.
А с продуктите за руска салата правя стъргана - продуктите вместо да се режат се стържат в тавата и след един комплект продукти се намазва с майонеза, после още един комплект и най-отгоре се завършва с настърганите яйца. Украса - по желание. Реже се като торта или мусака - на порции. Eто я:


# 25
  • Мнения: 6 472
Пепчо, като ти видях стърганат руска салата, се сетих да споделя за мойта рускосалатена торта Grinning Правих я в събота и стана доста сполучливо предястие. Картофите се сваряват и намачкват като за пюре с малко сол, масълце и съвсем мъничко прясно мляко. Част  от тях хубаво се натъпкват във форма със свалящи се стени. Върху тях се изсипват грах, посварени моркови и кисели краставички, объркани с майонеза (аз също си правя домашна млечна). Пак се слага като блат от намачканите картофи и върху него се редят нарязани на колелца яйца и шунка и се залива с майонза. Отгоре пак се слагат от картофите и вече си декорирате всичко по желание. Оставя се да се поохлади хубаво, за да може картофите хубаво да стегнат се махат стените на формата. Доста ефектно се получава.

# 26
  • Мнения: 2 825
С ябълка е много вкусно, но по-рецепта трябва да е зелена.

Аз задължително слагам и ябълка, става много по-вкусна
А с руска салата и палачинки става страхотна солена торта за предястие  Wink

Luluto, много ми хареса рецептата за твойта торта, ще я пробвам задължително  Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 974
И моята доза е доста голяма, че много се харчи.

Малее pep-4o каква красота newsm51

Luluto страхотно звучи . А какво имаш предвид под "форма със свалящи се страни"? Разкопчаваща се форма за торта ли?


Момичета страхотни сте  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт