Отговори
# 60
  • Мнения: 7
Привет, момичета!

Честито на всички именници днес - малки и големи! Да са живи и здрави!

Честито и на всички месечинки!
Ванюшка, търкаля си се времето и това си е!  Grinning

Ние бяхме на разходка, напазарувахме, принцесата поспа малко и сега е отново будна. От няколко дена яде в 6.00 сутринта, после заспива до 8.30 - 9.00 часа и след това няма приспиване чак до 12.30 - 13.00 часа! А лошото е, че не спи по много! И е толкова кисела!  Sad

Свърших и друго полезно дело - купих картичките и ще започвам да ги надписвам по малко. Определихме ли срок до кога да ги изпратим или не?  newsm78

За яслите, детските градини и болните деца - преди всичко трябва да се промени отношението на работодателите към работещата майка , не е много приятно да имаш служителка, която почти всеки месец я няма по две седмици, но какво сега - да спрем да раждаме ли? И винаги ме е било яд, когато синът ми ходеше на детска, че имаше деца, които ги водеха болни, а всъщност майката си беше вкъщи, или пък имаше някоя баба под ръка, но най-много се удивих на думите на едно майче, което не работеше /и нямаше такова намерение/, тя каза следното един път говорейки си с една друга мама "Нищо му няма, само малко сополки. Да ходи, и аз съм човек, и аз имам нужда от почивка!"  newsm09

# 61
  • София
  • Мнения: 1 044
Здравейте Simple Smile

Пепси, аз и преди съм казвала, че според мен е напълно излишно да се опитваш да отучваш бебе на тази възраст от смучене на пръсти. Това е естествен етап от развитието на детето - т.нар. орален период, в който опознаването на света минава през устата. Бебетата не могат да възприемат едно нещо ако не го "опитат", децата искат да го "пипнат", чак възрастните могат да минат само с гледане. Така учат малките същества. Чак след година и половина има смисъл да мислиш за смученето на пръста като за вреден навик и да се опитваш да го "отстраниш". Сега тъкмо си е намерило начин само да си доставя удоволствие, да не е непрекъснато зависимо от майката и ти искаш да му го отнемеш... Защо?

За градините и сополите - за мен истината е някъде по средата. В Германия и Англия (пиша за там, защото там познавам системата) децата ходят на градина със сополи, кашлящи и това се приема за нормално - така се развива имунната система на децата след 3г. възраст (там няма ясли от нашия тип). Само при температура си остават вкъщи. За мен това е приемливо решение. Разбира се, ако детето е отпаднало или на АБ, то няма място там. Говоря за сополи и кашлица без други симптоми. Мое мнение!

# 62
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Чудесна темичка!Благодаря за старанието!   bouquet

Честито на всички именници–малки и големи! Hug   bigdance2

# 63
  • Мнения: 539
Темата за градините е толкова дълга и обширна,и няма една истина по въпроса.Докато децата са по 30 и кусур в група,просто няма за какво да говорим.Аз се чудя защо моя вече е трета група и е все болен и все е в къщи,ми то и въздуха и енергията и самата среда вече не е здравословна.
Но и контрола първо от родителя го няма(независимо по какви причини,а в днешно време са много),контрола в градината го няма също.Аз вече за не знам кой път си прибирам детето с Т ,и лошо му е било,ама никой не го е видял та да ми каже.
Аз съм ЗА-детето да е без сополи когато ходи на градина.

И аз имах ХЛЕБОПЕКАРНА миналата Коледа за подарък,хич не и се зарадвах да ви кажа,защото на мен все за готвене ли ще ми подарява моя мъж?Тази коледа ще му подскажа какво искам,например ново Епилаторче.Споделяйте и Вие какво искате от Дядо Коледа за вас самите?

# 64
  • Мнения: 277
Честит имен ден и от мен на малкия  Андрей!   bouquet Денито аз за мен не искам нищо само децата да са живи и здрави днес се сдобих с тези ботуши  http://www.laredoute.fr/vente-bottes.aspx?productid=324184532&am … =1&pos=tg_n_n  много хубаво ми стоят това ми стига.За картичките  ако искате към 10 да ги подготвяме и изпращаме. Hug.

# 65
  • Мнения: 33
Прекрасна коледна тема! Зареди ме с празнични емоции. Обещала съм на дъщерята да сложим  украсата през почивните дни, а елхата ще оставим за  Бъдни вечер.
Още се колебая относно коледните подаръци. Каката ми е по-лесна, защото си казва какво иска, ама малкия...май сме понакупили всичко без повод.
Поздрави на именниците!
Вчера бяхме на консултация. Сложиха на Митето третия прием на Пентаксима и Синфлорикса. Тежи 7,100 (+500), а на ръст е 68 (+2). Много съм щастлива че поприключваме с ваксините! Голям ужас са ми.

# 66
  • Мнения: 13
Здравейте!
Аз може би ставам досадна, ама никой ли не знае за райските ябълки - кога и как се въвеждат?
Имало и някакви лигавници като камизолки с ръкави, някой виждал ли е такива, че пада голямо мацане с тези пюрета, а морковите знаете колко "лесно" се перат.  ooooh!
За Коледа си пожелавам 8 часа сън без прекъсване!  Praynig
За градините и болестите - темата е много обширна. Съчувствам на майките, които не могат да отсъстват от работа и нямат баби наблизо, но за мен е по-важно детето ми да е здраво. А и такива оправдания като "алергична кашлица" са ми малко ....  ooooh! В момента 2/3 от групата на каката е с кашлица - суха, дразнеща, без други симптоми. Чудно откъде ли е тръгнало?  Thinking А такива майки като от примера на Тони познавам доста, само че някой друг като е със сополи, бълват огън и жупел.  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 344
Кети, не всички са с "антенки"
различни са:



Стаси, ти си първата, която е чувала за тях - мн.се радвам и на оценката ти за тях. сигурна съм, че са супер. даже и пеят в синхрон, когато са повече от една Wink



вчера щях да пиша и на Весито Ахрипова, по повод многото подаръци. аз съм същата, големият ми син е имал и по 30подаръка, но последните години драстично му спадна бройката, по разбираеми причини... то, с толкова деца hahaha Laughing


кой искаше идеи за пюрета newsm78 - авокадо, зелена чушка, банан, пащърнак...
като въведете пилешко/пуешко, с банан, авокадо и зелена чушка е върха!  chef

# 68
  • Мнения: 19

 Hug  bouquet Благодаря на всички, които гласуваха за Андриан в Кикиморско царство  Hug  bouquet

# 69
  • Мнения: 1 576
Зизи, страхотно изглеждат ботушките, от какво са, изкуствен велур предполагам????
За тази цена и аз бих си купила, но с този Ла редут не съм на Ти и не смея.....

Със здраве да си ги носиш Hug


Анджи, да не би да спечелихте, че не го следя конкурса?????

# 70
  • Мнения: 0
Опаа Simple Smile

Честито на имениците днес!!!  bouquet
Успяхме с малката лигла да направим една разходка днес, даже тя все още спи блажено в количката, а аз успях да ви изчета  yes
За играчките и бройката им - ние имаме 3-4 любими играчки, които предизвикват интерес и още няколко, които си седят абсолютно неизползвани. Не смятам още от сега да я затрупвам с играчки... има време и до там ще се стигнем Wink
Сега съм й харесала проходилка и столче за хранене, май това ще е под елхата за нея  santa2

...
За Коледа си пожелавам 8 часа сън без прекъсване!  Praynig
...

По този повод наскоро бях споделила във Фейсбук следното: "Не ме е яд, че си недоспивам. Яд ме е, че започнах да свиквам!!!"  Mr. Green Вече 4-5 часа сън са ми ОК, даже се събуждам наспана, при положение, че в ерата "преди Стела" 8 часа сън ми бяха недостатъчни... кво да се прави... надявам се някой ден да си отспим  fingerscrossed

 Hug

Edit: vany6a , виж тук дали няма да намериш въпросната играчка. Имат цял раздел "Играчките от рекламите", което ми се струва доста полезно за един родител Wink

# 71
  • Мнения: 2
Здравейте!
Честит празник на именниците!   bouquet
Как мислите това удачен подарък ли е?
http://www.vegatoys.com/media/img7844_big.jpg
Дават го за 3 годинки +, ама аз мисля че на Вики ще му е интересно сега като започне да сяда. Нали ви разказах за топките за елхата как им се кефи и как игра. Та се чудя ако го цопна в такова чудо какво би се случило. Не издържах и му дадох килимчето. Откачи направо от кеф. Голяма игра (може би защото е шарено). Аз го сложих на детския му кът и звука не е толкова силен, понеже отдолу има олекотена завивка. Но пак зависи от детето, ако не се заиграва няма да му е интересно. От както имаме детски кът на земята направо се родих. Така хубаво си играе там. Търкаля се като пумпал и също така прави опити да пълзи за да стига до играчките. Абе много ми е удобен хем ми е пред очите хем си върша домакинската работа. Ох давайте идеи за подаръци, че всички баби ме карат да избирам, а вече незнам какво. Иначе щели пари да дават. Ей тва с парите ми е най-омразното нещо от детството ми. Накрая в на мама и тати джоба. Така че смятам да оползотворя всички средства предназначени за коледни подаръци имено за това.
Мамчета спрях се на кашите на Hipp главно или на Humana. Mнение? И онзи ден купих чушки, но сега ми се струва че са доста нитратни да дам ли на малчо или да си купя на Бондьоел замразени? А всъщност и майка ми е пекла чушки и ги е замразила. Кои вариант да предпочета?

# 72
  • Мнения: 277
Алексова за тази цена естествено,че е изкуствен велур,но за първи път ми пасват ботуши тилкова добре.Моля ако някой е давал кисел 4+ да сподели как го прие детето/

# 73
  • Мнения: 832
milkuz,ето това намерих в нета (в септемврийската тема, съветите на Косе-Босе):

Райска ябълка
- 8-10 м.
- може и след 1 год. (съгласно препоръките за нетрадиционни, неместни плодове)
- от семейството на ябълките, сливите, крушите, черешите, прасковите и т.н. ( няма особености от гледна точка на алергиите - но източниците за детско хранене не са много изчерпателни по въпроса)
- слаба киселинност
- разнообразни витамини
- доста калорична (предимство в детското хранене)
- пасираната или намачкана сърцевина има мека и гладка консистенция (подходяща за по-малките)



А смятам да кажа на баба ми да ушие на малкия точно такъв лигавник-дрешка, с дълги ръкави, че то не става иначе, всичко става в пюре, днес два пъти съм сменяла блузи  ooooh!  

Последна редакция: вт, 30 ное 2010, 16:10 от dion

# 74
  • Мнения: 7
...Аз може би ставам досадна, ама никой ли не знае за райските ябълки - кога и как се въвеждат?
Имало и някакви лигавници като камизолки с ръкави, някой виждал ли е такива, че пада голямо мацане с тези пюрета, а морковите знаете колко "лесно" се перат.  ooooh!

Не си! Райска ябълка съм яла веднъж през живота си и повече не мисля да повторя! Една стипчива, стегна ми се не само устата, ами цялата физиономия  Mr. Green А за бебета не знам дали може да се дава, чичко Гугъл нищо ли не казва по въпроса?

Veselina Arhipova, от трите варианта за чушката ми се струва най-подходящо да си купиш замразени на Бондюел.

Общи условия

Активация на акаунт