Zyrtec - капки

  • 88 168
  • 348
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 8 585
Зиртека го пием от доста време,защото малката от бебе е с различни алергии а от 1,5г е и с астма.След като започнах да чета това което пише тук,реших да спирам зиртека /по моя преценка/,когато малката е добре,но от нова година не сме го спирали/вече писах ,че направи силна алергия от Sumamed/.
2-3 пъти дневно. Последната доза преди сън.
Целестодерм В и Фуцидин се приготвят от лекар в база. Просто Ви предлагам тези двете като препарати с много добър ефект и сигурни.
Елидел при тежки АД също е много ефективен...
Сумамед е Азитромицин. Азитромицин аз лично не използвам под 14 години. 
Кларицид е в съображение от тази група АБ, но аз лично не обичам много тази група АБ по редица причини и ги използвам много ограничено (предимно деца над 6-7 години).
Зиртек няма никаква роля при лечението на БА, алергични бронхити.

За обрива отчетете също вероятността:
*контактен дерматит от неподходящи дрешки.
*остатъчен прах за пране върху дрешките
* реакция между потта и материята, от която е дрешката. Особено важи за вълнени дрешки. Може да даде генерализирана алергична кожна реакция.

Сухи кожни участъци без други белези не е критерии за лечение...Нито лихеноидни участъци...

# 196
  • Мнения: 3 743
 Birdie, може ли и аз да задам въпрос... синът ми е на 9 години  боледуванията му протичат по един и същи начин - първо започва със зачервено гърло, след това хрема и започва с кашлица...първо "лаеща" на следващия ден - влажна, после пак суха, дразнеща и т.н. Преди един месец беше с пневмония, сега е с бронхит. Каже ли, че го боли гърлото- това означава, че след 2 дни ще му "свирят" гърдите. Не вдига температура (което съм чувала, че не е много хубаво).  Давам му  Кларитин, Димекс (преди месец пи Клацид и Вентолин). Направи алергична реакция (подпухна му лицето) от Мукосолван и Бромхексин. Вече ме е страх да давам лекарства. Не сме правили изследвания за алергии, според лекуващата лекарка има "склонност" към астматичен бронхит?!?! Какво да правя?  Мога ли да му давам Фликсотайд, за да изчисти остатъчната кашлица след бронхита?

# 197
  • Мнения: 8 585
Birdie, може ли и аз да задам въпрос... синът ми е на 9 години  боледуванията му протичат по един и същи начин - първо започва със зачервено гърло, след това хрема и започва с кашлица...първо "лаеща" на следващия ден - влажна, после пак суха, дразнеща и т.н. Преди един месец беше с пневмония, сега е с бронхит. Каже ли, че го боли гърлото- това означава, че след 2 дни ще му "свирят" гърдите. Не вдига температура (което съм чувала, че не е много хубаво).  Давам му  Кларитин, Димекс (преди месец пи Клацид и Вентолин). Направи алергична реакция (подпухна му лицето) от Мукосолван и Бромхексин. Вече ме е страх да давам лекарства. Не сме правили изследвания за алергии, според лекуващата лекарка има "склонност" към астматичен бронхит?!?! Какво да правя?  Мога ли да му давам Фликсотайд, за да изчисти остатъчната кашлица след бронхита?
Посещава ли детска градина?
Направете Стреп-тест за наличие на Стрептокок във фарингеален секрет.
"Свирят гърдите" значи, че се чува от разстояние или че има просто находка аускултаторно ("на слушалка"). Кашля ли вечер на сън или сутрин след събуждане? Кашля ли когато играе, тича, изморява се?
Колко такива епизода имате от месец септември 2005?

# 198
  • Мнения: 3 743
Ходи на училище, втори клас е. Да  "свиренето" се чува от разстояние, а и на слушалка. Кашля предимно когато е буден, но и докато спи също... Кашля, когато тича и се изморява бързо, а напоследък ми твърди, че не може да диша само през носа, защото не му стига въздуха. От септември до сега е боледувал 3 пъти. Миналата година също беше с пневмония и след нея 2 бронхита.

# 199
  • Мнения: 8 585
Ходи на училище, втори клас е. Да  "свиренето" се чува от разстояние, а и на слушалка. Кашля предимно когато е буден, но и докато спи също... Кашля, когато тича и се изморява бързо, а напоследък ми твърди, че не може да диша само през носа, защото не му стига въздуха. От септември до сега е боледувал 3 пъти. Миналата година също беше с пневмония и след нея 2 бронхита.
Правили ли сте спирограма (изследване на външното дишане)?
Всичко зависи от:
*Стреп-тест-а-хроничен фарингит
*Спирограма (голямо дете, може да се направи).
* Има или няма хроничен ринит, синузит, както и аденоидни вегетации ("трета сливица").
*Свежа рентгенова снимка-може да се различат бронхитни промени от не-бронхитни такива и да се вземе решение за кратък курс с Фликсотайд.

Всичко описано обаче навежда на мисълта за нужда от Фликсотайд ЩОМ КАТО ИНФЕКЦИОЗНИЯТ МОМЕНТ Е ОВЛАДЯН. Без овладяна инфекция (микоплазмена също, имайте го пред вид за големи деца, посещаващи училище) няма да имате траен резултат от инхалаторни лекарства.

# 200
  • Мнения: 3 743
Искам да добавя, че синът ми е и с диабет. Преди 2 години правихме изследване в пулмологията (не знам дали е било спирограма) на един компютър (поемаше въздух и издишаше и трябваше да пука балони доколкото си спомням). Тогава тези изследвания бяха добри. Водила съм го и на преглед за "трета сливица" и казаха, че не е необходимо да се оперира. Последната рентгенова снимка е правена преди месец и показваше пневмония. Дори доктора, който разчиташе снимката се учуди, че детето е без температура.  За синузин изследвания не сме правили.

# 201
  • Мнения: 8 585
Искам да добавя, че синът ми е и с диабет. Преди 2 години правихме изследване в пулмологията (не знам дали е било спирограма) на един компютър (поемаше въздух и издишаше и трябваше да пука балони доколкото си спомням). Тогава тези изследвания бяха добри. Водила съм го и на преглед за "трета сливица" и казаха, че не е необходимо да се оперира. Последната рентгенова снимка е правена преди месец и показваше пневмония. Дори доктора, който разчиташе снимката се учуди, че детето е без температура.  За синузин изследвания не сме правили.
"Последната рентгенова снимка е правена преди месец и показваше пневмония. Дори доктора, който разчиташе снимката се учуди, че детето е без температура."-възможност за микоплазмена етиология твърде значима...
Добре...Остава само да прегледате за хроничен синузит и ако симптомите са упорити да направите първо курс с Кларицид и чак след това може да се добави Фликсотайд за кратко. Внимание за добър контрол на диабета при приложение на Фликсотайд...
ако детето има само интермитентни симптоми то тогава Аеролин за два-три дена е добро решение. Инхалаторно, разбира се. От отговора пак може да се ориентираме за по-нататъшният подход...

Всичко това под ръководството на педиатър разбира се...

# 202
  • Мнения: 3 743
Birdie, благодаря за отговорите и вниманието  bouquet, само искам да попитам тези лекарства Кларицид, Аеролин и Фликсотайд има ли ги в България (дали е същото търговското им наименование и тук)?  И какво означава "микоплазмена етиология"? Това, че няма температура означава ли, че кашлицата е на алергична основа? И възможно ли е да се стигне до астма...

# 203
  • Мнения: 8 585
Birdie, благодаря за отговорите и вниманието  bouquet, само искам да попитам тези лекарства Кларицид, Аеролин и Фликсотайд има ли ги в България (дали е същото търговското им наименование и тук)?  И какво означава "микоплазмена етиология"? Това, че няма температура означава ли, че кашлицата е на алергична основа? И възможно ли е да се стигне до астма...
Да, има ги.
Микоплазма е един вид микроб. Дава атипични клинични картини (например бронхит, при който кашлицата е суха, пристъпна, но много малко патологична находка се "чува"). Особено актуален е в затворени колективи и при деца над 5-6 години. Много по-чест е, отколкото се мисли. Този микроб е чувствителен само на много тесен кръг АБ. Всичко останало просто "не работи" и упоритата кашлица с минимални находки в тези случаи може лесно да се сбърка с картината на  Б Астма например. Не е задължителна температурата...
Да се стигне? Не, но се мъчи детето поради неправилен подход и лечение. При подобни случаи парадоксалното е например, че инхалаторните лекарства влошават кашлицата-още един "тест" да се ориентираме при трудни случаи.

# 204
  • Мнения: 3 743
...
Микоплазма е един вид микроб. Дава атипични клинични картини (например бронхит, при който кашлицата е суха, пристъпна, но много малко патологична находка се "чува").
...


Точно така е!  А поради алергичните му прояви към някои лекарства, педиатърката не смее да изписва други... освен  Димекс (който имал противоалергична съставка).  Ще говоря с лекуващата му лекарка за лечение с Кларицид, Аеролин и Фликсотайд.

# 205
  • Мнения: 5 531
Здравеите,Birdie.
Да се отчетеме от вчерашният преглед при дерматолог.-заключението на докторката беше,че щом е с астма е логично да е и с Атопичен дерматит.На този етап сме със силно възпалена кожа със,,залющване придружено със сърбеж и болка.,,.10 дена да се мажеме с адвантант маз 1-2 на ден и след това да продължиме с Topialyse fluid/1-2 на ден/ и A-DERMA.Успокои ме ,че до пубертета в добрият случаи ще отшуми.Днес смятъм да потърся Епидел по аптеките.
А, естествено сме и на диета.Е това е от нас за сега.  bouquet

# 206
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вчера изписаха Зиртек и на малката ми дъщеря. Този път обстойно разпитах лекарката ни за стрнични явления- нямало никакви; както и за продължителност на лечението... Отговори ми, че са правени изследвания на деца след едногодишен прием нон-стоп на Зиртек и всичко било о.к. Ще се наложи малкта да пие цялата зима, вероятно и пролетта, а голямата ще го започне март-април и ще изкара поне до лятото. Ако ги оставя без Зиртек вероятно ще стигнат до бронхиална астма и един Бог знае какво.
Някъде на зад в темата четох съвсем друго. На кой да вярвам?! Shocked Не искам да навредя на децата си... Достатъчно виновна се чувствам за състоянието им  Cry

# 207
  • София
  • Мнения: 1 724
Тези особености на кашлицата за какво точно са характерни?
За обструктивни бронхиални симптоми:
*бронхиална астма
*астматични бронхити
*остатъчна кашлица след прекарани вирусни или бактериални дихателни заболявания.
*бронхиална хиперреактивност.
Как се разбира за кое от тези неща?
И още нещо, извинявай, не схванах как се доказва алергичен ринит?Изследвания, наблюдение.?Благодаря за отговорите.

# 208
  • Мнения: 8 585
На този който знае защо дава нещо, как да го дава и какво иска да постигне с него.
Зиртек не е лекарство за профилактика. Единствено малко изключение са сезонните полени-ринити, при които 2-3 дена преди цъфтежа може да започнете да вземате Зиртек (или слагате Назонекс-наз. шпрей). Това обаче не важи за деца и не работи добре при тях.
Зиртек няма никакво място при лечението на бронхиална астма, астматични бронхити. И не се дава там!

"Ако ги оставя без Зиртек вероятно ще стигнат до бронхиална астма..."-това е абсолютен нонсенс. Деца с алергичен ринит са склонни и изявяват в един по-голям от обичайното процент обструктивни белодробни заболявания, но това не е задължително и задължителен преход НЕ СЪЩЕСТВУВА. Тоест всяко дете с алергичен ринит=белодробна астма задължително след 1-2 години->>няма такова нещо!!
Ако едно дете е с белодробна Астма, контрола на Алергичният му ринит (ако има такъв) е от особено значение за добрият контрол на астмата. Но това е друг случай...

# 209
  • Мнения: 8 585
Как се разбира за кое от тези неща?
И още нещо, извинявай, не схванах как се доказва алергичен ринит?Изследвания, наблюдение.?Благодаря за отговорите.
Опит, умение да се изследва, търпение, проследяване и лабораторен контрол, ако е необходимо ( но рядко, особено за по-малките деца).
Има различни начини за доказване на алергичен ринит (лабораторни) но при малки деца, най-вече с наблюдение и РАСТ при по-упорити случаи.

Общи условия

Активация на акаунт