Отговори
# 30
  • Мнения: 486
 smile3501  Браво Лейди!
Честита ни тема и да е все така положителна! Praynig

# 31
  • София
  • Мнения: 25
Лейди, страхотна си!!!  newsm51 Hug БРАВО!!! Страхотен колаж и идеално оформление!!!  santa2 Супер-мама - и бебе и колажи и всичко... supermama

А бебетата са много сладки на колажа  Heart Eyes

Малко се позагубих последните дни  Confused , ама само в писането - иначе редовно си ви четях вечер, като позаспят бебеланката и баткото...
Свършихме с пиенето на антибиотик (дано баткото да не ни носи вече вирусчета Praynig), ама сега пък заради АБ - пак имаме млечница  Sad мина едното - друго дойде  Crossing Arms Дано да се преборим и с това, че сега ми виси постоянно почти на млекоцентралите, спинка по 10-15 мин и търси да хапва пак  newsm78 това го прави през деня, нощем си поспинква добре, правим по 4-5 часа сън, даже някога и по повече ...шшштттт... мисля, че не ми е намаляла кърмата - като стисна си пръска яко, а предполагам бебека като суче излиза даже повече... Имам обаче съмнения, че я понаучихме с баба й на ръчички и никак не е добре таз работа... ще изчакам до 3тия месец, поне да съм сигурна, че не плачка от колики (уж трябва до тогава да са минали) и ще се предприемат някави мерки, че килцата ще стават все повече ... биба изобщо не иска, ако случайно засмуче - веднага я плюе... нямам си запушалка за врескалка  baby_neutral

За памперсите - взехме 3ка на Памперс и направо е страшно омазване до врата отзад  #Crazy чуда се дали не са ни големи все още, ама нали са 4-9 кг, а бебка беше 4700 на 12ти ноември, трябва вече 5тарката да е ударила  newsm78

Еййййй, за малко да забравя да благодаря - БЛАГОДАРЯ мамата, която пусна мухата за помпичките за нос BabyVac - страхотно нещо  newsm44, до сега я тормозех с една обикновена (подобна на издута пипетка), че и баткото като бебе все не успявах нищо да изкарам с такав, а сега тази е фантастична - бебка дори не прави някакви физиономии, че й е неприятно или нещо подобно, а изкарвам сополки... Първия ден като  я получихме таткото го беше страх да пускаме прахосмукачката и пробва той да дърпа, ама не изкарахме нищо, на следващия ден обаче нослето на малката нещо повечко хрипаше и нали си е на тати момичето, за да не й е гадно се съгласи да пробваме с прахосмукачката на много ниска степен и като видя ефекта вече няма проблеми  Peace, даже в неделя и баткото мина през прахосмукачката  Joy

Изписах страницата  Blush ама нали отдавна не бях писала и за това ... newsm32
Спокойна нощ момичета   love001

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Много красив колаж, страхотна тема, много ми хареса оформлението, всичко е върха!!! Лейди -  bouquet

# 33
  • Мнения: 432
Лейди, прекрасен колаж!! Благодаря!!

Легео, Веси - на Мая й зеленее акото когато й е било студено - т.е. краката и ръцете й са били студени дълго време...

Облаче, какъв запек при толкова малко бебе  newsm78

За профликатика на рахита аз добавям всяка вечер отвара от орехова шума във водичката за къпане  Peace така ще правя до напролет...  Tired като започнем да я изкарваме гола на двора  Crazy

# 34
  • София
  • Мнения: 483
Браво Лейди!!!   bouquet
Ти зарадва всички мами и създаде коледно настроение - БЛАГОДАРИМ!!!

Писе, много е хибава твоята Борянка  Heart Eyes
Мила, а твоите ангелчета са толкова сладки и еднакви  Hug
marvina, и Евка е на ръце, но не защото тя си иска, а защото аз не я пускам  hahaha Като е спокойна и не плаче е толкова приятно да се гушкаме... Тя рядко си поплаква и много бързо спира като я гушна.

Хайде сега, зарибихте ме и мен с тези помпи Бейби Вак. Още не ми трябва, но все пак - има ли ги по магазините, или се поръчват от някъде? (Може да сте коментирали, но не съм чела  Embarassed)

Калинче, капчица физиолигичен разтвор във външното ъгълче на оченцето така че да се стече към вътрешния ъгъл - боклучето би трябвало да излезе като гурличките.

Ние днес си направихме хубава разходчица с Надето, Хейли и Мариянка. Но си беше студено и се прибрах с измръзнало дупе  hahaha Дано да има още някой топъл ден...

# 35
  • София
  • Мнения: 25
Arim, тези помпички ги имаше в аптеки Ремедиум (поне в тази в кв Изток съм ги виждала), но понеже не можах да отида до там няколко дни поред - си го поръчах от сайта ДаНет ...доставката  май беше 4 лв ...
а за гушкането - и на мен ми е много мило и хубаво да си я гушкам, даже последните дни спи през нощта при мен и е много сладко - слагам я по-далече от мен, за да не я ударя нещо, а тя като минат две-три минутки и усети, че съм далече започва леко да помрънква и да сумти и се приплъзва към мен и не се успокоява, докато не я гушна или най-вече докато не я цункам  Party

# 36
  • София
  • Мнения: 5 709
Здравейте!

Лейди,колажа е много хубав браво за труда!  Hug  bouquet

Аз нещо тея дни много не съм ви чела ама нещо моите лигли са ужасни след 16 и не ми остава и време  Rolling Eyes

Мирче,на патерици честит рожден ден на синчето   bouquet
Да ви е жив и здрав и много да ви помага!  Hug
Хайде сега да видм срещи как си правите без мен  Mr. Green
Аз след 13 не мога но преди това съм на линия та в тази връзка мамите излизащи от към 10,00 10,30 моля да ме имате в предвид да се видим! Rolling Eyes

Вчера бяхме на консултация!
 Вики тежи 5000 гр. 58 см ,а Валя 4300 гр. 53 см. лекарката каза,че се развиват повече от прекрасно и ,че по нищо не личи вече че са неодносени! Heart Eyes
Декември края пак сме на консултация вече минаваме на 6 хранения на ден и от януари  към края ще се захранваме полека лека   Party
Днес бяхаме и на трансфонтанилна ехография и нещата са по добри и от предния път   Peace и сега спредата на януари ще ходим пак! От 14 декември започваме 10 дни физиотерапия и гимнастика! Simple Smile

Моя мъж вчера беше рожденник та да почерпя с малко закъснение Simple Smile

# 37
  • Мнения: 790
Димяни, не съм наясно как стои въпроса с деца родени по-рано, но не им ли е рано за захранване? На тях коликите свършиха ли им след третия месец или имат и сега с нашите деца? Извини ме ако задавам лични въпроси или не искаш да отговаряш.  Hug

Лейди, мерси за колажа   bouquet

При Радо коликите вчера и днес са ужасни. ТамЪн Симона се освести и не ни създава проблеми и Радо е наред сега  Tired

Вчера бяхме на театър. Гледахме "Големанов". Хареса ми, но понеже много ми го хвалеха, някак си очаквах повече. Свекърва ми беше вкъщи през това време да гледа децата. Като се прибрахме, Симона ни в клин ни в ръкав реши, че ще ходи да спи при баба си.  Shocked Не можах да повярвам на ушите си. Въпреки, че си бяхме вкъщи и нямахме никакъв ангажимент, веднага я изпратихме с баба й, която за наша радост нямаше нищо против, или и да е имала, нямаше друг избор. Малко ми беше гузно, но пък решихме, че е добре хем тя да свиква, хем ще използваме момента за да спим на едно легло с баща й, и туй онуй там (не му помня вече името, че отдавна беше, ма се сещате де  luvbed ). Е да, ама не! Радо не ни остави хич да мигнем. Двамата с Мартин на сутринта бяхме кат' парцали, дето уж сме двама и се сменяхме, а Радо дето е един, беше свежарка, все едно е спал 10 часа непробудно. Е кажете ми това какво е и кога ще ни оставят на мира тези деца  Crazy
А днес и Симона е тука и Радо е с колики. Кой знае каква нощ ни чака  ooooh!

# 38
  • Мнения: 170
Лейди, страхотна коледна темичка си ни спретнала. И колажът е страхотен, браво. Heart Eyes
Димяни, честит ти рожденник, да ти е здравичък и да ти помага много с дечковците! Страхотни новини от прегледа на Вики и Валя, толкова се радвам за вас!
Oleto, разбирам те, и ние сме в такава ревлива фаза. Hug
При нас кърменето става все по-мъчително, суче максимум пет минути, после започва див рев, вдигам го да се оригне, но нищо не помага, само като се опитам да го приближа до гърдата и започва да се дере. Като чета само как всички дечица се успокояват от сученето и искат постоянно да са на гърда, а моето не я иска. Май само нощем суче нормално това дете. Това нервно сучене се случва основно вечер и ме кара понякога да се замисля колко дълго мога да издържа така.  Като му дам от шише изцедена кърма хапва, но съвсем малко и после след половин един час испа пак да яде. Как да го накарам това дете да хапва повече, че да има няколко часова пауза, в която стомахчето му да почине и аз с него:( Консултантите, може би вие имате някакви идеи.

# 39
# 40
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
 Hug

# 41
  • Мнения: 7
Дами, моето голямо момче днес става на два месеца, да ми е жив и здрав!!!


Uploaded with ImageShack.us
И да ми покаже колко е пораснал се събуди да яде посред нощ  Crazy Crazy Crazy

Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 03:00 от Reni_Vo

# 42
  • Мнения: X
Честито на мамите и бебенцата, които празнуват днес!!!

Рени, да ти е  жив и здрав!

Лейди, мерси за темата, супер е  Hug.

И Еви става на два месеца  Heart Eyes.


Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 06:55 от Анонимен

# 43
  • Мнения: 2 286
Честити месечинки на малките сладури! И много спокойни нощи за мама и тати Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 599
Добро утро Simple Smile Честити месечинки на всички бебчовци родени на 1-ви   bouquet
Нашия син втора вечер вече, не мога да разбера скок в растежа ли е какво, но от 21 ч. до към 01.00 ч е все на гърда, нищо друго не признава, цица та цица. Защо така не знам.....и вече към 01ч заспива  ooooh! След това в 04 ч. е пак готов да яде, няма никакви големи паузи......мляко ли си завява какво, но....цяла вечер ми е по гърдите.

Рени, честито ти рожденник   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт