Усещане за опъване/напрежение/лека болка при поглед силно встрани

  • 4 625
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 346
Здравейте! Не съм писала тук, макар че чета понякога. Но понеже тук четат и пишат много хора, реших да напиша и моето питане.

В края на септември усетих нещо като опъване или подпиране, или напрежение, но не точно болка, някъде зад или по-скоро под дясното око при поглед силно встрани (повече наляво) - не при самото движение на окото наляво, а при насочване на погледа максимално встрани и напрягане. Това усещане отмина от само себе си за 4 дни. Но в края на ноември, т.е. 2 месеца по-късно, усетих подобно нещо този път в другото око (лявото), но този път напрежението беше по-силно, на границата с болка. Отново беше при поглед максимално настрани, предимно вляво. Това също премина за 4-5 дни от само себе си. Усещах и леко пулсиране на главата вляво от време на време, но иначе при нормалната ми ежедневна дейност (работа, четене и т.н.) нямах такива усещания, само при взиране встрани. За какво може да е признак това? Имах много работа първите два дена, после стана събота, а в понеделник вече ми беше минало, така че не съм отишла на лекар досега.

По принцип от години ме боли при натиск върху, под и над веждите, но иначе нямам установен синузит.

Да ви звучи познато? Аз много се притеснявам какво може да е и сигурно ще отида на лекар другата седмица, но ми се иска поне да споделя и евентуално да получа съвет Sad

А иначе имам т.н. сухи очи, защото работя на компютър по цял ден. Напоследък забелязвам, че когато се събуждам и отварям очи, се чува нещо като стържене отначало Sad Но слагам изкуствени сълзи. И нося очила за късогледство, имам и астигматизъм.

# 1
  • Мнения: 924
От компютъра е най-вероятно  Peace не се тревожи  Hug

# 2
  • Мнения: 6 346
Благодаря! Hug Днес успях да отида на очен лекар - всичко било нормално Embarassed От компютъра било. Поуспокоих се Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт