за 4г.госпожици, спането и любимите дрехи

  • 1 449
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Ние сме подминали вече тази възраст, но спомените са ми ясни.
За спането - по това време аз се научих да спя след обяд в събота и неделя /става въпрос за есенно-зимния сезон/. Тъй като вечерно време беше невъзможно да я сложим да спи по-рано, аз бях непреклонна, че трябва да спи поне след обяд и лягахме двете. Мрънкане не е имало и тази процедура трая до 5 1/2 годишна. След това вече окончателно се отказа от спането.
За дрехите, реших проблема като я карах всяка вечер тя да ми предлага дрехи. Като й кажех, че нещо не става я карах да отгатне защо не става. За относително кратко време се ориентира кое може и кое не може и споровете затихнаха.

# 16
  • Мнения: 1 071
Със спането нямаме проблеми-тя спи най-малко час на обяд,а в почивните дни понякога като сме ходили на разходка си ляга без да е обядвала и спи по 2-3 часа.
Но с дрехите е кошмар.Вече не купувам дрехи без панделки,цветчета,пеперудки ,блестящи истории и т.н.И трябва да са в любимите й цветове,иначе не ги поглежда.И задължително да имат нещо на тях-скоро купих един розов панталон,който обаче тя категорично не хареса,защото няма нищо по него.Сутрин също спорим какво да облече,тя иска само поли,рокли ,потничета и чехли или сандали.Аз също й приготвям дрехите от вечерта и ако тя не ги иска се разбираме още тогава.А и сега сутрин я води баща й,а тя на него номера не върти.

# 17
  • Мнения: 934
Дрехи при мен не се избират. Аз приготвам сутрин дрехите за тях двамата и за мен и баща им. Ако някой изяви желание да смени дори блузка само, това означава аз да започна отначало, което сутрин няма как да стане. Та по чисто практически съображения не давам да се избират дрехи. Не може аз да съм приготвила 4 комплекта дрехи и изведнъж някой да седне и да капризничи. Това означава останалите трима да закъснеем. Понякога тя ме пита вечер мога ли да облека утре еди-какво си /обикновено добре си подбира дрехите/ и аз преценявам дали става. По принцип, по-често се съгласявам де, но тя рядко си позволява. Просто знае, че аз какзвам кое и кога. Ще дойде време сама да си избира дрехите, но то определено още не е настъпило.
newsm62
А на баща им дошло ли му е вече времето сам да си избира дрехите? Или още не е?

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
А на баща им дошло ли му е вече времето сам да си избира дрехите? Или още не е?

На баща им времето, както предполагам и сам/а се досещаш е минало даже.  Simple Smile И докато обяснението на това той доброволно да се откаже от избора е просто в полза на неговото удобство, то обясненито на това те да нямат право на такъв е моето удобство. И ако моето удобство, да предположим, е необходимо условие, то доказано добрият ми вкус е необходимото и достатъчно условие избора на дрехи да е изцяло в моите прерогативи.

# 19
  • Мнения: 37
Тантура отдавна приключи със спането, когато е светло/цитат/. На мама вампирчето е тя, защото въпреки, че не спи на обяд, вечер заспива едва към 22-22.30ч. В градината също не спи.
Относно дрехите-и тя понякога има предпочитания, но моята мъка е друга- не иска да й "покувам" нови дрехи, тя си била имала. Аз какво да направя, като ми е мерак да "покувам", а и все пак старите й омаляват по някое време.
И моята дъщеря казва "покувам" даже си  мислех вече да я водя на логопед заради това обръщане на сричките.А по темата-сутрин ставаме и си избираме сами дрехите понякога комбинациите и са невероятни и едва успявам да я излъжа с нещо само и само да не го облече.

Последна редакция: вт, 15 ное 2005, 18:12 от Ellypr

# 20
  • Мнения: 2 332
Спането - спи следобед, много рядко не иска - тогава просто си стои в стаята във времето за спане. Обличането - ами да ви кажа май съм се примирила - за нея е важно в къщи и в градината да е с пола/рокля - добре че ме слуша че навън е студено за да ходи така. Напоследък имаме прогрес - тъй като сама се преоблича в къщи няколко пъти се случва да обуе панталон (о,чудо!) - предполагам ако бях настоявала да не носи поли нямаше така лесно да се размине... това, което ме радва е, че и моето слънчице - както и вашите - много добре съчетава цветовете Simple Smile.

# 21
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Спането - спи следобед, много рядко не иска - тогава просто си стои в стаята във времето за спане. Обличането - ами да ви кажа май съм се примирила - за нея е важно в къщи и в градината да е с пола/рокля - добре че ме слуша че навън е студено за да ходи така. Напоследък имаме прогрес - тъй като сама се преоблича в къщи няколко пъти се случва да обуе панталон (о,чудо!) - предполагам ако бях настоявала да не носи поли нямаше така лесно да се размине... това, което ме радва е, че и моето слънчице - както и вашите - много добре съчетава цветовете Simple Smile.

Е, мойта не ги съчетава толкова добре. Има много абстрактно мислене.

# 22
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
И аз да се намърдам, нищо че не е на 4, а на 3 Simple Smile
На обяд не спи от години...е, айде, от поне 1 година.
Можем да се гушнем да си почетем, но да спим - абсурд!
Дрехите - приготвяме ги заедно от вечерта. Така имаме достатъчно време да се убеждаваме какво и защо е неподходящо. Разни настроения на сутринта от сорта не не искам това, а онова, не се приемат. Но си има и аргумент защо. Сутрин става 15 мин преди да излезем, така че няма и време за такива. За мой късмет (знам ли дали е късмет) тя поли не носи, освен това е ужасно практична и харесва дрехи, които може да облича сама, т.е. вариантите за финтифлюшки и неподходящи официалности отпадат. "Екипчето" й в момента почти винаги едно и също - дънки/джинси на ластик, памучна блузка с дълъг ръкав и най-често суичър, или жилетка. Няма много дрехи и всичките й се съчетават горе-долу приемливо. Така че задачата ми е доста лесна.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 242
В новата група на Цвети /от септември/ има предимно момченца и само 4 момиченца /барабар с нея/ и от известно време наблюдавам една много приятна тенденция Wink - вече много, много не я интересува как е облечена Laughing. Днес дори най-невинно и пробутах един момчешки пуловер Mr. Green, който преди отказваше да носи извън къщи и не срещнах никакъв отпор Laughing Явно този вид суета е заразна и се предава само от момиченца на момиченца Joy

# 24
  • Мнения: 2 452
В новата група на Цвети /от септември/ има предимно момченца и само 4 момиченца /барабар с нея/ и от известно време наблюдавам една много приятна тенденция Wink - вече много, много не я интересува как е облечена Laughing. Днес дори най-невинно и пробутах един момчешки пуловер Mr. Green, който преди отказваше да носи извън къщи и не срещнах никакъв отпор Laughing Явно този вид суета е заразна и се предава само от момиченца на момиченца Joy


Тя и моята е от малцинството (8:16), обаче днес сутринта поиска да си облече блузката с "катеричката" - оранжево-червена блузка с пола в същия цвят и чорапогащник на рае, в който има оранжево-червено и от цветовете на "катеричката" - апликация върху блузката. Изобщо не е тоалет за училище; по-скоро за официални случаи, но я оставих да се радва.

# 25
  • Мнения: 1 116

Тя и моята е от малцинството (8:16), обаче днес сутринта поиска да си облече блузката с "катеричката" - оранжево-червена блузка с пола в същия цвят и чорапогащник на рае, в който има оранжево-червено и от цветовете на "катеричката" - апликация върху блузката. Изобщо не е тоалет за училище; по-скоро за официални случаи, но я оставих да се радва.

Нещо много ми е позната тази "катеричка", да не би да е от Children's place, щото нашата е от там, в същите нюанси, само че аз й купих блузката с панталонки, въпреки съпротивата че не иска панталони и затова още не сме го облекли костюмчето.

Общи условия

Активация на акаунт