Всяка майка на Юнско дете да намине да се отчете :)

  • 66 170
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Здравейте!Честита баба Марта на всички.Да сте живи и здрави!
Слави варицелата я кара още на 10 месеца та нямам кой знае какви спомени от нея, но си имаше температура.
За ядене всичко яде само да не се плодове и сурови зеленчуци.Все му предлагам ябълки или круши и той все ми отказва с думите"Но аз не ям ябълки, защото са кисели, а не искам и круши".И на компот не иска плодовете.Евентуално на сладко или на пюре,иначе не.Кисело мляко също не иска, но това е може би заради диетата, която пазеше 2 години заради алергията към млякото...Иначе си хапва готвено всякакво,много риба яде, даже госпожите ми казаха, че само той си я изяждал в градината и си искал допълнително.Иначе и той е слаб-някъде около 18 килограма.

# 691
  • Мнения: 3 743
Хайде сега на отчет за кг Wink Диди е около 16кг.

Иначе за масата питах, защото доскоро все се разсейваше, ядеше по 1 час. Но мисля че беше етап. Например до преди седмица се мусеше на зеления боб, но като ме ядоса една вечер, без да й казвам какво ще ядем, нарочно й направих яхния предимно от зелен боб и каза, че била много вкусна и всичко си изяде Crazy Оня ден пък по нейно желание направих вечерята и после каза, че малко й е харесала hahaha
Но като цяло от няколко седмици има по-голям апетит от обикновено и не гледа вече с недоверие в чинията си.

Колкото до суровите плодове и зеленчуци, яде всякакви. Нямам оплаквания поне в това отношение Heart Eyes

Шарка още не е карала, ама те нямаха ли ваксина против шарка или аз бъркам нещо Thinking

# 692
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Имат ваксина против морбили, която се слага на 13 месеца, ама май имат и още една, обаче не съм сигурна каква,която се слага още като бебе...А за варицелата разбрах, че вече има ваксина, но в България не я продават и ако искаш да си сложиш на теб или детето си трябва да я купиш от Гърция или Турция

# 693
  • Мнения: 6
Павел е 18кг Wink
а за храненето е на периоди Wink
тук има ваксина и за рубеола, Павел има първия прием и въпреки това я изкара, но по-леко уж...

# 694
  • Мнения: 71
Зарата е  19,9  с дрехи... но при нас  плодове и зеленчуци(сурови) много трудно се приемат Sad набляга основно на  мръвка,което не  ми допада никак,но иначе само на хляб и вода кара,признавам си, че има дни в които просто не ми се водят диплпматически преговори и оставям да си и мине настроението за еди какво си да яде. Нашата по актуална тема е  височината- расте направо като гъба- за един месец е дръпнала с 2 см -вече е 113 см и постояно се оплаква, че я болят лактите,преди като имаше такива растежни фази предимно колената я боляха.

Ваксина против варицела  и е сложенапреди да направи година,но тук, в Бг сме били още 2 в 1 Simple Smile  

# 695
  • Мнения: 3 743
Сега проверих, на 1г са сложили на Тоди тази ваксина http://www.msss.gouv.qc.ca/sujets/santepub/vaccination/index.php?vaccin_rro_var, включва и варицела.
На Диди й я сложиха на 3 години, когато правихме проверка дали са й сложени всички тукашни ваксини. Спомням си, че ни казаха, че ваксината обикновено е комбинирана, но на нея ще й сложат само за варицелата Peace Не знам доколко дава гаранция тази ваксина, ще видим Rolling Eyes

При нас наблягането е на макарони и спагети, но защото в градината на това наблягат. Все пак и там ядат салати, разбирайте салата айсберг, та и там не е без хич от към сурови зеленчуци и плодове, но съм сигурна, че Диди на всичко слага кетчуп ooooh!, защото у дома често иска да й слагам лютеница с яденето.

Като цяло не мога да се оплача, яде си всичко детето, само дето много се разсейва понякога Crazy

# 696
  • Мнения: 3 743
Привет и честита ви пролет  bouquet

Аз пак с въпросче Blush Има ли срамежливи Юнчета?

И още един по-общ въпрос, могат ли 4.5г и 1.5г дете да си играят заедно според вас и на какво? Или това е мисията невъзможна hahaha

# 697
  • Miami
  • Мнения: 412
И още един по-общ въпрос, могат ли 4.5г и 1.5г дете да си играят заедно според вас и на какво? Или това е мисията невъзможна hahaha
Щом питаш, значи твоите не могат да си играят  Mr. Green
Моите още не могат,т.е. могат за 5-10 минути и после се скарват за нещо и започват да се бият и да реват в хор, единия защото е набит, другия, защото са му развалили играта и за да не му се карам аз  Laughing  Crazy Когато единия се е заиграл, другия задължително го дразни и пак се започва с боя и караниците. Да бяха две момчета нямаше да се бият така сигурно  Crazy  Така, че при нас мирните игри са мисия невъзможна все още.

# 698
  • Мнения: 3 743
Кори Hug, всъщност Тоди често е съгласен да си играе с Диди, но тя рядко се съгласява да си играе с него. Значи моите желания са в сферата на мечтите Whistling

# 699
  • Miami
  • Мнения: 412
Е, не губи надежда   Hug  може след някой месец Тоди като порасне още мъничко, да започнат да се заиграва. Все пак Диди е кака, сякаш те са по-грижовни и отговорни от батковците  Thinking

# 700
  • Мнения: 71
Да бяха две момчета нямаше да се бият така сигурно  Crazy
едва ли Кори,една приятелка  от  това се  оплаква, че  ако нямат  двойно купена  играчка,кавгата е  задължителна,и то разбира  се  всичко само заради принципа  Laughing може би си е  до характер Thinking или  може  би си е единствено зодията- при нас това  го има с  братовчедка ѝ на Зара вече  много изразено: като сме  у тях и се  грижи за нея и няма проблем и аз да  се грижа  за по малката,но като сме вкъщи всичко си е маркирано и нейно ,даже и аз  ooooh! така ме  ревнува ,че вече ми е между срамно от сестра ми и неприятно  от  целия театър... чакам по добри години като заедно ще тръгнат из дискотеки и клубове  Tired

# 701
  • Мнения: 3 743
... чакам по добри години като заедно ще тръгнат из дискотеки и клубове  Tired [/i]


 Joy

На мен ми се ще само година, година и половина да прескоча, т.е. "бебешкия пуберитет на Тоди" Crazy Който отсега се очертава да е доста тежък ooooh!

И при нас ревността е вече двустранно изразена. Т.е. доскоро Тоди не познаваше сякаш това чувство.

# 702
  • Мнения: 12
      Хайде и ние да се отчетем :22 килца/ 112 см. ,тази зима общо взето дръпнахме в растежа.
 Усещам че Вики започва леко да се срамува на моменти, като непознава някой и започва само да се усмихва и да си мълчи даже и бузи зачервяра  Laughing много е смешен...но така ми харесва защотото по принцип до сега нямаше никакъв и само дивееше .
     Относно храненето -много го мързи да яде сам ,ако мине номера да го храня е най -щастлив ,ама...вече е малко трудно това да става, като още един чака да папа след него Simple Smile
     Ние още не сме карали никакви шарки и малко ме притеснява това,знам че трябва да ги преболедува докато е малък,но каквото сабя покаже.
     
      Hug

# 703
  • Мнения: 71
Simple Smile Галче ,бял кахър това децата, лошо възрастните като започнат да ревнуват  ooooh!  Laughing взеха вече да ме  учат и как да си възпитавам детето  Party Party Party ,но за сега си записвам в едно тефтерче и ще препрочитам на висооооок глас след две три години  smile3508 smile3533 само да  сме здрави  Simple Smile

Петюша,малко ти завиждам за срамежливото дете, аз с  моята  незнам вече къде да се  крия- свежа история от студените дни- тя с опърлени от студа бузи влиза в транвая и ми заявява на висок глас :Mama,meine бузен sind sehr heiß! т.е. Мамо,бузите  са ми много горещи! ако на  немски разговорен  българските "бузен" с немско окончание не ознаяаваха  буквално цици всичко щеше да си е наред,но уви... за сега аз се червя  Mr. Green 

# 704
  • Мнения: 3 743
Мая, а на френски използват "кака" за бебешко ако. Миналото лято и нас ни гледаха интересно минувачите, когато Диди се мъчеше да научи Тоди да казва кака hahaha

Диди напоследък е започнала да става много самостоятелна. Преди каквото и да й предложех да правим, беше съгласна. Сега започна сама да избира заниманията си.

А за срамежливостта, Диди по-скоро сега започна да я преодолява, но има още какво да се желае Flutter

Общи условия

Активация на акаунт