Всяка майка на Юнско дете да намине да се отчете :)

  • 66 300
  • 736
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 510
Привет!
*RedFox* , много ти е хубаво момичето! Чаровница  Heart Eyes
orhid Hug Hug

За голотата ми стана интересно... Аз не се крия, а дребния ме е питал защо нямам чурче, а те с тати имат, та си отнесох критика от милото, че не се крия. А Лъчезар е все след мен като отида до тоалетната, ако се заключа започва да плаче  Rolling Eyes
Вашите деца бъркат ли родовете? Лъчезар често говори за себе си в женски род  Rolling Eyes "Аз съм голямА... Аз съм жена  Rolling Eyes" Е казва разбира се, че е и батко, а понякога, май по- често, че е бебе...
В яслата си има обожателка. Веднъж ги взимахме заедно и понеже се приготвихме първи и излязохме на вън, госпожицата направи вътре истерична криза за моя младеж, че тръгнал без да я изчака  Crazy Та така, голяма лИбоФ..все са заедно и се търсят. Вчера искаше и нея да я вземем с нас от яслата, но му обясних, че не може и всяко дете си чака родителя..
И с пушки си играе, няма, но си прави от конструктор и вика "па-па". Не го ограничавам в игрите...Не съм забелязала да фантазира, но според мен е добре да го прави, да си развива въображението...

Толкова от нас Simple Smile

# 91
  • Мнения: 21
Роси и Дамян говори за себе си в женски род и иска да си слага руж, червило и лак за нокти! #Crazy Съжалява много , че не е жена. Мисля, че на този етап не е притеснително.

Спорд мен те имитират и понеже виждат и слушат повече майките си, баби, детегледачки и затова женския род им е по - познат. Също така плаче , като се заключа в тоалетната или се къпя.

# 92
  • София
  • Мнения: 201
аз не само, че не се заключвам, но и редовно си отваря вратата, за да гледа.
всеки път иска да гледа и друг като се къпе.
е, решила съм да не се крия, или поне до момент в който ако нещо почне много да се интресува да ме вижда по гащи

а за заключването той самия всеки път се заклщчва и почти всерки път се налага отвън да му отварям с отвертка.

иначе вече сам много добре се справя с интимната си хигиена, като голям мъж се мие, а и така и пика в тоалетната.

а за грима и женските неща, когато ме види проявява интерес дотолкова, че да носи своите четки за бои,
а за лака- аз рядко слагам, червило също, но милионите гердани които имам ги разглежда с интерес и като види друг с гердан, казва, че е мой:)( НА МАМА)

а баща си редовно води в банята и му казва да се бръсне:)

Орхид, поздрави за вас и все по-голям напредък!

# 93
  • Мнения: 256
Айде и  аз  Wink
Зара много  реди  пъзели,чак по  едно  време  започнаха  да  ми  минават не  до там  приятни мисли и  почнах  да  и  ги  крия,с  книжките същата  работа

Боби обожава да реди пъзели, аз лично не виждам нищо притеснително в това. Та ми стана интересно, защо си скрила вашите, Майче?

# 94
  • Мнения: 132
Орхид, да ви е жив и здрав Боби и само хубави неща да ви се случват вече!
 Hug
Ина се къпе само с мен, татко и има резерви по отношение на голотата и старателно се прикрива, когато се облича. Така, че тя все още не знае, че има и друг вид полови органи, освен като на мама. През лятото е виждала голи момченца, но тогава не е отчитала някаква разлика, не и е правило впечатление Wink
Тези дни се сетих да попитам друго - случвало ли се е вече на някоя от вас да говори с детето за смъртта под някаква форма? Вкъщи имаме рибки и се случи няколко пъти някоя да умре, не знам дали заради това, но Ина вече няколко пъти ляга и казва, че била умряла. Знам, че не разбира какво означава това, затова се правя, че не забелязвам, но определено не ми харесва.
А и тези детски книжки - редовно пропускам частта, където придворния трябвало да убие Снежанка - как да обясня за убиването, добре че още не пита детето  ooooh! Въобще ми се иска максимално да я отложа тази тема, защото за мен самата е проблематична  Confused

# 95
  • София
  • Мнения: 226
Да взема и аз да се включа - тъкмо съм два дена отпуск, защото съм се схванала Simple Smile)) Иначе летя на 6-та с метлата и почти съм откачила от бачкане Simple Smile))

Марина ужасно много говори - абсолютен бърбор е. Някои думи са и много смешни, но се разбира всичко, според мен.
Пробихме ужаса с гърнето и напоследък всичко е ОК направо в тоалетната. Тя последния месец си стои вкъщи, заради всички вируси и чудесии и решихме да атакуваме памерса и май стана работата.
И тя много обича да реди "пъзълси", книжки обожава, с играчки се занимава - общо взето се забавлява с подръчни средства каквито има без много претенции. Цветовете - някои ги знае, други ги бърка.
Постоянно ни казва, че ни обича - на ден незнам по колко пъти току изръси мамо или тате, съответно - обичам те Simple Smile)) Много е хубаво.
Общо взето не мога да се оплача от детето. Само да имах повече време да му обръщам внимание - ама нямааааа.

Хайде от нас толкоз, до следващия път, когато мога Simple Smile

# 96
  • София
  • Мнения: 201
.......Тези дни се сетих да попитам друго - случвало ли се е вече на някоя от вас да говори с детето за смъртта под някаква форма? Вкъщи имаме рибки и се случи няколко пъти някоя да умре, не знам дали заради това, но Ина вече няколко пъти ляга и казва, че била умряла. Знам, че не разбира какво означава това, затова се правя, че не забелязвам, но определено не ми харесва.
А и тези детски книжки - редовно пропускам частта, където придворния трябвало да убие Снежанка - как да обясня за убиването, добре че още не пита детето  ooooh! Въобще ми се иска максимално да я отложа тази тема, защото за мен самата е проблематична  Confused

При нас наскоро се случи да обяснявам за това какво е "умрял" и то заради любимото му филмче "цар лъв". Зари много плака , когато Царят Лъв умря.Но след като започна и той да си играе на това, се опитах да му обясня за убиването, за подлостта, за завистта и за това, как някой си е отишъл... Половината от нещата не му бяха интересни...това, което усвои е, че е тъжно ако някой си отиде и до сега на тази сцена се натъжава...И когато играем на Цар Лъв не се убиваме, а само се борим. Считам, че за подобен род екзистенциални въпроси е рано, и само ако се наложи се говори, мислила съм по въпроса как се обясняват тези неща, миналата годима дядо му на Зари почина, той е малък за да знае и да му се обяснява, но в ситуацията с вас мисля, че самата ти Мишленце е редно да се замислиш за твоите убеждения и страхове по въпроса.
Изясни си всичко, защото убежденията ти имат корен и това би създало такива и у детенцето.

Ние не избягваме и в приказките убийствата, аз лично наблягам не това, а на причината за това, на лошото намерение и на лошата постъпка. Като се замислим във всяка приказка все някой някого изяжда, убива,измамва...
Децата са с много чисто съзнание и със силна интуиция, затова...опитай наивно и по детски да не възпиташ страх у нея.


# 97
  • Мнения: 3 743
Привет мами Hug

Така като ви чета, май само ние имаме затруднения с проговарянето. Вчера четох, че Канадската асоциация на логопедите смята, че децата на 3 год възраст трябва да бъдат разбирани от непознати /защото родителите са свикнали да разбират неправилно изговорени думи/ на 88%.
Аз започнах малко по-настоятелно да се занимавам с Диди в това отношение. Просто докато не повтори, доколкото може какво точно иска и не й давам съответния обект. Доста модифицирана версия на програмата PECS. Ще видим дали ще имаме напредък. Трудно ще бъде, защото освен с нас, засега няма с кого друг да говори български, и на градината й говорят само френски.
За втория език четох, че са необходими 6 месеца за проговаряне, та към май месец очакваме да видим дали поне там ще има резултат Rolling Eyes

За смъртта не съм обяснявала още, но много често й казвам, че няма нищо вечно, особено като направи някоя непоправима беля Blush

# 98
  • София
  • Мнения: 1 535
Така като ви чета, май само ние имаме затруднения с проговарянето.

Не сте само вие  Rolling Eyes
Любчо едва от около 2 месеца изяви желание да повтаря и да се опитва да казва и други думички, освен мама, тате... Сега и изречения се опитва да прави, вчера ми обясняваше и как са скачали по леглото с баба си... Но така говори, че понякога и на мен ми трябва преводач  ooooh!. Кака му ми се смее (но и помага де), че съм започнала да му пиша разговорник  Whistling
За втори език изобщо не ми се мисли...

Като ви чета какви теми вече обсъждате с децата... ние сме още мнооого далеч  Rolling Eyes

# 99
  • Мнения: 510
Не знам как им обяснявате на тези деца такива сложни неща. При нас всичко е Защо, след всеки отговор следва "А защо?" Докато на края съвсем се изчерпам и приключвам набързо с разясненията докато още имам нерви  Mr. Green

# 100
  • Мнения: 3 743
Ина, а правите нещо специално по въпроса с говоренето?

Роси, Диди като й обясня нещо, обикновено не пита повече за същото. Иначе и аз съм била като Лъчко като малка, на всяко нещо "Защо?" и то до много късна възраст, докато не се научих сама да намирам отговорите на въпросите, които ме вълнуват Blush

Сега се замислих как ли на мен са ми казали навремето за смъртта. Въобще не си спомням, сигурно съм била много малка.

За голотата щях да пиша, ние не се крием от Диди. Не виждам защо трябва да го правим. Първият път като се къпаха с татко си във ваната каза, че тати й имал "ако" hahaha
Просто й обяснихме, че мамите и татковците пишат по различен начин и тати има "това", защото е момче, а мама няма, защото е момиче и Диди като мама също няма, защото е момиче Flutter

# 101
  • Мнения: 510
Аз много добре си спомням обяснението на майка ми за смъртта...Бяхме аз, майка ми, баба ми и прабаба ми, която беше доста възрастна, а аз съм била на около 3-4г. Не знам как е станало въпрос за това, но майка ми тогава обясни, че умирали само възрастните хора, които са вече мнооого стари. Тогава я попитах и тя ли ще умре, а тя каза, че няма, защото младите хора пият хапчета и не умират...Това сега би звучало безумно като обяснение... Tired Първата ми братовчедка почина внезапно тази Коледа, от инфаркт на 39....Това как се обяснява на 8 годишния й син?  Cry Мисля, че за това няма обяснение, поне не универсално...Всеки го приема по някакъв свой си начин...

# 102
  • София
  • Мнения: 779
И аз не се крия от Марти, но май трябва вече. Аз някак си не го намирам за нормално. На Марти не му прави впечатление, че нямам пишка, не е питал, а че имам "цици".

Иначе пишката му е свещенна, така си я гледа и пази. Мие си я сам, не мен вече не ми дава. До тоалетна ходи сам (след триста зора и тръшкания го убедих, че не му трябвам в тоалетната). Сам си върши всичко, само за бърсането на дупето се намесвам, не че не го прави и сам, но как няма да ви обяснявам Mr. Green.

Орхид много се радвам, че сте по-добре. И дано скоро да "проходите" пак. Hug

Иначе и Марти много обича пъзелите, но и аз ги вдигам от време на време, защото като не успее понякога много се изнервя. И с пластелин много играе и прави всякакви неща за ядене (такъв ни е комплекта).

За смъртта не ме е питал, но и той играе на "умрял". Пистолет му купи детегледачката за Коледа, защото само такава играчка нямал ooooh!.Но Марти му се радва, а и той си прави от конструктор.

На мен ми трудно да обяся на Марти какво са парите. Постоянно мисли какво иска да му се купи. То не са неща от реклами, каталогчета и т.н. То грешката е и наша, но не знам как да поставя границите. Като купим каквото иска се радва точно 2 часа и почва да мрънка за следващото. 

# 103
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Мерси за пожеланията.
 Инчока, пъзелите са хубаво нещо и няма проблем да се редят.
 Обаче някои от децата аутисти се занимават с подобни дейности и това изцяло ги поглъща, до степен в която забравят околния свят. Wink Предполагам, че такива мисли са минали на Мая-абсолютно неоснователно Crazy Зара си е супер.

# 104
  • Мнения: 6
Привет Simple Smile
     Павел не пита "защо", прави си сам свободни съчинения, даже много често той обяснява на мен Simple Smile)
И ние не се крием и виждам, че приема голотата за даденост и предпочитам да е така. Той също винаги е с мен в тоалетната и даже ми подава хартията, като се къпя или преобличам само иска да ме закача и вика мама има "дупа бупа" (много често си прави сам рими, примерно на приятелката си вика Ани-бабани (барабани Simple Smile )
     Галче, мисля че излишно се притесняваш за проговарянето. Павел от скоро се отприщи да говори повече и стана много внезапно, но и сега като казвам, че не спира да говори, предимно аз и баща му разбираме какво казва. Непознати хора се нуждаят от превод повечето пъти;) Аз му чета много книжки и от филмчетата много повтаря, знам ли Simple Smile но като цяло в бърборенето прилича на мен  Laughing
Павко харесва пъзелите, но хич не му се отдават и той се изнервя много   #Crazy
     За смъртта - си спомням бях на 6 год. когато почина бащата на майка ми, в деня на погребението никой нищо не ни е казвал (на мен и сестра ми, тя беше на 3), не сме и присъствали, играехме в къщата на баба. След няколко дни обаче една нощ толкова сам плакала, че майка ме чула в другата стая и дойде да ме гушне и аз и казах, че плача защото един ден всички ще умрем,а тя ми каза че дядо е добре и е на по-хубаво място и ме успокои наистина. А аз до ден днешен вярвам, че има друг живот след смъртта (вярвам в прераждането  Blush)

Общи условия

Активация на акаунт