От кой бойлер сте доволни?

  • 40 774
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 773
Ние сме с Елдоминвест - Варна вече 6-та година Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 714
Марката за бойлер и Стюбел.  newsm10
Но за високия клас искаха да чакаме 30р.д., за това си взехме Аристон. Който е доста икономичен и доста бързо загрява нищо, че е 2Кв.
Преди години бяхме на бойлер Теси, скапа се за нула време. Според мен всичко "Теси" е гола вода.
Поръчах си на Дипломат от Елдоминвест, 100 или 120л беше, най-скъпия модел с всички екстри и електроника. Дойде по куриер учукан, като войнишко канче. Остави това, но целия беше в следи от лепенки, явно е бил мостра някъде, та с 300 зора го върнах. Като го изваждахме от кашона, в който от страни нямаше никакъв стериопор пластмасовото управление се разглоби.... Как няма да е учукан. Пак ме хваща яд, като се сетя. Да не говоря, че дизайна и изработката са им все едно аз съм го правила в гаража.
НИКОГА повече няма да повторя. Искаха да го карам в сервиз да му сменят кожуха. Питам ги Вие нормални ли сте?
Имаме едни приятели с фризиорски салон, те са Дипломат също през месец се разваля. Викат ни, защо не ни питахме ние щяхме да Ви кажем? Нито изолацията им е като хората. Нищо!
Ако искате по евтин може да си вземета на Сън Систем, Шуменските. Те също са добри и може да Ви сложат какъвто нагревател искате.
Но Теси и Елдом НИКОГА!!!

# 17
  • Мнения: 45
най-съм доволна от бойлери дипломат серия океан,имаме 80 и 50 литра от този вид,икономични са понеже имат по-дебела изолация.ползвали сме и теси-нищо особено.

# 18
  • Мнения: 540
най качествените са старите моят е на 22 години сменихме му само  нагревателя и е чисто нов тези които продават сега са пълни боклуци и въобще неможе да се говори за качество ooooh!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 773
Марката за бойлер и Стюбел.  newsm10
Но за високия клас искаха да чакаме 30р.д., за това си взехме Аристон. Който е доста икономичен и доста бързо загрява нищо, че е 2Кв.
Преди години бяхме на бойлер Теси, скапа се за нула време. Според мен всичко "Теси" е гола вода.
Поръчах си на Дипломат от Елдоминвест, 100 или 120л беше, най-скъпия модел с всички екстри и електроника. Дойде по куриер учукан, като войнишко канче. Остави това, но целия беше в следи от лепенки, явно е бил мостра някъде, та с 300 зора го върнах. Като го изваждахме от кашона, в който от страни нямаше никакъв стериопор пластмасовото управление се разглоби.... Как няма да е учукан. Пак ме хваща яд, като се сетя. Да не говоря, че дизайна и изработката са им все едно аз съм го правила в гаража.
НИКОГА повече няма да повторя. Искаха да го карам в сервиз да му сменят кожуха. Питам ги Вие нормални ли сте?
Имаме едни приятели с фризиорски салон, те са Дипломат също през месец се разваля. Викат ни, защо не ни питахме ние щяхме да Ви кажем? Нито изолацията им е като хората. Нищо!
Ако искате по евтин може да си вземета на Сън Систем, Шуменските. Те също са добри и може да Ви сложат какъвто нагревател искате.
Но Теси и Елдом НИКОГА!!!

Тука малко бъркаш.Елдом няма нищо общо с Дипломат. Преди време първите са предлагали вторите в магазините си, но нищо повече. Елдоминвест е варненска фирма, Теситата и Дипломат са си китайски. Имаме и малък бойлер под мивката, който също е на 6 год., все още е здрав. Така, че всичко си е до късмет.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 229
Теси какво им е китайското, като са си чисто бг фирма... до колкото знам Теси са на Фикосота нали?

най-съм доволна от бойлери дипломат серия океан,имаме 80 и 50 литра от този вид,икономични са понеже имат по-дебела изолация.ползвали сме и теси-нищо особено.
- понеже не съм ултра спец - ама какво трябва да е специалното на дин бойлер, освен да топли водата, да я държи топла, да не хаби безумно много ток и да не се развалят през 2 месеца...

# 21
  • Мнения: 505
Тази година се наложи да сменяме бойлер и дадохме 400 лева за Stiebel Eltron. Най-сетне разбрах какво е да имам топла вода до вечерта. Ако не ползвам водата (бях в командировка) си стои топла до три дена. С български и "италиански" купен от Технополис ли беше, Техномаркет ли беше (разбирай китайски)  водата изстиваше от сутринта, като спра бойлера, до следобед. Дори да не е ползвана. Независимо от рекламите за страхотна изолация. Така че Щибела ми взе акъла. Спаднаха и сметките за ток с двайсетина лева. Е, сега като го качат, пак ще  се вдигнат Mr. Green. Но е по-комфортно с немския, няма спор. Забравихме за недостига на вода, за пестенето, за взаимните отстъпки кой да влезе пръв в банята. И не е за пренебрегване чувството за сигурност.

# 22
  • Перник
  • Мнения: 396
Penkailieva, от къде го взехте бойлера, че цените, които виждам в нета са доста по-високи

# 23
  • Мнения: 505
Май месец имаше промоция от фирмата вносител, направо от тях го купихме. Освен това взехме най-простия модел, без електроника. Има само една лампичка и това е. Реших, че ако български бойлер с електроника струва 375 лева или там някъде за 80 литра, мога да пробвам да купя немски, макар и без допълнителните функции. Изписах марката в интернет и ми излязоха телефони и адреси. Гледах, разбира се, Фламина, Теси, бях фен на Елдом инвест, парите също бяха голям проблем. Обаче като сметнах, че купувам нещо, дето ще го ползвам 6-7 години, реших да пробвам с немския. Аз често си правя такива експерименти.

# 24
  • Последната пряка в ляво
  • Мнения: 35
http://www.rikoshet.com/product_details.pcgi?product_id=276&cp=8
Ето това е бойлера,който Не трябва да си купувате никога!!! Както написах и в предишния си пост за три години и половина два изгърмяха.Най ме е яд ,че като гръмна първия, с мъжът ми с целият си акъл отидохме и купихме същият.А на първия за разкош му бяхме изгубили и гаранционната карта.Гледам сега,че са им свалили гаранцията на 3г. питам се защо ли Mr. Green.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
emma76, точно с такъв сме в момента.
Аз пък взех да харесвам Дипломатите. Вярно - гърмят и те, но без проблем, ако е в гаранцията ти го сменят с нов.

За 400лв. на всеки 2-3 години ще си купувам нов бойлер. Такава мръсотия се натрупва в тях, че водата става бледо жълта...

# 26
  • Мнения: 4 443
За 400лв. на всеки 2-3 години ще си купувам нов бойлер. Такава мръсотия се натрупва в тях, че водата става бледо жълта...
И аз това казвам.Качеството на водата е под всякаква критика и всичко се натрупва в бойлера.Прочетох по-напред за китайски части.Да има такова нещо е Елдом.
Що се отнася до теси вече са с 5г гаранция,което мен лично ме устройва напълно.За това време така се пълнят с мръсотия,че са си за смяна.Грехота е да се дадат 400 и повече ,като и такъв за 200 върщи същото и трябва да се подменя толкова често. newsm78Според мен де.Е ако пък ги има толкова много някой ,дай боже всеки му,може и по-скъпи. HugОбаче да не го сменя,защото купил много скъп и да се'' къпе''с това вътре изобщо не го разбирам.

# 27
  • Мнения: 0
Един съвет от мен!Не купувайте Дипломат.Аз ще си спестя думите,ще оставя да говорят фактите.това са снимки на нагревателя на бойлера на петият ден..

# 28
  • Мнения: 1 310
Ние сме с Елдоминвест - Варна вече 6-та година Peace
Нашият кара 11-та година. Никога нищо не сме му правили. На нашите е на поне 20 години. Един път му сменяха нагревателя.  Peace

# 29
  • Последната пряка в ляво
  • Мнения: 35
Нашият Дипломат онзи ден ни го смениха с нов, но с гаранцията на стария!Питам ги аз,в склада от който ни го смениха ,защо продават боклуци на което ми отговориха цитирам "Сега не са чак толкова големи боклуци.Действаме на принципа проба - грешка!"Питам,защо тогава са с намалена гаранция от 5 г. на 3г. на което ми се отговаря " Еми така са преценили адвокатите на фирмата". Е ,за вас оставям да прецените ,дали ще си вземете от Дипломат.

Общи условия

Активация на акаунт