Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 13)

  • 33 830
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 274
Не знам дали с всички е така или не, обаче аз съм потресена от видеото. Само като си представя, че това там е моето дете и примирам. Направи ми впечатление, че едната беше с ръкавици, другата - не.

Не е така, разбира се.
На бебетата, на които всичко им е О.К., само "бъркат" и вадят.
Не "ровят" толкова време, колкото при това бебче.
По това съдя, че явно въпросното бебче има някакъв проблем.

# 706
  • Мнения: 4 753
Леле, Стелт, разби ме с този клип с бебочето....Все съм го мислела, но не бях го виждала.....
За какво беше това цялото ръчкане - проверка дали могат да му стигнат до стомаха ли, аспириране ли..... newsm78 #2gunfire #2gunfire #2gunfire Още треперя.

Стига де, явно бебето има някакъв проблем - вероятно се е нагълтало с околоплодни води.
Нали не си мислите наистина, че така ровят из носовете и устите на абсолютно всички бебета?


Ако питаш мен, неонатоложките са се нагълтали с околоплодни води...  Tired  Бебето си е наред, плаче си, не е посиняло, 5 минути го ръчкат, а като спре да плаче го щипят, че да почне пак... Е как да иде човек и да роди спокойно...  ooooh!

# 707
  • Мнения: 6 274
Ако питаш мен, неонатоложките са се нагълтали с околоплодни води...  Tired  Бебето си е наред, плаче си, не е посиняло, 5 минути го ръчкат, а като спре да плаче го щипят, че да почне пак... Е как да иде човек и да роди спокойно...  ooooh!

Стелтче, така стимулират дихателни движения.
Не си ли виждала какво се прави, за да започне някое котенце/кученце да диша, ако то не го прави?
Аз съм, за това "щипането", както ти го наричаш съвсем не ми изглежда необичайно, а напротив - това е в интерес на бебето.

# 708
  • Мнения: 4 753
С това не мога да се съглася... Конкретното бебе си диша... Освен това, мен ако така ме ръчкат, със сигурност ще спра да дишам, то и бебето по едно време имаше напъни за повръщане... Гледала съм клипчета от домашни раждания, при които бебето измъцва само и толкоз, не е нужно да реве 5 мин. и да му проверяват стомашното съдържимо, за да му стимулират дихателните движения...

# 709
  • Мнения: 6 274
С това не мога да се съглася... Конкретното бебе си диша... Освен това, мен ако така ме ръчкат, със сигурност ще спра да дишам, то и бебето по едно време имаше напъни за повръщане... Гледала съм клипчета от домашни раждания, при които бебето измъцва само и толкоз, не е нужно да реве 5 мин. и да му проверяват стомашното съдържимо, за да му стимулират дихателните движения...

Явно в клипчетата, които си гледала бебетата не са имали проблеми.
Ти видя ли как се ражда това бебе?
Видя ли, че всичко му е О.К.?
Още нещо - не е задължително да има едно кило вода в дробовете, за да развие пневмония.
Аз си обяснявам така видяното - бебето се е родило с някакъв проблем (както вече казах, вероятно е погълнало околоплодни води).
Жената от клипчето явно иска да е сигурна, че няма да има нищо останало от тях, за това аспирира толкова дълго и обстойно.

# 710
  • Мнения: 2 214
Според мен, листовките на ваксините са достатъчно доказателство и никакво друго мед. заключение не е важно... Производителят е написал, че макар и рядко, неговият продукт може да доведе до редица тежки заболявания, вкл. смърт, какво повече да искам като доказателство!?
На което той ми отговаря че по тази логика не трябва ни то едно лекарство да се пие.

Лекарства се пият от болни хора... Тогава изборът е между болестта и страничните реакции на лекарството... И с лекарствата при боледуване трябва да се внимава, не се пие каквото и да е когато и да е... Ваксините са профилактика при здрави хора - няма между какво да избираш... Що за профилактика е това, което може да убие детето ти? Аз съм непреклонна на тази тема и открито си заявявам, че ако мъжът ми има друго мнение, да си роди дете, чийто живот да рискува... Докато аз раждам в нашето семейство, аз ще решавам, относно ваксините, а по-точно няма да се постави такова нещо на детето ми...
Ще пробвам всичко което не ме конфронтира със съпруга ми, но ако не стане ще го разпечатам това и ще му го връча. Crossing Arms

# 711
  • Мнения: 192
Ani i Bigi ,
сигурна ли си, че книгата е изчерпана напълно и в издателството, и по книжарниците я няма?


Ами аз поне не успях да я намеря из цял Пловдив. Дадох поръчка на няколко книжарници, които и преди да ми доставяли книги, но и те ми казаха, че е изчерпана. Ти ако знаеш, някъде където я има, моля те да ми кажеш!

# 712
  • Мнения: 3 506
Факт е, че всички бебета се аспирират, това е включено в клиничната пътека, а е напълно излишно в повечето случаи и не е редно да се прави рутинно, а само при проблеми. А как ги подмятат малките бебенца като плюшени играчки, въобще не подлежи на коментар. Наистина да не си изпуска човек бебето от очи...

пп Нямам желание да гледам клипчето, нагледала съм се Tired

# 713
  • в моя свят
  • Мнения: 849
С това не мога да се съглася... Конкретното бебе си диша... Освен това, мен ако така ме ръчкат, със сигурност ще спра да дишам, то и бебето по едно време имаше напъни за повръщане... Гледала съм клипчета от домашни раждания, при които бебето измъцва само и толкоз, не е нужно да реве 5 мин. и да му проверяват стомашното съдържимо, за да му стимулират дихателните движения...

Явно в клипчетата, които си гледала бебетата не са имали проблеми.
Ти видя ли как се ражда това бебе?
Видя ли, че всичко му е О.К.?
Още нещо - не е задължително да има едно кило вода в дробовете, за да развие пневмония.
Аз си обяснявам така видяното - бебето се е родило с някакъв проблем (както вече казах, вероятно е погълнало околоплодни води).
Жената от клипчето явно иска да е сигурна, че няма да има нищо останало от тях, за това аспирира толкова дълго и обстойно.


Гледах всички клипчета от този линк.Това е проследяване на бременноста и раждането на едно момиче.Бебето се ражда с нормално протекло секцио,има го заснето.Бебето си изплака и всичко си беше ок.Така че това дъъъълго аспириране си е напълно излишно.

# 714
  • Мнения: 3 499
Удря ги вируса - в малоумните им ченета.....

Джули, какво значи "да се нагълта" - в стомаха или в дробовете? Нещо не схващам newsm78
За мен това дете си беше наред - да не говорим че как така прецениха какво има в дробовете му ooooh! НА ОКО???

# 715
  • Мнения: 2 176
Ani i Bigi ,
сигурна ли си, че книгата е изчерпана напълно и в издателството, и по книжарниците я няма?


Ами аз поне не успях да я намеря из цял Пловдив. Дадох поръчка на няколко книжарници, които и преди да ми доставяли книги, но и те ми казаха, че е изчерпана. Ти ако знаеш, някъде където я има, моля те да ми кажеш!

Май наистина е изчерпана, Хомеохелп щели да я преиздават през май 2011. Ако искаш се свържи с тях директно и питай дали нямат единични екземпляри или друга възможност да ти я предоставят. Ето тук има координати: http://homeohelp.eu/about-us.html

# 716
  • Мнения: 3 506
Ani i Bigi, мога да ти я ксерокопирам и изпратя с наложен платеж в рамките на следващите 6-7 дни (че не е в момента при мен). Стига да се сериозна, де, че предния път като се нагърбих с нещо подобно, се озовах с таман три екземпляра от една книга за ваксините. Пиши ми на ЛС, ако решиш.

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 5 039
Ani i Bigi ,
сигурна ли си, че книгата е изчерпана напълно и в издателството, и по книжарниците я няма?


Ами аз поне не успях да я намеря из цял Пловдив. Дадох поръчка на няколко книжарници, които и преди да ми доставяли книги, но и те ми казаха, че е изчерпана. Ти ако знаеш, някъде където я има, моля те да ми кажеш!

Ани, преди месец -два я поръчвах в Хеликон за една мама от Пазарджик, доставиха ми я и й я изпратих.
По сайтовете и навсякъде излизаше, че количеството й е изчерпано, но те я намериха от друг свой обект някъде и ми я доставиха....
Пробвай... Peace
Тя беше питала в Хомеохелп, но там нямаха още тогава.
Аз също я имам, но ми е само един екземпляр. Мога да ти я дам да я прочетеш и върнаш, ако искаш.

# 718
  • Мнения: 676
Не ви ли се струва, че започвате да изпадате в крайности?
Едва ли просто ей така, за да му е гадно на бебето правеха всичко това.
Не сме медицински лица и не можем да знаем всичко от четене в интернет, си мисля аз...
Защо според вас го правеха това на клипчето?
Мечка Малинарка - а ти как на око от едно клипче прецени, че всичко му е ок на бебето?

# 719
  • Мнения: 3 506
Не ви ли се струва, че започвате да изпадате в крайности?

Не, хич даже ! Но това е друга тема, предлагам да не разводняваме повече тази.

Общи условия

Активация на акаунт