Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 512
 Hug
Момичета, присъединявам се към пожеланията за прекрасни резултати и още по прекрасни празници  Hug

Чакам 17.12. за моят резултат от цитото  ooooh!

# 16
  • Мнения: 1 192
Искам да ви благодаря, че от вас чрез темата научих много неща!
И за да бъда полезна и на други Колпоскопия?Цитонамазката, колпоскопския преглед и биопсията са задължителни преди третиране на измененията на маточната шийка.  Peace

# 17
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 40
Ето ме и мен в новата темичка,присъединявам се към пожеланията за перфектни резултати на всички чакащи(в това число и аз - все още чакам)  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 2 521
Искам да ви благодаря, че от вас чрез темата научих много неща!
И за да бъда полезна и на други Колпоскопия?Цитонамазката, колпоскопския преглед и биопсията са задължителни преди третиране на измененията на маточната шийка.  Peace

Мдам, без да съм лекар винаги съм го препоръчвала, не знам как някои момичета се съгласяват на незабавно обгаряне
на раничка само след поглед и/или евентуално цитонамазка. А то докторята бързат да вземат парите, ясно е това!

# 19
  • Мнения: 430
Джеси, има ли новини от Ганчева. Готов ли е резултата? Драсни два реда че те мисля.  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 964
  Чери  ,   Hug  -мерси  мила  .  Няма  никакви новини  -  утре на  8 .12 - след  16 ч.  ми  е  написала  да се  обадя   по тел.  да  ми  каже  резултата, а   чак  на  20 ти  ще   ходя  да  го   получа . Сега  чакам  ли  ,чакам  и си треперя .... Praynig Praynig

 От  няколко  часа  не съм  влизала във  форума  и чак сега  виждам  ,че  си писала .........  От  днес на  обяд  имам страхотен  проблем - аман  вече  от  щуротии  ooooh! smile3511  от  никулденската риба  ,която  дояждах днес на обяд ми  влезе  малка  костица  в  гърлото, и ми  дере  и дразни  , даже вече и боли  -  наливах  се  с литри  вода да  се  преглътне  но  май  стана  по  лошо  - слезе  някъде  в  гръкляна  , дере и боли  дори като  пия  вода  .......  Може ли  някой  да  каже  какво да правя  ?  За  пръв  път  ми се  случва  такова  чудо  , май  вече  риба  не  ще ям  повече .......... Naughty

# 21
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Джеси, може да отидеш до спешен кабинет да надникнат с уред дълбоко в гърлото.Ако костицата е там, може да я захванат и да я извадят.Има и друга вероятност-костицата вече да е заминала,обаче да ти е наранила гърлото и затова да те боли.Преди 2-3 години една вечер водихме дребната в спешното точно по тази причина.Оказа се ,че костица вече няма, но дразни ,защото е наранила.Между другото оттогава я е страх да яде риба.

# 22
  • Мнения: 73
Здравейте, позволете ми да ви се представя - Аз съм Елица от Русе, на 32г., с две момчета - на 5г и на 2г. Чета ви от сигурно от половин година, но нямах смелост да ви пиша. Имам близки приятелки със сходни на вашите проблеми, но ето че лятото и аз вече разбрах, че ги имам. Всичко започна след басейните през лятото, след басейните на морето... Или може би след като изкарах някакъв летен вирус и пих АБ. От тях получих страхотна кандидозна инфекция, ходих на микробиологично изследване, действително се откри кандида и стафилококи. После реших да си направя цитонамазка. Средата на 2008 г имах ПАП 1а, след това в началото на 2009 г родих и пропуснах покрай безкрайните грижи за малкият ревльо (ама разбирайте, че наистина мнооооого реве това дете, до побъркване, и до ден днешен) и после септември след като лекувахме бактериите и гъбичките пак направих цитонамазка. Този път резултатът беше просто 2 гр, нямаше никаква буква, казаха ми, че всичко било нормално от онкодиспансера, където си я правих. Отидох при АГ, каза че от това по-хубаво няма. Но аз реших и отидох на колпоскопия. И там на монитора видях видоизменени клетки, д-ра каза, че цитонамазката ми не е вярна, че съм 3 или 4та група, че трябва да правим биопсия. Но ми дойде и когато отидох след това в частния му кабинет той беше на операция в Бургас, защото работи и там и докторката, която го заместваше ми каза, че не смее да ми вземе биопсия без упойка. Че можело да се засегне кръвоносен съд, да има нужда от тампонади и да ми е лошо. А в частен кабинет няма анестезиолог, няма как да стане. Препрати ме пак към същият доктор, но този път в Русенският родилен дом, където той е директор. Да му се обадя и да вляза за 1 ден, а клиничната пътека е за 2 дни. Когато му се обадих той ми каза да отида в частния му кабинет, че той ще ме оправи, че вземането на биопсия ще ми струва 80 лв (за колпоскопията платих 50лв).

# 23
  • Мнения: 73
След всичките нерви от моя страна и ядове как може лекарите да се държат като арогантни търговци на здраве, реших да отида за второ мнение в Плевен, но подчертавам, не при проф. Г. Там ме прегледаха гинекологично, не се видя проблем, но после на колпоскопа едва след намазване се видяха две петна, 2 и 5 мм, от тях д-ра ми взе по-дълбоко цитонамазка, после ме преглежда с УЗ - големина на яйчниците, фаза и т.н. и там всичко е нормално. Тези изследвания ми струваха 55 лв. Отделно си поисках тест за ЧПВ. Резултатът от цитонамазката излезе, пак втора група, д-ра при следващото ми ходене гледа с колпоскоп и ги изгори, отделно диагнозата ми е левкоплакия, не дисплазия. Това, което ме притеснява е, че е изолиран ЧПВ 16ти тип положителен. По телефона д-ра ми каза да продължавам да пия по схема Изопринозин. А това, което още повече ме притеснява е, че от градинката на голямото дете се разболяхме. Включително и аз. И освен всичко на устната ми цъфна огромен херпес, въпреки че го мажа, получих афта на езика и на вътрешната страна на бузата. Явно имунната ми система е доста отслабнала. Какво да направя, къде да ходя на доктор, този ЧПВ може да ме изработи. Имам деца, но няма кой да помага, не искам да стигам до конизация. Мога да дойда в София от 15-17 дек, има ли шанс да си запиша час при добър лекар - при кой? Горенето ми беше на 19 октомври, време е за контролен преглед, но при кого...? Моля, помогнете ми със съвет.

# 24
  • Мнения: 430
Джеси, ако не е силна болката тези костици се стопяват сами, стига да не те дразни много.
е78,биопсията се взима без упойка  ако е само биопсия. Ако е биопсия и абразио тогава се налага  упойка. Ако има начин ела в София добри лекари има на първа страница на темата там са и телефоните и адресите. Моето лично мнение е че с ЧПВ 16ти тип , шега не бива и не отлагай много лечението. Според мен не е редно да се гори раничката без да е правена биопсия. Но доктора така е преценил ,той е лекаря, той знае по-добре

# 25
  • Мнения: 73
Чери, благодаря ти за отговора. И мен този 16ти тип ме притеснява, а още повече, че никога досега не съм се чувствала толкова болна. То все се разболявам, орз, все кашлям, децата добре, с инфлуцид могат да се оправят, а на мен силните антибиотици. И тези херпеси вече са голямата червена лампа за мен, че имам нужда да засиля имунната си система. Без право на почивка, в движение... Съпругът няма отпуска да пътува с мен, сама в София няма шанс да се оправя, а като ни затрупат снеговете тук през януари няма да мога да изляза от града. Единственият ми вариант за тази година е от 15 до 17.12, когато мъжът е командировка в София. Колебая се дали да идвам, защото ме е страх да поверя грижите за децата на бабата целодневно, та и през нощта. Мисля си все пак дали да не изчакам до пролетта, защото сега по празниците не искам да чакам резултати, да треперя от нерви, да се притеснявам. Не искам отново да се срина психически, както когато русенският доктор каза, че имам средна дисплазия, че може да се наложи операция и пр. А плевенският видя 2 петънца по предна устна и май са във влагалището, не на шийката на матката.
Много въпроси се блъскат в главата ми, но не ми стига житейският опит да им отговоря. Много съм благодарна, че срещнах Мъжа на Живота си и вече имаме 2 деца, не се притеснявам за забременяване, износване и раждане... Така че ако трябва -какво тогава, нека ме прочистят и убия Гадината. Няма да се дам на някакъв бай Рачо. И вие също, нали? Ще го трепем кой с каквото може...

# 26
  • София
  • Мнения: 964
e78 ,   Hug  мила  много  добре  те  разбирам  за  децата  и аз   сама  гледам  две  деца  и  все  няма  на кого  да  ги  оставя  ,когато  ми  се  налага  някакво  лечение !

 Според  мен  , за  твое  спокойствие  може да си направиш  една  цитонамазка  там в  Русе -сега  след  горенето  да се  види   какъв  ще е  резултата и  паралелно  си  запиши  от сега час  за  Д-р  Ганчева -  тя  ще  отговори на  всичките  ти   въпроси  и ще ти  каже  със  сигурност  и точност  какво е  реалното ти  положение  и  какво  трябва да  се  направи  като  лечение  .  Сега се  успокой   и не се тревожи  излишно - нали  трябва  да  се  борим  заради   децата  си ! Praynig Peace Peace

 
(  Доста   трудно  изкарах  нощта  - боли  ме  гърлото и е  като  издрано от  тази  кост  , но  се  надявам  дай  боже  вече  да  е слязла надолу или  да  е  почнала  да се стопява ........  точно  сега  нямам никаква  възможност да  обикалям пак  лекари  , ( писна  ми  вече   Cry) а и  не знам  дори  къде да  отида  за  такъв  проблем  ?  Знам  само  ,че   ако  ще се  ходи  някъде  - трябва да е при  специалист  с  апаратура . Личната  и  УНГ  от  поликлиниката  едва  ли  ще  помогнат , а  само ще  загубя  цял  ден  в чакане  пред  кабинетите ........ ooooh!)

# 27
  • София
  • Мнения: 2 521
Чери, благодаря ти за отговора. И мен този 16ти тип ме притеснява, а още повече, че никога досега не съм се чувствала толкова болна. То все се разболявам, орз, все кашлям, децата добре, с инфлуцид могат да се оправят, а на мен силните антибиотици. И тези херпеси вече са голямата червена лампа за мен, че имам нужда да засиля имунната си система. Без право на почивка, в движение... Съпругът няма отпуска да пътува с мен, сама в София няма шанс да се оправя, а като ни затрупат снеговете тук през януари няма да мога да изляза от града. Единственият ми вариант за тази година е от 15 до 17.12, когато мъжът е командировка в София. Колебая се дали да идвам, защото ме е страх да поверя грижите за децата на бабата целодневно, та и през нощта. Мисля си все пак дали да не изчакам до пролетта, защото сега по празниците не искам да чакам резултати, да треперя от нерви, да се притеснявам. Не искам отново да се срина психически, както когато русенският доктор каза, че имам средна дисплазия, че може да се наложи операция и пр. А плевенският видя 2 петънца по предна устна и май са във влагалището, не на шийката на матката.
Много въпроси се блъскат в главата ми, но не ми стига житейският опит да им отговоря. Много съм благодарна, че срещнах Мъжа на Живота си и вече имаме 2 деца, не се притеснявам за забременяване, износване и раждане... Така че ако трябва -какво тогава, нека ме прочистят и убия Гадината. Няма да се дам на някакъв бай Рачо. И вие също, нали? Ще го трепем кой с каквото може...

Здравей!
Разбирам колко си притеснена!
Подсказвам ти вариант - отиди при д-р Карагьозов в Токуда - без час - изчакваш всички и си последна, няма да те върне!
Виж в сайта за координати не знам дали всеки ден приемаше той.

# 28
  • Мнения: 0
e78 ела когато имаш възможност, опитай все пак да си запишеш час за 15-17, ако няма възможност ще изчакаш наистина. При Ганчева ще ти излензе доста по евтино, обади й се и кажи, че не си от София тя ще те разбере и все ще намери да те вмъкне някъде. Карагьозов също е добър вариант, но по скъпичък. Ако успееш да си запишеш час за късния следобед(17-19) мога да те посрещна и да те заведа за да не се луташ. И все пак аз мисля да не отлагаш за пролетта. Ела си сега точно за да си спокойна по празниците Peace

Ако си с кола и тръгнеш от Русе към 14 към 17-18 да си тука, преглед за 1 час и в 19 поемаш обратно. Жива и здрава ( и вече спокойна) се прибираш към 22 и реално децата ще са без теб съвсем малко време, няма и да усетят Wink

# 29
  • Мнения: 73
Paparinka, аз ако дойда ще е задължително сряда, четвъртък, петък ще пътувам, защото толкова е командировката на съпруга ми, а той повече отпуска тази година няма. Смятате, че не бива да чакам до пролетта ли? Мисля, че пак трябва да ме гледат на колпоскоп и ако ми вземат цитонамазка или биопсия да е от видоизменените клетки, ако ги има, или където е горено. А за русенски гинеколози повече не искам да чувам, тъкмо мислех след раждането на второто,че съм се отървала. Единият - влязох в начална бременност за задържане, а той каза, ооо, ами то кухо яйце, да го махнем. Колко плаках и обяснявах, че съм с късна овулация, но ми направиха аборт и после яйцето не било кухо. Ама и да плача, нищо не мога да променя, ми казаха. Другият, имахме уговорка да му платя за раждането, погледна ме вечерта - ти ще раждаш сутринта и си замина. А колегата му на смяна за 4 часа нито веднъж не дойде да ме види. Чувствах напъни, но мислех, че ми се ходи до тоалетна и стисках. Нямаше никой. Случайно мина друга бременна и я молих да търси подлога. Дойде доктора, главичката започнала да излиза. Родих почти веднага. Казаха ми, че детето прави поглед "залязващо слънце", симптом на хидроцефалия.докато стане на 5м няколко пъти ходихме да го гледат през фонтанелата с уз. Оправи се, било е оток на мозъка от това, че е било дълго време заклещено в мен. Забременях за трети път след аборта. Исках добро отношение, отидох при известен специалист, който е помогнал на много безплодни жени, хвалеха го. Имах право само на 2 прегледа с УЗД по здравна каса, плащах си всеки преглед. Нито веднъж той не ми пусна никакви изследвания. Питах го - как ми е хемоглобина, да пия ли желязо, а той ми дърпаше клепачите надолу и по тях преценяваше. Не ме изследваше за албумин, нищо. Накрая, когато отказа да ми даде направления за изследванията 45 дни преди раждане, каза, че след 2 седмици ще ми даде, аз се ядосах и подадох жалба в здравната каса. И познайте, той отпечатал на принтер, че аз съм отказвала прегледи, цитонамазка и изследвания, и ме подписал.  Но аз си пазех вторите листи  на листите на пациента, отделно той всеки месец дава на диск и електронен архив. Глобиха го, колко не знам. Продължава да си прави реклама. И как да отида при русенски лекар????

Общи условия

Активация на акаунт