Отзиви и мнения за БИОПТРОН цветотерапия

  • 43 021
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 484
Здравейте,
дължината на вълната е в диапазона от 480-3400 nm и енергийната плътност е приблизително 40 mW/кв.см и енергийната плътност е средно 2.4 J/кв.см на минута.


Тези данни за кой точно модел "Биоптрон" се отнасят? Би следвало да ги покажете някъде по сайта, за да изглежда по-сериозно. Освен това този диапазон 480-3400nm е огромен! Кои са точните дължини на вълните от този диапазон? Вероятно те са 2-3 или 5-6, но не са 50-100.  Видимият диапазон се простира между 400 и 760nm. Над 760 до 1mm e инфрачервеният. Тоест вие имате претенциите, че излъчва и във видимия и във ИЧ, нали така?  
Ето какво е интензивност на светлината:
http://magic-light.photopia-bg.net/S2.htm

Вижда се, енергийната плътност за Вас е пълна мъгла. Кое от двете неща, които посочвате е вярно според Вас?


http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B … D0%B8%D0%BD%D0%B3


Последна редакция: пн, 11 юли 2011, 01:40 от vl

# 16
  • Мнения: 0
VL нали темата е цветотерапия? Кажи си мнението по този въпрос, аз лично не съм много наясно, но тъй като попринцип съм доста отворен към такъв тип нововъведения мисля, че ще е нещо интересно. Аз съм ползвал синият цвят и ми се стори, че има ефект върху гърлото ми, тъй като правих процедури на гърлото си с него, но за другите незнам. А иначе гледах веднъж едно предаване на тази тема и ми стана доста интересно, че са измислили цяла наука за цветовете и тяхното влияние върху човешкия организъм. Аз съм оптимист, ще очаквам мнение

# 17
  • Мнения: 2 484
VL нали темата е цветотерапия? Кажи си мнението по този въпрос, аз лично не съм много наясно, но тъй като попринцип съм доста отворен към такъв тип нововъведения мисля, че ще е нещо интересно. Аз съм ползвал синият цвят и ми се стори, че има ефект върху гърлото ми, тъй като правих процедури на гърлото си с него, но за другите незнам. А иначе гледах веднъж едно предаване на тази тема и ми стана доста интересно, че са измислили цяла наука за цветовете и тяхното влияние върху човешкия организъм. Аз съм оптимист, ще очаквам мнение

Моето мнение за цветотерапията е в другата тема. Ще го повторя  и тук. Всъщност аз не обърнах внимание на заглавието, че в него пише цветотерапия. Но над 760nm не можем да говорим за никаква цветотерапия! Там вече е ИЧ област.  За цветотерапия може да се говори между 400 и 760nm, тоест във видимия диапазон. И в другата тема писах, че ако някой се радва на интересни светлини и се повишава настроението му, добре. Значи ефект от цветотерапията има. Ако пък си внушава, че има, само той си знае. Ние не можем да знаем дали неговото внушение ще подобри здравословното му състояние. Ако синята светлина е съпроводена от ултравиолетова компонента можем да се надяваме, че ще има някакъв ефект. Но при "Биоптрон" едва ли ли е така. УВ светлина може да бъде и опасна. Неслучайно нагревките във физиотерапията с УВ са краткотрайни. Оставам с впечатлението, че не си прочел моите подробни обяснения за различните видове лъчения в другата тема. Разгледах дори рентгеновите, гама и космичните лъчи въпреки, че те нямат връзка с темата.

# 18
  • Мнения: 0
С риск да стана досаден, аз ще споделя моята позиция по този въпрос. Според мен от цветотерапията има ефект. Не крия, че съм бил в офиса на цептер много пъти. Когато повдигнах темата за цветотерапията ми отговориха, че се предлага като допълнение към уреда и по-скоро има козметичен ефект. А както вече написах, гледах в едно предаване, че някакви учени са започнали да изследват влиянието на цветовете над организма. Немога да ти кажа за детайли, но аз лично мога да кажа, че ВЪРХУ МЕН светлината преминаваща през синия филтър имаше доста добър ефект. Такаче съм склонен да вярвам, че по-скоро съм склонен да вярвам на цветотерапията Simple Smile

# 19
  • Мнения: 0
Здравейте, разбрах за предимствата на този уред, но искам да попитам дали наистина е вярно това, че не трябва да се използва от хора със сърдечно-съдови проблеми и други болести. Питам защото баща ми има доста заболявания, а от Цептер ми обесняват как могат да излекуват хипертонията и придобития му диабет. На други места чета как не трябва да се използва при хора с високо кръвно, и въпроса ми е кое е вярно ?

# 20
  • Мнения: 0
Здравейте,аз искам да си купя спрея кислородния,От къде мога да го намеря? и каква е цената?

# 21
  • Мнения: 1 336
Оф,искам да ви кажа,че ставате вече досадни! регистрирате се(вижда се кога все пак) и веднага за Биоптрона! Аз лично го имам вече!доволна съм,но с тази атака дето я правите от фирмата(не знам кои пореден регистриран си,но става досадно и то много)!!!!Когато пуснах темата го направих,защото парите ми идваха много и исках да разбера доволни и недоволни колко на колко са! обаче докато събера мнения и видя и другата тема и го купихме! и сега само ви чета! но направо....чак се изнервям! и затова и не пиша иначе мога да си разкажа впечатленията на интересуващите се!
Моля те дай си мнението, сега се оглеждам и се чудя дали да я взема? За какви болести НЕ може да се използва? За какво помага, ти за какво я ползваш? Интересувам се главно дали може за оксертроза и дискова херния? Благодаря ти предварително!! Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 769
Оф,искам да ви кажа,че ставате вече досадни! регистрирате се(вижда се кога все пак) и веднага за Биоптрона! Аз лично го имам вече!доволна съм,но с тази атака дето я правите от фирмата(не знам кои пореден регистриран си,но става досадно и то много)!!!!Когато пуснах темата го направих,защото парите ми идваха много и исках да разбера доволни и недоволни колко на колко са! обаче докато събера мнения и видя и другата тема и го купихме! и сега само ви чета! но направо....чак се изнервям! и затова и не пиша иначе мога да си разкажа впечатленията на интересуващите се!
Моля те дай си мнението, сега се оглеждам и се чудя дали да я взема? За какви болести НЕ може да се използва? За какво помага, ти за какво я ползваш? Интересувам се главно дали може за оксертроза и дискова херния? Благодаря ти предварително!! Simple Smile

Здравей. Не знам за кои болести помага честно казано Peace Но факт ,че го ползвах за подсилване на имунната система ( трябваше ми за гинекологичен проблем) и при прегледа беше повече от хубав резултата Peace Ползвах го и ри изключително много лющещи се ръце и  Peace беше ок.Та така. Може и да си внушавам разбира се  Blush 

# 23
  • Мнения: 0
Като видях тази тема и реших да се регистрирам Simple Smile Аз имам биоптрон с цветотерапия и мога да кажа моите наблюдения....но реших да ви ги сместя! Искам само да кажа, че е не говори добре фактът, че когато българинът решава да си купи нещо първо пише в някакви форумчета за мнение...В тези форуми може да се регистрита всеки ( както хората от фирмата за която искате мнения, така и хора, чиято единствена цел е да леят злоба, защото нямат други занимания в личния си живот). Аз искам да каза САМО ЕДНО: когато  вземахме решение с моето семейство дали да купим уреда влязохме в интернет. Но влязохме в РУСКИ И АНГЛИЙСКИ САЙТОВЕ, които са на клиники и на лекари. Четохме мнения от сигурен източник, мнения от компетентни лица в медицината, които много добре отговориха на всички наши въпроси относно за какво помага и дали има странични ефекти. Така че ,мили хора, съветвам ви, ако ще четете в инернет, четете от ПРАВИЛНИЯ източник. Допитайте се до компетенти лица ( в случея за биоптрон- това са лекарите), които използват стоката която искате да купите и имат дългогодишни наблюдения!!!
P.S: Когато аз питах личния си лекар за биоптрон, той не знаеше за съществуването на този уред.... 2 години по късно когато отидох при него да го търся за преглед, ми казаха че той работи вече само в частния си кабинет с Биоптрон. Така че никой не е застраован от незнание....но когато търсите информация търсете я на ПРАВИЛОТО място от КОМПЕТЕНТНИТЕ хора!!
 

# 24
  • Мнения: 2 484
Като видях тази тема и реших да се регистрирам Simple Smile Аз имам биоптрон с цветотерапия и мога да кажа моите наблюдения....но реших да ви ги сместя! Искам само да кажа, че е не говори добре фактът, че когато българинът решава да си купи нещо първо пише в някакви форумчета за мнение...В тези форуми може да се регистрита всеки ( както хората от фирмата за която искате мнения, така и хора, чиято единствена цел е да леят злоба, защото нямат други занимания в личния си живот). Аз искам да каза САМО ЕДНО: когато  вземахме решение с моето семейство дали да купим уреда влязохме в интернет. Но влязохме в РУСКИ И АНГЛИЙСКИ САЙТОВЕ, които са на клиники и на лекари. Четохме мнения от сигурен източник, мнения от компетентни лица в медицината, които много добре отговориха на всички наши въпроси относно за какво помага и дали има странични ефекти. Така че ,мили хора, съветвам ви, ако ще четете в инернет, четете от ПРАВИЛНИЯ източник. Допитайте се до компетенти лица ( в случея за биоптрон- това са лекарите), които използват стоката която искате да купите и имат дългогодишни наблюдения!!!
P.S: Когато аз питах личния си лекар за биоптрон, той не знаеше за съществуването на този уред.... 2 години по късно когато отидох при него да го търся за преглед, ми казаха че той работи вече само в частния си кабинет с Биоптрон. Така че никой не е застраован от незнание....но когато търсите информация търсете я на ПРАВИЛОТО място от КОМПЕТЕНТНИТЕ хора!!
 

И къде според Вас са тези компетентни хора? Дали те същите не са корумпирани? Нима са малко тези лекари, които изписват лекарства със съмнителни качества?


Не Ви ли е ясно, че някои от нас са учили оптика в университет, освен в у-ще? И обясненията, които даваме тук са на базата на тези университетски знания. Разпространителите на това чудо на медицината даже не успяха да отговорят какви дължини на вълната излъчва той. Отговориха ИЧ, но колко нм? Еднокомпонентно, двукомпонетно, трикомпонентно-какво точно е излъчването? Нима една такава халогенна лампа излъчва по-силно от обикновена ел.печка? Наистина ли вярвате, че е така? Можете ли да обясните всичко това с помощта на законите на оптиката?

Eто Ви пресен случай от онзи ден. Моя позната е била подведена от служители на Цептер миналата Коледа да си купи средния Биоптрон за "скромната сума" 2400лв.+апарат за кръвно налягане и други "интересни" продукти на Цептер всичко за 3000лв.!!! Сега година по-късно съжалява за дадените пари. Отговорих и, че е трябвало тогава да ме пита дали да ги даде. А тя се е надявала с това "чудо на медицината" да излекува износената става на коляното си!

Последна редакция: нд, 09 дек 2012, 01:59 от vl

# 25
  • Мнения: 0
Уредът няма да възстанови износената става....но ще облекчи достатъчно болката и ще предотвари възпалителния процес. За по-сериозни заболявания знам, че трябва да се прави поне по 2-3 пъти  на ден процедура. Реално погледнато уредът има сертифицирано и доказано действие в определени области на медицината....На мен ми казаха, че това не е уред за всяка болест.А за характеристиките на уреда пише на последната страница от брошурата от номиналната мощност на халогена до дължината на вълната.
Затова се проучва сред няколко различни мнения от специалисти....При положение че тези хора са написали една библиотека научни трудове по медицина и имат признание на световно ниво не мисля че те са част от някаква Биоптрон-мафия.
 

# 26
  • Мнения: 2 484
Уредът няма да възстанови износената става....но ще облекчи достатъчно болката и ще предотвари възпалителния процес. За по-сериозни заболявания знам, че трябва да се прави поне по 2-3 пъти  на ден процедура. Реално погледнато уредът има сертифицирано и доказано действие в определени области на медицината....На мен ми казаха, че това не е уред за всяка болест.А за характеристиките на уреда пише на последната страница от брошурата от номиналната мощност на халогена до дължината на вълната.
Затова се проучва сред няколко различни мнения от специалисти....При положение че тези хора са написали една библиотека научни трудове по медицина и имат признание на световно ниво не мисля че те са част от някаква Биоптрон-мафия.
 

Не е облекчил нейните болки. Видях брошурата, за която споменавате. Един куп празни приказки и кой знае защо са намесени лазерите. Тук няма никакъв лазер. Не видях да са посочени дължини на вълните. Но дори и да са посочени, това няма да донесе някаква полза на тези, които са си дали напразно парите. Неслучайно още в първото мое включване обясних, че една обикновена печка ще бъде по-ползотворна. Също и лампа за топлене на пилета. Но по-вероятно е от ИЧ светлина да няма никаква полза. Науката е установила това и неслучайно го пишат в учебниците. Сигурно и научни трудове са написани.
Не зная кой какви трудове е писал, но в другата подобна тема дадох предостатъчно обяснения за различните видове ел.магнитно лъчение и за приложенията им в медицината. Не искам да повтарям всичко отново.

Всичко това може да се обобщи така-извънредно много пари за нищо!

Последна редакция: пн, 10 дек 2012, 00:09 от vl

# 27
  • Мнения: 0
Възможно е тя да не го е използвала правилно също така...Както и да е....
Не ме интересува вие какво сте писали за лъчения и печки, но вие  НЕ сте компетентен за биоптрон!!!!
На мен и моето семейство помогна АДСКИ много и продължава да помага!!! На много други семейства също е помогнал!!
Вие си стойте с готварската печка ако искате това си е ваш проблем....Но не убеждавайте хората в нещо, в което НЕ сте компетентни!!!!!
Мога да изпиша много за разултатите които получих от уреда, но няма смисъл, защото вие ще ги оплюете....
За моето семейство това в УНИКАЛЕН медицински уред, за който съм благодарна че имах възможност да науча и да си купя!

# 28
  • Мнения: 2 484
Възможно е тя да не го е използвала правилно също така...Както и да е....
Не ме интересува вие какво сте писали за лъчения и печки, но вие  НЕ сте компетентен за биоптрон!!!!
На мен и моето семейство помогна АДСКИ много и продължава да помага!!! На много други семейства също е помогнал!!
Вие си стойте с готварската печка ако искате това си е ваш проблем....Но не убеждавайте хората в нещо, в което НЕ сте компетентни!!!!!
Мога да изпиша много за разултатите които получих от уреда, но няма смисъл, защото вие ще ги оплюете....
За моето семейство това в УНИКАЛЕН медицински уред, за който съм благодарна че имах възможност да науча и да си купя!

В Лидъл вече се продава само за 20лева такава ИЧ лампа, която наподобява Биоптрон. Е, няма микропроцесор, който да определя времето за изключване. И какво от това?

Аз пък познавам достатъчно хора, на които не е помогнал!

А каква точно е Вашата компетентност по тази проблематика, за да преценявате компетентността на другите? До каква степен познавате ел.магнитните лъчения и тяхното въздействие върху човешкия организъм?

Тук се изредихте един куп хора да правите реклама на това прекалено скъпо недоразумение.

Последна редакция: пн, 10 дек 2012, 12:28 от vl

# 29
  • Мнения: 0
Не правя реклама, защото нямам нужда нито полза от такава. Просто споделих, че уредът помага, но не за всички всемирни болести!
Проучила съм достатъчно уреда, за да знам за него и неговото влияние върху организма преди да си го купя. Лампата в Лидъл няма нищо общо с биоптрон. Това че вие сте си решили да сипете вашите негативни и уж компетентни мисли не е моя работа. Когато уредът е помогнал на човека никой като вас не може да го убеди, че биоптрон се заменя от готварска печка. Защо най-уважавания специалист в ортопедия и травматология във Варна работи с него??? Защо хората дават по 50 лв за процедура ако това не им помага?! Замислете се че те ако не виждаха подобрение нямаше да отидат на 2 и 3 процедура!
В чуждестранните сайтове има толкова много информация, която не е достъпна за заблудения българин, който не владее езици! Аз имах възможността да го проуча не само сред българските специалисти, но и сред светила в световната медицина. И всеки човек който вижда ефекта, а не знае как се получава може да проучи въпроса сред достатъчно много източници.
Вие си стойте при печката си, но не ви пожелавам да ви се налага да разбирате що за уред е биоптрон по трудния начин. Хората, които сме си го купили сме имали сериозни проблеми и така сме разбрали как и защо помага. Така че вашите доводи за лъчения и УВ светлина нямат НИКАКВА стойност относно Биоптрон.... Всеки има право на мнение в случая, но не пълненте главите на хората с "компетентните" си мнения по въпроса за лъчения, които нямат НИЩО общо с уреда!

Общи условия

Активация на акаунт