Коледно настроение! - 3

  • 109 449
  • 856
  •   1
Отговори
# 120
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
здравейте момичета
ето какво направих досега
ванилените кравайчета
портокаловите корички с шоколад
бонбонки Рафаело
меденките на Джема
дрезденския щолен пак на Джема
арменските сладки- много са хубави
трайни соленки
шоколадовите звезди с капучино
шоколадови кошнички с ганаш
джинджифиловите сладки
и едни снежни топки-мисля че на Танита бяха които не съм снимала още
много се извинявам за големите снимки-опитах да ги намаля но нещо не се справих

# 121
  • Мнения: 377
Аууууууу много добре си се представила , много са красиви произведенията ти ....... Peace Peace

# 122
  • Мнения: 121

Момичета, някоя от вас ползвала ли е глазурата на прах, която продават в магазинчето на Три уши? Нещо упътването ми се вижда странно Rolling Eyes Та, реших преди да започна да питам.
Ох, дано в крайна сметка и аз да мога да се похваля с меденки с глазура Praynig

betina33, колко много вкусотии Shocked

# 123
  • Мнения: 9
Момичета, моля Ви, кажете ми от къде да си купя форма за жанилени кравайчета.

Сигурно вече сте обсъждали, ама не мога да смогна да прочета всичко.

# 124
  • Мнения: 377
Елиганова аз правих готова глазура на прах на Йоткер , пишеше че се смесва прахта с 15-20 мл. вода , какво те притеснява в упътването ????????
Ма Лоло , ванилените краваучета много лесно се оформят на ръка , ''разтриваш'' ги на пръчици и лекичко ги свиваш на кравайче ....

# 125
  • Мнения: 121
Елиганова аз правих готова глазура на прах на Йоткер , пишеше че се смесва прахта с 15-20 мл. вода , какво те притеснява в упътването ????????
Ма Лоло , ванилените краваучета много лесно се оформят на ръка , ''разтриваш'' ги на пръчици и лекичко ги свиваш на кравайче ....
Ами, пише да разтворя цялото количество 200 гр. в 28 мл вода и се чудя това не е ли малко newsm78

# 126
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
lu4a , може ли рецептата за смокиновата баклава?

betina33 , страхотни сладки   bouquet.

# 127
  • Мнения: 377
Не е малко , нали трябва да стане на кремче , сложи колкото пише и ако ти се стори гъсто за рисуване капвай по още малко вода .... Peace Peace

# 128
  • Мнения: 3 379
Аз си купих форма за ванилени кравайчета от MyToys, но още не сьм я прбвала. На ръка стават много лесно.

Момичета, кажете ми къде да търся есенция от мента?


Ами, пише да разтворя цялото количество 200 гр. в 28 мл вода и се чудя това не е ли малко newsm78

Не е малко, разтвори и ако е много гъсто след като разбъркаш хубаво, добави, но буквално капка по капка.

# 129
  • София
  • Мнения: 436
И аз си купих такава глазура на прах... мисля да пробвам първо половин доза да видя дали ще стане...
ellyganova моля те сподели после резултата  Praynig

Аз имамедно питане - дали да си купя четки за рисуване (от тези за водните боички) няма ли да ми е по - лесно да украсявам с такива? 

# 130
  • Мнения: 121
pisi81, SZA , благодаря!

anisunshine, сигурно утре ще ги украсявам и ще споделя какво се е получило. Аз миналата година разнасях глазурата с четка, за да запълня контурите. За рисуване, мисля, че няма да стане. Може би само с боичка върху вече засъхнала глазура Rolling Eyes

# 131
  • Мнения: 6
Отчитам се с моите коледни меденкиSimple Smile


Готова съм и с щолена и заготовките за къщичката, но нямах възможност да ги снимам:)

страхотни меденки, аз да питам - от къде взе тези торбички в които си ги сложила?  newsm78
Подобни торбички има в Джъмбо,при нещата за кръщане PeaceАз искам да ви попитам знаете ли къде продават бадемов марципан  някъде в  района на Южните квартали?Че не ми се ходи до Метро само за него newsm78

Да кажа за марципана в Южните квартали-не зная в кой си точно, но има във Фантастико на Симеоновско шосе,в Хит в Младост Grinning

# 132
  • Мнения: 109
Ами аз да взема да се оплача - нещо линцерите не ми вървят и това е. Миналата година не ми станаха, тази година си викам - пак ще пробвам, трябва да станат. И днес забърках една доза (бях се приготвила за две, ама една след друга, не наведнъж) и уж изглеждаше всичко добре, обаче така и не става хубаво тесто - като го събера с ръце - става на топка, гладка, но опитам ли да го точа се напуква  Cry Сложих го хладилника, с тайна надежда, че като поседи там ще се оправи, ама и миналата година така се надявах... Защо така ми става, не знам... правя всичко както пише в рецептата (на Наталина), меря всичко до грам на везната, месих с машината за хляб, но не мисля, че е от нея проблема - седи отворена и я наблюдавам през цялото време (там омесих ванилените кравайчета и станаха чудни). Но съм твърдо решила, да не им се давам! И формички специални си купих за тях, така че...
Моля ви, дайте идеи защо става така? Това на много брашно ли се дължи? Сложих три жълтъка, не цели яйца. Тези ще ги скалъпя някак, ако трябва с пръстите ще ги мачкам да мога криво ляво да изрежа някакви форми, но твърдо съм решила да има втора доза и нея вече искам да направя както трябва! Утре сутрин ще пека днешното тесто, така че ако имате идеи някак да го ремонтирам, давайте  Hug

# 133
  • Мнения: 1 352
Момичета, шапка ви свалям за любовта, търпението и естетиката при приготвянето на сладките. Защото знам колко труд и време отнема!

Аз съм се сетила за едни сладки, които мама правеше като бях дете, виненки им казваше. Тестото беше маслено, явно се е правело и с вино, вътре слагаше мармалад, прегъваше и печеше. След това овалваше в пудра захар. Много вкусни бяха. Странно как едновремешните прости сладки най-много ми харесват, не вярвам да е само от носталгия  Rolling Eyes.. Та някой има ли рецептата за тези виненки?

# 134
  • София
  • Мнения: 2 658
Ами аз да взема да се оплача - нещо линцерите не ми вървят и това е. Миналата година не ми станаха, тази година си викам - пак ще пробвам, трябва да станат. И днес забърках една доза (бях се приготвила за две, ама една след друга, не наведнъж) и уж изглеждаше всичко добре, обаче така и не става хубаво тесто - като го събера с ръце - става на топка, гладка, но опитам ли да го точа се напуква  Cry Сложих го хладилника, с тайна надежда, че като поседи там ще се оправи, ама и миналата година така се надявах... Защо така ми става, не знам... правя всичко както пише в рецептата (на Наталина), меря всичко до грам на везната, месих с машината за хляб, но не мисля, че е от нея проблема - седи отворена и я наблюдавам през цялото време (там омесих ванилените кравайчета и станаха чудни). Но съм твърдо решила, да не им се давам! И формички специални си купих за тях, така че...
Моля ви, дайте идеи защо става така? Това на много брашно ли се дължи? Сложих три жълтъка, не цели яйца. Тези ще ги скалъпя някак, ако трябва с пръстите ще ги мачкам да мога криво ляво да изрежа някакви форми, но твърдо съм решила да има втора доза и нея вече искам да направя както трябва! Утре сутрин ще пека днешното тесто, така че ако имате идеи някак да го ремонтирам, давайте  Hug
нищо му няма, много е меко още. Като престои няколко часа в хладилника, ще се разточва без проблем. Вади на дози и не разточвай много тънко!


Поздрави за прекрасните сладки за всички!

Общи условия

Активация на акаунт