Някой да е правил български документи на дете?

  • 1 196
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 194
chumbi, и аз пак се включвам със съвет да се обърнеш към консулството, стига да имаш късмет да ги намериш. Аз от опит установих , че всяка администрация разбира само от конкретната работа , която върши и ако се обадиш другаде само може да те объркат. Просто във Франция консулството са тези , които се занимават с направата на бг документи за децата родени тук, независимо дали единият родител е французин или не. Миналата година ми се наложи за съжаление да ходя многократно там(по разни причини) и винаги имаше по някои родители с бебе. Звънни им един телефон, не си губи времето с външно, приятелски съвет от мама ходила сто пъти в консулството Sunglasses

# 16
Какво значи това хайде някоя английска мама да каже че аз едно че дадох 19 pounds за легализация и второ че съм объркала акта за раждане,трябвало да бъде този с нашите имена...???Вярно ли е? newsm78

За Великобритания със сигурност е необходим апостил върху акта. И ДА трябва да е пълният акт за раждане - точно този, в който фигурират и имената на родителите. Пише си го и в сайта на Посолството. Трябва и легализиран превод. Оригинала и превода се вземат от Есгрона в Б-я, където се подава за ЕГН-то, за това е хубаво още като си вземаш (купуваш) акта да си вземеш и резервен вариант за тебе. Grinning
Инфото

# 17
  • Мнения: 1 909
За следящите със затаен дъх развитието на историята с апостила  Laughing Laughing Laughing :
Току-що се свързах с консула ни в Париж, минавайки сравнително бързо през консулството в Марсилия, откъдето ми дадоха мобилния  Sad Rolling Eyes Rolling Eyes телефон на тамошния консул. Той каза че не е компетентен по въпроса  (както и по много други въпроси) и ми даде телефона на съответния истински консул.
И така: апостил наистина НЕ СЕ ПРАВИ, а и няма кой да го направи във Франция.  На въпроса ми как да убедя съответните местни служби, ми каза, "ами освен да взема една сопа..."  Close #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

a suivre... Wink

# 18
  • Мнения: 3 423
За следящите със затаен дъх развитието на историята с апостила  Laughing Laughing Laughing :
Току-що се свързах с консула ни в Париж, минавайки сравнително бързо през консулството в Марсилия, откъдето ми дадоха мобилния  Sad Rolling Eyes Rolling Eyes телефон на тамошния консул. Той каза че не е компетентен по въпроса  (както и по много други въпроси) и ми даде телефона на съответния истински консул.
И така: апостил наистина НЕ СЕ ПРАВИ, а и няма кой да го направи във Франция.  На въпроса ми как да убедя съответните местни служби, ми каза, "ами освен да взема една сопа..."  Close #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

a suivre... Wink


ХАХАХАХАХАХАХА,

а дали сопа помага?  Thinking

Слушай, помоли го да се обади в съответните служби,
а ти се обади на някой вестник. Преди това вzеми
имената на служителките, дето ви лаzят по нервите
и ги zитирай. А най-добре пий една студена вода
и пляскай с ръце, че не си в Абсурдистан.

Общи условия

Активация на акаунт