Може ли наистина подсъзнанието всичко, вреди и ползи

  • 9 305
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9
Harmoni,човек може да си втълпи всичко от всички.Но това само в случай,че се е пуснал по течението. Simple Smile
За начало на заниманията по астрология може да прочетеш книгите на Марч и МакЕвърс,както и на Б.Брейди,А.Подводни,У.Лилли...
Има ги и в нета но на руски и английски
Ако се интересуваш ще намеря линковете

# 31
  • Мнения: 90
SunnYtooo, ако можеш линкове да ми дадеш ще съм благодарна.  Или поне конкретни имена на книги. Имената на авторите как се пишат на английски? Ако това знам може да пробвам да ги намеря и по автор bouquet

# 32
# 33
  • Мнения: 90
Vox populi , благодаря!

И на SunnYtooo благодарих на лични, но и тук да кажа мерси за линковете!   bouquet

# 34
  • Мнения: 730
Добре а на може ли човек да си втълпи нещо на база хороскоп? Промерно някой известен астролог или врачка дори казва нещо - хоп втълпяващ си че това и това ще стане и действаш според плана?  Thinking

Хороскопа е само ориентир, изборите лични. Поне аз гледам на него така.

# 35
  • Мнения: 65
Добре а на може ли човек да си втълпи нещо на база хороскоп? Промерно някой известен астролог или врачка дори казва нещо - хоп втълпяващ си че това и това ще стане и действаш според плана?  Thinking

Хороскопа е само ориентир, изборите лични. Поне аз гледам на него така.

особено ако човек работи съзнателно с духовни и езотерични методи!

# 36
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Добре а на може ли човек да си втълпи нещо на база хороскоп? Промерно някой известен астролог или врачка дори казва нещо - хоп втълпяващ си че това и това ще стане и действаш според плана?  Thinking
За мен, това е и най-голямата опасност от правенето на хороскоп. Същото се отнася и до ясновидството, разбира се. Никой не е съвършен, нито астролозите, нито ясновидците - и ако те са убедени, че нещо ще се случи сто процента, и го кажат - ако човекът им има доверие, на практика изборът му е предрешен - той го е предоставил на тях, в техни ръце. Или пък ако му кажат - това няма да се случи, не се хаби... Ако се откажат да реализират тази си мечта - на практика тези думи са изменили личния им избор. Не ги обвинявам тях, разбира се, в огромното си мнозинство те са с добри намерение, с искрено желание да помогнат, но на практика може да се получи друго...

За мен хороскопът има значение в смисъл, да се види рождената предразположеност, склонност към нещо, което си струва да се развива, или слаби места, върху които също си струва да се поработи. И дотам. На събитиен план...  newsm78 И астролози, и ясновидци са ми казвали неща, които са се оказвали сто процента неверни. Но и аз съм си скептик - и в двата случая, когато не ми е харесвала прогнозата, съм си казвала вътрешно "Хайде бе! Не може да е сигурно сто процента, че ще е така!". Сега, след като са минали по няколко години и след двете неверни прогнози, които визирам тук - добре, че така съм реагирала вътрешно.  Grinning

# 37
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
*Мила*   202uu
Ооо да , споделям поста ти  Peace

# 38
  • Мнения: 9
Добрия астролог знае,че неговата прогноза е винаги около 80-90 % и никога 100%.Той,както и добрия психолог,трябва да има усет за хората,още повече,че им държи в ръце визитната картичка-тяхната натална карта.А там се вижда,кой е внушаем и кой по-малко.Въпрос на морал от страна на консултанта.Но Мила е права,че винаги има хора,които им е по-лесно да се опрат изцяло на нечия прогноза-тъкмо после като не успеят ще има кого да обвиняват Grinning

# 39
  • Мнения: 65
*Мила*   202uu
Ооо да , споделям поста ти  Peace

Според мен за сега е по-добре, че повечето хора не могат да знаят със сигурност бъдещето.
За какво биха го използвали според вас - може би избягване на неприятности, борсови индекси, пари, власт?
Колко хора биха използвали такава способност само за благото на другите? Това е голяма власт и влияние!
И тези, които искат власт и пари в света или ги имат, предполагам, че не са предразположени тази власт да я имат и други. Така че, за ясновидтво публично много не е прието да се говори, ако не искаш да те изкарат смешен или куку. Иначе се използва, и то не в една държава!
 Трябва много високо ниво на съзнание, за да не се злоупотреби. И тези които искат да се развиват езотерично, ще минат през изпити - доколко са овладяли себе си и доколко няма да злоупотребят с висшите сили. А това, че някой иска да е успешен и благополучен понякога даже може да е проблем - за неговото развитие.

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 17:04 от Vox populi

# 40
  • Мнения: 90
Добре а на може ли човек да си втълпи нещо на база хороскоп? Промерно някой известен астролог или врачка дори казва нещо - хоп втълпяващ си че това и това ще стане и действаш според плана?  Thinking
За мен, това е и най-голямата опасност от правенето на хороскоп. Същото се отнася и до ясновидството, разбира се. Никой не е съвършен, нито астролозите, нито ясновидците - и ако те са убедени, че нещо ще се случи сто процента, и го кажат - ако човекът им има доверие, на практика изборът му е предрешен - той го е предоставил на тях, в техни ръце. Или пък ако му кажат - това няма да се случи, не се хаби... Ако се откажат да реализират тази си мечта - на практика тези думи са изменили личния им избор. Не ги обвинявам тях, разбира се, в огромното си мнозинство те са с добри намерение, с искрено желание да помогнат, но на практика може да се получи друго...

За мен хороскопът има значение в смисъл, да се види рождената предразположеност, склонност към нещо, което си струва да се развива, или слаби места, върху които също си струва да се поработи. И дотам. На събитиен план...  newsm78 И астролози, и ясновидци са ми казвали неща, които са се оказвали сто процента неверни. Но и аз съм си скептик - и в двата случая, когато не ми е харесвала прогнозата, съм си казвала вътрешно "Хайде бе! Не може да е сигурно сто процента, че ще е така!". Сега, след като са минали по няколко години и след двете неверни прогнози, които визирам тук - добре, че така съм реагирала вътрешно.  Grinning

Мила, и аз така усещам нещата.  Peace

Дали и предразположеността към нещо както и слабите и силните места немогат да се объркат и да подведат човек да работи в дадена област без да има нужда.  Thinking

А иначе аз от вчера насам интерпретирам сама моя хороскоп. Аз имам всичко изчислено, само интерпретацията ми липсва. Всичко добре, намерих си и книгите за които ми дадохте линкове, обаче излиза че някой неща наистина са верни доколко се познавам, но за други имам големи съмнения. Например в хорскопа ми при това според няколко различни аспекта излиза, че мога да имам успех в политиката. Ами да ви кажа въобще не се виждам там.  Thinking Общо взето да кажем на 50% мога да кажа че са верни нещата, ама другите 50% или имам съмнения или направо мога да кажа че не са верни и дори ми противоречат на моя характер. А знам че са ми верни данните и часа на раждане. Както и изчисленията са ми верни, защото съм ги проверявала с няколко различни програми.

# 41
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Мила, и аз така усещам нещата.  Peace

Дали и предразположеността към нещо както и слабите и силните места немогат да се объркат и да подведат човек да работи в дадена област без да има нужда.  Thinking

А иначе аз от вчера насам интерпретирам сама моя хороскоп. Аз имам всичко изчислено, само интерпретацията ми липсва. Всичко добре, намерих си и книгите за които ми дадохте линкове, обаче излиза че някой неща наистина са верни доколко се познавам, но за други имам големи съмнения. Например в хорскопа ми при това според няколко различни аспекта излиза, че мога да имам успех в политиката. Ами да ви кажа въобще не се виждам там.  Thinking Общо взето да кажем на 50% мога да кажа че са верни нещата, ама другите 50% или имам съмнения или направо мога да кажа че не са верни и дори ми противоречат на моя характер. А знам че са ми верни данните и часа на раждане. Както и изчисленията са ми верни, защото съм ги проверявала с няколко различни програми.
Благодаря ви sv-harmony и Desss. Хармъни, мисля си още - сега чета и постинга ти - това, че МОЖЕШ да имаш успех в политиката, според мен значи, че имаш качествата, които да те направят успешен политик. Обаче съвсем друго нещо е дали наистина ИСКАШ да се занимаваш с политика - особено с тази, която имаме в България, както е известно, от най-неприятния вариант...

Сега разсъждавам и върху това, което казва Вокс - "Според мен за сега е по-добре, че повечето хора не могат да знаят със сигурност бъдещето.". Вокс, питам специално теб - смяташ ли, че всеки от нас има едно-единствено бъдеще, което е предначертано? Т.е. може да го узнае по някакви начини, но е по-добре да не го прави, защото не е узрял достатъчно? Въпросът ми е всъщност доста общ - дали ти като астролог смяташ, че който е добър астролог, действително е способен да прочете по звездите това, което му е предопределено на човек да му се случи в живота? Т.е., този човек няма свободната воля, а си е една кукла на конци, щото бъдещето му вече е написано и рита-не-рита, все така ще се случи?  newsm78  Нещо вътре в мен се бунтува срещу тази идея... Някакси много ми противоречи на всички други неща, които съм чела и усещам като верни - напр, Законът за привличането и т.н.

# 42
  • Мнения: 9
Суис Хармони,50 % са твърде малко Simple Smile Просто астрологията не се тълкува на парче.Ако наистина се захванеш с нея сериозно,щя видиш как в един момент пространственото мислене,както и умението да се анализират фактите като цяло,ще се развият и твоя хороскоп ще "заработи " поне на 80 % Heart Eyes

За политик се иска силен 12 дом,силен Меркурий,силен Юпитер,везни  и още куп неща.Я кажи ти по какво съдиш,че ставаш и по какво ,че не ставаш за политик Grinning

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 20:12 от SunnYtooo

# 43
  • Мнения: 9
Здравей Маргало
Какво имаш предвид?

# 44
  • Мнения: 65
Цитат
Сега разсъждавам и върху това, което казва Вокс - "Според мен за сега е по-добре, че повечето хора не могат да знаят със сигурност бъдещето.". Вокс, питам специално теб - смяташ ли, че всеки от нас има едно-единствено бъдеще, което е предначертано? Т.е. може да го узнае по някакви начини, но е по-добре да не го прави, защото не е узрял достатъчно? Въпросът ми е всъщност доста общ - дали ти като астролог смяташ, че който е добър астролог, действително е способен да прочете по звездите това, което му е предопределено на човек да му се случи в живота? Т.е., този човек няма свободната воля, а си е една кукла на конци, щото бъдещето му вече е написано и рита-не-рита, все така ще се случи?  newsm78  Нещо вътре в мен се бунтува срещу тази идея... Някакси много ми противоречи на всички други неща, които съм чела и усещам като верни - напр, Законът за привличането и т.н.

Може да има различни варианти, но зависи и от кармата и еволюционното ниво на човека. Или може предразположенията да са толкова силни, че в даден случай да е почти предвидимо как ще реагира човека. Някои астролози май са били много добри на предсказания. Аз акцентирам на друго. Закона на привличането хубаво, но ако човек иска да пътува, а планетни влияния причиняват проблем с крака, пътуването може да не се осъществи. Това е само пример. Има и карма и тя може да се проектира и чрез планетните позиции. Тоест не е случайно кой кога се ражда. Това не значи че нищо не може да се направи, но дори да знае човек техники, може да трябва много усилия. Та за това техники и утвърждения предварително, още преди да е станал проблем!   bouquet

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 20:20 от Vox populi

Общи условия

Активация на акаунт