Може ли наистина подсъзнанието всичко, вреди и ползи

  • 9 278
  • 125
  •   1
Отговори
# 90
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цитат

Мислиш ли първо за своето лично благо, ти ще станеш нещастен.
ето в това вярвам на 1000 процента
Винаги съм мислила за другите и благата ми се умножават във всяко едно отношение.

Добре де нали всичко тръгва от нас   Thinking

Ако не мислим първо за себе си какво ... да чакаме друг да го направи  накрая или  ......   Rolling Eyes
Често мислейки първо за другите забравяме себе си и накрая не рядко  се оказва че ние имаме нужда от помощ  Sunglasses

Ако не помислим първо за себе си и не сме в баланс със себе си няма да сме   полезни на когото и да било  Crossing Arms





Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 19:52 от Desss

# 91
  • Мнения: 65
Цитат

Мислиш ли първо за своето лично благо, ти ще станеш нещастен.
ето в това вярвам на 1000 процента
Винаги съм мислила за другите и благата ми се умножават във всяко едно отношение.

Добре де нали всичко тръгва от нас   Thinking

Ако не мислим първо за себе си какво ... да чакаме друг да го направи  накрая или  ......   Rolling Eyes
Често мислейки първо за другите забравяме себе си и накрая не рядко  се оказва че ние имаме нужда от помощ  Sunglasses

Ако не помислим първо за себе си и не сме в баланс със себе си няма да сме   полезни на когото и да било  Crossing Arms


трябва да сме в баланс със себе си, но да даваме/работим за другите. Така е в ...езотеричната икономика. Ако всеки работи за другите и прави това, което искат да правят на него, ще има ли мизерия?
Но това е осъществимо според мен в една по-голяма степен, когато Съзнанието на много хора се пробуди - по-масово, когато излезем от триизмерната "Матрица", а феичките и джедаите може да са първите  уханни цветове от Новото Време (да не се бърка с американския ню ейдж)

# 92
  • Мнения: 690
Елементарните духове са същества без собствена воля. Те пребивават в духовният свят и са един вид командировани, подчинени от по - висшите духовни същества, за да изпълняват определени функции. Може да се каже, че те са един вид "омагьосани" от по - висшестоящите духове. Благодарение на елементарните същества човек възприема и изживява света, и може да придобива опитности в него. Безкрайни войнства от елементарни същества са впрегнати в служба на висшите сили, за да може човек да възприема света около себе си.
 Освен елементарните същества, човек дължи съществуването си тук на земята и на по - низшите природни царства. Като минералното, растителното и животинското.
 
Ангелите имат мисията да ръководят днешния човек и да бъдат неговата връзка с по - висшите духовни Йерархии. От друга страна, последният не може да отрече, че дължи своето съществувание и своето издигане на по - низшите природни царства.
 Има такава мъдрост в мирозданието, че по - развитите същества трябва да се преклонят пред по - низшите същества и да признаят, че без тях не биха били, това което са.
Затова неизбежна част от кармата на по - висшите същества е да спомагат за развитието на по - низшите.
Подобно е и положението на елементарните същества спрямо човека. Те се явяват на по - низш етап от развитието си. За съдбата на Елементарните същества е много важно отношението на човека към тях. А това отношение може да бъде правилно само, ако човек има духовното познание за него.
Ако човек вниква в устройството на даден физически процес, ако вниква по - дълбоко във взаимовръзките на заобикалящите го предмети и не гледа на тях само, като сухи материални дадености - той освобождава елементарните същества, които проникват в него, докато възприема дадени обекти.
Това означава, че те могат да се включат в по - ускорено и бързо духовно развитие.
Ако човек не вниква в същността на нещата, гледа на тях повърхностно и не съизживява мъдростта в околния свят - елементарните същества остават " омагьосани". " Омагьосани" да последват същият този човек в следващата му инкарнация.

# 93
  • Мнения: 65
"„Банкеи кротко поучавал своите последователи, когато проповедта му била прекъсната от свещеник от сектата Шиншу, който вярвал в чудеса и мислел, че спасението идва от повтарянето на свещените слова.

Банкеи не могъл да продължи беседата си и попитал свещеника какво има да каже.

— Основателят на моята религия — похвалил се свещеникът, — застанал на единия бряг на реката с четчица за писане в ръка. Ученикът му застанал на другия бряг с лист хартия. И през реката, по въздуха, основателят изписал свещеното име Амида върху листа. Можете ли Вие да извършите такова чудо?

— Не — казал Банкеи. —Аз умея да правя само малки чудеса. Например, когато съм гладен, ям; когато съм жаден, пия; когато съм обиден, прощавам.“

Когато правим "малките чудеса", които напълно зависят от нас, според мен големите по-лесно може да се случат. Друг въпрос е, има ли "чудеса" изобщо, и не е ли това, което някой нарича "чудеса", проявление на същества и сили от по-висш порядък,   които,  ако сме будни и съзнателни за тях, може да станат част от живота ни...вместо почти невероятно изключение...

# 94
  • Мнения: 258
...
Когато правим "малките чудеса", които напълно зависят от нас, според мен големите по-лесно може да се случат. Друг въпрос е, има ли "чудеса" изобщо, и не е ли това, което някой нарича "чудеса", проявление на същества и сили от по-висш порядък,   които,  ако сме будни и съзнателни за тях, може да станат част от живота ни...вместо почти невероятно изключение...


С този си пост Vox, ме докосна право в сърцето. Това е моето състояние - уча се да правя малките си чудеса в ежедневието, или по-точно си спомням как се прави Grinning, защото в "матрицата" понякога и аз забравям, че това ми е "предназначението" - съ-творяването. И колкото по-добре се справям, толкова повече осъзнавам, че не съм сама. Получавам подкрепа и насърчение от невидимия свят, трябва само да им дадем позволение да ни съдействат, защото Съществата от Светлината нямат право да ни се месят без нашето позволение. Когато им позволих и отворих сърцето си, животът ми се изпълни с ВЪЛШЕБСТВА. И нямам съмнения и страхове, че може да се промъкне нещо нежелано от ниския астрал примерно, защото то няма да мине през Сърцето, а през Егото.
Така разбрах, че мога да светя със собствена светлина, светлината на Божествената искра в мен, а не с отразената светлина на образованието, общественото/финансовото положение, кариерата и пр. съставни на илюзията, наречена Трето измерение.

# 95
  • Мнения: 90
mimina,   bouquet И ти ме докосна мен с поста ти.  Peace

# 96
# 97
  • Мнения: 620
и мен  Heart Eyes   bouquet

# 98
  • Universe
  • Мнения: 1 556
И мен  Two Hearts Two Hearts Two Hearts

# 99
  • Мнения: 65
В миналото и сега са използвани така наречените амулети и талисмани - предмети, "заредени" с определена енергия или мисъл, чувство, флуид. И съответно, носени от човека, могат да му влияят енергийно или да спомагат за неутрализирането на неблагоприятни външни влияния, включително и астрологични, особено, ако амулета съдържа скъпоценен камък.
НО изработката на такъв предмет според мен е магическа операция и   е много важно начина, техниката и енергийното ниво, с което се прави, както и самия човек, който го прави. И съвсем не е без значение мотива и целта и дори да изглежда положителна, дали наистина е това, което е най-същественото, тъй като това зареждане може да влияе постоянно докато е носено.
Така че поне аз не бих препоръчал човек да разчита на талисмани и амулети, които все пак са нещо външно и ако няма вътрешна трансформация, колкото и да се "зарежда" талисмана, силата на карма може да е по-силна, ако човек да не е отделил достатъчно енергия и усилия за кармична корекция, отдавайки ги примерно за ритуали за "щастие" или зареждане на талисмани.

В тази връзка има един обект който доста ползваме в нашия живот(поне в повечето време:) - нашето физическо тяло. То може да е много добър обект за зареждане с положителни енергии и насищане с положителни вибрации. С пречистване на клетките, пречистване на енергийните канали, с натрупване на правилни и подходящи  мантри и утвърждения в интензивно вибрационно поле, ние самите може да станем нещо, което излъчва положителна енергия и я привлича, дори без да си внушаваме че сме магнити за благополучие - то просто ще е така! bowuu       bouquet

Последна редакция: сб, 18 дек 2010, 13:13 от Vox populi

# 100
  • Мнения: 620
Вокс, на това ме казвам да поработим върху себе си  Hug винаги има ефект и е с добър резултат, ако не те мързи много и си "зает" с "важни" неща.

# 101
  • Мнения: 65
  да поработим върху себе си  Hug винаги има ефект и е с добър резултат, ако не те мързи много и си "зает" с "важни" неща.

по-яка магия от това има ли? - при това с положителен резултат, а не "я стане, я не"   chef

# 102
  • Мнения: 65
Цитат
В една провинция от дълго време не бил валял дъжд, всичко изсъхнало. Най-накрая
хората решили да доведат заклинател за дъжд. Пратили свои представители при него в
далечен град и го помолили коленопреклонно да дойде час по-скоро, защото нуждата от
дъжд била огромна.
Заклинателят бил мъдър стар мъж. Той се съгласил да помогне, но поискал да му
осигурят малка колибка сред полето, където да се отгегли необезпокояван от никого в
продължение на три дни без храна и напитки. Молбата му била изпълнена.
Привечер на третия ден над провинцията се излял проливен дъжд. Огромна тълпа
радостни люде се запътила да изрази благодарността си към заклинателя.
- Кажи ни как успя? - сипели се отвсякъде въпроси.
- Много просто - отвърнал мъдрeцът. - През последните три дни се постарах да се
приведа в пълен ред. Защото, ако аз съм наред, и светът ще е добре:
сушата трябва да отстъпи пред нуждата от дъжд...

# 103
# 104
  • Мнения: 65
За повече Жива Вода
 в градината на нашата душа!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт