мами в германия дайте малко инфо

  • 1 472
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 351
geminarius, в Берлин Тагесмутерите, подкрепяни от общината, и детските градини са на равни на4ала, т.е. за мен от финансова гледна то4ка двете алтернативи нямят разлика. Тези тагесмуттери полу4ават заплатите си от общината и си имат работно време ( нашата примерно от 7 до 17 ), за ве4ерно гледане или по4асово извън работното време не става. Einzeltagespflege sa do 3 deca ( obiknoweno Tagesmutera ги гледа вкъщи ), а Таgesgrosspflege са до 8 деца, наи - 4есто в помещения, взети под наем. Явно оба4е не е едно и също за вси4ки провинции, защото от писаното от другите подразбирам, 4е при тях тагесмутера е 4астно лице, на което се плаща по4асово или нещо подобно.

# 16
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
какво е това Tagesmutter?
И на мен ми се налага да ходя на училище и аз замислям варианта за яслата, но за Tagesmutter не бях чувала.С какво е по различно от ясла?

# 17
  • Германия
  • Мнения: 8 099
какво е това Tagesmutter?
И на мен ми се налага да ходя на училище и аз замислям варианта за яслата, но за Tagesmutter не бях чувала.С какво е по различно от ясла?
Жена, която ти гледа детето, минала е някакво обучение за оказване на първа помощ, прави същото, което би се правило в ясла, само, че с много по-малко деца. Оттам и повече внимание към детето и по-малка опастност от евентуални заразни болести

# 18
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Жена, която ти гледа детето, минала е някакво обучение за оказване на първа помощ, прави същото, което би се правило в ясла, само, че с много по-малко деца. Оттам и повече внимание към детето и по-малка опастност от евентуални заразни болести

A нещо за цената  Thinking
Ти Марти на тагесмутер ли го даваш или на ясла?

# 19
  • Германия
  • Мнения: 8 099


A нещо за цената  Thinking
Ти Марти на тагесмутер ли го даваш или на ясла?


Цената..май се определя от Социаламт или Югендамт в града или провинцията, и по принцип зависи от доходите. Марти на ясла бре, той е ветерана на бебешката група вече  Mr. Green

# 20
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Цената..май се определя от Социаламт или Югендамт в града или провинцията, и по принцип зависи от доходите. Марти на ясла бре, той е ветерана на бебешката група вече  Mr. Green

Благодаря за инфото Пепи.Трябва да разуча по подробно за тия тагесмутери.
Добре , че е форума та да се светкаме все за по нещо.Цунки за ветерана Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт