ВЪПРОСИ към хомеопати - 10

  • 39 044
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Аз съм забелязала, че първо са като вода, после се сгъстяват и накрая стават лепнещи и корички...
И всичко тряя да свърши за около седмица.  Peace
Хремата се лекува с лекарства за 7 дни, а без лекарства -за седмица... Laughing
Ако пак станат като вода, значи болестта се връща...
Но сигурно е строго индивидуално.
Така е при моите хлапета...

А кашлицата: да, почва суха и ларингитна, стане ли влажна - броя ги оздравели... Simple Smile

Последна редакция: вт, 25 яну 2011, 14:54 от *Бенджи*

# 751
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Усмихнатото, на тази тема имам мнооогоо наблюдения  Laughing Поне при моите деца - бистри и много течни означават разболяване, така тръгва всичко, почнат ли да се сгъстяват значи се оправят. При голямата особено, понеже не боледува често и се справя сама, още на втория ден са по-гъсти и тя си кара и без ХЛ, е ако продължи повече дни със сополи, тогава звъня и давам. При малкото се случва след гъсти отново да се втечнят леко, но вече не го броя. По същия начин и с кашлицата - овлажни ли се вече да събират храчка, броя ги за оздравели  Grinning
По повод на Т, чета ви от няколко дни - вкъщи имаме дигитален за ухо, който мери тотално грешно, и живачен, който никой не търпи, и успявам да измеря само като са заспали. Та обикновено нямам информация колко точно е Т, и се ориентирам само по червените бузи, крайниците и настроението.
А за конституцията и острото състояние, ние винаги давам конкретно лекарство за случая, никога последно даваното и рядко констит, основно при каката. Хомеопата ми е казвала, че при малкото няма време да се чака да подейства констит. При мен когато се е налагало, взимам само констит.

# 752
  • Мнения: 753
Аз може ли да попитам какво хомеопатично бихте ми препоръчали като профилактика в грипна епидемия за мен и бебчето ми?

В хомеопатията няма профилактика.Всичко зависи от детето :от настроение, навици, любими храни, до конкретната симптоматика.Има ли проблем, тогава се предписва лечение.

# 753
  • Мнения: 6 704
Ditka, синът ми също имаше проблеми с ларингиалната кащлица. Пили сме какво ли не, след като 2 месеца постоянно бухаше и го отрових от сиропи и урбазон реших да се консултирам с хомеопат. Вече 2 пъти лекуваме кашлицата с хом.лекарстео, като след втория прием като че ли кашлицата се "пресича".
Ще ти дам координати ако те интересува:)

# 754
  • Мнения: 824
Всичко, до сега изброено, сме лекували с хомеопатия,ларингит,стрептококи пнеу...Simple Smile,пневмония.Но сме при много добър хомеопат  Hug Важното е хомеопата да е много добър и всичко може да се оправи без А.

# 755
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Сега ще разъждавам Simple Smile да ме поправи хомеопат ако греша.Защо се взема конституция при остро състояние ,нали картината на конституцията в този момент е променена,има симптоми отговарящи повече надруго лекарство.Не е ли редно да се даде лекарство според симптомите в момента?

Айде... и аз чакам!Алекс,Ниал...къде сте?
премествам си питането,
Алекс   bouquet

 Няма 100%-ов отговор. Понякога конституционалното хо л-во покрива и симптомине за Острото състояние, например Аrs, Phos, Stram, Hyos и т.н. или пък покриват тоталноста от симптоми при начало на Бронхит или пневмония. Така че и тук е валидно, че хо л-вото се предписва .................
 ...точно така: Индивидуално.
Simple Smile

# 756
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Александър, ако краката са студени при висока Т (над 39.5), тогава не е ли опасно да се загрява и да се слагат в топла вода?


 Когато краката са студени при вис. Т. (над 39.5), то само краката се поставят в лигенче с гореща вода. Не тялото. Това не само не е опасно, но е и много полезно, и в повечето случаи вис. Т. спада или престава да се вдига.

# 757
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Минахме 50 страници, затова СКООООК .... В НОВАТА ТЕМА ТУК:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=559417.new#new

Общи условия

Активация на акаунт