Къде да раждам

  • 5 737
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 156
За първа частна болница слушах само отрицателни мнения.
Ние живеем в Княжево и личната ни лекарка ни препоръча да не раждам там.
Моят гинеколог ми препоръча вместо да плащам в частна клиника да се уговоря с лекар в Майчин дом.  Останах страшно доволна от всичко. Раждането мина идеално. Сега с втората ми бременност мисля да направя пак така.

# 16
  • Мнения: 3 069
За първа частна болница слушах само отрицателни мнения.
Ние живеем в Княжево и личната ни лекарка ни препоръча да не раждам там.
Моят гинеколог ми препоръча вместо да плащам в частна клиника да се уговоря с лекар в Майчин дом.  Останах страшно доволна от всичко. Раждането мина идеално. Сега с втората ми бременност мисля да направя пак така.

Абсолютно съм съгласна с теб!Условията може и да не са добри , но ако има проблем с бебо там може да получи наи-добрите грижи!

# 17
  • Мнения: 5 790
аlex1, а питала ли се дали отношението към теб няма нещо общо с мястото, където работиш- поправи ме, ако се лъжа, но по постингите ти разбрах, че май си по медиите

Да, наистина работя в медия, но пък никога не съм го изтъквала. В стаята с мен имаше още две момичета, които не работят никъде, и към тях отношението беше същото - сестрата им идваше да крака да ги вика за тоалет, неонатоложката идваше всеки ден да обяснява какво става с бебоците. Едното от момичетата вдигна температура вечерта - 38 - веднага се разтичаха двама лекари. Другото момиче имаше някакъв проблем, вече не помня какво точно, но веднага я качиха на ехограф и я прегледаха. С мамите от съседната стая и с тях се държаха съвсем нормално. Е, имаше 1-2 мами-скандалджийки, дето мрънкаха постоянно и докторите леко им се озъбваха, но то е в реда на нещата. Но да си призная, че и аз съм чувала много отрицателни мнения и се бях настроила за същото. Но реших да родя там, защото най-добрите лекари са там.

Последна редакция: ср, 16 ное 2005, 07:22 от aleks1

# 18
  • Мнения: 2 641
Mami koiato ot vas iska da razda v Maichin dom, moze da me pita za lekarite tam. Poznavam dosta ot tiah , znam koi stava i koi ne. Mnenieto mi e che tam e dobar izbor, ako niamate kaprizi. Hranata e dobra - za men beshe idealna. Za bebetata tam e nai-dobre i maikite da si pomisliat dali e po vazen tehnia z....k, ili tozi na bebetata im. Vece stanaha niakoi cistki i ekipite sa dosta po dobri.

# 19
  • Мнения: 125
Аз родих дъщеря ми преди 1г.и4м.в Маи4ин дом,доволна сам от екипа в родилна зала донякаде това е и въпрос на късмет да попаднеш на то4ните хора!!!УСПЕХ!!!!Я

# 20
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз в Майчин дом не бих стъпила. Не искам да се превръща в "за" и "против",но просто го ненавиждам. Замалко щях да раждам в първа частна АГ,но реших че не ми се дават толкова много пари-искаха ми 1500 лв. иначе гинеколожката ми имаше договор там.
В крайна сметка БЕЗ уговорка за екип ,само една позната акушерка,която присъства на операцията ми и се запознах с нея 3 седмици преди да родя,родих без проблеми в правителствена. Никой не ми иска пари. Е,дадох,разбира се,но това беше по мое усмотрение и от благодарност.
Прецени самичка. Помисли си кое смяташ ще е е най-добре за теб и бебето. Където и да решиш-Леко раждане  bouquet

# 21
  • Мнения: 46 518
Mami koiato ot vas iska da razda v Maichin dom, moze da me pita za lekarite tam. Poznavam dosta ot tiah , znam koi stava i koi ne. Mnenieto mi e che tam e dobar izbor, ako niamate kaprizi. Hranata e dobra - za men beshe idealna. Za bebetata tam e nai-dobre i maikite da si pomisliat dali e po vazen tehnia z....k, ili tozi na bebetata im. Vece stanaha niakoi cistki i ekipite sa dosta po dobri.

Какво значи става и не става, мен ме приеха по спешност, да извадя списъка със "ставащите" и да казвам тоя "да", тоя "не" ли?
Чий задник гледам? Там искаха да убият бебето ми, какви ненонатолози, та те въобще не виждат тия бебета, кюретирани в началните седмици. Да не мислиш, че моя случай е изключение? Повечето от майките дори не са разбрали, че децата им са били живи и здрави, а доктора не е догледал! Във всяка тема за МД ще го пиша, не искам никой да мине по моя път, там безхаберието и безразличието е обхванало всичко ...

# 22
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Здравейте на всички!
И аз се чудя къде да раждам,колебая се между Майчин дом и Шейново.Понеже имам малко проблемна бременност лежах вече 4 пъти в болница-2 пъти в Св.София и 2 пъти в Майчин дом.Определено съм по-доволна от 2та болница,но там е голяма мизерия.Много мои познати ме съветват да раждам в Шейново,но чух че там имало някаква инфекция от доста време.Не мисля да плащам за лекар.Моля ви ,помогнете ми![smilie=smile3523.gif].



# 23
  • Мнения: 815
аз ти препоръчвам шейново- там поне гледат бебетата да са наред- за инфекцията обаче не съм чувала- когато раждах там преди почти 8 месеца всичко беше ок

# 24
Привет на всички, които писаха по темата до този час. Благодаря Ви най-искрено. Сега ще се запозная с мненията и препоръките Ви и после ще трябва да решавам бързичко, че Коледа наближава /тогава ми е термина/. Надявам се да избера най-вярното решение. Наистина за мен не е важно /както пишат някои в своите препоръки/ условията от гледна точка на инфраструктура и храна да са перфектни или моето спокойствие, а преди всички СИГУРНОСТТА по отношения на бебето и моята също /да сме здрави и да няма усложнения, а ако не дай боже нещо стане да има професионалисти, които си разбират от работата/. А иначе е ясно че и на двете места ще се плаща. В Райна Княгиня ми поискаха 850 лв. Сигурно и с лекар от МД при уговорка няма да платя по-малко от 500 лв., така че за това съм подготвена.
Сега остава само да проверя дали в МД ще пуснат нашия татко  Wink на раждането, ако избера там, защото за него това е важно. Той присъства на ражданията на двете ни дъщери и по никакъв начин няма да иска да изпусне и това на сина си. А про по първите две раждания са ми били в МД, но моята гинеколожка все още работеше там първия път, а втория имаше сключен договор - това е д-р Власова /един изключителен човек и професионалист/ и наистина знам че условията са ужасни понякога, но пък бях спокойна, защото тя е до мен. А сега както вече писах тя не би могла да ме изражда вече там, защото договорът и не е подновен.
Anaise, може и да се възплзвам от информацията ти по отношение на докторите в МД. Ще ти пиша допълнително, ако реша нещо.

# 25
  • Мнения: 815
щом една и съща докторка те е израждала два пъти мисля, че спокойно можеш да й се довериш и третия път- аз така бих направила- изобщо не ме интересува болницата- важен е лекарят

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 576
Аз мога да ти кажа, за Св. София. Бях във ВИП-а и съм доволна. За самото раждане моята лекарка я нямаше, но ме прехвърли към свой колега, на когото много благодаря. Акушерката беше изключително мила и любезна. Освен това можеш да си платиш и таткото също да присъства, но за това се плаща допълнително още 200 лв.
ВИП стаите са скоро ремонтирани, банята ти е на 2 крачки от леглото, чистят ти 2 пъти на ден и храната не беше лоша! Това са моите впечатления от болницата.
За Майчин дом съм чумала само лоши работи!
Успешно раждане и не мисли за спешни случаи! Всичко ще е наред! Grinning

# 27
  • Мнения: 523
аз раждах в правителствена, лозенец де:) и бях изключително доволна, но това е друга тема:) обаче там не пускат татковците, но ако искаш инфо, пиши:)
Но от мои приятелки (ходих на йога за бременни, всичките раждахме почти по-едно и също време) родили в тези 2 болници - отзивите бяха по-добри за Св. софия. 
Две раждаха в МД и разказваха само лоши неща. Едното момиче - ражда на 31.12 - директно са и казали, "ти кво си мислиш, че ще раждаш на нова година ли?" наблъска ли са я с инжекции и са и забързали дотолкова раждането, че е родила 3, 6 кг. бебе за 3 часа, със страшни болки, напъните и контракциите са се били слели... Да не говорим, че си беше платила за епидурална, ама нямало как да и намерят, т.е толкова късно и намерили, че когато са и я били е била с 6 см. разкритие и въобще не я е хванало...
За другото момиче, направо не искам да разказвам - чужденка, ражда за много пари и  велите лекари там съсъпаха бебето, изписаха го с толкова болести, че... слава богу, че вече е по-добре (след като се прибра в полша за да го лекува!)  бориха за живота му повече от 4 месеца...
     BTW, защо не помислиш наистина за Шейново, последните 2 мои приятелки раждаха там и бяха много доволни. ПЪк и мисля, че там вече има услуга таткото да присъства на раждането.
леко раждане  bouquet

# 28
Въпрос на избор,но за  тия дни,дето ги лежах в началото на блеменноста си в Шейново,съм очарована от обстановката и персонала там.Там и ще раждам,а за друг избор не съм и помисляла.Освен това наистина може да присъства и таткото,ако желае,има и екстри ако някой реши да плаща за по-така внимание.
   За майчин дом съм чувала само отрицателни неща,една позната преди няколко месеца ражда там и едва не осакатиха детенце,ходиха на рехабилитация в центъра по церебрална парализа 4-5 месеца,добре че се оправи.
   Каквото и да решиш,желая ти успех и леко раждане!

# 29
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз също родих в Майчин дом. Имах уговорка с лекар. Вярно е, че е мизерия, но си патих за ВИП стая (по 35лв. на вечер). Бях сама с бебето си, имах телевизор, телефон и хладилник в стаята. В банята имаше тоалетна и душ. Стаята беше прилична, прозорците с алуминиева дограма и щори. Никой не се е държал грубо с мен, а докторите минаваха всяка сутрин на визитация. За избора си на лекар, платих 100лв. понеже той беше в отпуска, когато аз раждах.

Общи условия

Активация на акаунт