Лапландия

  • 9 220
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 296
 Joy Joy Joy Пчеличке, разсмя ме Laughing Вие като сте най-близо до селището на дядо Коледа, вероятно сте най-облагодетелствани от него Laughing по коледните празници?

# 61
  • Мнения: 703
Вие като сте най-близо до селището на дядо Коледа, ..
CloseОпазил ме господ!Аз съм в село Хелсинки. Mr. GreenНе съм чак толкоз зле.. Naughty

# 62
  • Мнения: 1 296
Сетих се да питам - дали в училищата се организират училищни екскурзии до там newsm78? Представям си една подобна екскурзия - половината път ще е с чартърен полет, а другата половина - от впряг с хъскита Joy И госпожата учителка ще се вози в последната шейна, за да е сигурна, че някой ученик няма да е изпаднал в пъртините Joy

Последна редакция: вт, 04 яну 2011, 13:39 от tzarina

# 63
  • София
  • Мнения: 9 979
Вие като сте най-близо до селището на дядо Коледа, ..
CloseОпазил ме господ!Аз съм в село Хелсинки. Mr. GreenНе съм чак толкоз зле.. Naughty

Е и в Хелсинки пак си по-близо от нас  Wink

# 64
  • Мнения: 703
Сетих се да питам - дали в училищата се организират училищни екскурзии до там newsm78? Представям се една подобна екскурзия - половината път ще е с чартърен полет, а другата половина - от впряг с хъскита Joy И госпожата учителка ще се вози в последната шейна, за да е сигурна, че някой ученик няма да е изпаднал в пъртините Joy
Сигурно се шегуваш!Финландците са много стиснат народ първо и второ:всеки който живее постоянно на север иска да пътува на юг:екскурзии,ваканции,излети..
Не на север,нее...

Последна редакция: вт, 04 яну 2011, 13:49 от Bee.

# 65
  • Мнения: 119
Май никак не са ти присърце  Laughing

# 66
  • Мнения: 703
Май никак не са ти присърце  Laughing
Ами на времето като се запознах със съпруга ми, изпитвах ужас при възможността да дойда по тия места.13 години! точно се опъвах.... Crazyнакрая се предадох,оженихме се,живяхме като семейство 8 години,той почина внезапно и за мой..още по голям ужас ме остави сам сама да се справям с всичко..тук ,на гъ на географията....И ти викаш май не са ми присърце..  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 1 296
Сетих се да питам - дали в училищата се организират училищни екскурзии до там newsm78? Представям се една подобна екскурзия - половината път ще е с чартърен полет, а другата половина - от впряг с хъскита Joy И госпожата учителка ще се вози в последната шейна, за да е сигурна, че някой ученик няма да е изпаднал в пъртините Joy
Сигурно се шегуваш!Финландците са много стиснат народ първо и второ:всеки който живее постоянно на север иска да пътува на юг:екскурзии,ваканции,излети..
Не на север,нее...

Аз предлагам компромисен вариант Peace -
- пчеличка основава фен клуб, почитатели на БГ;
- ние тук основаваме фен клуб, почитатели на Финландия, респективно Лапландия;
- пчеличка организира групи, желаещи за туризъм и почивка в БГ;
- ние пък за нейната територия;
- финландци/лапландци идват при нас и ние ги обгрижваме лятото;
- ние зимата отиваме там и те ни връщат жеста.

# 68
  • Мнения: 703
Никакъв клуб няма да основавам! Crossing Arms Wink
Aз си мисля съвсем сериозно да се изнасям на юг,но БГ мисля да подмина.По веднъж ..дваж в годината в БГ...стига.Но за постоянно живеене си имахме с мъжа ми други планове...Мисля да ги осъщестя напук на всички фенове на Финландия...На юг,на юг.... newsm49  grinning039

# 69
  • Мнения: 1 296
Честно казано, напълно те разбирам относно живеенето в тази страна. Самата аз съм абсолютно топлокръвна змия и дълго време на минусови температури хич не мога да вирея. Дори за мен самата зима като идеален вариант би била в периода - ноември-декември-коледно-новогодишни празници и дотам Naughty После да започне подстепенно затопляне на времето, но уви...само мечти. С течение на времето и от глобалното затопляне може и да се случи, но кой знае кога във времето.
Ние 5 години живяхме и работихме в Чехия и вечно бях умряла от студ ooooh!. Та напълно си представям какъв е живота в такава северна страна. Лятно време като се върнех там с тен, почерняла и ме гледаха като изкопаемо в градския транспорт. Аз тях пък гледах така като тръгнеха през март по 7/8 панталони.

# 70
  • Мнения: 103

С това слънце за аватар , как издържа  на тъмнината , студа и тишината в Лапландия ?
[/quote]

Всъщност тъмнината беше много приятна - карате да си лягаш ранно  Laughing  luvbed Не е чак толкова студено - със скиорски дрехи е достатъчно да си облечен, а за допълнителните екскурзии те дават термо облекло. Все пак човек е за няколко дена там, понася се студа, но за живеене - не бих издържала. А тишина не усетих - бях с двете деца там  Laughing. Пак казвам беше невероятно, чак и аз не очаквах.

# 71
  • Мнения: 703
Аз кво ви казвах за водките и за Бахамите а? Whistling
Тъмнината ли ви караше да си лягате рано? Mr. GreenАми децата на кой оставяхте?

# 72
  • Мнения: 1 296
Аз кво ви казвах за водките и за Бахамите а? Whistling
Тъмнината ли ви караше да си лягате рано? Mr. GreenАми децата на кой оставяхте?

Да бе, вярно newsm12 , или са били много изморени от емоции или са кротки деца.

# 73
  • Мнения: 103
И те се измаряха и лягаха рано, а и бяхме в двустаен апартамент.

# 74
  • Мнения: 1 296
Има ли снимки, които можеш да качиш за разглеждане. В смисъл, може и на пейзажа, от разни изгледи...

Общи условия

Активация на акаунт