До Дядо Коледа писма пишат АВГУСТинските деца!

  • 26 467
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 3 921
Здравейте  Hug.
И Дани е болен, но не от грип, а от ухо ooooh!. Хубавото е, че няма Т, хрема и кашлица, което ме навежда на мисълта, че този път може и да не е отит. Сега отидоха на лекар с Ники, но не при Цолов (бил болничен Mr. Green), а в "Торакс" и се надявам да му поставят адекватна диагноза Praynig.
Морска, и Дани от време на време иска братче, особено Ани като го изнерви. Като го питам защо иска, нали си има сестра, той отговаря, че момчетата са по - разбрани и с тях спокойно може да си играе hahaha.
За плащането в ДГ, плащаме само дните в които са я посещавали, независимо дали са били болни или по домашни причини. Така е и в двете градини.
На всички болни дечица бързо оздравяване  Praynig.
Отивам да оправям къщата, че сутринта мъжете като излязоха оставиха такава бъркотия, че до обяд сигурно ще подреждам ooooh!.

# 691
  • Мнения: 3 388
Здравейте  Simple Smile   И двамата сме на антибиотик  Confused

Мисля че така приключваме градинската одисея и ще се завърнем септември! А дотогава ще плащаме всичко да, няма начин  Confused

На мен баба ми пристига в неделя, дано всичко да е наред, сама със самолета ще лети Simple Smile Тъкмо ще ми помага и ще си играят със Сами  Simple Smile

# 692
  • Мнения: 324
Едно кашлящо "Здравейте" Simple Smile

И тук в държавните и общинските градини се плаща само храната на детето за дните, в които ходи на училище, а някои и това не плащат - зависи от доходите на семейството. Но като сме си избрали със Сонитка частна градина, винаги ще плащаме пълна такса  Rolling Eyes Аз беснеех защо платихме за целия септември, при положение, че почнаха от 15-ти, ама се кротнах Simple Smile, аз съм си го избрала... Хубавото е, че в почечето случаи таксата за училище се приспада от данъците после, НО зависи как точно е регистрирано училището.
Морска, точно щях да ти пиша, че попаднах във фейса на добре изглеждаща градина Монтесори във Варна. Ако ще пускате Теди, погледни какви са условията и там, аз съм много доволна от метода Монтесори (засега).
Марти, стискам палци да не е отит!
Сонита, а няма ли как да го отпишеш сега и да го запишеш за догодина? То май точно сега текат записванията.

# 693
  • Мнения: 3 388
Слънчо, сега текат записванията. Аз дори потвърдих записването за другата година и платих таксата за годината. Ами ако го отпиша, пак наново сигурно ще ми го сложат в нова група и нова маестра, което е неприятно.

При нас не се приспадат от данъците! Сами таксите за ясла!

# 694
  • Мнения: 324
Уф, ама много гадно така предварително да се плаща таксата! Ние платихме депозит 60 евро май беше, колкото да се пази мястото.
И все пак мога да кажа, че тук частните градини са по-достъпни, отколкото в България. Гледах сайта на частната детска градина в Италианския лицей - искат 3500 евро годишна такса! Че тук е поне с 1/3 по-евтино, не ги е срам изеднците  Twisted Evil

# 695
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 935
Ей, много болнички... Confused Гадна работа с този грип. Дано бързо да отминава и всички да се оправят. Praynig
Морска, абе дискретни сме, ам то баща му е за бой - нали му чете от едно сп. Geo за раждането на живота. Бяха прескочили тази част с предварителните моменти и направо четяха от оплождането на яйцеклетката, деленето до раждането на бебето. Ама явно са минали и на предварителната част без да ги усетя. Нищо де, поне ще е ограмотен от съвсем ранна възраст. Mr. Green
Уф, това с братчето и сестричето го имахме в един период като заявка. От страна на Теди. Беше заявила, че иска близнаци - момче и момиче. Момчето за Сашо, а момичето за нея. Mr. Green Ама я отразях като с остър нож. Mr. Green
Моите днес пак са си у дома. Теди продължава да е като вчера, а от снощи Сашо пак хремяса и е със запушен нос.  ooooh!

# 696
  • София
  • Мнения: 3 921
Здравейте отново Hug.
Дани няма отит, дори не му е възпалено ухото, а само му е настинало Grinning. Лекаря е казал да му слагаме капките за уши, само ако го боли. Изписъл му е гел за нос и сега 3 дни ще го слагаме за да държим носа отпушен.
Хайде дано повлека крак с добрите новини и скоро всички да се похвалите, че дечицата са здрави Praynig.
Приятен ден   bouquet.

# 697
  • Мнения: 243
Хайде дано повлека крак с добрите новини и скоро всички да се похвалите, че дечицата са здрави Praynig.
Ами хайде като си започнала  Wink И Яни е по-добре, ама ще си го държа до края на седмицата вкъщи. А заради очаквания пик на грипа баща му мисли и другата седмица да си се гледаме с него вкъщи  Thinking Не мисля, че това е гаранция, че ще се спасим от грипа  Rolling Eyes

Хайде, кой е следващия който ще се похвали със здраво детенце  Wink
 Hug

# 698
  • Мнения: 530
Здравейте!

Ние всички се натръшкахме от грипа.В къщи се чува само кашляне ,смъркане и кихане.
Само Ицко е на АБ +Изопринозин .Всички други пием само Изото. и Тайлол,докито каза ,че този грип не се повлиявал от АБ.Ама дребния много тежко го изкарва .
За бебетата обясних на Габка още като бях бременна с Ицко ,с прости думи но общо взето точно.Имахме една случка пред блока която хвърли в шок и ужас кварталните клюкарки.Едната пита Габи "Какво бебе, ще ви донесе щъркела?"А Габи "Какъв щъркел ?Бебето е в корема на мама и ще ходи в болницата докторката ще помогне на бебето да излезе от една специална дупчица."Тогава настана едно цъкане ,хъкане , хлъцане,държане за сърцето и за главата.Ако я бяха попитали още нещо по -подробно сигурно щеше да се наложи и линейка да викаме.
А относно братчетата и сестричетата на 8-ми март Габи ми подари картина на която има нарисувани мъж,жена и три деца.Аз питам тези кои са а тя ами нашето семейство с новото ни бебе.наскоро в училище разисквали темата за домовете за сирачета и приемните семейства.Габи ни пита вечерта защо не си вземем детенце без родители да го гледаме.Направо ме разплака тъй като този въпрос и аз съм си го задавала много пъти та сега сме в процес на размисли.
Леле отплеснах се с това писане !!!!
Чао,чао .

# 699
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 935
Яна, тя и Теди може дълго да разисква на тази тема. Mr. Green Вчера дори имахме образователен урок по раждане - нормално и секцио. Нещо майка ми се загледа по предаването на Гала, където показваха едната й редакторка с бебето, родено секцио. А Теди си знае, че бебешата се раждат пред дупето. Та трябваше да обясняват що е то секцио и защо се прави. Crazy Много е хубава идеята да станете приемно семейство. Hug  bouquet

# 700
  • Germany
  • Мнения: 1 262
И при нас не се връща такса ако си отсъствал. Но имаме късмет от миналата година за деца над 3г.в нашия град е безплатна детската градина  Crazy Нашата община била единствена без кредити и борчове и се взе това решение  Flutter

# 701
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 935

# 702
  • Мнения: 324
Аз истории за щъркели не мисля да разказвам. Няколко пъти се е случвало да имаме около нас бременна жена и съм обяснявала, че там има бебе, как се храни и расте и как ще излезе, когато е готово или ще му помогнат да излезе с операция. Знае (помни Wink ) как се кърми и разправя, че ще има големи (ци)цони и там бебето ще цока мако Simple Smile. Остава най-специалната част да й разкрия някой ден, ама си е рано още, мисля.
Иначе много ме кефят тези две "обяснения" откъде идват децата - http://www.youtube.com/watch?v=U3XpXhfrVcA&feature=fvwk ; http://www.youtube.com/watch?v=C5LxNZ0jv2k&feature=related

# 703
  • Мнения: 243
Ауууу, Лулу, тичай насам с това хубаво кафе  Mr. Green
Ох, на мен ми светна малко пред очите и почнах с лиготиите  Blush
За бебета не сме обяснявали още... и това ще стане, ама нали не мие дошло до главата още  Crazy

# 704
  • Мнения: 564
Неди от както видя сестра ми бременна, си самообясни, че майките гълтат бебетата  Crazy и си ги гледат в корема докато пораснат достатъчно..После доктор ги вади от коремите......  Crazy
Мисля да го оставя да си мисли това за сега...

Общи условия

Активация на акаунт